Rabobank Startersdag: Filmpjes van PCC leerlingen op tv Metal avond in Joeb Jeugdbingo bij muziekvereniging Excelsior limmen Lamoraal en De Zee REGIO 19 INGEZONDEN MEDEDELING Jeugd Slagwerk Groep zal strak stuk slagwerk neerzetten Muziekvereniging blij met dirigent Michael de Graaf Vooral Abysses werd op beschaafde wijze neergezet KORTOM Programma Vrouwen van Nu UITKIJKPOST 9 APRIL 2008 REGIO - Voor startende ondernemers is tijd geld. Daarom bieden de geza menlijke Noord-Hollandse Rabobanken beginnende ondernerrters de moge lijkheid, om in één dag alle informatie te vergaren die zij nodig hebben om goed van start te gaan. Deze informatieve regionale Startersdag vindt plaats op zaterdag 19 april in het DSB stadion in Alkmaar en duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Na het succes van vorig jaar, zijn dit jaar dertig organisaties door de Rabobank uitgenodigd om belangstellenden te informeren. Elke organisatie vertegenwoordigt een discipline of branche. Op de Rabobank Startersdag staat niet de standhouder, maar de startende onder nemer centraal. Veel Noord-Hollanders zijn het afgelopen jaar een eigen bedrijf gestart. Om te kunnen slagen vonden velen van hen al de weg naar de Rabobank. Voor financieel advies of ondersteuning bij het maken van een ondernemersplan. Naast voordelige bankdiensten biedt het totaalpakket de startende ondernemer ook vele kortingen op zaken die je als ondernemer nodig hebt, zoals briefpapier en een website. Eén van die Noord-Hollanders die de weg vond naar de Rabobank is Jeroen Gosselink van JG Solutions uit Castricum. In 2004 startte hij vanuit huis zijn eigen bedrijf. Gosselink: ,,Ik ben nogal eigenwijs van aard en dacht: wat een ander kan, kan ik beter. Bij mijn toenmalige werkgever in de com puterbranche liep ik tegen allerlei zaken op waarvoor ik de oplossing wel wist. Ik trok de stoute schoenen aan en ging van start." Na een jaar huurde hij zijn eigen kantoorpand en inmiddels is Jeroen op zoek naar zijn derde medewerker. REGIO - De leerlingen van de tweede klassen van het Petrus Canisius College in Heiloo en Bergen volgen tussen 27 maart en 17 april een workshop Filmpjes maken. Tijdens deze workshop, die koste loos wordt aangeboden door de KRO, schrijven de leerlingen een script en gaan met ter beschikking gestelde apparatuur zelf aan de slag. De filmpjes duren maximaal twee minuten en bevatten een titel, opening, kern, een eind en een afti teling. In samenwerking met de KRO worden de filmpjes gemon teerd en voorzien van muziek. De eindproducten zullen te zien zijn op televisie in het nieuwe KRO- programma De TV Flat, dat uitge zonden wordt zaterdags om 09.00 uur op Z@pp en om 15.15 uur op BVN. Alle filmpjes en meer informa tie over het programma is te vinden op www.tvflat.kro.nl. EGMOND - Op zaterdag 19 april wordt in Joeb te Egmond- Binnen aan de Herenweg 69 een Rock/Metal avond gehou den. De eerste band die zal optreden is de punk/rock band Translated. Deze band uit Castricum zit tijde lijk zonder zanger, maar knalt even goed het dak eraf in Joeb. Met hun durf en enthousiasme spelen Chris, Elmar en Sander hun muziek met invloeden van onder andere NOFX, No Use For A Name, Anti-Flag en Rise Against. De tweede band heeft vier verschillende persoonlijkheden en achtergronden maar één geme ne deler; de band Daefening. Met invloeden van Black Sabbath, Sisters of Mercy en Killswitch Engage hebben ze wor tels in 35 jaar rockgeschiedenis. Op het podium is de band een sta biele spannende factor, met een strakke zet aan krachtige en opwindende songs, melodieuze refreinen en een zanger die meent wat hij zingt. De andere twee bands die zullen komen houden blijven nog even geheim, maar beide bands maken stevige Rock tegen Metal aan afge wisseld met Punk songs. De zaal in Joeb gaat 20.00 uur open en zal tot 02.00 