Nils Pronk alias Dj Prunk Le Funk rijzende ster in housescene PAG 14 werken we met een pianist of (conser vatorium-) zangeres samen en mixen dit in onze tracks." Voor optredens door het hele land is Nils in grote mate afhankelijk van zijn goede vrienden uit Heiloo en Rotterdam, omdat hij zelf nog geen rijbewijs heeft. „Mijn vrien den Tom en Nick uit Heiloo zijri top. Ze vinden het leuk om met mij mee te gaan en rijden me trouw overal naar toe. Ook mijn vriend Kevin uit Rotterdam betekent veel voor mij. Hij heeft al veel voor me gedaan. Via hem draai ik deze zomer twee weken in een club op Kreta." Plaatsen waar Nils tegenwoordig regelmatig optreedt zijn onder meer Bloemendaal, Amsterdam (bijvoorbeeld Escape en Panama), Rotterdam (Off Corso en Thalia Lounge) en Breda. In de planning voor dit jaar staan Ibiza en Kreta. „Als voor bereiding voor een performance zoek ik van tevoren de platen uit, die ik tij dens die avond ga mixen. Door middel van een laptop kan ik hier nog extra effecten aan toevoegen." Collega Dj's als Roog, Junior Jack, Benny Rodriques en Dr. Kucho zijn grootheden, waar Nils voorheen tegenop keek. Tegenwoordig staat een aantal van hen 'gewoon' in zijn mobieltje. „Ik draai regelmatig voor 'Fame=dj's', een grote evenementenor ganisatie. Tweede kerstdag 2007 stond ik via dit bureau in de liné-up met de wereldberoemde Tiësto." 'Bekende Dj's zijn te commercieel' Maar jong, als hij is, hij heeft wel dege lijk een uitgesproken mening. „Ik vind veel bekende Dj's te commercieel bezig. De 'Roog' uit 2003 vond ik goed en was een voorbeeld voor mij. Nu is hij van de deephouse afgestapt. Maar hij ontwikkelt zich niet verder. Daarentegen vind ik Benny Rodrigues echt'goed! Ik vind een eigen stijl en geluid heel belangrijk. Naar zijn voor beeld wil ik doorgaan met 'mezelf te blijven', in plaats van te draaien wat de commercie vraagt." Onlangs heeft Nils een contract gesloten met Bacardi B- Live. „Dit is een super populair house feest. Bekende buitenlandse Dj's als Charles Webster draaien ook op dit event. Op vrijdag 7 maart had ik hier mijn eerste optreden." Ondanks alles is Nils Heiloo niet vergeten. Mijn vriend Sil van Diepen is de oprichter van Compact, een bureau dat housefeesten organiseert (www.compactus.net). Hij vindt het een uitdaging om in Noord- Holland boven het IJ goede housemu ziek ten gehore te brengen. Ik wil hem hierbij graag helpen en Compact bekender te maken. Heiloo krijgt de pri meur van een, naar we hopen, reeks feesten georganiseerd door Compact. Als het succesvol wordt, willen we graag een outdoor feest voor zo'n 1500 man gaan houden. Sil en ik vul len elkaar goed aan in de keuze van de line-up. Hierin zullen voornamelijk talentvolle jonge Dj's staan." De wereld staat open voor Nils. Aan inspiratie zal het hem zeker niet ontbreken. Prunk Le Funk, ifo@prunklefunk.com, zal zijn eigen geluid de ether in zenden. Een eigen geluid, dat zijn roots heeft in de gekregen door een cd van zijn broer. HEILOO - long, talentvol en groots. Prunk Le Funk is een naam, die bij veel kenners van housemuziek alom gekend en gewaardeerd wordt. 2007 was voor Nils Pronk (19 jaar) uit Heiloo een turbulent jaar in zijn muzikale ontwikkeling. Een jaar, waarin zijn doorbraak een feit werd. Benny Rodrigues, een grote bekendheid in de wereld van de housemu ziek, heeft Prunk Le Funk uitgeroepen tot hét talent van 2007. Maar het succes stijgt hem niet naar het hoofd. Nils vertelt: „Benny Rodrigues is een groot voorbeeld voor mij. Hij zit bij de top van de Neder landse housemuziek. Ik voel me dan ceren van een album. Dit debuut album, 'Future of History' genaamd, zal zomer 2008 verschijnen. Verder heb ik samen met mijn vriend Daniel Diego uit Heiloo een track die net is uitgekomen en al gedraaid wordt op diverse radiozenders als Slam FM en Deep FM en ook buitenlandse radiostations.. Mede door support van Benny Rodrigues kreeg ik de kans om in bekende clubs en op grote festivals in Nederland en in het buitenland te draaien." Invloeden vanuit de soul- en funkmuziek klinken door in de muziek van Prunk Le Funk. „Ik vind commercië le housemuziek soms teveel gedreun achter elkaar. Het richt zich op de grote massa, maar mist vaak een eigen geluid. Als ik voor veel geld een aan bod zou krijgen op voorwaarde, dat ik mijn eigen stijl zou moeten aan passen, zou ik dit afslaan. Ik wil geboekt worden om mijn eigen stijl!" Op zijn elfde verjaardag kreeg Nils een house-cd van zijn oudere broer en vanaf dat moment was hij verkocht. Hij ontwik kelde de eerstvolgende jaren zijn eigen muzieksmaak. „Ik deed ideeën op via het inter net en luisterde met mijn vrienden Bart, Ben en Tom thuis vaak naar house. Maar dan voorname lijk vanuit de realhouse, een stroming uit Amerika. Ik vond electro house toen wel leuk, maar dat was toch niet mijn stijl. Techno, minimal en jazz hebben mij beïnvloed. Het moet wel muziek blijven en geen gedreun!" Meer hierover is te lezen op www.real-house.nl, een web site waarvan Nils de initiator is. In de begintijd organi seerde Nils zijn eigen feesten. Op zijn zestiende zette hij zijn eerste eigen mix op het internet. Die werd goed opge pakt. Regelmatig trad hij op in 'Club Zand' op het strand ook vereerd, dat hij mijn draaistijl zo waardeert en me op allerlei manieren steunt. In dit wereldje kun je wel een opstapje gebruiken!" Nils is tegenwoor dig fulltime met muziek bezig. „Vorig jaar ben ik gestopt met mijn studie economie, omdat het steeds drukker werd. Samen met een vriend uit Den Haag ben ik dit jaar begonnen met het produ- opgenomen, van Castricum. En in de zomer van 2006 voor het eerst in Rotterdam, tij dens het 'Electronic Music Festival'. Op en neer tussen Rotterdam en Heiloo Op dit moment pendelt Nils op en neer tussen Rotterdam, waar hij half om half woont en werkt, en Heiloo, waar zijn ouderlijk huis staat. Hij heeft zowel in Den Haag als in Rotterdam een studio tot zijn beschikking met de benodigde aanwezige soft- en hard ware om zijn tracks te maken. „Soms

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 52