1 Prunk Le Funk draait vrijdag in Buk Buk Jacqueline Kerkhof met Angsthaas in de Beun Janny Stuifbergen van Dijk exposeert in Bibliotheek Heiloo H E I L O O 11 Gijs IJ lander Geen zee maar water Geen zee maar water 19,90 kfff A DEUTEKOM Corso Earth BOEK VAN DE WEEK Geen zee maar water door Gijs IJlander Boek van de week Big Buk Buk Band Battle UITKIJKPOST 16 JANUARI 2008 Vijf miljard jaar geleden werd door de inslag van een komeet de wereld zoals we hem vandaag kennen gecreëerd. De filmdocumentaire Earth volgt een ijsbeer, een olifant en een buitrug walvis tijdens hun dagelijkse strijd met de natuur gedurende verschillende seizoenen. Earth zet alle filmische middelen in om de aarde er op haar allermooist uit te laten zien. Voor de documen taire en de eerder uitgezonden BBC-televisieserie Planet Earth reisden dertig cameraploegen vijf jaar lang de wereld over met de nieuwste technologische snufjes. Het resultaat is overweldigend: satellietbeelden die laten zien hoe de zon voorbij de aarde piept, maar ook het inzoomen van een enorme ijsvlakte naar de plek waar die ene ijsbeer met haar jong voor het eerst op jacht gaat. Dê documentaire 'reist' van pool naar pool, focus send op migrerende dieren. Zonder een expliciete verhaallijn voelt Earth bij vlagen als een bewegend plaatjesboek, maar de ambitie is groter. Regisseurs Alastair Fothergill en Mark Linfield laten vooral zien hoe dieren hun eigen jong beschermen en zichzelf ervoor opofferen tijdens gevaarlijke trek tochten. Geschikt vanaf zes jaar. De jonge Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat Annet de Goede is niet omzichtig in haar omgang met ambtenaren en colle ga's in het kabinet. Ze is ervan overtuigd dat het nieuwe beleid dat ze voorstaat het enige juiste is en onderschat de weerstand die ze oproept met haar voornemen om land terug te geven aan de zee. Haar plannen zaaien angst en ver warring bij de mensen die het betreffende land bewonen, zoals rattenvanger Bennie en zijn drank zuchtige vader, die aan politiek geen boodschap hebben, maar des te meer aan het waterrijke land waaraan ze hun bestaan ontlenen. Terwijl Annets populariteit in de aanloop naar nieuwe verkiezingen stijgt tot onvermoede hoogte, wordt haar familie in de Wieringermeer onder druk gezet door nietsontzien de actievoerders. door Gijs IJslander voor HEILOO - Op vrijdag 14 maart zal Prunk Le Funk uit Heiloo draaien op het podium van Buk Buk. Deze grote, nog jonge, Dj en initiator achter de website www.real-house.nl wordt door vele kenners genoemd als het house talent van Nederland. Hij beleefde vorig jaar zijn defini tieve doorbraak en vestigde zijn naam tussen alle grote dj namen van Nederland met performances door heel het land en buitenland. Hier stond hij onder andere naast Dj Tiesto, Dennis Ferrer, Sharam Jey en Bodyrox in de line up. Zijn ener gieke sets kenmerken zich door het zorgvuldig gebruik van effecten, een enorme veelzijdigheid aan new school-house tracks en zijn onmis kenbare feeling met het publiek. Compact is dan ook trots dat Prunk Le Funk zijn beste platen uit de kast haalt om het publiek mee te ver wennen op deze vrijdagavond. In de voorjaarsbijlage, die op 19 maart verschijnt, is een interview te lezen met Prunk Le Frunk. Naast Prunk Le Funk zullen Jack Division, ThirtyOneDeejays, Nevil Rickard en Daenczo de Buk Buk laten swingen, shaken en jacken. Visuals wordt verzorgt door Hyper Sonic Visuals. Tickets zijn verkrijg baar bij 'De Schrijverij' in het sta tionscentrum van Heiloo voor 7,50 per stuk. Wie Jacqueline Kerkhof in huis haalt, weet zich verzekerd van een boeiende theateravond. Foto: Vincent