HKZ Keurmerk voor Kinderopvang Pinkeltje Lezing in Bibliotheek Akersloot Langs de afgrond bij Schaakvereniging Vredeburg Jazz Session Club sluit seizoen af met top Bigbands cafwcumtóTaar REGIO INGEZONDEN MEDEDELING Een voetreis naar Santiago de Compostela Sint Maartenschool in teken van gezondheid KORTOM Jeugdkoor organiseert een 'burendag' Bijeenkomst Alzheimer <j Café Alkmaar UITKIJKPOST 9 APRIL 2008 AKERSLOOT - Op 25 maart reikte onderwijswethouder Hes het HKZ keurmerk certificaat uit aan Laura Krom, directeur van Kinderopvang Pinkeltje. Mevrouw Krom maakte bekend dat de overkoepelende organisa tie, waarvan Kinderopvang Pinkeltje deel uit maakt, Mari Kinderopvang, vanaf deze avond gebruik gaat maken van een nieuwe naam: Kidsbest Kinderopvang. Onder de belangstellenden bevonden zich naast de burgemeester, de wet houder en de ambtenaar kinderopvang Nicola Beentjes, veel medewerkers, ouders en andere belangstellenden. Het HKZ certificaat garandeert kinder opvang van hoge kwaliteit in Akersloot. Daar kunnen de medewerkers van Pinkeltje, maar ook de gemeente Castricum trots op zijn. De wethouder had ook een cadeau voor de Kinderopvang Pinkeltje meegenomen. Mevrouw Krom bedankte de delegatie van de gemeente voor hun belang stelling voor de kinderopvang in Akersloot en het uitreiken van het certifi caat. Zij benadrukte dat het behalen van het keurmerk een verdienste is van alle medewerkers van Kinderopvang Pinkeltje. Daarna maakte zij bekend dat de overkoepelende organisatie een nieuwe naam krijgt. Een naam waar meteen uit blijkt dat het om kinderen gaat en dat het om kwaliteit gaat: Kidsbest Kinderopvang. Vanaf gisteravond is de vernieuwde website online: www.kidsbest.nl. AKERSLOOT - Op donderdag 17 april om 20.00 uur zal Guus Terwijn in de bibliotheek te Akersloot, Rembrandsingel 1, een lezing geven over zijn voet tocht van Heiloo naar Santiago de Compostela, die hij in 1994 maakte. Santiago de Compostela en de tocht er naar toe wint nog steeds aan populariteit. Dat moge onder andere blijken uit de belangstelling die er bestaat voor het Nederlands Genootschap van Sint Jacob. In de middeleeuwen was de tocht naar Santiago een pelgrimstocht en als zodanig op de eerste plaats een religieuze activiteit. Sinds de herleving van de pelgri mage aan het eind van de vorige eeuw zijn er andere motieven meer naar voren gekomen. Voor de één is het een vorm van sportieve recrea tie, voor de -ander een reis langs duizend jaar kunst en cultuur en voor weer anderen vormt de tocht een periode van zelfreflectie. In de meeste gevallen echter, zeker bij hen die op een voettocht vaak maanden onderweg zijn geweest, blijkt het een mengeling van al deze motieven te zijn. Een avontuur waarbij de ont moetingen met mensen onderweg vaak de meeste indruk hebben achtergelaten. Guus Ter wijn zal u aan de hand van dia's meenemen op zijn tocht naar deze oude bedevaartsplaats. Voor iedereen die belangstelling heeft voor de tocht naar Santiago de Compostela belooft dit een inte ressante avond te worden. Toegangsprijs is 6,- voor bibli otheekleden 5,-. LIMMEN - Met een daverende show vol beweging, dynamiek en gym nastiek heeft de Sint Maartenschool het schoolproject over gezondheid geopend. Helaas werkte het weer niet mee en kon de opening niet buiten plaatsvinden. In plaats daar van konden alle groepen van de ruim 550 kinderen tellende basis school om beurten gebruik maken van de aula. Alle leerlingen, leerkrachten en een aantal ouders sprongen en gymden in sportieve kleding mee met de swingende leader Mario en zijn twee assistentes. De komende weken wordt door alle groepen de gezondheid flink onder de loep genomen. Van sport tot voeding, van hygiëne tot alcohol en drugs, het gebit, het lichaam enzovoorts. Gastsprekers zijn uitgenodigd, allerlei themalocaties zullen wor den bezocht en er zal van alles worden geknutseld, geschreven en worden gemaakt. Op donderdag 17 april kunt u dit allemaal op de afsluitende tentoon stelling bekijken. De tentoonstelling is te zien aan de Lage Weide in Limmen van 18.30 uur tot 20.00 uur. LIMMEN - Op zaterdagavond 12 april om 19.00 uur geeft het jeugdkoor van de Corneliusparochie invulling aan de kerkviering. Ze spelen en zin- gen een musical waar vol enthousiasme een. burendag wordt georganiseerd. Mensen hebben elkaar nodig, dat is het uitgangspunt van de groep jon geren. En als er eenmaal iemand begint met contact te leggen met zijn buren, dan werkt dat heel aanstekelijk en gaat het binnen de kortste tijd als een lopend vuurtje. De hele straat doet