Open podium met gitarist Hans Laduc Strijkkwartetten van topniveau in Iskra Intieme rouwdienst in 'de Buklcerij' H E I L O O ïXSfA deutekom Een zeker onbehagen Een zeker onbehagen 11 BOEK VAN DE WEEK Corso i Moordwijven Inge van den Hout exposeert in Bibliotheek Heiloo Wave Zero, Third Lane en Minomatic spelen in Buk Buk UITKIJKPOST 12 MAART 200 EEN BIOGRAFIE VAN BOB DEN UYL THOMAS RAP Moordwijven is een zwarte comedy over drie verveelde miljonairsvrou wen die een huurmoordenaar inschakelen om één van hun over spelige echtgenoten uit de weg te ruimen. De drie miljonairsvrouwen Kitty Estelle en Nicolette leiden een luxueus en rimpelloos bestaan. Hun enige zorg is de strijd tegen het ouder worden, daarom shop pen zij wekelijks bij de plastisch chirurg. Totdat Kitty vermoedt dat haar echtgenoot vreemd gaat. Omdat ze van de alimentatie alleen uiteraard niet rond kan komen, besluit ze samen met haar vriendin nen dat er maar één oplossing is: ze moeten hem uit te weg ruimen. De hautaine dames dalen af naar de Amsterdamse wallen om daar een huurmoordenaar te zoeken die dit klusje kan klaren. Wat een gemakkelijke klus had moeten zijn, blijkt toch meer voe ten in aarde te hebben dan de dames hadden verwacht. De film Moordwijven is geschreven en geregisseerd door Dick Maas en bevat de humor en het spektakel dat de Flodder films van Maas zo succesvol maakte. Met acteurs als Sanne Wallis de Vries, Hans Kesting en Bracha van Doesburgh. Geschikt vanaf 12 jaar. HEILOO - Van 4 maart tot 5 mei exposeert Inge van den Hout een selectie van haar keramisch werk in de expositieruimte van Bibliotheek Heiloo. Met het materiaal klei als basis probeert Inge allerlei technieken uit, waaronder verschillende decoratie technieken. Dit heeft als resultaat een gevarieerd aanbod van vrolijk gekleurd werk. Vorig jaar exposeerde zij in het Trefpunt tijdens de Kunstzesdaagse. Eigen foto CASTRICUM - De klassieke concertserie van Iskra staat dit voorjaar in het teken van de strijkinstrumenten onder de naam Strijkers in Castricum Klassieke Concerten. Iskra brengt steeds jonge, profes sionele musici van topniveau, die soms nog op het conservatorium in opleiding zijn. Op zaterdag 15 maart is dat het zeer jonge Allegra Strijkkwartet en vorige week bracht Iskra nog het gelauwerde musici met posities in het Concertgebouworkest zoals de leden van het Breitner Quartet. Hoe dan ook, er wordt op hoog niveau en met veel spelplezier gemusiceerd, waarbij de mooiste werken uit de uitgebreide strijk kwartetten-literatuur van klassiek en romantiek tot 20ste eeuws aan bod komen. Alle concerten van de?e klassieke concertserie zijn in de Dorpskerk, Kerkpad 1, aanvang 20.15 uur. Er zijn nog kaarten ver krijgbaar a 10,-, voor Iskra-dona- teurs, 65+ en CJP kosten de kaar ten slechts 8,-. Voor kinderen tot en met 12 jaar 6,-. Het Allegra Kwartet bestaat uit vier jonge mei den die hun eerste successen boek ten bij de bekende Fancy Fiddlers van Coosje Wijzenbeek. Ze behoren nu tot de veelbeloven de nieuwe lichting van de Nederlandse Strijkkwartetten Academie en wonnen de tweede prijs in het Charles Hennen Concours. Het zijn Rosanne Phillipens (eerste viool), Nadia Frissen (tweede viool), Hannah Strijbos (altviool) en Lidy Blijdorp (cello). Zij spelen op zaterdag 15 maart werken van Mozart, Shostakovitsj en van Mendelssohn - Bartholdy. In deze concertserie volgt op 29 maart nog het Arshavir Strijktrio met strijkjuweeltjes van Reger, Mozart en Beethoven. Informatie en kaarten bestellen bij Iskra op www.iskra.nl of tel. 0251- 674379. door Nico Keuning voor 24,90 Hans Laduc is mede-organisator van het Open Podium voor akoestische instrumenten in Vredeburg te Limmen. Archieffoto sche precisie uitgevoerde composi ties en spelend met popstructufen steeds meer pubhek te bekoren in de verschillende poppodia in de regio. Het post-math-nerd-jazz- rock-metal geluid van de twee broers en de gitarist zorgt steevast voor vele gespitste oren