Piet van Velthoven in het zonnetje Lente bij de Kids for Animals Reünie rond de Nag Hammadi H E I LOO k Het Knaagdierencentrum heeft al vier kleine haasjes binnen gekregen INGEZONDEN BRIEVEN Bomenkap Holleweg Drie Albert Heijnen in Heiloo? Nooit te oud UITKIJKPOST 19 MAART 2008 HEILOO - Afgelopen dinsdag 11 maart was er een feestelijke bijeenkomst ter gelegenheid van een noodzakelijke opknap beurt bij de Vijfhoek in Heiloo. Tijdens deze bijeenkomst werd Piet van Velthoven, door de nieuwe teamleider van De Vijfhoek Gerard van Baar, in het zonnetje gezet. Piet is tien jaar lang voorzitter van de Stichting Vrienden van De Vijfhoek geweest, nadat hij al vanaf 1991 zitting had in de commissie van aanbeveling van de 'vrienden'. Piet van Velthoven nam in februari afscheid als voorzitter. Hij is opge volgd door Bart Duijvelshoff. Gerard van Baar bedankte Piet namens alle kinderen, hun ouders en de medewerkers van De Vijfhoek voor zijn inzet. Naast mooie woor den en bloemen kreeg Piet kunst werken van de kinderen. In samenspraak met Visio (een organisatie voor mensen met een visuele beperking) is het gebouw van De Vijfhoek aan het Vierkant recent geschilderd. Verder zijn de plafonds vernieuwd, de radiatoren afgeschermd en de verlichting com pleet aangepast aan de behoefte van de kinderen en de medewer kers. Voor de kosten hoefde De Vijfhoek geen beroep te doen op de vriendenstichting. De opknapbeurt maakt deel uit van de campagne om De Vijfhoek steviger op de kaart te zetten bij ouders, verwijzers en betrokkenen. Gerard van Baar: „We werken hard aan de kwaliteit en continuïteit van De Vijfhoek. We zijn trots op De Vijfhoek en werken hier graag!'. Onder het motto Vierkant HEILOO - Afgelopen week zijn de Kids for Animals van Alkmaar en omstreken weer bij elkaar gekomen. De lente is begonnen dus worden er veel jonge dieren geboren. Lilian Harmenzon van het Knaagdierencentrum in Heiloo ver telde de Kids wat je kunt doen als je in de velden jonge haasjes ziet. Deze diertjes liggen alleen in het gras, maar zijn niet verlaten of ver dwaald! De moeder is vlakbij en komt de kleintjes twee keer per dag voeden. Zo'n klein haasje moet je dus nooit oppakken of meenemen", achter De Vijfhoek steunt de Stichting Vrienden van De Vyfhoek het orthopedagogisch dagcentrum De Vijfhoek in Heiloo. De Vijfhoek in Heiloo is een erkend orthopeda gogisch dagcentrum (Q.D.C.) voor kinderen met een verstandelijke en/of meervoudige beperking. De Vyfhoek is gespecialiseerd in het ondersteunen van kinderen in de leeftijd van 0 tot 18 jaar. De Vijfhoek is in 1973 geopend en biedt 35 kinderen een veilige en plezierige omgeving. F aldus Lilian. Helaas zijn er veel mensen die dit niet weten. Het Knaagdierencentrum heeft dit voorjaar al vier kleine haasjes binnen gekregen om te verzorgen en dat is een heel karwei voor de vrijwilligers die daar werken. Tevens is deze week de Kids for De vrienden hebben in de afge lopen jaren een snoezelruimte, een multifunctionele bewegingsruimte en een nieuwe buitenruimte gereali seerd. De groepen van De Vijfhoek doen ook regelmatig een beroep op de vriendenstichting voor uitjes. Het dagcentrum is onderdeel van De Waerden (www.dewaerden.nl), een professionele dienstverlenende organisatie voor mensen met een handicap in Noord-Holland. Zie ook www. vriendenvandevijfhoek. nl. Animals actie van start gegaan. Alle Kids zetten zich dit jaar in voor het Paarden rusthuis in Soest. Ze mogen zelf op allerlei manie ren geld verdienen voor de paarden die in Soest van hun oude dag genieten. Aangezien het paardenrusthuis geen subsidie krijgt zijn giften en donaties noodzakelijk om dit mooie werk te kunnen voortzetten. Het* verdiende geld wordt in augustus bij elkaar gelegd waarna dit feestelijk wordt overhandigd. Voor meer informatie over deze club voor echte dierenvrienden, tel. 072-533 HEILOO - Maar liefst 300 belangstellenden bezochten de vier lezingen over vier evangeli ën uit de Nag Hammadi biblio theek: Philippus, Judas, Maria Magdala en Thomas. Vier inspirerende avonden, niet alleen voor de toehoorders, maar ook voor inleiders en organisatie. Daarom is besloten tot het organise ren van een vijfde avond op woens dag 26 maart om 20.00 uur, weder om in de Jan van Rijckenborghschool aan het Trompenburg te Heiloo. De sprekers van de vier avonden hebben toege zegd aanwezig te willen zijn tijdens deze ontmoeting. Deze avond brengt toehoorders, inleiders en organisa toren samen in een reünie, een bij eenkomst van personen om visies en ervaringen over het onderwerp uit te wisselen. De reünie is bedoeld als een ont moeting van mensen en hun gedach ten, ervaringen en ideeën rond de lezingen over de vier evangeliën van Nag Hammadi. Een avond zonder leerstellige overtuigingen en dogma 's, maar inspirerend vanuit oprechte interesse in elkaar. De draagkracht van de teksten uit de vier evangeliën leverde veel vra gen op, hoofden vol vragen. In elke vraag ligt het antwoord verborgen, zo leert ons een oude meester uit vervlogen tijden. Piet van Velthoven is tien jaar lang voorzitter van de Stichting Vrienden van De Vijfhoek geweest. Eigen foto Bomen kappen geeft emotie, zowel bij de mensen die voor of tegen het kappen van bomen zijn. Een uitspraak van een voorstander tot kappen van deze populieren is 'Ze zijn nu al 25 meter hoog en groeien minstens 1 a 2 meter per jaar en leven nog zeker 15 a 20 jaar.' Je hoeft geen rekenwonder en/of bomenkenner te zijn; bomen van 65 meter hoog komen echt niet voor in onze omgeving. Een com missielid haalde de flora en fauna wet aan en stelde dat het broedsei- zoen van 15 maart tot en met 15 juni hep. Fout, binnen de Flora en Fauna, is gesteld dat er het gehele jaar gemonitord dient te worden naar de mogelijke aanwezigheid van beschermde en andere aanwezige soorten. Dit geldt zowel voor de flora als fauna als men werkzaam heden gaat uitvoeren in en buiten de openbare ruimte. De vraag is nu of de gemeente deze natuurscan door een onafhankelijke partij, bij voorbeeld een ecoloog heeft doen uitvoeren. Wanneer men als gemeente stelt al acht jaar bezig te zijn om het een en ander zorgvuldig voor te bereiden en te behandelen, dan laat men in de laatste week toch een paar belangrijke steken vallen. Vakinhoudelijk is toch allang bewe zen dat bomen niet groeien in een bloempot en zeker niet de Amerikaanse moeras eik. G. de Ruijter Heiloo Tot mijn schrik hoorde ik tijdens mijn bezoek aan de Cl000 in Ypestein, dat deze winkel een Albert Heijn gaat worden. Toen ik dit aan buren en vrienden vertelde, schrok ken zij er ook van. Kreten als: een heidsworst, totalitair bewind, en door de strot geduwd waren hun reactie. Feit is, dat het verdwijnen van de Cl000 uit winkelcentrum het Hoekstuk een groot verhes voor Heüoo West is. De Cl000 had een enorm uitgebreid assortiment. De kleine Albert Heijn, die ervoor in de plaats gekomen is, is wel een leuk winkeltje, maar heel vaak kun je er niet kopen wat je zoekt. En voor boodschappen van Albert Heijn ga ik liever direct naar winkelcentrum 't Loo. Ik zou het vreselijk vinden, als we in Heiloo verplicht worden al onze boodschappen bij Albert Heijn te doen. Juist de verscheidenheid aan winkels, maakt het leven prettig. Het is een sport om van verschillen de winkels nou net die lekkere koekjes of die leuke aanbieding te gaan halen. Het houdt het leven een beetje gevarieerd. Ik moet er niet aan denken, dat straks heel Heüoo op dinsdag aan dezelfde maaltijd zit, gedicteerd door de Allerhande. Het lijkt 'brave new world' van Aldous Huxley wel. Weet iemand een manier om de Cl000 in Ypestein te behouden? Eva van Willigen Heiloo Nooit te oud is een rubriek van de Stichting Ouderenwerk Heiloo (SOH), waarin een overzicht