Een 'Zilveren Harp' voor The Opposites PAG04 AMSTERDAM -De hal van zijn woning in Amsterdam is geplaveid met ongeopende post, als een kleurig tapijtje op de vloer. Big 2, alias de sympathieke Twan van Steenhoven (22 jaar) is opgegroeid in Heiloo en leerde de andere helft van The Opposites, Willem de Bruin oftewel Willy (22 jaar), kennen op de Berger Scholen Gemeenschap. Willem woonde toen in Noordeinde. Beiden waren allesbehalve liefhebbers van school, maar Twan heeft uiteindelijk toch zijn diploma gehaald. Twan: „Augustus is het tien jaar geleden, dat we samen voor de grap een beetje mét muziek zaten te klooien. We vonden hiphop vette muziek; het had een bepaalde houding die ons wel aansprak. 'Wu-tan clan', 'The Fugees' en '2Pac' maakten onwijs toffe muziek, waar we graag naar luisterden. Zelfs nu luisteren we nog met veel plezier naar deze oude shit." 'Een baantje erbij, daar heb ik nooit aan gedaan' „Willem kwam, toen we 17 jaar waren en we ons eerste, nooit uitgekomen album hadden gemaakt, met de naam Opposite aanzetten. Hij is klein en donker en ik heel lang en blank. Stash, een vriend uit Alkmaar, vond dat er een 'S' achter moest. Ik heb 'The' eraan toegevoegd en voila: The Opposites.waren geboren. Ons doel was om toffe muziek te maken en bekend te worden. Een baantje erbij, daar heb ik nooit aan gedaan. Dan ben ik liever blut! In 2003 besloten we om Nederlandstalig te gaan en alles wat we hadden gemaakt op het internet te knallen. Het nummer 'Sorry' werd in Amsterdam al snel populair en we kregen ver volgens een contract (2004) aangeboden door het label 'Mastermind'. Via hen kwamen we op de mixtapeserie van 'Straatremixes' te staan en werden steeds groter. Begin 2005 hebben we een contract getekend bij 'Top Notch', een groot label. Bekende namen als 'de Jeugd van Tegenwoordig' en 'Opgezwolle' zitten hier ook. Onder Top Notch zijn we uitgegroeid tot wat we nu zijn!" Hiphop is een genre, dat veel jongeren aan spreekt. Het is rauw en recht voor z'n raap. Twan: „Je moet wel gewend zijn aan de snel heid van rappen. Omdat je zoveel 'praat' in een nummer, is het een goede reflectie van de buurt waar je uitkomt. Je vertegenwoordigt jezelf en de mensen om je heen. Je kunt veel in een nummer verwerken, ook iets persoon lijks. Willy en ik maken ieder onze eigen tekst die we ook zelf rappen; het refrein maken we vaak wel gezamenlijk. We zijn beïnvloed door alles wat we om ons heen horen, zowel in Nederland als in het buitenland. Van al die indrukken maak je in je hoofd een mix. Vooral in het begin was de invloed van Dr. Dre sterk hoorbaar. Ik maak de 'beaf zelf achter de com puter, waarna Willy zijn visie op het geheel geeft. Als we zo samenwerken, komt er vaak iets tofs uit! Voor één album nemen we soms wel meer dan veertig nummers op. Hier zoe ken we de vetste nummers uit door er vaak naar te luisteren. Die laten we vervolgens horen aan goede vrienden en weer later aan anderen. Soms vinden we zelf iets tof, maar hoe populair een nummer gaat worden, is niet te voorspel len. In totaal werken we ongeveer een jaar aan één album. De creativiteit wordt in grote mate bepaald door de aanwezige 'honger' om bij het punt te komen, waar je wilt komen. Op dit moment is net het album 'Begin Twintig' uitge komen, dus de honger is weer even gestild." Kriebelen Maar Twan bekent dat het alweer een beetje begint te kriebelen... „Zowel positiviteit als nega- tiviteit van collegarappers werkt als een brand stof en hierdoor worden we productiever. De drang komt weer naar boven, als je je ei niet kwijt kunt." Gemiddeld treden The Opposites drie keer per week door heel Nederland op. „We bieden een strakke show, zodat het publiek waar voor zijn geld krijgt. Het publiek is vrij jong, maar de doelgroep kun je gedeel telijk zelf bepalen, door te zorgen voor herkenbaarheid van de teksten. Zodanig, dat het publiek zfch kan identificeren met jou. 'De Fik erin' was rebels en een stuk min der volwassen dan ons laatste album. Het publiek groeit als het ware met ons mee. Je spreekt mensen aan, die je wilt aanspreken." Zilveren harp De toekenning van de Zilveren Harp aan The Opposites ziet Twan als een heel groot compli ment. „Officieel werd het in januari van idp dit jaar bekend gemaakt, maar we kregen vorig jaar al een officieus telefoontje, dat we 'm zouden gaan krijgen. We zijn er absoluut trots op! En krijgen hierdoor ook veel meer media-aan dacht. Het is een erken ning, zo van: Hier zijn we! We hebben de Zilveren Harp uit laten reiken door onze moeders. Dit was een idee van Willem, omdat onze moeders zo lief voor ons zijn! Wat er na dit alles zal gebeu ren, zien we wel. Op dit moment ben ik bezig met het produceren van een album voor Dio, een rapper die ook in het nummer 'Dom, Lomp Famous' en op de nieuwe single van 'The Partysquad' te horen is. We zijn nog niet begonnen met een nieuw eigen album. We willen niet te snel met iets nieuws komen." Twan woont al twee jaar naar volle tevredenheid in Amsterdam. Heimwee naar Heiloo heeft hij niet. „Ik vind het een goeie plek om op te groeien, maar het is er wel erg saai en stil. Ik heb er niets meer mee, behalve dan dat mijn ouders er wonen. Als je begin twintig bent, zoek je toch echt iets meer actie en spanning. En meiden!"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 42