Antiekade biedt kunst en antiek Paasknutselen met de Kids for Animals Don Belle Antiek- en kleurrestauratie H E I L O O 5 Rectificatie Voorleeshalfuurtje bibliotheek verhuist Info-uur CDA fractie Reünie Westerweggers en Ewislaners UITKIJKPOST 5 MAART 2008 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Op vrijdag 7, zater dag 8 en zondag 9 maart wordt in het Golden Tulip de 58ste Antiekade gehouden, één van de meest populaire kunst- en antiekbeurzen van deze regio. Sinds de jaren '70 bezoeken dui zenden antiekliefhebbers en -verza melaars jaarlijks de beurs voor een uitgebreide keuze in groot- en klein antiek en figuratieve, realistische en klassieke kunstobjecten. Ook kan men hier terecht voor informatie omtrent restauratiemogelijkheden en taxatieservices. Naast de vertrouwde, vaste anti quairs met nieuwe objecten in hun collectie, zijn er weer nieuwe deel nemers met een nog niet eerder getoond, kwalitatief zeer hoog, aan bod. Op zaterdag biedt de Antiekade een gratis taxatie service van meegebracht antiek en kunst, door gecertificeerd register taxa teur Patricia Jansma uit Amsterdam. Openingstijden: Vrijdag 19.00 tot 22.00 uur, zaterdag 11.00 tot 17.00 uur en zondag 11.00 tot 17.00 uur. Entree: 7,50 per persoon, 6,- 65+ en CJIJ kinderen tot 16 jaar gratis. Ruime en gratis toeganke lijke parkeergelegenheid. Antiekade, Golden Tulip, Kennemerstraatweg 425 te Heiloo. Voor meer informatie zie ook www.antiekade.nl. Tn de voetsporen van Mackintosh', glas-in-lood van Lucia Admiraal, bok te zien op de Antiekade. Eigen foto In het artikel over de verwendag in Overkerck en de Loet wordt gemeld dat deze dagen werden aangeboden door Stichting Ouderenwerk Heiloo. De dagen werden echter aangeboden door de Stichting Vrienden Ouderen werk Heiloo met gelden die wer den verkregen door de maande lijkse boekverkopingen in het Trefpunt. HEILOO - Het traditionele voor leeshalfuurtje op de woensdagmid dag in Bibliotheek Heiloo verhuist met ingang van 12 maart van 13.30 uur naar 16.00 uur. Het voorlezen vindt dus plaats tijdens de ope ningstijden van de bibliotheek. Het is daardoor ook mogelijk om een deel van het voorlezen bij te wonen. Er wordt iedere week voorgelezen uit prentenboeken, speciaal voor kinderen van vier tot zeven jaar. HEILOO - Op donderdag 6 maart houdt de CDA-fractie een info- uur. Wanneer u een onderwerp met de fractieleden wilt bespre ken, graag van te voren een bericht aan: Henk van der Werf, tel 072-5335150, e-mail: h.vd.werf@heiloo.nl. Aanvang om 19.30 uur in het gemeentehuis (oude ingang). HEILOO - Wat is er van iedereen geworden? Met die gedachten in het hoofd kwamen Ton Boerhof en Gerard Kaandorp op het idee op zaterdag 12 april een reünie voor Westerweggers en Ewis laners te houden. Tijdens de voorbereidingen ontmoette Ton veel oude buurtgenoten die ook erg enthousiast waren. De plan nen kregen vaste vorm. De uitno digingen aan oude buurtgenoten gingen de deur uit. Tot nu toe zijn er reacties binnen, maar te weinig om het tot een succes te maken. Sluitingsdatum voor aan melding en betaling 24 maart. wordt ook het startsein gegeven voor de actie van 2008. Het doel van dit jaar wordt het Paarden Rusthuis in Soest. Oude paarden hebben hier een fijn leven en genieten rustig van hun oude dag. Voor de paasactiviteit kunnen kin deren op zaterdag 15 maart terecht in Wijkgebouw de Ypsalon, De Hucht 4, Heiloo van 13.30 tot 15.30 uur. De minimumleeftijd is 6 jaar. Aanmeldingen kunnen voor 11 maart worden gemaüd naar info@dierenbeschermingnhn.nl onder vermelding van naam, leeftijd en telefoonnummer. Ook kan in de maü worden aan- gegeyen