mee. Er wordt een burendag georgani seerd. De musical is geïnspi- reerd op het pinksterverhaal waarbij de teksten door de jon geren zelf geschreven zijn. Het thema van de musical is: 'Burendag'.Meer weten over de Corneliuskerk, bezoek: www. cor neliuskerk-limmennl REGIO - Het Alzheimer Café is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, familie leden en vrienden. In het Alzheimer Café wordt dementie bespreekbaar gemaakt. Op 16 april is het thema Praktische tips bij dagelijkse activiteiten. Plaats is het Wijkcentrum Overdie, Ruusbroeckhof 97 te Alkmaar. Tijd: van 19.30 tot 21.30 uur. Informatie via tel. 072-5337612 of tel. 072- 5334319. CASTRICUM - Op zaterdag 12 De bigbands van Muziek- en Dansschool Heiloo leveren dusdanig verrassende optredens, dat zij gevraagd zijn het seizoen van Jazz Session Club te besluiten. Eigen foto april viert de Vogelwerkgroep Castricum haar 50-jarig bestaan. De excursieleiders staan om 09.00 uur voor u klaar bij PWN bezoekerscen trum De Hoep aan de Zeeweg te s Castricum, voor een anderhalf uur durende vogelexcursies in de omge ving van De Hoep. Voor degene die de voorkeur geeft aan fietsen, is er ook een mogelijkheid voor een vogelexcur sie per fiets. Vanaf 10.30 uur zijn er stands in De Hoep van werkgroepen binnen de Vogelwerkgroep over bijvoor beeld uilen en roofvogels, en er is een fototentoonstelling van leden. Om 11.00 uur is er vervolgens een diapresentatie door de bekende natuurfotograaf en vogelwerkgroep- lid Jan Castricum over Vogels in het werkgebied van de Vogelwerkgroep Castricum. Bij grote belangstelling zal Jan deze presentatie twee keer geven. Na Jan's presentatie is er natuurlijk weer de fototentoonstelling en blij ven de stands open tot ongeveer 13.30 uur. U bent zaterdag 12 april vanaf 09.00 uur welkom in De Hoep om dit jubileum mee te vieren. LIMMEN - Het is een jaar gele den dat men in de Vredeburg in Limmen blij verrast werd door een gastoptreden van de twee Bigbands van de Muziek- en Dansschool Heiloo. Dit optreden was zo'n buitenge woon prettige verrassing voor de organisatoren van de Jazz Session Club, dat het een goede reden was om Jack Kat te vragen nu ook de slotsessie op te luisteren. Op zondag 13 april sluit de Jazz Session Club het seizoen vanaf 16.00 uur in de Vredeburg. Jack, bandleider, heeft er veel werk in gestoken om nieuwe arrangemen ten voor de beide Bigbands te schrijven en dat belooft nogal wat. Een paar stukken zijn op maat gemaakt voor de vocalisten Diana en Pieter; voor de Bbbigband is er een stuk gearrangeerd voor Bigband en baritonsax. De Bigband Heiloo van de Muziek- en Dansschool Heiloo bestaat ruim twaalf en een half jaar en is uitgegroeid tot een fan tastisch geheel, met een prima klankkleur en zeer sterke solisten. De Bbbigband, ook van de Muziek- en Dansschool Heiloo, is veel jonger en heeft een totaal andere bezetting (bijvoorbeeld geen trombones), maar ook hier straalt de klasse vanaf. Het zal een waardige afsluiting worden van het seizoen, met afwisselende, maar vooral kwali tatief veel hoogstandjes. Gezien het blijvend grote succes van het afgelopen seizoen gaat de Jazz Session Club op 21 september weer vrolijk van start in Cultureel Centrum Vredeburg aan de Dusseldorperweg, met alweer het tiende sessie seizoen. LIMMEN - Vrijdag 4 april speel de het Vredeburg viertal in Warmenhuizen de laatste bondswedstrijd. Vredeburg behaalde een fraaie tweede plaats door met 2,5 - 1,5 te win nen dankzij winst van M. Voorwalt en W. Van der Bult, remise van Blekemolen en ver lies van R. Termes. In de interne competitie leek Admiraal eenvoudig te winnen van Hafkamp, dankzij een grote meer derheid van pionnen op de damevleugel. Een blunder van Admiraal kostte echter een volle toren, maar vijf pluspionnen en heel secuur spel langs de afgrond bracht na drie uur toch de overwinning. B. Stolp stond zeer goed zo niet gewonnen tegen koploper Kramer, maar ook hier kostte één onnauw keurigheid al het voordeel en zelfs de partij. Van der Storm offerde een stuk tegen twee pionnen en kwam niet door de verdediging van Ebels die aan het langste eind trok. Pouw speelde een mooie aanvals- partij op de koningsvleugel, waar Witkamp niet van terug had. De Vries ging er dit keer goed voor zit ten en had hiermee tegen Mijnsbergen succes. Van Vliet en de Ruijter hielden elkaar met fantastische zetten vol komen in evenwicht. In groep B verstevigde Ozair Dahi zijn eerste plaats door geconcentreerd te win nen van nummer twee Allard de Vries.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 21