I Vrouw Holland met 'Starspray' in De Beun Hanneke de Wit besluit serie winterconcerten Finalisten Cameretten presenteren zich H E I L O O j|i De olijke tweeling kVUf J DEUTEKOM Corso Horton BOEK VAN DE WEEK en de danswedstrijd De Olijke Tweeling - Jubileumuitgave door Marion van de Coolwijk Boek van de week: Klaas Bregman start galerie BissArt Expositie Voorjaarvan Cis Poldervaart UITKIjKPOST 2 APRIL 2.0 0 8 Vrouw Holland staat op 9 april in De Beun. Foto: Hans Lansing De makers van Ice Age brengen een geheel nieuw avontuur dat gebaseerd is op de jeugdboeken van Dr. Seuss. Horton is een nieuwsgierige, fantasierijke olifant die het leven positief tegemoet gaat en altijd een luisterend oor biedt. Diep in de jungle hoort de kleine olifant plots een stem uit een klein stofdeeltje in de animatiefilm 'Horton Hears A Who!'. Het blijkt een miniscule planeet te zijn waar de stad Who-Ville op gelegen is. Horton vertelt over zijn ontdekking aan de andere dieren in de jungle van Nool, maar zij geloven hem niet en dreigen er zelfs mee het pluisje te vernietigen. Daarop besluit Horton er alles aan te doen om de planeet van de Who's te bescher men, samen met behulp van zijn vrienden. Naast Carrey zijn er stemmen gebruikt van onder ande re Steve Carrell, Carol Burnett, Seth Rogen, Will Arnett, Isla Fisher, Dan Fogler, Amy Poehler, Dane Cook, Jaime Pressly en Jonah Hill. Deze animatiefilm wordt geregis seerd door Jimmy Hayward en Steve Martino, die met Horton Hears A Who! hun eerste grote regiedebuut maken. u,%n dm Ca&ÈmUk De tweeling Thelma en Ellis Bongers lijkt als twee druppels water op elkaar. Als De Olijke Tweeling beleven zij al 50 jaar span nende avonturen en dat vraagt om een feestje. Vanaf nu ligt de super- dubbeldikke jubileumuitgave van de avontuurlijke meiden in de winkel. Hierin zit het allernieuwste verhaal 'De Olijke Tweeling en de Danswedstrijd'. Hierin willen Thelma en Ellis heel graag door dringen in de voorrondes van een nieuw televisieprogramma: Dansen in de kiem. Zoals altijd gaat er weer van alles mis en tijdens de voor rondes lijkt het uit de hand te lopen. Toch weet de tweeling het handig op te lossen. Alleen: wie komt er achter hun geheim? De tweeling maakt er weer een potje van, maar biecht uiteindelijk alles eerlijk op tij dens de live-uitzending. Met gratis lipgloss en een swingende cd met danshits. Wil je meer weten over de boeken van de Olijke Tweeling? Surf dan naar www.olijketweeling.nl. door Marion van de Coolwijk voor 14,99 Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo IBM wJÊÊÊ naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl HEILOO - Starspray is een eigentijds, theatraal liedjespro gramma gespeeld door Vrouw Holland bestaande uit Gabriëlle Glasbeek, Marieke Klooster, Karin Noeken en José Zwerink, op de piano begeleid door Reinout Douma. De Vrienden van De Beun presen teren op woensdag 9 april in De Beun dit muzikale cabaret, vooral voor vrouwen door vrouwen. Het is al weer het vijfde programma van Vrouw Holland en het wordt met name geprezen om zijn muzikale stukken. De vier (Groningse) vrou wen zingen zowel solo als samen en ze doen dat dynamisch en meesle pend. En ze bespreken in Starspray alles, geen onderwerp is hen te gek. De voorstelling begint om 20.15 uur. Kaarten a 14,- zijn verkrijg baar aan de kassa van theater De Beun, 's middags van 14.00 tot 17.00 uur of 's avonds als er voor stellingen zijn of via de website www. vriendenvandebeunnl HEILOO - Op zondag 6 april wordt de serie winterconcerten in de Witte Kerk aan de Heerenweg 32 te Heiloo op schitterende wijze afgesloten. Een belangrijke rol wordt daar in vervult met een optreden van de sopraan Hanneke de Wit. Zij wordt begeleid door het emi nente Domenica ensemble, bestaan de uit Tony Rous (viool), Guus Jeukendrup (altviool) en Fred Edelen (cello), aangevuld met Christina Edelen (klavecimbel). Dit ensemble zal overigens ook afzon derlijk in diverse werken te beluiste ren zijn. Het programma omvat werken van onder andere Myslivecek, C.RE. Bach, Geminiani, Marcello, Pergolesi, Caldara, Scarlatti en