Catering service Wesselius Nationale Tuinontwerpdag ook in bibliotheek Heiloo Lezing over vleesetende planten Open museumdag Baduhenna in het teken van landgoed Ter Coulster H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Wmsmi |ppm Ook voor kinderen is er een aantal leuke activiteiten bedacht UITKIJKPOST 2 APRIL 2008 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Carolien Breed Robin en Monique van der Sluis, Otterkoog 18 N, Beverkoog Alkmaar, tel. 072-5646464, www.thuismaaltijden.nl, e-mail: ravandersluis@scarlet.nl. ALKMAAR - Thuismaaltijden die 's morgens bereid zijn en in de voor avond, op een vast tijdstip door een vast iemand, bezorgd worden. Iedere doordeweekse dag kookt gediplomeerd kok Robin van der Sluis smake lijke en gezonde maaltijden. Catering service Wesselius bezorgt bij ieder een, die minimaal drie dagen per week niet in staat of in de gelegenheid is om zelf te koken. De maaltijden zijn na bereiding versneld teruggekoeld en vervolgens verpakt, waardoor de vitaminen en de versheid gewaar borgd blijven; zonder toevoegingen van conserveringsmiddelen. Ook voor feesten en partijen en zelfs voor kookcursussen kan men bij Catering service Wesselius terecht. Robin en Monique van der Sluis zijn sinds 6 februari 2006 de trotse eigenaren van Catering service Wesselius, dat al elf jaar in Alkmaar gevestigd is. Robin heeft zijn sporen verdiend als chef-kok en leermeester in diverse restaurants in de omgeving, waaronder 'Het Wapen van Egmond'. Koken is een passie voor hem; hij kookt al vanaf zijn veertien de. Monique regelt het logistieke- en administratieve gedeelte van de zaak. Robin legt uit: „Mensen kunnen zich telefonisch aanmelden. We bieden per dag twee verschillende maaltijden aan, waaruit men kan kiezen. Klanten kunnen op een weekformulier hun keuze per dag (één tot twee weken van te voren) kenbaar maken. Men kan dit eventueel uitbreiden met een voor- of nagerecht. Daarnaast kan men aangeven of men zoutar me, vegetarische of grotere maaltijden wenst. Ik zorg iedere week voor afwisseling in de menukeuze. Wat veel mensen heel prettig vinden, is dat de maaltijden altijd door dezelfde persoon worden bezorgd, op een vast tijdstip. In Heiloo en omgeving is dit tussen 16.30 en 18.00 uur. Persoonlijke aandacht vinden wij heel belangrijk! Hierdoor krijgen we vaak leuke reacties, soms zelfs in de vorm van een nieuw recept. Dit ga ik dan uitproberen en zet het vervolgens op ons menu om te kijken of het aanslaat. Mensen kunnen er voor kiezen om de thuismaaltijd warm of gekoeld te laten bezorgen. In het laatste geval hoeft men het alleen nog even in de magnetron op te warmen, zodat men zelf kan Bepalen, wan neer men gaat eten. Voor het weekend worden de maaltijden gekoeld op vrijdag bezorgd." Ook aan party catering heeft Wesselius veel te bieden. Robin: „We ver zorgen de volledige catering voor feesten, partijen en andere gelegenhe den voor groepen vanaf tien personen; thuis of op locatie. Daarin kunnen we alles van A tot Z regelen, dus zowel het eten (van eenvoudig tot culi nair en uitgebreid) en de drankjes als borden, bestek, glaswerk, de plan ning van gastheren/-dames, et cetera. We nemen vooraf alles door met de klanten en passen ons aan hun wensen aan." Catering service Wesselius is telefonisch bereikbaar van maandag tot en met vrijdag; van 07.00 tot 16.30 uur. HEILOO - Dit jaar wordt de Nationale Tuinontwerpdag gehouden op vrijdag 18 april. Tijdens de Nationale Tuinontwerpdag geven tuinar chitecten advies en beantwoor den zij vragen over de inrich ting (het ontwerp) van uw iuin. Zij doen dat op een groot aantal locaties in het land, waaronder een aantal openbare bibliotheken. Het advies is