Bibliotheek Limmen krijgt een make-over Viering van meeleven Jongerencentrum Conquista vol live muziek Singers session bij Jazz Session Club REGIO 23 Vastenmeditatie Reumacollecte Jantje Beton collecte Van derDussen opent expositie Limmen Artistiek en Creatief' UITKIJKPOST 5 MAART 200 LIMMEN - De bibliotheek in Limmen is van 10 tot en met 17 maart gesloten in verband met herinrichting en de overgang naar zelfbediening. De biblio theek in Limmen zal een ware metamorfose ondergaan. Een kleine verbouwing van de balie en een herinrichting moeten er voor zorgen dat deze bibliotheek vestiging een prettige, eigentijdse en uitnodigende uitstraling krijgt. Het zal wel even wennen zijn voor de klanten van de bibliotheek in Limmen als die op 19 maart weer open gaat. De boeken zullen niet meer op hun oude vertrouwde plek je staan, en het aanzicht van de bibüotheek zal compleet anders zijn. Daarnaast doet zelfbediening zijn intrede. Klanten nemen voor taan zelf het materiaal in dat zij terugbrengen en de materialen die zij mee naar huis willen nemen lenen zij aan zichzelf uit via een spe ciale balie. Van het innemen van boeken, het pasje scannen tot het lenen of verlengen van materialen, het zelfbedieningsscherm geeft stap voor stap de handelingen aan die gedaan moeten worden. De lener kan kiezen voor een bon waar de AKERSLOOT - Op donderdag 13 maart wordt om 19.30 uur in de kerk van Sint Jacobus Majór in Akersloot een 'viering van mee leven' gehouden. Tijdens deze samenkomst worden de overle den familieleden van aanwezige parochianen op bijzondere wijze herdacht. Ieder jaar, na afloop van de Allerzielenviering op 2 november, melden kerkbezoekers hoezeer zij een gedachtenisviering waarderen. Daarom is besloten om op meerdere gegevens van de geleende materia len op staan én de vervaldatum. Leengelden, reserveringen en ande re bedragen kan men nog afrekenen bij de informatiebalie. De klant heeft met de invoering van zelfbe diening een beter overzicht van de geleende materialen. Met het in gebruik nemen van de zelfbedie ningsbalie wordt een grotere effi ciency bereikt. Personeelsuren die daardoor worden bespaard worden op termijn anders ingezet om tót een betere dienstverlening te komen. De invoering van zelfbedie ning leidt niet tot ontslag van perso neel. De eerste weken zijn er extra medewerkers aanwezig om het pubüek te assisteren. Verder komt er in Limmen net als in de andere twee vestigingen een inleverbus in de buitenmuur. Hierdoor kunnen leners ook buiten de openingsuren van de bibüotheek hun boeken inle veren. Tijdens de periode dat de bibüotheek gesloten is kunnen de leners terecht in de bibüotheek van Castricum of Akersloot. Ook via www.bibhotheekcastricum.nl kun nen de leners een aantal zaken zelf regelen, zoals het verlengen van de geleende materialen, de catalogus raadplegen en boeken reserveren. momenten in het jaar een gedachte nisviering te houden onder de naam 'viering van meeleven'. Alle parochi anen en belangsteüende dorpsgeno ten zijn in deze dienst welkom. Vóór aanvang kunnen alle aanwezigen de namen van de overledenen opschrij ven op een groot hart. Tijdens de dienst worden er kaarsen ontstoken voor de overledenen. De muzikale bijdrage wordt geleverd door het koor Intermezzo uit Alkmaar-Noord. Voor nadere informatie kunt u con tact opnemen met mevrouw van Stiphout-Boos, tel. 0251-310937. EGMOND - Op weg naar Pasen, in de veertigdagentijd, houden de gezamenüjke kerken in de Egmonden elke woensdagavond een vastenmeditatie, om 19.30 uur in de Protestantse Kerk, Trompstraat 2, Egmond aan zee. Dit jaar staat het 'Onze Vader'- gebed centraal. Door de eeuwen heen tot op de dag van vandaag wordt dit gebed wereldwijd gebe den, in alle talen. Het dient als lei draad voor een samenleving waar in mensen op een sociale en Üefdevolle manier met elkaar omgaan. Woensdag 12 maart wordt stilgestaan bij de bede 'Want van U is het koninkrijk en de kracht en de heerlijkheid in eeuwigheid'. Pastoor Matthys Ploeger en mevrouw Petra van Treuren zullen voorgaan. LIMMEN - In de week van 10 tot en met 15 maart is de jaarüjkse coüecte van het reumafonds. Het reumafonds zet zich in voor het behoud van beweging voor reuma patiënten van nu en van de toe komst door veel