Judoka's actief op Bremen Masters Duitsland Veteranen 1 HZV Het Vennewater kampioen SPORT 29 Amak wandelt Klaverjassen Openingstoernooi jeugd TC Heiloo United Castricums danspaar wint Super Holland Cup Kars Zoon leverde zware strijd tegen Kazachstaanse tegenstander UITKIJKPOST 2 APRIL 2008 AKERSLOOT - Zondag 6 april is er een wandeling by Zonder Blaren Sportief Verder in Koog aan de Zaan en is 15 kilometer. Vertrek is om 09.30 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan hoek Raadhuisweg. Iedereen is wel kom. Voor inlichtingen: Kees Deijlen, tel. 06-54963536 HEILOO - Vrijdag 4 april klaver jassen in de Ypsalon. De laatste keer van dit seizoen. Laat het niet aan je voorbij gaan en doe gezellig mee. De (gratis) koffie staat klaar. De inschrijving begint om 19.45 en aanvang is om 20.00 uur. Locatie: De Hucht 2 Heiloo. Info: 06-54967220. Entree: 2,-. HEILOO - Afgelopen zondag 30 maart werd op de banen van TC Heiloo United het openingstoer nooi van de jeugd gespeeld. Maar liefst negentig jeugdleden hadden zich hiervoor opgegeven. De allerjongste spelertjes en beginners speelden wedstrijdjes mini-tennis; hierbij vakkundig begeleid hierbij door de trainers Remco en Inge. Alle overige kin deren werden ingedeeld in poules en landenteams en speelden op eigen sterkte wedstrijdjes tegen elkaar. De weergoden waren gelukkig goed van zin en het toer nooi kon helemaal uitgespeeld worden. Na afloop was er voor alle 'mini'- spelers en de num mers een en twee van de landen teams een prijs. Alle overige deel nemers kregen chips en een overheerlijke krentenbol die gra tis ter beschikking was gesteld door een bakker uit Heiloo. De organisatie van het toernooi kan terugkijken op een geslaagde opening van het seizoen; iedereen ging na afloop weer moe, maar tevreden naar huis! CASTRICUM - In het weekend van 29 en 30 maart werd in Dalfsen het jaarlijkse Internationale Danstoernooi gehouden door Dans Domein Drenth, de Super Holland Cup in samenwerking met de Nederlandse Algemene Danssport Bond (NADB). Aan dit evenement namen ook de wedstrijddansers van dansschool Griffioen uit Castricum mee. Op zaterdag 29 maart bereikten in de 21+ klasse Ballroom Maurice Philipoom en Marike van Londen de grote finale. Indeze finale wist dit danspaar de jury te overtuigen van hun kwaliteiten en konden net als vorig jaar op dit toernooi de kampi oensbeker in ontvangst nemen. Zondag 30 maart stond het dan spaar Andre Quax en Nicole Mooijen aan de start van de Latin- American discipline bij de debutan ten. Ook zij wisten zich kranig te houden en bereikten in de Ballroom de derde ronde. In de Latin- American klasse dansten zij zich tot finalist en behaalden een mooie vijf de plaats in deze bijzondere drukke klasse. Voor de trainers Luuk Griffioen en Mariska Tauber, zelf aanwezig om de paren een hart onder de riem te steken, was dit een bijzonder succesvol weekend. De eerstvolgende wedstrijd die wordt gedanst, is die in Kerkdriel op 12 en 13 april, georganiseerd door Ad de Bruijn-Bonel. JUDO HEILOO - Afgelopen weekend werd het eerste buitenlandse meetmoment voor judoka's tot 17 jaar in Bremen gehouden. Dit judotoernooi staat bekend als één van de sterkste -17 judotoernooien van de wereld. Aan het toernooi namen dit jaar 1100 judoka's deel uit der tig landen. Veel nationale selecties van bij voorbeeld Japan, Korea, Kazachstan, Frankrijk, Turkije, Italië, Canada en vele andere judo- landen waren present. Voor onze judoka's een mooi moment om zich te meten met de wereldtop. Na één