m contact Jong en oud in de openbare ruimte HEILOOj 15 Gewijzigde openingstijden GEMEENTE Openingstijden Verkeer Afval en milieu www.heiloo.nl UITKIJKPOST 19 MAART 2008 nieuws errinformatie voor de inwoners van Heiloo Met de langere en hopelijk vele zonnige dagen gaan alle inwoners van Heiloo weer meer naar buiten. Jong en oud maken gebruik van hun eigen tuin of van de gemeenschappe lijke openbare ruimte. Naast veel plezier, brengt dit ook wel eens ergernis, irritatie of zelfs overlast met zich mee. In het verleden hebben buurtbewoners overlast ervaren van groepen kinderen en jongeren in de openbare ruimte. Op basis van deze ervaringen heeft het college van burgemeester en wet houders besloten in 2008 een pro-actief beleid in te zetten. Dit wil zeggen inwoners informeren, inwoners-medeverant woordelijk maken, een strikt handhavingsbeleid uitvoeren en via het jongerenwerk een alternatief bieden. Uitgangspunt van dit beleid is dat er een gezamenlijk probleem is, waar we gezamenlijk verantwoording voor dragen om een oplossing te vinden. Ouders, kinderen en jongeren Ouders zijn primair verantwoordelijk voor hun kinderen. Vanuit dit oogpunt stuurt het college van burgemeester en wethou ders deze week alle ouders/verzorgers van kinderen en jonge ren in de leeftijd van 10 tot 18 jaar een informatieve brief. De brief gaat vooral in op de gedragsregels in de openbare ruim te en de sancties die mogelijk volgen bij overtredingen. Het doel is dat ouders deze gedragsregels met-hun kinderen bespreken. Het gaat om de volgende gedragregels: geen alcohol drinken of aangebroken flesjes alcohol, ed. in bezit hebben; geen kabaal maken (zoals harde muziek, schreeuwen of onnodig extra gas geven met een scooter/auto); anderen niet lastig vallen (uit)schelden; geen vernielingen vandalisme; niet urineren in het openbaar; geen vuurtje stoken; geen rotzooi maken achterlaten; niet na 22.00 uur op een trapveldje aanwezig zijn. Handhaving In de komende periode wordt er scherp op toegezien dat de gedragsregels nageleefd worden. De politie is verzocht om de trap- en speelveldjes regelmatig te controleren. Als blijkt dat een kind of jongeren met zijn/haar gedrag over de schreef dreigt te gaan, wordt er contact met de ouders opgenomen. Indien een overtreding van de gedragsregels daadwerkelijk wordt geconstateerd dan kan deze direct worden bestraft, dan wel met een proces verbaal of (taak)straf via Bureau Halt. Buurtbewoners Grote groepen kinderen en jongeren kunnen overlast bezor gen. Het is desondanks goed om een aantal zaken in ogen schouw te nemen. Kinderen en jongeren hebben het recht op een plek in de openbare ruimte! Spelen, sporten en elkaar ontmoeten (rondhangen) zijn belangrijke aspecten bij het opgroeien. - (Ver)oordeel niet te snel. Bijvoorbeeld jongeren die met stokken stenen gooien zijn niet per se vandalistisch bezig....misschien proberen ze eenvoudigweg een bal uit de boom te krijgen. - Kinderen en jongeren zijn zich niet altijd even goed bewust van het effect dat hun gedrag kan hebben op anderen. Spreek hen daarom eerst zelf aan en wijs hen op de gevol gen van hun gedrag. Meldingen bij overlast Als u overtredingen van de gedragsregels constateert, dan kunt u dit melden bij de politie. Via 0900-8844 met het ver zoek door te verbinden met het bureau in Heiloo. Melden is belangrijk omdat dit ons inzicht geeft in mogelijke probleemge bieden en wij daarop actie kunnen ondernemen. Klachten kunt u melden bij de gemeente via info@heiloo.nl Alternatief (sport)programma Uit gesprekken met jongeren is gebleken dat zij vooral in het Voorjaar, wanneer de sportverenigingen sluiten, behoefte heb ben aan een goed alternatief. Daarom organiseert de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo in de maanden april en mei een (sport)programma. Panna toernooien, wijk-tegen-wijk straat- voetbaltoernooien, disco, sportworkshops zijn een aantal van deze activiteiten waarbij alle kinderen en jongeren welkom zijn! Binnenkort zullen wij in de Uitkijkpost het definitieve program ma publiceren. Meer informatie Meer informatie over het gemeentelijke beleid m.b.t. groepen kinderen en jongeren kunt u vinden in het basisdocument Team jeugd op de gemeentelijke website www.heiloo.nl Als u naar aanleiding van dit artikel nog vragen heeft dan kunt u deze de mail info@heiloo.nl stellen. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 68 68 Openingstijden ma t/m vrij zaterdag 08.00 09.00 15.45 uur 12.00 uur Invalidenparkeerplaatsen Het college van burgemeester en wet houders heeft besloten tot hef realise ren van een invalidenparkeerplaats op kenteken in de directe omgeving van Het Bleekveld 3. Dit wordt kenbaar gemaakt door een blauw bord met aanduiding invalidenparkeerplaats (ver keersbord E6 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990) te plaatsen, inclusief onderbord met kenteken. De gemeente heeft deze maatregel genomen, omdat de bewoner voor wie deze verkeersmaat regel is, wordt beperkt in zijn mobiliteit. Ter inzage Dit besluit ligt met ingang vam.19 maart a.s. gedurende zes weken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis. Bezwaar Indien u het niet eens bent met dit besluit kunt u, binnen zes weken na de dag van deze publicatie, een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethou ders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzienin- genrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstge noemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, tele foonnummer 072 535 66 66. Wijziging datum legen rolemmers De grijze rolemmers die op Goede Vrijdag 21 maart a.s. zouden worden geleegd, worden nu op donderdag 20 maart a.s. geleegd. De groene rolemmers die op Tweede Paasdag maandag 24 maart a.s. zouden worden geleegd, worden nu op donderdag 27 maart a.s. geleegd. Wij vragen u uw rolemmer vóór 07.30 uur buiten te zetten en op de inhaaldag tot na 16.00 uur te laten staan. De rolemmers kunnen op deze dag name lijk later dan 16.00 uur geleegd worden. Grof huisafval Op donderdag 20 maart en donderdag 27 maart a.s. wordt er géén grof huis afval opgehaald. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer 072 535 68 68. In verband met Goede Vrijdag en Pasen zijn het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen aan het Rosendaal op vrijdag 21 maart en maandag 24 maart a.s. gesloten. Zie voor de wijzigingen in de ophaal- data van de afvalemmers elders op deze pagina. Afvalbrengplaats zaterdag gesloten De afvalbrengplaats aan het Rosendaal is op zaterdag 22 maart a.s. DE HELE DAG GESLOTEN. Eerstvolgende avondopenstelling De eerstvolgende avondopenstelling van de Publieksbalie is op maandag 31 maart a.s. tussen 18.00 en 20.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 15