Buurtbus Ontmoetingen Resultaten examen computertypen voor de basisschool Unieke persoonlijke verhalen van migranten ■Sas H E I L O O Fifty Singers ontdekken de buurtbus Stichting Ouderenwerk Heiloo en COS Noord-Holland INGEZONDEN BRIEVEN Spoorwegovergang Oranje bollen? Ufo's? Monumentale populieren Nooit oud HEILOO Stichting Ouderenwerk Heiloo Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 072-5331297 www.ouderenwerkheiloo.nl e-mail stichting@ ouderenwerkheiloo.nl UITKIJKPOST 5 MAART 2008 Begin februari stond het zuiden van Nederland bol van carnaval. Bij ons in de provincie wordt het ook wel gevierd, maar op veel kleinere schaal. Zo ook in Egmond aan Zee, want volgens een bord bij de ingang van het dorp werd 'het Derp' omge doopt tot 'Juttershonk'. Verder heb ik er niet veel van gemerkt en dat is maar goed ook, tenminste voor sommige van onze passagiers, want toen ik een klant kreeg voor Hotel Bellevue vlak voor Dolle Dinsdag, merkte ik dat zij het caranaval juist ontvluchtte en daarom een weekje Egmond boekte. Zij kwam om te wandelen en was heel blij, dat ik haar met twee koffers vlakbij haar bestemming kon afzetten. Twee heel andere klanten kreeg ik de volgende rit in mijn bus: Tiny en Tiny (geen tweeling hoor) stap ten in bij de bibliotheek. Gelukkig zwaaiden ze uitbundig, want vlak voor de halte stond een geparkeer de auto, waardoor ik de halte niet goed kon zien. Tiny Idema en Tiny Kuyper hadden een .paar weken geleden al aangekondigd, dat ze een keer mee zouden rijden. Het zijn namelijk voor mij geen onbeken den, want ze zijn, net als ik, lid van het grootste en leukste koor van Heiloo 'de Fifty Singers'. Iedere maandagmiddag gaan beide dames aan de wandel om te trainen voor de Alkmaarse wandel-vierdaagse in juni. Zij willen vier dagen achtereen de 15 Mometer wandelen en dus moet de conditie wel flink op peil worden gebracht. Ongetraind aan zo'n evenement meedoen is niet verstandig en dat weten ze uit erva ring, want met andere vriendinnen, hebben ze al meegedaan aan onder andere de Dam tot Damloop van Amsterdam naar Zaandam, de wintermarathon op TexeL en de Lammetjeswandeltocht. De in totaal vijf vriendinnen willen graag fit blij ven en genieten van de routes, of doen ze het vooral voor de gezelli ge en 'wilde' afterparty's? Wie het weet mag het zeggen. In ieder geval hebben beide Tiny's het heel gezel lig gevonden in de buurtbus en ze hebben al beloofd, dat ze er meer gebruik van gaan maken. Als ze dat inderdaad doen en de andere 125 leden van de Fifty Singers gaan hun voorbeeld volgen, wordt het niet alleen reuze gezellig, maar kan het nog druk worden en zullen we weer eens volle bussen meemaken, waar bij de hele route gezongen wordt, misschien wel onder leiding van onze sportieve diligente Lonneke. Een bekend gezegde luidt: Goed voorbeeld doet goed volgen en dat gaat zeker op voor de Tiny's, want vorig jaar in februari had ik al de eerste Tiny (ook van de Fifty Singers) in de bus, samen met andere vooijaarsvakantiegangers. Die bus zat toen helemaal tjokvol en als u de foto's van toen en nu wilt bekijken, kunt u de website van de buurtbus bezoeken via: www.buurt- busheilooweb-log.nl (Tekst en foto: Tim van der Lans, chauffeur van de Buurtbus) HEILOO - In februari hebben de deelnemers aan de cursus Computertypen voor het basis onderwijs (groep 7 en 8) bij Dompvloet Opleidingen deelge nomen aan het examen Computertypen van De Neder landse Examenorganisatie. Achter de naam van de kandida ten staat de behaalde typsnelheid in aantal aanslagen per minuut (apm). Sheetal Kruithof (320), Tobias Apeldoorn (238), Thomas Kat (226), Lucas Harlaar (225), Rens Smit (222), Linn Melgers (221), Esli van Westerop (217), Romy Schouten (215), Daphne van den Hoven (214), Julian Velders (212), Aleksandar Gatti (211), Marijn Boonstra (210), Daphne