vinden al PAG20 ALKMAAR - Waar een partijtje voetbal toe kan leiden...? In 1986 gingen loop, Ans en zoon Dennis Burgering (toen 19 jaar) mee met een gezel schap winkeliers uit de Mare en jongens van FC Huiswaard. De bestem ming was Boedapest, om daar de kwalificatiewedstrijd Hongarije tegen Nederland te gaan zien. loop was de chauffeur van de bus, die het hele gezelschap vervoerde. De club met jongens zou tevens een vriendschap pelijk wedstrijdje voetballen tegen een elftal in Boedapest. ject, dat Ans en hij bij thuiskomst vanuit Hongarije wilden gaan opzetten; kle ding en speelgoed inzamelen en dit direct naar een aantal dorpen vervoe- - ren, het liefst zonder tussenkomst van personen of organisaties. Op deze manier konden de inwoners hun gerin ge inkomen, door een besparing op de uitgave aan kleding, aan andere nood zakelijke dingen besteden. Ans vertelt: „We hadden een paar kleine adverten ties in lokale kranten geplaatst, om de aandacht te vestigen op onze kleding en speelgoedinzameling. We wisten nog niet wat er daarna over ons heen zou komen! De reacties op onze oproep waren overweldigend. Heel veel mensen hadden goede kleding en spullen over; we hoefden het alleen nog maar even op te halen. Maar onze 'opslag', het schuurtje in de tuin, was niet berekend op zo'n enorme hoeveel heid. Behalve opslag waren de distribu tie en contacten op de plaatsen van bestemming ook nog niet helemaal uit gestippeld. Ik had gewoon een baan, dus veel kwam op Joop zijn schouders terecht." Tata te kennen, liever kleding en laar zen te ontvangen dan geld. Hongarije was toen nog een communistisch land en deze goederen waren voor veel Hongaren een dure uitgave. Met die boodschap goed in de oren geknoopt, vervolgde de familie Burgering met het gezelschap haar weg naar de eindbe stemming: Boedapest en de voetbal wedstrijd! Wie A zegt, moet ook B zeggen. Betrouwbare contactpersonen werden gevonden en het vervoer werd gere geld. Een paar maanden later ging het eerste transport met kleding richting Hongarije! Het busje met opschrift: 'Kleding voor Hongarije en Roemenië' De gemeente Alkmaar had tijdens het regelen van de juiste visa en papieren om Hongarije te bezoeken, aan hen gevraagd om namens Alkmaar kennis te maken met de bestuurders van Tata (Hongarije), de zusterstad van Alkmaar. Het lag tenslotte op de route. Zo vond de eerste ontmoeting van de Alkmaar- ders met het gemeentebestuur van Tata plaats door de familie Burgering en het in oranje verklede gezelschap. Dennis: „We naderden de stad Tata, waar inmiddels het gerucht verspreid was, dat wij het Nederlands elftal zou den, zijn. Wij werden hier heel gastvrij en als vorsten ontvangen." Tijdens de ontmoeting met de Alkmaarders gaven de bestuurders van Zonder tussenkomst van personen of organisaties Joop Burgering, nu bijna 65 jaar en gepensioneerd, was van beroep inter nationaal touringcarchauffeur. Dit stelde hem in de gelegenheid om zich in de winterperiode in te zetten voor het pro- Familie Burgering zet zich in

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 58