De film Yentl in Akersloot Lezing van wereldfietser Frank van Rijn Lezing over Monnikenwerk CORSO Jeugdbingo bij Muziekvereniging Excelsior regio 21 BIOSCOOP Programma 10 april l/m 16 april 2008 "Earth" "Zomerhitte" "The Kite Runner" "Asterix en de Olympische Spelen" (NL) "Horton (NL)" www.corsobioscoop.nl Open dag boerderij De Westert druk bezocht Produktie en hoofdrol van Barbra Streisand Vijftien jaar lang zette Streisand zich volledig in voor Yentle Een reis door Kirgizstan, West-China en Tibet De geschiedenis van Noord-Kennemerland en de betekenis daarvan voor Abdij Van Rijn neemt het publiek mee met zijn prachtige diashow EGMOND - Over de geschiede nis van Noord-Kennemerland en de betekenis daarvoor van de abdij van Egmond, geeft Peter Lassooy vrijdag, 18 april een lezing voor donateurs van Stichting Historisch Egmond en andere belangstellenden. ADVERTENTIE RESERVEREN: 0251 -652291 vrijdag zaterdag 19.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 19.00 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 14.30 uur zaterdag 14.00 uur zondag 14.30 uur woensdag 14.00 uur woensdag 14.00 uur "WittX Clüb (NL)" Première Dorpsstraat 70 Castricum «Tel.0251 - 65 22 91 Al vele jaren is Lassooy, woonachtig in Egmond-Binnen, begaan met de ontstaansgeschiede nis van het landschap rond Egmond en. de invloed daarop van de Egmondse monniken sinds de tien de eeuw. Zij hielden zich onder andere bezig met vaarwegen, bedij kingen en windmolens. Het begon rond het jaar 700 met Sint Adelbert die hier volgens de overlevering heeft gepredikt en ter ere van wie de Sint Adelbertabdij rond 950 is opgericht. Met de voorlopige plannen voor het Monnikenpad dat belangrijke Egmondse historische plaatsen met elkaar verbindt, won Lassooy met zijn Stichting De Wielenmaker de landschapsprijs 2007 en binnen kort verschijnt zijn boek Monnikenwerk. De lezing is op vrij dag, 18 april in het Dorpshuis te Egmond aan den Hoef om 20.00 uur. De zaal is open om 19.30 uur en dan zijn er ook oude en nieuwe Geestgronden te koop en is er informatie voor nieuwe vrijwilligers en donateurs. De toegang is gratis. Voor meer info zie ook: www. historischegmondnl AKERSLOOT - Op donderdag 17 april om 20.00 uur wordt in het parochiecentrum van de Sint Jacobuskerk in Akersloot de film Yentl vertoond. Deze avond wordt verzorgd door het Oecumenisch Beraad Akersloot-Uitgeest. Iedereen is welkom en de toegang is vrij. De film Yentl, uitgebracht in 1983, vertelt het verhaal van het Joodse meisje Yentl, dat alles op alles zet, om de studie van de Joodse talmoed te realiseren. 'Niets is onmogelijk' is haar motto. Verkleed als jongen ziet zij kans om binnen te dringen in de Joodse Yeshiva (school) en zich de 'geheimen' van de Talmoed- studie eigen te maken. Uiteindelijk vindt zij haar bestemming, als zij haar vriend en metgezel Avigdor ontmoet, die haar een eigen plaats leert vinden in de Joodse cultuur. Barbra Steisand heeft deze film helemaal zélf geproduceerd. Vijftien jaar lang heeft zij zich daar volledig voor ingezet. Bovendien neemt zij ook de hoofdrol voor haar rekening. Een geweldige prestatie. De film is een eerbetoon aan haar vader, die zij nooit heeft gekend. Prachtige, soms ontroe rend mooie film én prachtige muziek. Een aanrader. LIMMEN - Wie eens echt iets van het gezonde buitenleven op wilde snuiven, kon zondag 6 april in Limmen terecht. Bij boerde rij De Westert aan de Rijksweg stonden de staldeuren wagenwijd open. Jong en oud kon genieten van de vertederende, pasgeboren lammetjes en kalfjes, de koeien, de geiten en konijnen, waarbij iedereen uitgebreid de gelegenheid kreeg de jonge dieren te knuffelen. Daarnaast werden er schapen geschoren en liet Marjan Reynders vervolgens aan de bezoekers zien hoe je met de wol garen kan spinnen. Foto: Mario Sacksioni Binnenkort verschijnt het boek Monnikenwerk van Peter Lassooy. Eigen foto LIMMEN - Frank van Rijn stu deerde elektrotechniek aan de Technische Hogeschool van Delft. Na zijn afstuderen fietste hij van Peru naar de Verenigde Staten. Dit veranderde zijn leven. Hoewel hij ook korte tijd als leraar werkzaam was, vond hij zijn geluk als avonturier en reizende schrijver. Hij maakte fietsreizen van Nederland naar Kaapstad, van Nederland naar Bali, door de Sahara van Dar es Salaam naar Dakar, door Zuid-, Midden-, Noord-Amerika en door Australië en China. Anderen laat hij van zijn beleve nissen meegenieten door zijn artike len, boeken en lezingen. Zijn laatste boek, hij schreef er inmiddels tien, De Gouden Capuchon gaat over zijn reis door Kirgizstan, West China en Tibet. Na vele reizen, meestal door warme landen, heeft Frank van Rijn zich in het hoge en 's nachts erg koude Tibet gewaagd. Agressieve honden, een tent die 's nachts in een iglo verandert, hon derden kilometers wasbordwegen en keienpaden, zuurstofgebrek, eeh steeds weer uit elkaar vallende trap per, veel tegenwind en een hart dat soms een slagje overslaat, kunnen hem niet van zijn doel, Kathmandu, afhouden. Op zijn fiets, zwaar bela den met instant noodles, water en extra dekens, bereikt hij uiteindelijk de laatste pas, 5200 meter boven zeeniveau, vanwaar de grote afda ling volgt naar het lokkende, warme India. Frank van Rijn neemt het pubhek met zijn prachtige diashow en zijn relativerende humoristische verha len mee op zijn fascinerende tocht langs gastvrije mensen en adembe nemende landschappen op het Tibetaanse plateau. Vrijdag 18 april in Boerderij Vredeburg, Dusseldorperweg 64, aanvang 20.15 uur, entree 6.--.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 17