kosteloos en zonder enige verplichting. Ook dit jaar doet Bibliotheek Heiloo weer mee aan de Tuinontwerpdag. Buro Adrichem 'vormgevers in het groen' houdt op deze dag van 13.30 tot 16.30 uur een inloopspreekuur in de biblio theek. Dit is gratis te bezoeken. Geïnteresseerden kunnen zich voor af opgeven (bij voorkeur, gezien de verwachte grote belangstelling!). De tijdslimiet per gesprek is twintig minuten. Het is dan ook niet de bedoeling dat er een kant en klaar tuinplan wordt gemaakt. Daarvoor kan altijd een vervolgafspraak wor den gemaakt. Voor bezoekers van dit spreekuur is het aan te raden om een basisplattegrond van de huidige situatie mee te nemen en concrete vragen op papier te zetten. HEILOO - Op woensdag 9 april zal Art Vogel uit B^ennebroek een lezing houden over de fasci nerende wereld van de vleese tende planten. Aan de hand van een serie dia's zal hij ingaan op deze bijzondere plantengroep: waar zij vandaan komen, hoe zij groeien, en waarin deze planten zich onderscheiden. Welke 'trucs' hebben zij ontwik keld om prooien te kunnen vangen. Ook zal hij vertellen hoe deze plan ten ook voor de liefhebber zijn te bemachtigen en te kweken. Het zal verrassend zijn om te vernemen dat er in deze plantengroep voor elk wat wils is. Zo zijn er soorten die je kunt kweken op de vensterbank, andere moeten in een vitrine of in de kas worden gekweekt, maar ook voor buitenkweek zijn er een groot aantal mogelijkheden. Datum: woensdag 9 april, 20.00 uur in het Open huis, winkelcentrum 't Loo in Heiloo. £t Enkele kuilen hebben veel materiaal opgeleverd uit de 17e eeuw. De eerste resultaten van deze opgraving worden speciaal tentoongesteld tijdens de open dag van Baduhenna. Eigen foto sche waarnemingen te verrichten. Het idee was dat er sporen van de 19de-eeuwse boerderij aan het licht zouden komen. Echter de boerderij bleek bijna volledig te zijn afgebro ken. Tot verrassing van de archeolo gische werkgroep werden veel oudere sporen en vondsten ontdekt, zoals een waterput met een houten ton uit de 13de eeuw. Daarnaast hebben enkele jongere kuilen veel materiaal opgeleverd uit de 17de eeuw. Een bijna complete schaal met een slib-versiering behoort tot het aardewerk uit deze periode. De eerste resultaten van deze opgraving worden speciaal tentoongesteld. Ook voor kinderen is er een aan tal leuke activiteiten bedacht. Kinderen kunnen in het museum enkele prehistorische vaardigheden zelf uitproberen, zoals vuur maken met een vuurboog. Voor geïnteresseerden bestaat bovendien de mogelijkheid om deel te nemen aan een excursie naar landgoed Ter Coulster. Vanaf het museum van Baduhenna op het GGZ-terrein beginnen de twee excursies naar Ter Coulster. De eer ste om 12.00 uur en de tweede om 14.00 uur. De excursie duurt circa een uur. Het dragen van stevige schoenen is aan te bevelen. Afhankelijk van het weer is het mogelijk om tijdens de rondleiding zelf scherven aan te treffen bij het opgravingsvlak. HEILOO - Op zaterdag 5 april is het archeologisch museum van de Stichting Baduhenna geo pend. Van 11.00 tot 16.00 uur kan men archeologische vond sten uit Heiloo vanaf de pre historie tot de 18e eeuw bewonderen. In het museum worden rondlei dingen gegeven en is te zien hoe archeologen vondsten verwerken. Extra aandacht wordt besteed aan de opgravingen op het landgoed Ter Coulster. De opgravingen vonden plaats achter de witte boerderij Betsy's Hof aan de Kennemerstraatweg. Op deze plek heeft ooit een 19de-eeuw- se boerderij gestaan. Nu zal er een fruitboomgaard worden aangelegd. De familie van der Feen de Lille heeft de werkgroep de mogelijkheid gegeven om vooraf nog archeologi-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5