Boeiende lezing door Joyce Roodnat in Bibliotheek Limmen Thema-avond over 'Castricum in zee?' Ziel en Zaligheid CORSO NIEUWS UIT DE REGIO Cursus EHBO voor ouders werkzaam in peuterspeelzaal regio 17 m. aamggmt ÉÜJ BIOSCOOP RESERVEREN: 0251 -652291 Programma 27 maart t/m 2 april 2008 "Earth" "Zomerhitte" "The Kite Runner" "Asterix en de Olympische Spelen" (NL) "Horton (NL)" www.corsobioscoop.nl Joyce Roodnat toont aan dat ouder worden geen drama is Expositie van Agaath Tissing bij Abdijkaarsen 26 MAART 2008 km iiiiifl l ■y.-.'.-v,- Joyce Roodnat doorspekte haar boeiende voordracht met hilarische voorbeelden. Foto: Liesbeth Munters LIMMEN - In de serie 'Limmen Cultuur' kwam schrijfster Joyce Roodnat op donderdag 20 maart naar de openbare biblio theek van Limmen voor een lezing. ADVERTENTIE vrijdag zaterdag 19.00 uur donderdag 20.00 uur 19.00 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 14.30 uur woensdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 14.30 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum Tel.0251 - 65 22 91 Op bijzonder onderhoudende wijze zette zij uiteen waar haar nieuwste boek getiteld 'Een kwestie van lef - een stijlgids voor vrouwen tussen de 40 en 60+' over gaat. Kort samengevat komt het boek hier op neer: lichamelijk verval hou je niet tegen, maar omarm je eigen stijl van leven en kleden, geniet van het feit dat je de mode niet meer hoeft te volgen, blijf tegen de Wip pen op actief en zie vooral overal de gein van in. De ongeveer veertig bezoekers die het slechte weer had den getrotseerd - meest vrouwen die de doelgroep representeerden, maar toch ook een enkele man - genoten van de zonnige manier waarop de schrijfster een volgens velen toch kommervolle levensfase becommentarieerde en van raadge vingen voorzag. Roodnat, zelf een charmante ver schijning van begin vijftig: „Na mijn 40ste levensjaar is mijn leven leuker geworden, omdat ik het zelf in de hand heb genomen. Ik heb gesollici teerd naar een leuke baan, heb een roman geschreven en me verbon den aan een wekelijkse wandelco lumn in een krant. Allemaal dingen die ik niet had gedurfd als ik jonger was geweest. Wat mijn uiterlijk betreft heb ik het Wedingtaboe voor vrouwen van 40-plus naast me neer gelegd. Weg met de beige braaf heid! Ik Weed me nu helemaal zoals ik dat wil." In haar boek toont ze de relatie aan tussen uiterlijk en innerlijk en raadt ze vrouwen aan hun uiterlijk in te zetten als seinvlag: „Doe je voordeel met je uiterlijk en laat zien hoe je je voelt en waar je voor staat. Met mode kun je als oudere vrouw eigenlijk niets meer, dus zoek je eigen stijl en weesje eigen baas." Ze doorspekt haar voordracht met hilarische voorbeelden. De een voudige maar elegante groene jurk die ze draagt is al zeker zeven jaar oud. De ketting om haar hals zou uit een verWeedkist kunnen zijn geko men, maar daarvan zegt ze rustig dat die uit een galerie afkomstig is: „Als je het zo doet, kom je daar gewoon mee weg!" Joyce Roodnat toont aan dat ouder worden geen drama is. Zelf vond ze jong zijn zwaar, vanwege al die onzekerheden over werk, liefde, partnerkeuze en het dilemma wel of geen kinderen. Er zijn zelfs signalen die er op wijzen dat 'jong zijn' uit de mode aan het raken is: ,,M, de baas van James Bond, is tegenwoordig een rijpere, wijze vrouw die zelfs durft te flirten met 007. En ouder- domskwaaltjes als bijvoorbeeld ongewild urineverlies, worden tegenwoordig bijna complimenteus omschreven als 'een overactieve blaas'." Natuurlijk zijn er ook echt wel minder leuke kanten aan het ouder worden, zoals de overgang. Die komt in het boek uitgebreid aan de orde, naast onderwerpen als levens houding, sex, gezondheid, lichaams verzorging en succesvol winkelen. De boodschap die Roodnat met haar geruststellende en opwekken de boek afgeeft is eigenlijk dat ouder wordende vrouwen het recht hebben op zelfbewustzijn: „Maar indutten is absoluut verboden!" REGIO - Het Klimaatcentrum oganiseert samen met de gemeente Castricum op maan dag 31 maart een thema-avond over 'Castricum in zee'. De avond wordt geopend door bur gemeester Emmens-Knol. Mevrouw De Boer van het Klimaatcentrum van het Rode Kruis vertelt over de positie die de organi satie inneemt in verband met de gevolgen van klimaatverandering. De heer Roos, bioloog, publicist en documentairemaker, laat u met film beelden uit zijn documentaires Bewogen Kustlandschap en Opgewarmd Nederland zien wat er in de Nederlandse natuur verandert. Wethouder Hommes geeft een voor beeld van locale aanpak: duurzaam heid in het nieuwe gemeentehuis. Op deze avond ontvangt u het boek je Wat je zelf kunt doen tegen kli maatverandering'. Het programma begint om 19.45 uur en duurt tot 22.15 uur. Vanaf 19.30 uur staat koffie en thee voor u klaar in Café Restaurant Borst, Van Oldenbarneveldweg 25, Bakkum. EGMOND - Met ingang van zaterdag 5 april is in de galerie van Abdij kaarsen de tentoon stelling 'Ziel en Zaligheid' met werk van Agaath Tissing te zien. Haar portretten, land schappen en stillevens in olie verf en pastel worden geëxpo seerd tot en met 19 april. Agaath Tissing voelt zich bijzon der geïnspireerd door een uitspraak van de Amerikaanse professor in de mythologie en schrijver Joseph Campbell (1904-1987). Tissing: „Van Campbell zijn de woorden: 'Follow your 'Bliss' en die hebben mij altijd diep geraakt. Toen ik ze voor het eerst las riepen ze bij mij meteen de vraag op waar of waarin ik mijn Blissmijn zaligheid vond. En de intensiteit en de passie waarmee ik schilder horen wezen- 5 lijk bij de zoektocht naar het ant woord op die vraag. Mijn werk weerspiegelt als het ware wie ik ten diepste ben." Tissing volgde aan vankelijk lessen bij Ineke Watzema (in het aquarelleren) en Ed Dekker. Vanaf 1999 volgde ze een klassieke opleiding in tekenen en schilderen aari de Wackersacademie in Amsterdam. Op dit moment volgt ze lessen bij Frits de Nooyer. De ten toonstelling Ziel en Zaligheid is op maandag tot en met vrijdag (telkens tussen 10.00 en 16.30) te zien in de galerie Abdijkaarsen, Venne- watersweg 27, Egmond Binnen. De toergang is vrij. In het werk van Agaath Tissing wordt weerspiegelt wie de kun stenares ten diepste is. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 15