Kapel GGZ toont cursisten inbeeld' Introductiebijeenkomst in Bibliotheek Heiloo Vooijaarsconcert met Eensgezindheid H E I L O O 9 De beeldhouwers hebben wederom unieke figuren weten neer te zetten Voor iedereen die meer wil weten over de bibliotheek OUD PAPIER KERK DIENSTEN DIERENBESCHERMING INGEZONDEN BRIEVEN Populieren I Populieren II Spelregels Ingezonden Brieven U ITKIj KPOST 2 APRIL 2008 HEILOO - In de prachtige Kapel GGZ Noord-Holland Noord aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo tonen cursisten van Henny Mazurel, Vera Verzijlenberg en Trudy Keyzer hun werk, dat zij in het afge lopen cursusjaar onder begelei ding van deze kunstenaars heb ben vervaardigd. Er zijn schilderijen in diverse technieken en beelden van was, brons, speksteen en serpentijn te zien. De groep bestaat uit zowel gevorderde als beginnende schil ders en beeldhouwers. Elke cursist heeft zijn eigen voorkeur voor mate riaal en techniek. Van belang is dat ieder een eigen stijl weet te creëren, durft te spelen met kleur, vorm en compositie, zodat de kunstwerken een persoonlijk karakter uitstralen. Dit jaar is er gewerkt aan vier the ma's, te weten Heimwee, Camouflage, Dierlijk en Natuurlijk Anders. Opvallend is de opdracht bij de schildercursisten, waarbij iedere cursist naar aanleiding van hetzelfde voorbeeld, via verschillen de uitgangspunten een eigen com positie heeft weten te maken. Het resultaat is een overzicht van uitin gen in diverse voorstellingen en stij len. Tentoongesteld in een ruimte die speelt met mystiek, rust en een uitzonderlijke gedempte lichtval. U kunt als kijker even meegaan in het groeiproces van kijken, leren, doen en bekeken worden. Bij de beeld houwers in steen is onder andere de opdracht uitgewerkt om uit stukken van dezelfde steen ieder een eigen beeld te scheppen. De beeldhou wers in was hebben wederom unie ke figuren weten neer te zetten, waarvan er enkele al in brons zijn gegoten. Door een goede hjnvoering te hanteren zijn de beelden interessant geworden om naar te kijken. Namens de cursisten nodigen Henny, Vera en Trudy u uit om deze bijzondere expositie te kómen bekij ken. Het is ook zeker de moeite waard om tevens de sfeervolle Kapel van binnen te aanschouwen. Tijdens de expositie wordt er gere geld live-muziek ten gehore gebracht door de troubadours Sjaak Keyzer en Hubert Kuijper. De ope ningstijden zijn op de volgende zaterdag- en zondagen: 5, 6, 12, 13, 19 en 20 april van 12.00 tot 17.00 uur HEILOO - Donderdag 24 april organiseert Bibliotheek Heiloo van 10.00 tot 12.00 uur weer een introductiebijeenkomst. Voor deze bijeenkomst is iedereen welkom, die meer wil weten over de achtergronden van het bibliotheek werk en over de mogelijkheden, die de bibliotheek van vandaag biedt. Een belangrijk onderdeel van het programma is de uitleg van de bibli otheekcatalogus. Het programma bestaat verder uit een blik achter de schermen (onder andere een uitleg over de wijze waarop de collectie wordt samengesteld), een rondlei ding door de bibliotheek, een instructie van de inname- en uit- leenapparatuur en een korte eerste kennismaking met Internet en naslagbestanden. De groep deelne mers aan deze introductiebijeen komsten wordt bewust klein gehou den (10 a 12 personen) zodat er volop gelegenheid is voor het stel len van vragen over de apparatuur, de collectie enz. Het bezoeken van de introductiebijeenkomst is gratis. Opgave: vóór 22 april, tel. 072- 5330670, per e-mail bibliotheek@bibliotheekheiloo.nl of bij de klantenservice in de Bibliotheek Heiloo. HEILOO - Het belooft op zater dagavond 12 april een zeer gevarieerd en bijzonder concert te worden dat georganiseerd wordt door de jubilerende Muziekvereniging Eensgezind heid uit Heiloo. In de Ter Coulsterkerk aan de hol- leweg 111 te Heiloo wordt er door drie gelijknamige Eensgezindheid orkesten uit de regio opgetreden. Uniek is