Westerdijk (210), Casper Posch (210), Marije de Vries (205), Yvonne van Diemen (204), Marina Hudson (203), Bram Vendel (200), Dauwe Postma (193), Jesse Roemer (193), Camilla Son-A- Hing (193), Fenna Kok (192), Wietske Postma (190), Stef Liefting (189), Ellemijn Hofland (189), Bibi Volger (185), Dario Duineveld (185)) Ahmad Ozair Dahi (185), Robbert de Ruiter (184), Sebas Mak (184), Gaby de By (182), Wessel van der Woude (181), Kim Bakker (180), Myrna den Baas (180), Sanne Beun (179), Frances Smit (178), Sander Jensch (177), Zoë Bosschaart (175), Jur van Diepen HEILOO - Woensdag 19 maart en woensdag 16 april staan in het teken van persoonlijke ver halen van migranten. Stichting Ouderenwerk Heiloo en COS Noord-Holland organiseren deze middagen. Iedereen vanaf 16 jaar is welkom. De gastsprekers vertellen over land van herkomst, de gewoonten en gebruiken, waarbij u kleding en foto's kunt zien en muziek uit het land kunt horen. De vertellers pra ten over ervaringen na aankomst in Nederland, de moeilijkheden maar ook wat ze prettig vinden aan de Nederlandse samenleving en hoe ze naar hun toekomst kijken. Op 19 maart verzorgt John Duphey uit Ghana de vertelling, op 16 april ver telt Vasa Stojanovic uit Servië zijn verhaal. Beide gastsprekers hebben een uniek verhaal. Door dit per soonlijke verhaal en door John of Vasa te ontmoeten, wordt duidelijk hoe we op deze wereld met elkaar te maken hebben en dat we allemaal wereldburgers zijn! De middag is interactief, dat wil zeggen dat u volop de gelegenheid krijgt om vra gen te stellen aan de verteller. Toegang is gratis, van 13.30 uur tot 15.30 uur (inclusief pauze), locatie het Trefpunt in Heiloo, Abraham du Bois-hof 2. Reserveren: de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072- 5331297 (maximaal vijftig gasten) (175), Robbert Bakker (173), Lana Lemmers (172), Luuk Schaap (171), Niels Witting (171), Evi Hoetjes (170), Isabel Pronk (170), Perry Warmenhoven (170), Teun Bergsma (169), Inge Hajema (169), Denise Schouten (167), Mike Teilekamp (164), Simon Noten (163), Taco Morsch (161), Lotte Bulder (161), Jordy Croon (160), Ilse Zoon (160), Kielen Zuurbier (157), Thijs Wols (156), Kathy Agasi (154), Ayla Agasi (154), Nikki Beerepoot (154), Tom Kalkman (152), Bianca Kareis (145), David Jadoul (140), Boy van Schooten (140), Femke Brink (130), Ilse Bloemendal (125), Aviva Mostaard (125). Denkend en pratend kwam ik terecht bij de ouderenbond om daar het spoorwegovergangprobleem te bespreken. Dat was een schot in de roos, want het bestuur onder aan voering van J. Timmerman waren vol aandacht en gaan meteen actie ondernemen. Wij willen nu zo veel mogenlijk steunbetuigingen verza melen, in de vorm van uw naam op een ijst. De officiële lijsten liggen bij het Trefpunt, met vermelding 'Veiliger spoorovergang Zeeweg'. Wij gaan alles proberen om nog meer ongelukken te voorkomen. U kunt ook een lijst bestellen, op tel. 072-5331458 van het Trefpunt. Allen bij voorbaat dank en we hopen dat uw steun zal bijdragen tót een goed resultaat. J. Timmerman en P. Oostermeijer Heiloo In de nacht van vrijdag 15 februa ri op zaterdag 16 februari zijn er om 0.30 uur vanaf halverwege de Vennewatersweg in Heiloo, vier hel der oranje bollen waargenomen. Deze verplaatsten zich geruisloos vanuit de richting van Limmen/ Heiloo naar Egmond Binnen. Van daaruit namen de 'bollen' allen een andere richting, en verdwenen uit het gezichtsveld. Er zijn van deze merkwaardige verschijning video opnamen gemaakt, waarvan vervol gens direct vanaf de TV weer foto's zijn genomen. We zijn uiteraard nieuwsgierig wat dit zou kunnen zijn en zijn tevens benieuwd of er meer mensen zijn die de bollen op deze bewuste avond hebben waar genomen. Reacties naar W Jonker, tel. 072-5333370. W. Jonker Heiloo Wethouder Veger stelt dat onze monumentale