verloren partij is het toernooi in principe over, tenzij de judoka waar van verloren is doordringt tot de laatste acht van de poule. Met grote poules van 70-80 judo ka's geen kleinigheid. Thijs Lesterhuis (-50 kilo) en Jasper Henselmans (-60 kilo) waren dit jaar mee om ervaring op te doen. Jasper en Thijs judooden ieder één wedstrijd. Kars Zoon (-55 kilo) won zijn eerste partij met een sankaku- houdgreep van een Engelsman. De tweede ronde werd ook gewonnen door Kars. De derde par tij moest Kars tegen een Kazakstaan. In een gelijk opgaande partij, wist de Kazachstaan op het eind toch de partij in zijn voordeel te beslissen. Nu was het voor Kars ZAALVOETBAL HEILOO - Veteranen 1 van HZV het Vennewater is het eerste team dat kampioen is gewor den, in het eerste seizoen van deze gefuseerde zaalvoetbalver eniging. Het team had zich voör deze wed strijd tegen LSW-Hinksport geeste lijk en mentaal van te voren goed voorbereid middels een heerlijk diner. Dat de spelers dit niet gewend waren, werd de eerste minuten wel duidelijk want men was niet goed bij de les. Met heel slordig spel en de nodi ge nonchalance moest speler/coach Michel Althof ingrijpen door direct enige spelers te wisselen. Dit had gelukkig het nodige effect wat een ruststand van 5-1 opleverde. De tweede helft begon het team weer ouderwets te draaien waarin vooral het uitstekende keeperswerk van Bart Barnhoorn opviel. Met Ronald Keijner als Man off the Match sloot Veteranen 1 deze wedstrijd af met een 11-1 stand, waarmee zij zich een waardig kam pioen mochten noemen, met maar één verloren wedstrijd. Na de wed strijd werd het team verrast door de secretaris Ted Kosters die een zeer grote verenigings kampioensbokaal beschikbaar had gesteld onder de naam Teddemans Kampioensbeker. Ook in de bekercompetitie draait dit team nog mee en heeft inmiddels de halve finale bereikt. De kampioenen van HZV Vennewater: Veteranen 1: met van v.l.n.r.: (Staand): Pablo Knaven, Bart Barnhoorn, Dirk Vermey, Ron Stuifbergen, Ted Kosters (secretariaat). (Gehurkt): Bert Grit, Peter Barnhoorn, Michel Althof, Nico Dekker, Ronald Keijner. Afwezig; Lars de Zeeuw en Rob Troost. Eigen foto afwachten of de Kazachstaan nog een partij zou winnen. Hij verloor de volgende partij van een Belg die samen met de Kazachstaan uiteindelijk derde werd. Voor Kars geen verkeerd resultaat in Bremen. Timo Lesterhuis -73 kilo had zijn eerste partij gelijk een stugge Duitser als tegenstander. In een partij waar wei nig acties was, trok de Duitser, die uiteindelijk het brons zou verove ren, aan het langste eind door een tiltechniek van Timo te blokken. In de herkansing wist Timo twee partijen te winnen van een Duitser en daarna van een Zweed. De volgende partij bleek zijn Noorse tegenstander net iets handi ger en won de partij. Zo was er voor Timo een knappe negende plaats in dit zeer zware deelnemersveld. Hiermee behoorde hij tot de beste Nederlanders. Joris Molenaar +90 kilo verloor zijn eerste partij van een Duitser. Deze verloor voor de halve finale en zo was voor Joris na één partij het toernooi over. Zondag waren er in Purmerend de Open Purmerendse judokampi oenschappen Er werden fraaie eer ste prijzen veroverd door Jim Baltus, Bruno van Beek, Wietske Duinmeijer en Dave Baltus. Mooie tweëde plaatsen waren er voor Corina Henselmans, Jasmijn Lesterhuis, Jet Duinmeijer en Sven Kruidenberg. Kars Zoon neemt het in zijn tweede partij op tegen een Duitse judoka. Foto: Menno Lesterhuis

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 29