in het pubhek. Meer info over Minomatic is te vinden op www.minomatic.nl. Wave Zero is een alternatieve rock band bestaande uit de twee Uitgeesters Willem en Koen, die zich regelmatig samen met de Castricummer Tom in de oefen ruimte terugtrekken. Ze hebben inmiddels een demo en een EP uit gebracht en hun repertoire is groei ende. De band speelt intensieve alternatieve rock met invloeden uit de grunge, punk en psychedehsche muziek, en weet een steeds sterkere mix van kwetsbare ingetogenheid en tomeloze energie uit te dragen. Om een indruk te krijgen van Wave Zero kan je ook kijken op www.mys- pace.com/wavezero of www.waveze- ro.nl. De Buk Buk is te vinden aan de Pastoor van Muijenweg te Heüoo en de entree bedraagt slechts drie euro. Voor meer info zie: www.vriendenvandebakkerij.nl en www.bukbuk.nl. Bob den Uyl (1930-1992) schreef even mistroostige als humoristische verhalen. In een tref zekere stijl wist hij elke zinloze reis, onderneming of handeling uit te vergroten tot soms hilarische pro porties. In Een zeker onbehagen toont Nico Keuning het ware gezicht van de man die schuilging achter het masker van ironie en zelfspot. Een man met vele angsten, wiens leven a writer's goudmijnen blijkt te zijn. Feiten in dienst van fictie; van dit schrijversprocédé geeft de biografie een verhelderend beeld. Behalve als schrijver komt Den Uyl ook tot leven als schoher tegen het decor van de Tweede Wereldoorlog, als kantoorklerk na de bevrijding, als jazztrompettist in de jaren vijftig, als kettingroker, drinker en reiziger. Deze biografie, doorvlochten met dagboekfragmen ten, brieven, gesprekken, gedichten en reisimpressies van de biograaf in de sporen van Den Uyl, vertelt het verhaal van een veelzijdig schrijver en vertaler, die in zijn zoektocht naar het onbereikbare zijn ver vreemding omtoverde tot literatuur. LIMMEN - Op zondag 16 maart vindt in Boerderij Vredeburg aan de Dusseldorperweg 64 te Limmen een Open Podium plaats. De aanvang is 15.00 uur en de entree is gratis. Het is een podium voor iedereen die een akoestisch instrument bespeelt en graag wil laten horen aan een geïnteresseerd publiek waar hij of zij mee bezig is. Voorwaarde is dat het leuk moet zijn om naar te luisteren. De deelnemers krijgen tien minuten de tijd om zich te presenteren. Er zijn al aanmeldin- REGIO - De Bakkerij ligt plat. Meer dan een hoopje stenen is er van het geliefde pand niet over. De Bakkerij is nog lang niet dood, maar het definitieve einde van het pand 4 de Bakkerij' wordt toch ervaren als een groot gemis. Naar aanleiding daarvan zullen drie Bakkerijbands zaterdag 15 Maart op de 'Bukkerij'avond in de Buk Buk in intieme muzikale sfeer afscheid nemen. Vanwege deze spe ciale aangelegenheid zal er dit keer in het café van de Buk Buk opgetre den worden. De drie bands van de avond spe len de laatste tijd regelmatig in den lande als 'package'. En hun optre dens vullen elkaar op wonderbaar lijke wijze aan. Het geluid van Third Lane neigt bijvoorbeeld naar nu- metal en is te veelzijdig om echt in een hokje te plaatsen. Invloeden van Incubus, Deftones en Tool en als Faith No More die rock, metal en funk op sublieme wijze combineren zijn in hun sound terug te horen. Minomatic is één van de meest eclectische post-alles-rock forma ties uit de regio. De laatste tijd weten ze met hun met mathemati- gen van een gitarist, zanger, pianist en zelfs een gitaartrio met Limmer muzikanten. Opgave bij Maij&n, tel. 06-23328955. Om als luisteraar in de zaal te zitten is minstens net zo spannend! Het publiek zal worden verrast door de grote verscheidenheid aan muziek en presentatie. Ook de orga nisatoren Hans Laduc en Marjan Muziek zullen een muzikale bijdrage leveren. Hans Laduc zal stukken van zijn cd My way to Ithaka en nieuw werk ten gehore brengen. Zie ook www.guitarpage.tk of www. myspacecom/laduc Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo IBM MH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11