of een Kids for Animals-lid een vriendje of vriendinnetje mee neemt (kosten hiervoor zijn 1,50). Foto: Mario Sacksioni Westerweg 21b, Heiloo, tel. 072-5129750, 06-21885288, www.antiekenkleur.nl, clfabelle@versatel. nl HEILOO - Oude of antieke meubelen restaureren, opnieuw kleuren en in ere herstellen, zodanig dat het meubelstuk weer straalt. Maar ook nieu were meubelen, die door beschadiging een herstelbeurt kunnen gebrui ken. Don Belle oefent een ambacht uit, dat tegenwoordig door nog maar weinig mensen beheerst wordt. Hij heeft zich gespecialiseerd in het restaureren en kleuren van tafelbladen, maar ook bijvoorbeeld een oude kast of dressoir is bij hem in goede handen. De liefde voor het vak heeft hij geërfd van zijn vader en zijn oom. Beiden waren werkzaam in de antiekbranche. Zijn vader in de verkoop en zijn oom, Hans Belle, is een bekend restaurateur van antieke meubelen in Dieren (Gelderland). „Ik heb jarenlang in het bedrijfsleven gewerkt, maar zo'n tien jaar geleden wilde ik het roer omgooien voor werk, dat mij meer voldoening zou geven. Om het vak van restaurateur onder de knie te krij gen,ben ik in de leer gegaan bij Dick Stoker, die één van de bekendste antiekzaken van Nederland had. Door hem, maar ook door mqn oom, die al veertig jaar in het vak zit, heb ik in ruim negen jaar veel ervaring opge daan en verschillende technieken geleerd omtrent het restaureren en het kleuren van meubelen. Toen Dick Stoker stopte, heb ik het klantenbe stand overgenomen en ben maart 2007 voor mezelf begonnen.' Een tafel is in principe onverslijtbaar, maar er wordt op geleefd. Het is 'het stralende middelpunt' van een huis. Door zonlicht kan het blad ver kleuren. Of het raakt beschadigd door scheuren, krassen en kringen. Het restaureren kan bestaan uit een technisch deel. In dit geval herstel ik bij voorbeeld de scheuren en maak ik de ontbrekende onderdelen opnieuw van hout met dezelfde structuur en uit dezelfde tijd als het totale meubel. Hier is vaak moeilijk aan te komen, maar ik heb nog een voorraad van mijn oom en mijn oud-werkgever. Bij verkleurde of vaal en dof geworden meubelen restaureer ik de kleur. Op gevoel en ervaring meng ik de klem- van de te gebruiken verf, lak of waterbeits. Mijn werkplaats staat vol met allerlei potjes met pigmenten, lakken en beitsen. Ik klem vervolgens de tafelbladen en werk het af met een slijtvaste bovenlaag, zodat ze jaren mee kunnen. Het resultaat is dat de nerf en de ziel van het hout weer naar boven komen. Maar het karakter van dat oude, antieke meubelstuk blijft intact." Don heeft veel plezier in zijn werk en heeft vele tevreden klanten. Zijn credo is: „U hoeft pas te betalen als u tevreden bent!" Ieder, die een jong, oud of antiek meubel een tweede leven wil geven, heeft de mogelijkheid om dit voor een betaalbaar bedrag door deze vakman te laten restaureren. Don Belle is altijd telefonisch of per email bereikbaar. HEILOO - De jeugdclub van de Dierenbescherming, beter bekend als de Kids For Animals, organiseert op zaterdag 15 maart een paas(haas)knutse 1- middag. Alle 'Kids' zijn welkom, evenals hun vriendjes en vrien dinnetjes. Er staan die middag verschillende leuke activiteiten gepland. Zo komt Lilian Harmenzon, de beheerder van het Knaagdierencentrum in Heiloo, alles vertellen over wat er allemaal in het Knaagdierencentrum gebeurt. Welke dieren worden er allemaal opgevangen en hoe moe ten de dieren dagelijks worden ver zorgd? Verder zal zij de do's en don't 's verklappen als men in het voorjaar jonge haasjes tegenkomt. Tijdens de knutselmiddagen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5