A Open Avond MBO-opleidingen bij het Clusius College; Welke wereld kies jij? Opleidingen met perspectief 33HH ».MU=M=» Opleidingen in Alkmaar: Opleidingen in Schagen: vrijdag 11 april 18.30 - 21.00 uur Ontdek de MBO-werelden van het Clusius College Opleidingen in Hoorn: Kom kijken in: CLUSIUS In- Outdoor Styling Sierteelt Loonwerk Landbouwmechanisatie Plantenteelt Tuin, Park Landschap Recreatie Commercieel Ondernemen Tuin, Park Landschap (alleen BBL) Bloem Design Voeding Food, Health and Innovation Dierverzorging Paardenhouderij Veehouderij Niveau 1 2: Plantenteelt Sierteelt Tuin, Park Landschap Hoorn Blauwe Berg 3 Alkmaar Drechterwaard 10 Schagen De Boomgaard 9 Kijk ook op www.clusius.nl Jouw wereld, jouw toekomst! Nieuwe opleidingen Loonwerk, nieuwe stijl Open avond 2 APRIL 2008 UITKIJ KPOST aangeleverde foto Of je het nu leuk vindt om voedings middelen te maken en te controleren of je voorliefde ligt juist bij de zorg voor dieren. Of je nu het liefst in de buitenlucht in natuurgebieden werkt of je passie ligt bij het ontwerpen van een bijzondere etalage. Bij de vestigingen van het Clusius College in Alkmaar, Hoorn en Schagen worden bijzondere MBO-opleidingen ver zorgd die uniek zijn voor Noord- Holland. Alle opleidingen hebben een link met de natuur en worden praktisch ingevuld. Zo lopen theorie en praktijk hand in hand door de opleiding en zijn de opleidingen perfect voor denkers maar ook voor leerlingen die graag de handen uit de mouwen steken. Bij het Clusius College kun je als opleidingsrichting in het MBO kiezen uit zeven werelden: Surprising Nature, Good Food, Dynamic Design, Animal Friends, Mighty Machines, Outdoor Life en Big Business. Daar binnen doe je kennis en ervaring op in de vakrichtingen recreatie, voeding, styling, dierverzorging, tuinen, bloemen, techniek, planten teelt, veehouderij of commercieel ondernemen. Met zo veel mogelijk heden zit er altijd wel een wereld voor je bij. Meer informatie over deze werelden kun je vinden op onze website www.clusius.nl. Voor ambitieuze leerlingen met commerciële ambities zijn er in het Clusius College twee nieuwe oplei dingen ontwikkeld. Voor toekomstige studenten die gericht zijn op voeding en gezondheid wordt de opleiding Food, Health and Innovation in Alk maar aangeboden. Deze opleiding is in samenwerking met het Regio College in Zaandam ontwikkeld en richt zich op de ontwikkeling en vermarkting van nieuwe voedingsproducten. Bij deze opleiding spelen marketing en productontwikkeling een grote rol. Wat leeft er momenteel bij de consu ment en hoe kan ik dit vertalen naar bepaalde voedingsproducten. Maar ook de presentatie van die voedings producten is van essentieel belang. Na deze niveau-4 opleiding kan men aan de slag als productontwikkelaar of medewerker marketing in de foodindustrie. Maar ook banen bij het voedingsbureau of onderzoeks centra zijn mogelijk met deze brede uitdagende opleiding. Voor degene die het ondernemen en handelen in het bloed zit, is de opleiding commercieel ondernemen, welke aangeboden wordt in Hoorn, zeer geschikt. Deze opleiding is gericht op de commerciële aspecten in de agrarische sector maar je kunt daarbuiten natuurlijk ook goed terecht met je commerciële vaardig heden. Zowel marketingaspecten als verkooptechnieken komen uitgebreid aan de orde. Na afronding van deze MBO niveau-4 opleiding behoren functies bij veilingen, in- en export bedrijven of het middenmanagement bij andere commerciële ondernemin gen tot de mogelijkheden. Ook biedt deze opleiding een goede basis om je carrière te vervolgen op het HBO. Om de opleidingen zoveel mogelijk af te stemmen op het bedrijfsleven is het Clusius College unieke samen werkingsverbanden aangegaan. Zo is de opleiding Loonwerk, in Hoorn, door de samenwerking met de branche-organisatie van loonwerk- bedrijven Cumela en de Agrarische Bedrijfsverzorging totaal vernieuwd. Deze samenwerking biedt leerlingen de mogelijkheid om veel en afwisse lende werkervaring op te doen bij diverse aangesloten loonbedrijven met uiteenlopende werkzaamheden zoals agrarisch loonwerk en de grond-, weg- en waterbouw. De leer lingen zijn gedurende deze jaren in dienst bij de Agrarische Bedrijfsver zorging. Maar ook de lessen bij het Clusius College zijn uitdagend en zeer praktijkgericht. Door de komst van een nieuwe techniekhal wordt gewerkt met de nieuwste 'high-tec' apparatuur. Na succesvolle afronding van deze BBL-opleiding niveau 3, is er een baangarantie bij één van deze loonbedrijven. Zo zie je maar: wat voor interesses je ook hebt, bij het Clusius College kun je altijd terecht voor een goede MBO-opleiding in Alkmaar, Schagen of Hoorn. Zelf ervaren wat de oplei dingen van het Clusius College in houden kan tijdens de open avond op 11 april 2008 van 18.30 - 21.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 33