ook dat de orkesten alle maal rond de 100 jaar jong zijn en verschillend zijn in orkestbezetting en speelwijze. Zo speelt het fanfare orkest van Muziekvereniging Eensgezindheid uit Egmond-Binnen kenmerkende muziek uit de jaren zestig waaronder de titelsong van de populaire serie 'Thunderbirds'. Maar ook het tragische verhaal van Shakespeare's Romeo en Juliet in de Westsite Story zal deze avond muzikaal vertolkt worden. Muziekvereniging Eensgezindheid Heiloo speelt onder andere het wereldberoemde nummer Mac Arthur Park van Jimmy Web uit 1968 maar ook een compilatie van de muziek van George Gershwin. Brassband Eensgezindheid uit Wormer laat daarentegen een aantal origineel voor brassband gecompo neerde werken horen zoals bijvoor beeld het indrukwekkende 'Cambridgeshire Impressions' van Rieks van der Velde. Kaarten voor dit unieke Vooijaarsconcert zijn op 12 april vanaf 19.15 uur aan de zaal de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111 te Heiloo te verkrijgen voor 7,50 per persoon. Kinderen tot en met 12 jaar krijgen vrij entree. Reserveringen via tel. 072-5334851 of info@mv-eensgezindheid.nl. Informatie over het complete pro gramma van het concert via www.mv-eensgezindheid.nl. Eerste zaterdag van de maand Paulusschool, papier gebundeld neerzet ten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis- aan-huis-actie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamel- plaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis- aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Sportvereniging Dojo 't Loo, contai ner bij Bergeonstraat 28. - Stichting Hobbyfarm container bij de Westerzij (Woonheuvel). - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tydens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12:00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du BoisJiof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Zie voor alle dagelijkse acties www.uitkijkpost.nl Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds Hummelen. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur ds. v.d. Wind, kof fie na de dienst. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur Dienst van Schrift en Tafel, mmv Zanggroep, voorgan ger ds. M. Braamse. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: Woord- en Communieviering met Dameskoor, voorganger J. Oiling. Zondag 10.00 uur: Eucharisitieviering met Herenkoor, voorganger N. Knol, 12.00 uur Kleuterkerk en Kinderkerk. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Geen opgave ontvangen. H. Corneliuskerk Limmen Vrijdag 09.30 uur: Woord en Communieviering, voorganger J. Oiling, koffie drinken in de Pius om circa 10.00 uur. Zaterdag 19.00 uur: Eucharisitieviering met Liturgisch Koor, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: Woord- en Communieviering met gemengd koor, voorganger pastor J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld I, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720, Aglow Nederland, afd. Heiloo Interkerkelijke wereldwijde organisa tie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van de maand (behal ve juli en augustus) bijeenkomst om 09.30 uur in het Open Huis, tegen over de Witte Kerk, 't Loo 22. Info: 072-5335455. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: Communieviering met samenzang. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00'uur: Eucharisitieviering met St. Caecilia. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met Hoeverture. Zondag 10.00 uur: Communieviering met Soli Deo Gloria. H.Agnes Egmond aan Zee Zaterdag 19.00 uur: vlotte mis mmv de Seasingers. Zondag 10.00 uur: hoogmis. Woensdag 09.00 uur: stille mis. Protestanse Gemeente Egmond Zondag 10.00 uur: Egmond Binnen, voorganger ds S.H Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072- 7510700/ www.ekvriendschap.nl. De gemeente Heiloo heeft beslo ten de door haar gekapte oude bomen bij De Kreek deels te vervan gen door moeraseiken. Hieronder volgt het voor ons relevante deel van omschrijving van deze bomen (bron: de ANWB Bomengids van Europa): Moeraseik. Van Ontario tot North Carolina en Kansas op natte plaatsen. 