Buurtbus Ontmoetingen Gemeenteraad stelt horecabeleid vast Leerlingen Orkesten Festival groot succes H E I L O O 13 Opbrengst collecte Reumafonds Geslaagd Paashaas trakteert toeristen Het college wil graag dat erin Heiloo veel te doen is Het Heilooër harmonie orkest Caecilia wint Creativiteitsprijs van 24ste editie Inmiddels is het LOF niet meer weg te denken uit de muziekwereld UITKIJKPOST 2 APRIL 200 HEILOO - Het gemeentebe stuur van Heiloo wil voor haar inwoners, bezoekers en onder nemers dat het dorp aantrekke lijk en leefbaar is. Hier hoort een gevarieerd en goed functio nerend aanbod van voorzienin gen bij, waaronder horecagele genheden en andere eet- en diinkgelegenheden in theaters, buurthuizen en kantines bij (sport)verenigingen. Dit valt allemaal onder de verzamel term horeca. Het college wil graag dat er in Heiloo veel te doen is in de vrije tijd, zonder dat het ten koste gaat van de veiligheid of het woongenot van de inwoners. Om die combina tie fnogelijk te maken bestaan er op landeüjk niveau al veel regels voor de horeca. Daarnaast stellen gemeenten nog eigen regels voor sommige aspecten, zoals de slui tingstijden. Als die regels in de regio te veel van elkaar verschillen, kari het voor horecabezoekers aan trekkelijk zijn om na horecabezoek in de ene gemeente naar de horeca in een andere gemeente te gaan. Dit is na het gebruik van alcohol niet gewenst vanwege de veiligheid. Het is daarom goed het gemeentelijk beleid af te stemmen op het beleid van andere gemeenten in de regio. Dit maakt ook de handhaving door de regionale politie eenvoudiger. Afstemming met omliggende gemeenten Om de regels voor de horeca in Heiloo meer af te stem men op het horecabeleid in de omliggende gemeenten, heeft de gemeenteraad op 3 maart de nota horecabeleid vastgesteld. Hiermee gaat er wel het een en ander veran deren. Zo hebben alle horecabedrij ven vanaf nu een exploitatievergun ning nodig. Daarin kunnen voorschriften worden opgenomen om de leefbaarheid van de omge ving te beschermen, zodat de hore caondernemers of het bestuur van verenigingen hiervoor mede verant woordelijk worden. De sluitingstijd van de horecabe drijven wordt voor de hele week 02.00 uur. In de praktijk was dit overigens al zo. De cafés in het Stationscentrum mogen op vrijdag en zaterdagavond tot 03.00 uur open blijven. Het inschakelen van een portier is daarbij de voor waarde. Terrassen mogen tot 23.00 uur in gebruik zijn. Voor buurthui zen en verenigingen blijft de slui tingstijd voor de hele week 24.00 uur. Ook de regeling voor de onthef fing van de geluidsvoorschriften verandert. Voor de horeca in heel Heiloo mogen op de vier kermisda gen in juli en één dag voor een jazz- festiviteit de geluidsnormen worden overschreden. Daarnaast mag ieder horecabedrijf of vereniging zelf op maximaal zeven dagen per jaar de geluidsnormen overschrijden. Dit moet van tevoren gemeld worden en het college kan daar wel nadere voorschriften aan verbinden om de geluidsoverlast tot een aan vaardbaar niveau te beperken. Wilt u meer weten over het nieu we horecabeleid? Dan kunt u het inzien in het informatiecentrum in het gemeentehuis en via de website www.heiloo.nl. HEILOO - De opbrengst van de collecte voor het Reumafonds in de week van 9 tot en met 16 maart is 5.910,85. Met dit bedrag kan weer veel onderzoek worden gedaan, waardoor de ziekte van veel mensen kan wor den bestreden. Zonder de inzet van alle vrijwilligers zouden er minder onderzoeken kunnen wor den gedaan. HEILOO - Plaatsgenoot Niels Barendse (26 jaar) is op woens dag 26 maart geslaagd voor de Master: Building Technology aan de Technische Universiteit te Delft. Het onderwerp waar Niels op afgestudeerd is: het ontwer pen van een draagconstructie ten behoeve van de karakteristiek van een gebouw. De vooropleidingen van Niels waren: de Radboud- school te Heiloo, PCC-Heiloo, MTS-Alkmaar en de HTS in Alkmaar aan de hogeschool Inholland. Sinds 1964 hebben we niet zulke ijzige paasdagen gehad en veel toe risten hebben Nederland links laten liggen. Toch was het paaszaterdag op de boulevard in Egmond eivol met Duitse kentekens, waaronder zelfs een aantal bewoonde campers. We moesten er zelfs stapvoets rij den wegens de vele auto's die nog een parkeerplekje probeerden te bemachtigen. Eigenlijk onbegrijpe