contact Gemeentegrenzen spelen geen rol meer bij uitruk brandweer 17 Sport en recreatie GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Openingstijden Werk in uitvoering Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 5 MAART 2008 .'.'•■-7/ Welk brandweerkorps uitrukt voor een hulpverlening of een brand is voortaan niet meer afhankelijk van in welke gemeen te het incident plaatsvindt, maar welke eenheid het snelst ter plaatse kan zijn. Dat is kort gezegd de wijze waarop brand weerkorpsen in de Veiligheidsregio Noord-Holland Noord, waar ook de gemeente Heiloo deel van uitmaakt, vanaf 12 maart gaan werken. De centralist van de Meldkamer kijkt bij een alarmering welke brandweerauto het snelst aanwezig is. In de praktijk kan het dus voorkomen, dat bij een brand het blusvoertuig van de buurgemeente komt voorrijden. Berekeningen hebben uitge wezen, dat daarmee een tijdwinst van 1 tot 11 minuten kan worden geboekt. Zo snel mogelijk ter plaatse Over het opheffen van gemeentegrenzen wordt in brandweer- land al geruime tijd gesproken. Het lijkt zo logisch. Een brand weerauto die het dichtst bij de brand of het ongeval gepar keerd staat, vertrekt als eerste naar de plek des onheils. In augustus 2005 zag in Noord-Holland Noord het rapport 'Regionaal repressief dekkingsplan' het levenslicht. In opdracht van de toenmalige Regionale Brandweer Noord- Holland Noord werd door een extern adviesbureau een inven tariserend onderzoek gedaan naar aanrijtijden van de brand weer. Ook mochten de onderzoekers analyseren of de brand weerzorg op efficiënte wijze gestalte kreeg. Uit dit onderzoek is gebleken dat de brandweer over het algemeen binnen de landelijk geldende normtijden aanwezig kan zijn. Door nu over de gemeentegrens heen te kijken, blijkt dat de brand weer van de buurgemeente op sommige plekken nog sneller de noodzakelijke hulp kan bieden. Nu ruim twee jaar later, is het opheffen van de gemeente grenzen voor brandweerzorg bijna een feit. Veiligheidsregio Noord-Holland Noord, waarin 26 gemeenten samenwerken, volgt daarmee een landelijke ontwikkeling. Op 12 maart gaat de meldkamer over op alarmering van de brandweerauto die het snelst ter plaatse is. Het regionale dekkingsplan geldt daarbij als uitgangspunt. In dat dekkingsplan is de volledige regio verdeeld in 3500 gebie den. In 500 van deze 3500 gebieden komt voortaan een andere d"an het voertuig van de 'eigen' brandweer voorrijden. Dat komt neer op 15 procent van alle uitrukken. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 68 68 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Werkzaamheden spoorwegovergang In de nacht van donderdag 6 maart 23.00 uur op vrijdag 7 maart 05.00 uur a.s. werkt ProRail aan de spoorweg overgang van de Kerkelaan en Belieslaan. Hierdoor is de overgang tussen genoemde tijden afgesloten voor doorgaand verkeer. Dit wordt met borden aangegeven. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevr. E.J.M. Negenman van de afdeling Ingenieursbureau, tele foonnummer 072 535 67 63. Rotonde Zeeweg en Malevoort/De Omloop Maandag 3 maart jl. is gestart met de werkzaamheden om de kruising Zeeweg met het Malevoort en De Omloop om te vormen tot een rotonde. Hiermee komt de verkeersregelinstalla tie te vervallen en wordt de doorstro ming voor het verkeer verbeterd. De werkzaamheden worden in ver schillende fasen uitgevoerd, waarbij de eerste vier weken de Zeeweg in twee richtingen toegankelijk blijft. De Omloop en het Malevoort zijn afgeslo ten ter hoogte van de kruising. Camping Heiloo blijft toegankelijk vanaf De Omloop. Al het fietsverkeer wordt omgeleid via een apart aangegeven omleidingsroute. De omwonenden zijn met een brief geïnformeerd over de afsluitingen. Afsluitingen in weekeinden Ten behoeve van o.a. asfaltwerkzaam- heden vindt er twee maal een volledige afsluiting plaats in het weekeinde. Het verkeer vanaf De Rietvink en woonheu- vel "De Westerzij" kan dan alleen via Egmond naar Heiloo komen. De omlei dingsroute wordt dan aangegeven. De voorlopige planning van deze afsluitingen is in het weekend van vrij dagavond 28 maart tot maandag 31 maart en in het weekend van vrijdag avond 11 april tot maandag 14 april. Deze volledige afsluitingen duren dan vanaf de vrijdag 20.00 uur tot de maandagochtend 5.00 uur. Tijdens alle werkzaamheden en afsluitingen wordt gezorgd voor een vrije doorgang voor hulpverleningsdiensten. Afhankelijk van het weer is vanaf maandag 14 april de kruising weer open, waarbij nog wel afrondende werkzaamheden worden uitgevoerd. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P. Cornelissen van het Ingenieursbureau, telefoon nummer 072 535 67 61. Kap bomen parkeerterrein tussen het spoor, Holleweg en Zeeweg Op donderdag 13 maart a.s. wordt gestart met de kap van acht grote populieren en drie kleinere bomen op het parkeerterrein tussen het spoor, de Holleweg en de Zeeweg. De kapwerk- zaamheden duren naar verwachting tot en met vrijdag 21 maart err zijn onder deel van de herinrichting van het laat ste deel van parkeerterrein De Kreek. Voor de werkzaamheden is het nood zakelijk dat dit gedeelte van het par keerterrein wordt afgesloten van woensdag 12 maart om 18.00 uur tot en met vrijdag 21 maart. De afsluiting van het parkeerterrein wordt ter plaat se met borden kenbaar gemaakt. Uw auto kunt u gedurende deze dagen parkeren op het P R terrein bij het station. Omdat de fietsenstallingen op het parkeerterrein niet kunnen worden gebruikt, wordt voor de fietsen een tij delijke fietsenstalling ingericht op het naastgelegen parkeerterrein De Kreek. Voertuigen en fietsen die gedurende de bovenvermelde datum nog op het parkeerterrein tussen het spoor, Holleweg en Zeeweg aanwezig zijn worden weggesleept. De kosten voor het wegslepen worden bij de eigenaar van het betreffende voertuig of fiets in rekening gebracht. Tijdens de werkzaamheden kunnen lokale wegafzettingen of een verkeers leider worden ingezet om de veiligheid op de Holleweg en Zeeweg te waar borgen. Wij verzoeken u deze aanwij zingen op te volgen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer D. Westerink van de afdeling Ingenieursbureau, telefoonnummer 072 535 67 67. Sporthal in Sportcentrum Het Vennewater, Het Zevenhuizen 48, 1852 JC Heiloo, telefoonnummer 072 533 31 52 Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness/aerobic) 072 533 03 44 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit 072 533 53 13 Sporthal 072 533 31 52 Gemeente Heiloo, afdeling Welzijn (inlichtingen over verhuur), mevrouw P. Vader 072 535 66 79 Zwembad Het Baafje, De Omloop 11,1852 RJ Heiloo, telefoonnr. 072 533 39 09 Het zwembad is geopend van mei tot september.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 17