Benda. Hanneke de Wit zal vooral in prachtige Italiaanse aria's te beluisteren zijn. Zij studeer de aan het Koninklijk HEILOO - Rechtgeaarde caba retliefhebbers kijken elk jaar reikhalzend uit naar de finale van het Cameretten-festival in Leiden. Daar komt het nieuwe talent boven. De finalisten van 2007 presenteren zich op don derdag 24 april alvast in thea ter De Beun. Vincent Geers was volgens de jury deze keer de winnaar, omdat hij de opbouw van zijn programma goed had doordacht, risico's durft te nemen, orginele observaties heeft en een krachtige uitstraling. Niet alleen kreeg hij de Camerettenprijs, ook bezoekers van het cabaretfestival vonden .hem de beste en onderscheidden hem met de publieksprijs. Zijn optreden Conservatorium in Den Haag, ver volgde haar studie aan De Nieuwe Opera Academie en sloot die in 2003 summa cum laude af in de rol van Pamina in Mozarts Zauberflöte met onderscheiding voor muzika liteit. Het Domenica ensemble is een gezelschap van uitstekende barokspelers. Het zoekt zijn pro gramma's vooral in de onuitputte lijke rijkdom van oude muziek en komt regelmatig stukken tegen die prachtig zijn en die niemand kent. Om die muziek voor het eerst na eeuwen weer tot klinken te brengen en het publiek daarmee te confron teren is voor het ensemble enorme voldoening. De aanvangstijd van dit concert is 15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 9,- en voor 65 CJP en kinderen tot en met 12 jaar 8,-. Kaarten reserveren kan via tel. 072- 5334804 of 072-5335852, dan wel per fax 072-5325063. 'Overdaad' is een persoonlijk getint programma over de zoektocht naar zekerheid en naar de wereld zoals die is en niet zoals hij zou moeten zijn. In de Beun-voorstelling, geor ganiseerd onder auspiciën van De Vrienden van De Beun, de vrijwilli gersorganisatie die professionele podiumkunsten blijvend naar Heiloo wil halen, wordt de Cameretten-winnaar vergezeld door de twee andere finalisten: Pia Naber en Luc Onderbeke. Nieuw talent dat probeert te treden in de voetsporen van de lange rij collega's die hen voorgingen en die hun naam nu gevestigd hebben in de cabaretwe reld. De voorstelling begint om 20.15 uur. Kaarten a 13,- zijn verkrijg baar aan de kassa van theater De Beun, 's middags van 14.00 tot 17.00 uur of 'sjavonds als er voor stellingen zijn of via de website www.vriendenvandebeun.nl. ALKMAAR - Na twintig jaar werk- zama te zijn geweest in de onroe rend goed-branche heeft Klaas Bregman zijn ontwikkelingsacti viteiten overgedaan aan zijn zoon Mikel Bregman. Klaas Bregman is echter geen man om achter de gera niums te gaan zitten en zal zich naast het beheer en uitbouw van de beleggingsportefeuille gaan toeleg gen op zijn hobby: het maken van kunst en de handel in kunst onder de naam BissArt. BissArt heeft van de volgende kunstenaars in stock: Schilderijen en grafiek: Koos Stikvoort, Javier, Corneille, Bram van Vegt, Nico G. Berkhout, James Watson, Hein Heertjes, Jan Michiels, K. Verweij, Henk Poeder, Cynthia Bobeldijk, Patty Harpenau, Herman Brood, Nick Jonk en Mary Koekenbier. Beelden: Guido Schneider, Willem Hopman, Siem Wardenaar en Tjipke Visser. Op 4, 5 en 6 april is er een verkoopexposi tie van diverse kunstenaars van 12.00 tot 17.00 uur in de kunstgale rie aan de Geesterweg 2 te Alkmaar. Verder open op koopzondagen in Alkmaar en de vrijdag en zaterdag daaraan voorafgaand of na telefoni sche afspraak. Voor meer info www.bissart.nl. HEILOO - Cis Poldervaart uit Heiloo en exposeert van 7 april tot en met 30 juni haar schilderijen in de lunchroom van de Hema in 't Loo. De expositie met het thema 'Voorjaar' bestaat uit diverse schil derijen met voorstellingen van tulpen en klaprozen op doeken van 100x100 centimeter en 100x120 centimeter. 25 Jaar geleden begon zij met aquarelleren onder de bezielende leiding van Ineke Watzema in Heiloo. De laatste vier jaar werkt zij echter met acryl en gebruikt ze het liefst primaire kleuren op grote doeken. De schilderijen van Cis Poldervaart zijn zeer gevarieerd van abstract tot figuratief. EiSen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11