uur 's nachts openblijven. De entree is 3,- en kaartjes zijn op de avond zelf te koop in Joeb. Muziekvereniging Excelsior is trots op haar jonge leerlingen en organiseert speciaal voor hen een bin goconcert. Eigen foto LIMMEN - Op zondagochtend 13 april houdt Muziek vereniging Excelsior Limmen een Jeugd-Bingoconcert in par tycentrum Vredeburg aan de Dusseldorperweg te Limmen. Muziekvereniging Excelsior is trots op haar leerlingen en organi seert daarom graag een speciaal bingoconcert voor de jeugd. Muzikale blokken zullen worden afgewisseld met bingorondes, waarbij vele leuke prijzen te win nen zijn. Het Opleidingsorkest zal het concert openen. Dirigente Liesbeth Zonneveld staat voor een welgevuld harmonieorkest in oplei ding, met een repertoire dat onder andere bestaat uit Swinging Safari, Chester's Chase en Theme from Harry Potter. In Just for Friends wordt u getrakteerd op een mooie klarinetsolo. Het volgende blok muziek wordt gevormd door Excelsiors allerpril ste leerlingen van de cursus Fluitekruid, eveneens geleid door Liesbeth Zonneveld. Dit zal hun allereerste optreden worden en u zult kunnen luisteren naar Mars Chris, Elmar en Sander van Translated spelen met durf en enthousiasme. Eigen foto EGMOND - Dat muziekvereni ging Lamoraal van Egmont met haar nieuwe dirigent Michael de Graaf in de roos heeft geschoten, kan sinds afgelopen zaterdag niet meer onder stoe len of banken worden gescho- Het concert dat dit jaar het thema De Zee droeg, werd door het Jeugdorkest, onder leiding van de Graaf, op passende wijze geopend en bood een goed perspectief op wat men allemaal nog kon verwach ten. Gevolgd door het Opstaporkest met de allerjongsten, onder leiding van Alja Olthof en de Slagwerkgroep met Floris van Tol als stuurman werd het gedeelte voor de pauze afgerond. Na de pauze werd het publiek verrast door een non-stopprogram ma, bestaande uit werken, allen gerelateerd aan de zee en dichter lijk aan elkaar gesproken door Helga Dol. Compleet met foto- en filmbeel den zette Lamoraal een sfeervol geheel neer, waarbij aangetekend moet worden dat de gekozen stuk ken een grote muzikaliteit uitstraal den, die voor een groot gedeelte toegeschreven kan worden aan de muzikale slijptol van De Graaf. Vooral Abysses (geheimen der diepzee) werd op beschaafde wijze neergezet en de staart van de blau we vinvis die aan het slot van dit werk sierlijk in de golven verdwijnt, zal nog lang bij het ruim aanwezige publiek blijven hangen. van de Trollen, Ode an die Freude, Holiday en nog veel meer. Ook de Jeugd Slagwerk Groep, onder leiding van Floris van Tol, zal een strak stuk slagwerk neer zetten. Deze jonge groep jongens en één meisje spelen onder ande re. Met de band op stap, Taki Taki en het verhaal van Tomasso Bruch. Op zondagochtend 13 april is iedereen welkom om te koméfi luisteren naar de jeugd en mee te spelen met de Jeugdbingo in party centrum de Vredeburg, Dusseldorperweg 64 te Limmen. De aanvang is 11.00 uur, de zaal gaat open om 10.30 uur. Voor meer informatie over Muziekvereniging Excelsior, kijk op www.excelsiorlimmen.nl. LIMMEN - Het programma van m de Vrouwen van Nu, afdeling Limmen is als volgt: Donderdag 10 april een bezoek aan de Ecoboerderij van Ria Berger Mooij. Vertrek is om 14.30 uur per fiets vanaf Zonnedauw te Limmen. Woensdag 16 april: Gezamenlijke avond met het Katholieke Vrouwen Gilde. Aanvang: 20.00 uur in de Burgerij aan de Dusseldorperweg 103 te Limmen. Vrijdag 18 april: Operette: La Perichole te Hoorn, vertrek vanaf Zonnedauw te Limmen om 19.00 uur, gaarne uiterlijk aanwezig om 18.45 uur. Dinsdag 6 mei: Vooijaarsreisje: Tropische Rozenland, Chocolade atelier Van Noppen. Vertrek is om 08.30 uur vanaf de Zonnedauw te Limmen. U kunt zich opgeven bij Ineke Tebbens, tel. 072-5051732.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 19