De kerkveiling komt bij u langs Jubileumvoorstelling Theatergroep Horizon Museum van Egmond open tijdens Museumweekend op 5 en 6 april REGIO H 21 Momenteel telt de theatergroep ruim 45 enthousiaste leden Bijeenkomst Castricum in Zee Goud van Oud in Conquista! UITKIJKPOST 2 APRIL 200 REGIO - Het Klimaatcentrum oganiseerde maandag samen met de gemeente Castricum een drukbezochte thema-avond over 'Castricum in zee'. Mevrouw De Boer van het Klimaatcentrum van het Rode Kruis vertelde over de positie die de organisatie inneemt in verband met de gevolgen van klimaatverandering, waarna de heer Roos, bioloog, met filmbeelden liet zien wat er in de Nederlandse natuur verandert. Wethouder Hommes gaf ten slotte een voorbeeld van locale aanpak: duurzaamheid in het nieuwe gemeentehuis. Foto: Mario Sacksioni EGMOND - Tientallen mensen zijn bezig om de jaarlijkse kerk veiling te Egmond aan den Hoef weer tot een succes te maken. De veiling wordt gehouden op zaterdag 10 mei, de dag voor moe derdag, in dorpshuis Hanswijk. Deze week komen de vrijwilligers van huis tot huis langs om te note ren wat u voor deze veiling beschik baar wilt stellen. Eerder is al een formulier verspreid waarop het vei lingartikel ingevuld kan worden. Bent- u het formulier kwijt, dan wordt uw artikel aan de deur geno teerd. Welkom zijn artikelen zoals kaas, levensmiddelen, taart, paling, fruitmanden, een dag werken in andermans tuin, een dag klusjes doen, een gezellige avond om te kaarten met een slokje en een hapje enzovoorts. Vul het formulier in: hoe interessanter de verscheiden heid, des te groter is het financieel succes voor het onderhoud van het kerkgebouw en voor de kas van een vijftal verenigingen, waarvan u de leden aan uw deur kunt verwachten. Deze week bellen ze bij u aan. EGMOND - Op zondag 30 maart werden de oprichters van Theatergroep Horizon, Lucas Hikke, Theo de Vré en (niet aanwezig) Wim Nooteboom, tij dens de eerste doorloop van de musical Heel mijn Hart, geëerd wegens het dertigjarig bestaan van de vereniging. pubhek. Want zonder subsidie moet je wel vohe zalen trekken." Toen in 2005 Erno Levering het voorzittersstokje van Oscar over nam, was de vereniging inmiddels weer een bruisende en financieel gezonde organisatie geworden, waardoor nu elk jaar een prachtige musical op de planken wordt gezet. Erno Levering: „De musical Heel mijn Hart is geheel nieuw. Het ver haal is in onze opdracht geschreven door onze regisseur Mare Smit. Hij is een man met een enorme passie voor musicals. In samenwerking met Helga Dol, heeft hij de teksten voor de liedjes geschreven op bekende nummers van artiesten als - Bowie, Tom Waits en anderen. Dusdanig knap, dat de teksten geheel aan het verhaal zijn aange past. We werken er met z'n allen keihard aan om voor deze primeur applaus en waardering te scoren. Want dat geeft toch wel een enorme kick en we laten zien dat we Mare Smit waard zijn! De musical Heel mijn Hart gaat over de Siamese tweeling Bart en Bert. Ze hebben samen één hart. Geboren uit het huwelijk van de kermisexploitanten Eefje en Aad, zijn ze de hoofdattrac tie in het rariteitenkabinet van hun kiftende ouders. Een parodie op het leven!" De voorstellingen in theater De Vest zijn op 19 mei (benefiet try- out, kaarten 12,50) en verder van 20 tot en met 22 mei. Aanvang 20.15 uur. Op woensdag 21 mei is er tevens een matineevoorstelling om 14.30 uur. Kaarten a 18,- zijn verkrijgbaar via tel. 06-53169376 