geld te investeren in wetenschappeüjk onderzoek. Hét reumafonds collecteert aan de deur en op straat voor reuma-onderzoek. Geef aan de coHectant of stort uw bijdrage op giro 324 of bankreke ningnummer 35.76.74.812. LIMMEN - Dit jaar mogen de lei ding en leden van scouting Limmen weer de coüecte van Jantje Beton doen. Daarom komen zij deze week langs met de coüec- tebussen om scouting Limmen weer wat financieel te steunen. Vijftig procent van de opbrengst is voor de scouting en vijftig procent voor het landelijke fonds Jantje Beton. Jantje Beton komt op voor de speelkansen van aüe kinderen in Nederland. Daarom bedenkt, financiert en organiseert Jantje Beton projecten om kinderen samen te laten spelen. New East-Side Combo Conquista zal vrijdag op zijn grondvesten staan te schudden tij dens de funky live-avond met The Race Galamax en Fang of Gabon. Eigen foto LIMMEN - Na het succes van de Bachhh avond waar maar liefst elf bands optraden, is het vrij dag 7 maart tijd voor nog een live-avond in het Conquista Café (16+). Het belooft een fre- akadelic Funkavond te worden die Conquista op zijn grond vesten zal doen schudden! Twee spectaculaire funkbands zul len het podium betreden, The Race To Galamax en Hang of Gabon. Fhng of Gabon is een beginnende funk- band uit Beverwijk die Conquista wü verrassen met energieke funkrock, geïnspireerd door de groovy funk- sound van The Red Hot Chiü Peppers in hun jonge jaren. Race to Galamax is ergens midden 2005 ontstaan, wanneer vier geflipte kerels elkaar vinden. Al snel ontpopt de nog jonge band zich tot een grootse funk/hiphop/ soul/rock-for- matie, die menig avond menig voet jes de dansvloer op krijgt. Aanvang funkavond: 20.30 uur en de entree is helemaal gratis. In Club Xtra (12 tot 16 jaar) is er op vrijdag 7 en zaterdag 8 maart open inloop. Je kunt er tegen je vrienden gamen op één van de vele computers, poolen, tafelvoetbaüen, zelf muziek draaien of lekker wat drinken aan de bar. De Conquista Kids (vier tot en met ngen jaar) gaan zaterdagochtend zelf pla- cemats knutselen. Ontbijten, lun chen of het avondeten word een feest met een zelfgemaakte place- mat. Na het knutselen wordt een heerüjke lunch bereidt en opgege ten. Club Xtra is beide dagen geo pend van 19.00 tot 22.00 uur, het Conquista Café vrijdag van 20.30 tot 01.00 uur en de Conquista Kidsclub zaterdag van 10.30 tot 12.00 uur. treedt, evenals zangeres Rixte, voor het eerst op bij de Jazz Session Club. De volgende sessiedata zijn op 9 maart en 13 april. De toegang is vrij. Inüchtingen: Fred Timmer tel. 072-5053414, e-maü: timmer. limmen@ worldonlinenl LIMMEN - Op zondag 9 maart vanaf 16.00 uur presenteert de Jazz Session Club in Vredeburg deze keer iets totaal anders: De Singers Session. De Singers Session is ieder jaar opnieuw een kraker van jewelste en ook dit jaar belooft het een heel spektakel te worden. In ieder geval komen er twee zan geressen, die nog niet eerder in de Vredèburg bij de Jazz Session Club hebben gezongen. Marije Renema uit Amsterdam wordt begeleid door de gerenommeerde New EastSide Combo, onder leiding van Jan van Weelden en zal om 16.45 haar optreden beginnen. Uiteraard is er daarna een stuk sessie, waarna weer andere optredens zuüen plaatsvinden. De tweede nieuweling op onze bühne is Rixte Bijland. Zij is begonnen bij het studentenkoor van de Pabo, daarna volgde het rit misch Koor Bergen. Met de 16-kop- pige Mario Singers voerde ze de succesvoüe rockopera Barcelona uit, onder meer een week lang in Rome. Zij wordt begeleid door het Bergens Jazz Orkest. Dit zevenmans orkest, ook wel het Bergens Jeugd Orkest genoemd gezien de gemiddelde leeftijd van boven de vijftig, bestaat bijna twee jaar en LIMMEN - Op zaterdag 1 maart opende de heer J. van der Dussen, huisarts in Limmen, de 34ste 'Limmen Artistiek en Creatief', welke afgelopen weekend gehouden werd in de sfeervolle ambiance van cultureel centrum Vredeburg in Limmen. Deze expositie gaf een kijkje in de werken van hobby isten in beeldende kunst en verschillende vormen van handvaardigheid. Opvallend was dat er zich dit jaar veel nieuwe kunstenaars hadden aangemeld, waaronder met name veel schilders en beeldhou- wprs Eoto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 23