lijk met deze vroege Pasen en de ijs koude weersomstandigheden mét natte sneeuw, hagel of regen en de gure noordwesterwind. Lekker sur fen in de ijskoude zee misschien? Geef mijn portie maar aan de paas haas. Die heb ik nameüjk gezien en echt ontmoet. Een week voor Pasen was ik al door hem uitgenodigd om met hem mee te rijden. Tegen zo'n uitnodiging zeg je natuurlijk geen nee en met plezier trotseerde ik de gemene wind met ijsregen bij halte NS-Station. Vrolijk zwaaide hij met zijn lange flaporen. Wat zag hij er prachtig uit met zijn bruine glan zende vacht met witte borstpartij en stoere snorharen. Hij bleef maar grijnzen en ik kon het niet laten om er snel een foto van te maken. Een mandje met fel gekleurde eitjes werd mij uitnodigend voorgehou den en gretig pakte ik er een: heer lijk! Er zaten twee passagiers in de bus. Een man die vlak voor de bou levard uitstapte en mevrouw Gré Fyma, die na een langdurige ziekte eindelijk weer eens naar buiten mocht en genoot van een rondrit met de bus. ,,Kijk het begint weer te krokkelen", zei ze toen we het bus station in Egmond naderden. ,,Dat is westfries voor regen en natte sneeuw tegelijk", verklaarde ze op mijn vraag. Er stonden enkele mensen te wachten op de bus naar Alkmaar, maar toen die kwam, stapte er ook een groepje toeristen uit. Omdat ze bleven staan, kwam paashaas Henkie in actie. Gewapend met zijn eierenmand stapte hij uit en ging op de blijkbaar Duitse toeristen af die lachend 'Danke' en 'üanke schön' riepen. De chauffeur van lijn 165 lustte ook wel en zelfs enkele voor bijgangers accepteerden dankbaar de aangeboden traktatie. Op de terugweg haalden we deze mensen in, die toen vrolijk enthousiast en uitbundig bleven zwaaien tot we uit zicht verdwenen. ,,Nou je ziet het Henk, dat heb je goed gedaan", zei ik, „dit is een goede reclame voor de buurtbus." Binnenkort verschijnt er een nieuwe toeristenfolder van buurt bus Heiloo, waarin we mooi Heiloo aanprijzen. Via de folder hopen we toeristen uit Egmond in de bus te krijgen naar Heiloo met de slogan: 'Wilt u naar Mooi Heiloo? Met de buurtbus bent u er zo!' Op www.buurtbusheiloo.web-log.nl kunt u hierover meer lezen en ook de foto's van paashaas Henk van der Zwet-Slotenmaker bewonderen. (Tekst en foto: Tim van der Lans, chauffeur van de Buurtbus) HEILOO - Op zaterdag 29 maart werd de 24ste editie gehouden van het Leerlingen Orkesten Festival (LOF) in de Muziek- en Dansschool in Heiloo. Ieder jaar wordt dit festival georganiseerd door het Heilooër harmonie orkest Caecilia. Inmiddels is het LOF niet meer weg te denken uit de muziekwereld van Noord-Holland en mede daardoor hebben het afgelopen weekend maar üefst vijftien leerlin genorkesten uit deze provincie laten horen wat zij in hun mars hebben. Dé presentatie was in handen van Gosse Overal en Anja Stoop, terwijl een professionele jury, bestaande uit Betty Bakker en Theo Jansen, beoordeelde welk orkest de muziek op de beste wijze vertolkte. Hierbij werd uiteraard rekening gehouden met de samenstelling van het orkest. Het ene leerlingenorkest bestaat namelijk uit hele jonge men sen die nog maar een paar jaar spe len, maar er waren ook deelnemen de groepen waarin behoorlijk ervaren muzikanten zitten. Naast de instrumentale presenta tie hadden verschillende orkesten ook een stuk ingestudeerd met een vocalist. Bij de uitvoering van deze stukken kwam het er op aan hoe goed orkest en vocalist op elkaar in waren gespeeld. Naast een wissel beker voor het beste orkest, was er ook een creativiteitsprijs te winnen. Deze prijs ging naar het orkest dat zich op de meest originele wijze wist te presenteren, met behulp van kleding, film of andere middelen. Zoals elk jaar leidde dat dit keer weer tot verrassende acts. Na afloop van het festival ging Soli Deo Gloria uit Zaandam met de wisselbeker naar huis en mocht het Heilooër harmonie orkest Caecilia de creativiteitsprijs in ontvangst nemen. Mede dankzij de steun van de sponsors en de vele medewerkers is de 24ste editie van het Leerlingen Orkest Festival een groot succes geworden. Het ene leerlingenorkest bestaat uit hele jonge mensen die nog maar een paar jaar spelen, maar er waren ook deelnemende groepen waarin behoorlijk ervaren muzikanten zitten. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 13