1800. Algemeen in de warmere delen van West- Midden-Europa. Kenmerken: vorm meestal heel herkenbaar: stam vrij recht; kroon breed kegelvormig, bij vrijstaande bomen op den duur dicht koepelvormig; inwendig met veel dood hout en ook dunne leven de takken die van een hoogte van vijf meter opvallend omlaag han gen, als een rok. Oude bomen wor den schraler en krijgen gaten door takbreuk, maar van die rok blijven vaak resten zichtbaar, ook bij bomen in gesloten bos. Tot 28 meter hoog. Door het fijne loof lij ken ze hoger. Moeraseiken lijken toch niet de beste vervanging voor onze populieren! F. Brinkhuis-Bal Heiloo In de Uitkijkpost van 26 maart schrijft W Gomes (communistische partij) dat wij lak hadden aan de ruim duizend inwoners van Heiloo die tegen de kap van de populieren waren. En dat als er verkiezingen waren, we wel anders hadden gestemd. Dat de heer Gomes niet kan rekenen is tot daar aan toe. Ik leg hem hierbij graag uit dat dui zend tegenstanders ontzettend veel minder mensen zijn dan de helft van de inwoners van Heiloo (ruim 16.000 kiesgerechtigde inwoners). Ik heb me nooit laten chanteren door handtekeningen en heb dat ook nu niet gedaan. Of er nu binnenkort verkiezingen zijn of niet is voor ons niet belangrijk. Mijnheer Gomes weet ook dat wij altijd volop bezig zijn voor de inwoners van Heiloo. Of het nu gaat om minima beleid of de rol van de inwoners bij de Wmo, of het terugdringen van belastingen (zoals iedereen onlangs bij zijn aanslag heeft kunnen mer ken). Hij heeft onze moties daaro ver ook altijd gesteund. Ik verwacht van hem geen complimenten, dat komt straks bij de verkiezingen wel van de kiezers, maar beschuldigin gen van zwabbergedrag werp ik ver van mij. Namens mijn fractiegeno ten van WD Heiloo Caj Oosters Heiloo De rubriek Ingezonden Brieven is niet bedoeld om onderlinge (politieke) discussies te voeren. De discussie is daar om wat ons betreft bij deze gesloten en wij zuHen geen brie ven meer plaatsen van politieke partijen. Om teleurstellingen over niet geplaatste brieven in de toekomst te voorkomen, hierbij nogmaals de spelregels voor Ingezonden Brieven: de brief mag niet meer dan 175 woorden bevatten, niet worden opgestuurd zonder de naam en woonplaats van de inzender (eventu eel alleen bekend bij de redactie), en geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten (deze brieven worden direct terzijde gelegd, of de schrijver nu wel of niet gelijk heeft). Politieke partijen mogen hun discus sie in de raad niet voorzetten via de Uitkijkpost, deze krant is neutraal en wil geen partij kiezen. Tenslotte behoudt de redactie zich immer het recht voor om brieven in te korten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingalk- maar.nl, www. dierenbeschermingalk maar, nl. Vogel-/ egelopvang De Strandloper: 0226-343495 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 (EO,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, e- mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierentehuisalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info@vissenbescherming.nl, internet: www. vissenbeschermingnl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst)! Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Vermist Lapjespoes, rood/zwart met witte borst en buik en wit aan de poten/kale plek op rechter achterpoot, 14 jr, Miepje, Burenweg Heiloo. Zwarte, gec. kater, witte neus, bef en buik, mist een voorpoot, 1 jr, Diddle, Visweg Limmen. Zwart gec. katertje, 9 jr, Tobias, Duinweg Egmond-Binnen Gevonden Geelbruine kip, Nic. Beetsweg Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 9