Excursie in de duinen Nieuwe gemeentelijke website online Sponsorwandeltocht Vastenactie I CORSO Theatergroep Horizon bestaat al veertig jaar 4* POLITIEBERICHTEN B I O S C O O P Programma 27 maar! t/m 2 april 2008 "Earth" "Zomerhitte" "The Kite Runner" "Asterix en de Olympische Spelen" (NL) "Horton (NL)" www.corsobioscoop.nl Weer lammetjes kijkdag in Limmen De gepersonaliseerde dienstverlening wordt uitgebreid Snelheidscontrole Rijden onder invloed Twee keer aanrijding regio 21 ADVERTENTIE RES ERVE REN: 0251 - 652291 vrijdag zaterdag 19.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 19.00 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 14.30 uur woensdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 14.30 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum «Tel. 0251 - 65 22 91 EGMOND - Op dinsdagavond 8 april gaat de boswachter van het Noordhollands Duinreser vaat met u op pad om stille plekken op te zoeken. En hoopt daarbij verrast te wor den door het zingen van de eerste nachtegaal als die weer uit Afrika is teruggekeerd. Of met u te genieten van de zang van de boomleeuwerik en de baltsende graspiepers. De excursie begint om 19.00 uur bij parkeerterrein het Woud, vlak bij Egmond aan den Hoef. U geeft zich op voor deze excur sie via www.pwn.nl/activiteiten. Deelnemen kost 3,50 per persoon en de excursie is geschikt voor kin deren vanaf 12 jaar en volwassenen. REGIO - De website www. castricum.nl is in een nieuw jasje gestoken en op 27 maart om 19.00 uur is deze nieuwe gemeentelijke website officieel de ether in gegaan. Dit gebeur de in de raadszaal van het gemeentehuis in Castricum. De inhoud van de nieuwe website is grotendeels overgenomen van de huidige website. De nieuwe site heeft echter een aantal voordelen. Het is overzichtelijker, toegankelij ker en is een betere service voor burgers. Ook is deze website nu in staat om toekomstige ontwikkelin gen rond elektronische dienstverle ning te kunnen inzetten. De toegankelijkheid van de websi te is op twee belangrijke punten verbeterd. De bezoeker wordt gericht door de informatie geleid, dankzij een overzichtelijke struc tuur. Vanuit de burger gedacht wordt bepaalde informatie via verschillen de menu's aangeboden. Een centra le ingang voor gepersonaliseerde dienstverlening, voor toegang tot de eigen WOZ-gegevens en aanvraag- - formulieren, is ook nieuw voor de burgers. De gepersonaliseerde dienstverle ning wordt in de komende maanden in een hoog tempo uitgebreid. Ontwikkelingen die op termijn hier hun plaats kunnen krijgen zijn: het monitoren van vragen en ver zoeken aan de gemeente (bouwaan- vraag, bezwarenbrief), het abonne ren op nieuwsbrieven over specifieke onderwerpen, het raad plegen van geografische kaarten (riolering, nutskabels et cetera.) en v. het volgen van de afhandeling van een betaling. LIMMEN - Dit pasgeboren lammetje en nog veel meer is te zien bij boerderij De Westert aan de Rijksweg 1 in Limmen, want de staldeuren gaan weer open. Lammetjes aaien en knuffelen, geitjes en konijntjes kijken en koeien en kalljes zien in de stal. Het kan allemaal! Ook worden er schapen geschoren en zal Marjan Reynders laten zien hoe je wol kan spinnen. Iedereen is welkom. Entree: 1,50 per persoon inclusief koffie, thee en voor de kinderen een pakje drinken. De open dag is op zon dag 6 april van 11.00 tot 15.30 uur. Parkeren kan op het eigen terrein en voor de veiligheid en nodige rust van de aanwezige boerderijdieren zijn honden niet welkom. Eigen foto AKERSLOOT - Zaterdagmiddag is op de Geestërweg in Akersloot een snelheidscontrole gehouden. Van de 1020 passanten reden er 130 te hard. Zij krijgen een bon opgestuurd. CASTRICUM - Een 19-jarige man uit Castricum is zondag rond 02.00 uur aangehouden op de Dokter van Nieveltweg op verden king van het rijden onder invloed. Uit de ademanalyse bleek dat de man, een beginnend bestuurder, twee keer teveel had gedronken. Hij kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. REGIO - Vrijdag 28 maart is rond 14.30 een 32-jarige man uit Polen gewond geraakt bij een aanrijding op de A9 ter hoogte van Heiloo. De man is met onbekend letsel opgenomen in het ziekenhuis. Op- het moment van deze aanrijding vond er op de andere rijbaan in de richting van Alkmaar ook een aanrijding plaats. Niemand raakte gewond. LIMMEN - Woensdagmiddag 26 maart hield de Vastenactie haar jaarlijkse sponsor-wandeltocht met als thema 4Op de bres voor Bangladesh'. Met het ingezamelde geld steunt de vastenactie een project in Bangladesh, zodat daar voor de kin deren nieuwe schoolmaterialen aan geschaft kunnen worden en het gezondheidscentrum verbeterd kan worden. Er hepen 35 kinderen van de groepen 5, 6 en 7 van de St. Maartenschool en de Pax- Christieschool mee. Ze wandelden vijf kilometer door Limmen en kregen hiervoor vier keer een stempel zodat ze geen stukken over zouden slaan! De week ervoor hadden ze op school geke ken naar een dvd over hoe de kinde ren in Bangladesh leven. De kinderen hadden zich door familie en buren flink laten sponso ren ën moesten na de wandeling hun geld inzamelen. Een week later moesten ze hun geld bij de organi satie inleveren en kregen ze iets te drinken, koek en een plantje voor de inspanningen. In totaal hebben ze 1125,- bij elkaar gelopen voor het goede doel. Er liepen 35 kinderen van de Sint Maartenschool en de Pax- Christieschool mee met de sponsor-wandeltocht. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 19