van activiteiten die, tenzij anders vermeld, plaatsvinden in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo. Eten in het Trefpunt Op vrijdag 4 april wordt in het Trefpunt een heerhjk diner geser veerd. Het menu: wüdsoep, kal koenfilet met Mon Chou, gekookte aardappelen, gebakken krieltjes, sperziebonen, rauwkost, schorse neren met hamsaus en als toetje kwark met vruchten. Aanvang 18.00 uur. Vooraf en erna kunt u in de ontmoetingsruimte genieten van een drankje. Opgave bij de receptie van het Trefpunt, telefoon 072- 5331297. Als u als groep (je) bij elkaar wüt zitten, dan kunt u dat melden. Dan wordt hiermee reke ning gehouden. Bent u op het laat ste moment verhinderd, wüt u dit dan zo snel mogeüjk melden? De kosten van het diner zijn 9,50, te voldoen vooraf aan de maaltijd (liefst met gepast geld). Wüt u gebruik maken van het vrijwilligers- autovervoer, dan kunt u dat ook doorgeven. Kosten 5,- (retour in Heüoo) te voldoen aan de chauffeur. Gezelschapsbank iets voor u? Zoekt u iemand om mee te wande len of iemand om mee naar het the ater te gaan of gewoon om gezellig een kopje koffie mee te drinken? Wüt u nieuwe mensen leren ken nen? Wüt u uw vriendenkring uit breiden? Dan is de Gezelschapsbank wellicht iets voor u. De Gezelschapsbank brengt al 5 jaar mensen vanaf 50 jaar met elkaar in contact onder het motto 'samen genietje meer'. Iedere maand is er in het Trefpunt een inloopkoffieuurtje of een ontmoe tingsmiddag. Hiervoor worden ook themasprekers uitgenodigd. Er zijn leuke contacten ontstaan tussen bezoekers van deze bijeenkomsten. Op 31 maart, tussen 10.00 en 11.30 uur, vertelt de coördinator van de Gezelschapsbank, Monique van Ling, wat de Gezelschapsbank precies inhoudt. De toegang is gra tis. Expositie grafische technieken Nog tot 31 maart in het Trefpunt. Een expositie van diverse grafische werkstukken, gemaakt door cur sisten tijdens de cursus Grafische Technieken van het Nivon, onder leiding van docent en kunstenares Saskia Sengers. De expositie geeft een overzicht van wat met verschü- lende grafische technieken te berei ken is. Zomersieraden maken Donderdag 27 maart en donderdag 3 april van 9.00 tot 12.00 uur. Workshop sieraden maken. Op maat gemaakte sieraden. Prachtig bij uw lievelingsjurk of als cadeau voor uw moeder of vriendin. De docenten kopen kralen en materi aal slim in waardoor de prijzen laag blijven. Bovendien is er veel keuze in het materiaal. U hebt de prijs van uw ketting, armband en oorbel len letterlijk in eigen hand! De kosten voor deelname aan deze tweedelige workshop bedragen 15,-. Daarvoor krijgt u in totaal zes uur les van twee docenten, mag u gebruik maken van het gereed schap (kralen ontwerpbord en tan getjes) en ontvangt u een omschrij ving sieraden maken als naslagwerk. Bij de laatste work shop wordt dieper op een aantal technieken ingegaan. U kunt zich nog opgeven. Groot Trefpuntdictee 2008 Woensdag 2 april, van 13.00 tot 17.00 uur. Voor de vijfde achtereenvolgende keer wordt in het Trefpunt het 'Groot Trefpuntdictee' gehouden. Jong en oud gaan stoeien met de moderne spelling van de Nederlandse taal. Deelname aan het dictee biedt een leuke en leer zame mogelijkheid om uw kennis van die altijd weer lastige spelling- v HEILOO y Stichting Ouderenwerk Heiloo Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heüoo, tel. 072-5331297 www. ouderenwerkheüoonl e-maü: stichting@ ouderenwerkheüoo.nl regels te toetsen. De uitvoering van het dictee is in een wedstrijdvorm: een klas leerlingen van het PCC in Heüoo bindt de strijd aan met een groep volwassenen. Komt u ook? Deze 'taalstrijd' vindt plaats in het kader van het project Generatiemix van de Stichting Ouderenwerk Heüoo. Deelname is gratis. Aanmelding via tel. 072- 5331297 wordt op prijs gesteld met het oog op de organi satie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7