van den Elshout HEILOO - Wie Jacqueline Kerkhof in huis haalt, weet zich verzekerd van een boeiende theateravond waar, tot op heden, nog geen stijletiket op valt te pakken. HEILOO - Van 5 maart tot 5 mei exposeert Janny Stuifbergen van Dijk in de expositieruimte van Bibliotheek Heiloo. Zij is een intuïtieve, autodidactische kunstenares. Janny maakt spirituele schilderij en en werkt met olieverf op linnen papier en doek. Haar werken op lin nenpapier zijn altijd vijftig bij 65 centimeter en altijd ingelijst met glas ervoor. Op doek maakt zij schilderijen in verschillende maten. Deze doeken zijn echter niet aanwe zig bij deze expositie. Janny Stuifbergen laat zich inspireren door muziek, waarbij zij direct begint te schilderen zonder schets en zo de afbeelding opbouwt. Meestal heeft zij een bepaald onder werp in haar hoofd. Zij noemt haar werk gevoelsschilderijen omdat iedereen zichzelf er in kan vinden door een gebeurtenis, het weten, troost of... Ook in opdracht maakt Janny Stuifbergen van Dijk - meest al heel persoonlijke - opdrachten: persoonschilderijen. Hierbij ver werkt zij sterrenbeeld, kleur, dier, hobby en iets wat die persoon heeft meegemaakt tot één geheel. Verder maakt ze ook gedichten. Meer infor matie over Janny Stuifbergen van Dijk en haar werk vindt u op www.jvdijkfeelings.nl. In persoonschilderijen verwerkt Janny sterrenbeeld, kleur, dier, hobby en iets wat die persoon heeft meegemaakt tot één geheel. Foto: Mario Sacksioni De voorstelling Angsthaas is te zien in theater De Beun in Heiloo. U kunt kaarten reserveren op tel. 072- 5333156. Het programma begint om 20.15 uur uur. Angsthaas is de vierde productie van Jacqueline Kerkhof die in 1998 de publieks- en persoonlijkheidsprijs won op Cameretten. Daarna, zegt ze zelf, is het echte werk pas begonnen. De term cabaretier past maar een beetje, als het gaat om humor. Met haar derde voorstelling Vleesbingo kreeg haar stijl de eigen contouren waar zij naar zocht. In Angsthaas kristalliseert haar stijl zich tot geestig solotoneel met muziek. Voor meer informatie; www.jacquelinekerkhof.nl HEILOO - In de maanden maart en april organiseert Buk Buk voor de 17de keer de Big Buk Buk Band Battle. Deze oudste bandjescontest in de kop van Noord-Holland heeft dit jaar weer ruimte voor aanstor mend talent. Aangezien Noordhollands Glorie ter ziele is gegaan heeft Buk Buk de formule aangepast naar de oor spronkelijke vorm, zelfs uitgebreid naar drie voorrondes. In mei wordt de wedstrijd afgesloten met een legendarische finale, waarin om grote prijzen wordt gestreden. Het meest in het oog springend is natuurlijk de eeuwige roem met de daarbij behorende Big Buk Buk Band Battle Beker. Er zullen drie voorrondes worden gehouden met elk hun eigen genre, waarin steeds vier bands tegen elkaar strijden. Uit deze bands zal een vakkundige jury een band kie zen die door mag naar de finale. Daarnaast valt ook nog een publieksprijs te verdienen. De band die het meeste applaus ontvangt (gemeten met de decibel-meter). Bands kunnen dus het best zo veel mogeüjk publiek meenemen om de kans te vergroten door te gaan naar de finale. De hoofdprijs is een optreden tij dens Karavaan en de Big Buk Buk Band Battle Bokaal. De eerste voor ronde vindt plaats op zaterdag 8 maart en zal in" het teken staan van rock. Deelnemers ronde één: Deafening, Cellphyll, progressieve stonerrock uit Alkmaar, One For The Bodycount, metalcore uit Castricum, en II Commandante, rock uit Heiloo. Zaal open om 21.00 uur en de entree bedraagt 3,-. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo viÈËÈ naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11