en gezonde populie ren bij het station Heiloo vervangen dienen te worden. Het college van B&W van Heiloo zou hiermee geko zen hebben voor: 'kwaliteit op de zeer lange termijn'. Moeraseiken zouden drie maal langer meegaan en er zou een groeigarantie gegeven worden. In 2004 had ik een gesprekje met de deskundige boom- kweker/-planter, die mij verzekerde dat de droge zandgrond van De Kreek volstrekt ongeschikt was voor moeraseiken en dat er voor de plantgaten te weinig ruimte was. Na ongeveer vier jaar (2008 dus) zou als gevolg daarvan de wortelgroei stagneren. Het parkeren zo dicht bij de bomen zou ook erg slecht voor de wortels zijn. Het resultaat is nu te aanschouwen. Vraag aan de heer Veger: zou u ons willen uitleggen hoe dat zit met die groeigarantie? Een inruilgarantie, zodat opnieuw met kleine boompjes moet worden begonnen? Vraag aan de lezer: Doe mee aan de handtekeningenactie van NCPN/Milieu Contact Heiloo tot behoud van de populieren! Fran Brinkhuis-Bal Heiloo Nooit te oud is een rubriek van de Stichting Ouderenwerk Heiloo (SOH), waarin een overzicht van activiteiten die, tenzij anders vermeld, plaatsvinden in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo. Expositie grafische technieken Van 25 februari tot, 31 maart. Een expositie van diverse grafische werkstukken, gemaakt door cur sisten tijdens de cursus Grafische Technieken van het Nivon, onder leiding van docent en kunstenares Saskia Sengers. Om de veertien dagen komen op de woensdag avond de cursisten bijeen om met zeer veel enthousiasme te werken. Tijdens deze lessen vervult het lokaal zich met de geur van inkt. Iedere keer is de spanning voelbaar als de afdruk onder de etspers van daan komt. Een mooie afdruk is het resultaat. De expositie geeft een overzicht van wat met verschillende grafische technieken te bereiken is. Voeding en gezond oud(er) worden Donderdag 6 maart. 14.00 uur. Ontmoetingsmiddag bij de Gezelschapsbank in het Trefpunt over voeding en gezond oud(er) worden. Elke dag is het weer belangrijk om goed en gezond te eten. Tijd om hier eens bij stil te staan. Diëtiste Linda Hofman geeft een boeiende en leerzame presenta tie over de huidige richtlijnen van het voedingscentrum, over 'koken in je eentje' en over kant-en-klaar maaltijden. Daarna is er gelegen heid voor het stellen van vragen en om met elkaar van gedachten te wisselen en gezellig samen te zijn. Een samenvatting met adviezen en makkelijke tips voor gezonde recep ten, ligt na afloop voor u klaar om mee te nemen. Entree leden 3,-, belangstellenden 4,- (inclusief consumptiebon) Actueel: Alcohol- en drugs verslaving! Dinsdag 11 maart. 10.00 uur. De heer Ton Leenders, voorlichter van de afdeling Preventie van de Brij derstichting, geeft een lezing over alcohol- en drugsverslaving. Hij vertelt iets over verslaving in het algemeen en in het bijzonder over verslaving bij ouderen en (klein)kinderen van ouderen. Wat zijn de meest voorkomende drugs en hoe merkje datje (klein)kind alcohol- of drugsver slaafd is? Entree 3,- (inclusief consumptie) Kinderkleding!) eurs Trefpunt Zaterdag 15 maart, van 10.00 tot 12.00 uur. Een gezellige kinderkleding- en speelgoedbeurs in het Trefpunt. U vindt hier goedkope kinderkleding in alle maten, speelgoed en nog veel meer! De toegang is gratis. Er zijn géén tafels meer beschikbaar. Vervoer op maat door Vrijwilligers Vervoer Heiloo Voor ouderen en anderen die min der gemakkelijk gebruik kunnen maken van het openbaar vervoer, is het Vrijwilligers Vervoer Héüoo een prima 'op maat voorziening'. De vrijwillige chauffeurs halen met hun eigen auto de cliënten thuis op, rij den hen naar de plaats van bestem ming en brengen hen weer keurig thuis. Het vervoer geschiedt tegen een redelijke vergoeding. Meer informatie: SOH.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7