of via www.theatergroephorizon.com. HEILOO - Dit weekend wordt in Conquista het jubileum gevierd van trouwe conquista medewerker en Dj, Rob die al meer dan 25 jaar een grote aanwinst is voor Conquista. Vrijdagavond barst het feest los in het Conquista Café en komen alle Nederlandse en Engelstalige hits uit de top veertig voorbij, van Phil Collins tot De Dijk tot aan Doe Maar. Dj Rob neemt u mee naar ver gane glorie en draait deze avond alle echte klassiekers uit de jaren '70 en '80. De deur gaat om 20.30 uur open en de entree voor Goud van Oud is geheel gratis. Op vrijdagavond wordt er door Conquista een vossenjacht gehou den in Limmen. Het zal een specta culaire speurtocht worden waarbij je de 'vossen' moet zien te vinden. Is het nu echt een zwerver of is het Niels? Verzamelen om 19.30 uur in Conquista. Zie voor de volledige agenda: www.conquista.nl. mmmm De leden van de jubilerende toneelgroep, met op de voorgrond de taart ter ere van het 30-jarig bestaan. Foto: Caroiien Breed Werk van beeldsnijder Cor Wijker, te zien in het Museum van Egmond. Eigen foto EGMOND - Het Museum van Egmond, dat de hele winter gesloten was, opent haar deuren tijdens het museumweekend op 5 en 6 april, en daarna vanaf 1 juni. De nieuwe tentoonstelling van Cor Wijker, beeldsnijder uit Egmond, sluit mooi aan bij het thema van het weekend: De Kunst van de Waarheid. Cor Wijker (1890-1969) sneed met grote pas sie prachtige Bijbelse taferelen, maar ook beeldde hij Egmondse reddingen van schipbreukelingen uit. De oude roeireddingboot staat als pronkstuk in het museum. Verder een tentoonstelling over het Slot op den Hoef, ooit het grootste kasteel van Nederland en de vaste tentoonstelling over het volksleven van de drie Egmonden. Museum van Egmond, Zuiderstraat 7 te Egmond aan Zee. Open op zater dag 5 en zondag 6 april van 11.00 tot 17.00. Tijdens het museumwee kend heeft u gratis toegang. Informatie via tel. 072-5064108 of via www.museumvanegmond.nl. De musical, geschreven en gere gisseerd door Mare Smit, wordt ter gelegenheid van dit jubileum opge voerd in theater de Vest van 20 tot en met 22 mei. Een groot deel van de opbrengst van de try-outvoor- stelling op 19 mei zal gaan naar serviceclub Ladies Circle Alkmaar, die het geld zal besteden aan een project van Child Rescue Centre in Kenia. Theatergroep Horizon Musicalproducties is op 1 april 1978 opgericht vanuit de wens van enthousiaste jeugdleden van musi calvereniging 'de Hanswijckers' uit Egmond aan den Hoef. Mare Smit, in die tijd zelf gepassioneerd lid van deze jeugdvereniging wilde, samen met andere jeugdige spelers, na zijn 16de graag doorgaan met acteren, zingen en dansen. Er waren in die tijd echter weinig mogelijkheden voor volwassenen op het gebied van musical in de directe regio. Theatergroep Horizon sprong in dit gat. Momenteel telt de theatergroep ruim 45 enthousiaste leden, die allen in ieder stuk meespelen. Oud-voorzitter Oscar Koch, die in Heel mijn Hart de rol vertolkt van de helft van de Siamese tweeling: „In 1998 zat Horizon op een diepte punt; met nog maar 17 leden, geen geld en geen regisseur was de keuze: doorgaan of stoppen. We kozen ervoor om gas te geven en hebben naar nieuwe, gepassioneer de leden gezocht. Ook zijn we een andere artistieke koers ingeslagen. We wilden meer kwaliteit bieden. Dit heeft een aanzuigende werking op zowel nieuwe leden als op het

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 21