Geen voorrang rotonde Dialezing geologie afdeling Nivon over Spitsbergen Schrijver en oud- plaatsgenoot Gijs IJlander in het Literair Jazz Cafe Heiloo Bromfietser overlijdt aan gevolgen van aanrijding De Generatiemix houdt biljarttoernooi voor leerlingen van groep acht H E I L O O 3 -ZvakkevijÉ 6 rookte Kipsalade 1 Tartaa es iedere 4e GRATIS Rundergehakt 500 gram Kipfilet 500 gram 5^® Bü||rhamvrarst Muziek maken met uw baby Deze roman speelt zich af in en rond de Wieringermeerpolder UITKIJKPOST 5 MAART 2008 ADVERTENTIE KEURSLAGER 't loo 27 - Heiloo -533 17 7< 100 gram SAMEN VOOR 9 150 gram HEILOO - De 50-jarige man uit Limmen die maandagavond met zijn bromfiets betrokken raak te bij een ongeval op de Kennemerstraatweg in Heiloo is dinsdagavond in het zieken huis overleden aan de gevolgen van zijn verwondingen. De bromfietser was maandag avond rond 21.00 uur betrokken bij een aanrijding met een personenau to op de kruising Kapellaan/ Kennemerstraatweg. Het slachtoffer verleende op de kruising geen voor rang aan de 34-jarige automobilist uit Limmen. Bij het ongeval raakte de bromfietser dusdanig gewond dat hij in kritieke toestand werd overgebracht naar het MCA in Alkmaar. Hij overleed hier dinsdag avond aan zijn verwondingen. Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.301m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur HEILOO - Op vrijdag 7 maart houdt de heer P. de Jong voor de geologie-afdeling van het Nivon Heiloo een lezing met dia's over Spitsbergen, een eilandengroep in de Noordelijke IJszee. De oppervlakte is circa 63.000 kilometer, waarvan 60% bedekt-is met gletsjers. Op de hele archipel wonen, afhankelijk van het seizoen, 3000 tot 4000 mensen, waarvan onge veer de helft in de hoofdstad Longyerbyen. De naam Spitsbergen is gegeven door de Nederlander Willem- Barentsz in 1596 toen hij onderweg was naar Nova Zembla op zoek naar een noordelijke route naar Oost-Azië. De heer de Jong heeft Spitsbergen bezocht en zal vanuit een toeristisch en geologische oog punt dit land belichten. Omdat er landschappelijk ook heel wat te genieten valt, is deze lezing ook voor anderen zeer inte ressant. Plaats: Cultureel Centrum het Open Huis, zaal 6; aanvang: 20.00 uur. Kosten: geo-leden gratis; nivon- leden 3,-; anderen 4,-; jongeren 1,-. Voor info: tel. 072-5333127. De Bibliotheek Heiloo verzorgt een collectie boeken ter inzage. De man reed op een fiets op de rotonde en kreeg geen voorrang van een 62-jarige vrouw uit Alkmaar in een personenauto die over de Kennemerstraatweg de rotonde op kwam rijden. De man kwam ten val op de motorkap van de auto en liep verwondingen aan zijn hoofd op. Hij werd voor behandeling overge bracht naar het medisch centrum in Alkmaar. HEILOO - Wilt u graag iets leuks, ontspannends en nuttigs met uw baby ondernemen? Kom dan op woensdag 12 maart om 11.00 uur naar't Open Huis om samen met uw baby muziek te maken. Baby's reage ren zeer goed op muziek en door dat te stimuleren door middel van liedjes, spelletjes, et cetera draagt u voor een belangrijk deel bij tot hun fysieke en mentale ontwikkeling. Bovendien versterkt het samen bezig zijn met muziek de band tussen ouder en baby. Iedere ouder met een kindje dat nog niet zelfstandig kan lopen is wel kom op deze gratis en geheel vrijblij vende activiteit. Meer informatie: www.spelenderwijsmuziek.nl of tel. 06-18360486. Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijkvoor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. j> Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd HEILOO - Op zondag 16 maart zal Gijs IJlander een lezing ver zorgen in het Literair Jazz Cafe Heiloo. Geboren in Alkmaar (1947) maar ook enige tijd woonachtig in Heiloo studeerde hij Engels en vertaalwe tenschap in Amsterdam. Hij debu teerde in 1988 met de roman De Kapper waardoor hij werd onder scheiden met de Geertjan Lubberhuizenprijs en tevens met de Anton Wachterprijs voor het beste debuut. Maar IJlander viel vaker in de prijzen onder andere de Halewijn-literatuurprijs van de stad Roermond voor zijn roman De Lichtval. In 1999 kreeg hij de E Bordewijkprijs voor de roman Twee harten op een schotel. Op 29 febru ari werd in de Eerste Bergensche Boekhandel zijn nieuwste roman 'Geen zee maar water' gepresen teerd. In deze roman spelen de gebeurtenissen zich af in en rond de Weringermeerpolder. Na de voor treffelijke lezing van Thomas Lieske in januari beloofd het ook deze keer weer een interessant gebeuren te worden. En als dan ook nog het Oliver King Trio' voor de muzikale omlijsting zal zorgdragen is een geslaagde zondagochtend gegaran deerd! Open Huis, aanvang 11.00 uur. Zaal open 10.30 uur. Entree 7,50 (inclusief kopje koffie). Kaarten zijn verkrijgbaar vanaf vrij dag 7 maart bij boekhandel Deutekom, telefonische informatie en kaartverkoop, tel. 072-5115511. HEILOO - Zaterdag 1 maart, omstreeks 13.20 uur raakte een 83-jarige man uit Heiloo gewond bij een verkeersongeval op de rotonde Kennemerstraatweg- Raadhuisweg- Dokterslaan. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gel den aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: maandag 14.001m 16.00 uur donderdag 14.001 m 16.00 uur HEILOO - Maandag 3 maart was het de beurt aan de leerlin gen van groep acht van de Paulusschool, die met twee groepen deelneemt aan het 'Generatiemix-biljarttoernooi' voor basisscholen, gehouden in het Trefpunt. Dit jaar doen er vijf basisscholen mee aan dit evenement, dat op maandag 4 februari van start ging. Onder leiding van ervaren oudere biljarters maken de leerlingen op een speelse manier kennis met de biljartsport. Buiten de héér van Willigen (foto) zijn er nog acht ervaren biljarters, die de kinderen begeleiden: dit zijn de heren Th. Van Buitenen, R. Koning, J. Levering, P Nanne, A. Oud, B. van der Raa, R. Schmersal en C. de Waard. Lenie Ham van de 'Generatiemix': ,,We willen met dit toernooi benadruk ken, dat biljarten een denksport is. Het is niet alleen een cafésport, ook in andere gelegenheden kan men de biljartsport beoefenen. In de vorm van zes verschillende spelvormen proberen de begelei ders aan kinderen de motoriek van biljarten te leren; leren denken en uitvoeren in een gezellige sfeer. We hopen ze enthousiast te maken voor de sport. Het is tevens een mooie aanlei ding om jong en oud met elkaar in contact te brengen. De kinderen strijden om de wisselbeker, die op 31 maart na de finale zal worden uitgereikt. Daarnaast zijn er ook individuele prijzen te verdienen. Het is leuk om te zien, dat sommige kin deren aanleg voor biljarten heb ben!" De foto's, gemaakt tijdens het toernooi, zijn te zien op de website: www. ouderenwerkheiloonl Onder leiding van de heer van Willigen maken leerlingen van groep 8 van de Paulusschool hier op een speelse manier kennis met de biljartsport. Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 3