Limmen behaalt moeizame overwinning Schaken voor alle leeftijden bij Oppositie Vijf judoka's Dojo 't Loo naar kampioenschap .-•>.PRONK SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Fanatieke start Schoolvoetaltoernooi sport 25 VxSV//wV,v Eerste competitiewedstrijden TC Heiloo United *onstru( drijf WIOI ■HHHMET S E LWEfWE E f Limmen handhaaft de koppositie met twee wedstrijdpunten voorsprong. Foto: Mario Sacksioni VOETBAL LIMMEN - Limmen 1 heeft afgelopen zondag een moeiza me 1-0 overwinning weten te behalen op Berdos. Door deze overwinning wist de ploeg uit het bollendorp niet alleen beslag te leggen op de tweede periodetitel. Mede door het 2-2 gelijke spel van naaste concurrent Hollandia T. tegen Alkmaarsche Boys, werd de ploeg van trainer Sem Wokke ook koploper in de vierde klasse A. Ondanks een handvol uitstekende kansen in de wedstrijd tegen laag vlieger Berdos, moest een straf schop de beslissing brengen in het zenuwslopende duel tegen Berdos. Routinier Harry Verduin wist de penalty feilloos te benutten een kwartier voor tijd en bracht daar mee zijn ploeg aan een belangrijke overwinning. In de eerste helft had Limmen 1 al moeten scoren, maar bleek Berdos-doelman Zomers een te grote sta-in-de-weg. Ook in de tweede helft lukte het de Limmen voorwaartsen niet om een doelpunt te scoren, ondanks een groot aantal riante mogelijkheden. Daardoor bleef het spannend en moest Limmen waken voor de counter van de ploeg van trainer Willem Zeijlmans. Limmen doelman Edwin den Breejen speelde echter een foutloze wedstrijd en hield bekwaam de nul. De vreugde na( afloop was groot, met name door de uitslag van naaste concurrent Hollandia Tuitjenhorn. Komende zondag is Limmen 1 vrijaf en staan- alleen een tweetal inhaalwedstrijden van de vierde klasse A op het pro gramma. De eerstvolgende wed strijd van Limmen 1 wordt gespeeld op zondag 20 april als op Dampegheest wordt aangetreden tegen DWOW uit Wieringerwerf. Mocht Limmen 1 de drie wedstrijd- punten weten te bemachtigen in deze 21ste competitiewedstrijd en als zowel Hollandia T. als Vios Warmenhuizen punten mochten verspelen, dan kan de kampioens- vlag in top voor Limmen 1 SC HAK EN HEILOO - Vier jeugdleden van Oppositie gingen op 30 maart op reis naar Krommenie voor het Noord-Hollands kampioen- schaptoemooi voor E-pupillen. Deze jongste lichting schakers is geboren na 31 december 1997. Op bord een speelde Timardi Verhoeff, op bord twee Mitchell Vlaar, op bord drie Valerie Oosterwijk en op bord vier Quint Stam. Twee meisjes en twee jon gens, een mooie samenstelling. Timardi is de verrassing van dit seizoen. Waar ze vorig jaar nog niet wist hoe pionnen lopen en paarden springen, is ze nu al intern jeugd kampioen en bezig met moeilijke schaakpuzzels. In Krommenie vol deed Mitchell volop aan de verwach tingen en sleepte dus heel wat pun ten binnen. Valerie en Quint hadden nog nooit eerder aan een toernooi meegedaan, maar gingen gaande weg hun tijd beter indelen wat resul teerde in een aantal winsten en remises. Uiteindelijk eindigde dit team-vol-belofte op een mooie plek in de middenmoot. Een knappe prestatie en iedereen vond het een leuke dag. Albert Bouma heeft dit prille schaken al bijna zeventig jaar achter zich liggen. Hij zette in de 24ste ronde van de interne compe titie voor senioren zijn indrukwek kende zegereeks voort. Dit keer was Peter Folkertsma het slachtof fer. Na verhes van een pion, zonder compensatie, hield Peter het verder verder voor gezien tegen zo'n for midabele tegenstander. Herman Maas speelde een verdienstelijke remise tegen Simon Smit. Cor van Etten won tegen Fred Smith een stuk doordat hij bij ruil van de' dames eerst nog even kon door slaan met schaak. Fred probeerde nog wat in troe bel- water te vissen, maar kwam uit eindelijk in een glad verloren eind spel terecht. Kees Jongkind toonde zijn klasse door Bouke Woudstra die even was vrijgesteld van studie verplichtingen mat te zetten. Wanneer gaat Mohammed Hotaki op zijn handen zitten tijdens het schaken? Hij speelt goed, maar gaat vaak de boot in door te haastig en impulsief spel, Andre van der Ark trok aan het langste eind. j U D 0 HEILOO - Afgelopen zondag werden de Noord-Hollandse Judokampioenschappen tot 15 jaar gehouden in Beverwijk. De nummers één tot en met vier bij de Noord Hollandse kampi oenschappen verdienen hier mee ook een ticket voor deelna me aan de Nederlands Kampioenschappen tot 15 jaar in Eindhoven. In de -34 kilo klasse het Sven Kruidenberg goed judo zien, maar dit was niet genoeg voor de plaat sing. Beter ging het met Tim Kuipers. In een paar goede wedstrij den en met een klein verhes tegen de latere kampioen wist Tim zich te plaatsen voor het Nederlands kam pioenschap -15 jaar door derde van Noord-Hohand te worden. Sacha Bos en Dave Baltus (beide -38 kilo) waren goed bezig als eerstejaars -15 jaar. Dave wist uiteindelijk vijfde te worden en zich net te niet te plaat sen voor het NK. Wel was zijn judo net als dat van Sacha erg goed. In de -50 kilo het Thijs Lesterhuis een aantal goede wedstrijden zien, maar hij wist met een zevende plaats geen ticket te veroveren voor het NK. Jasper Henselmans -60 kilo verloor zijn eerste wedstrijd door een gebrek aan scherpte. Daarna was Jasper los en werden alle partijen binnen de minuut gewonnen. Dit was genoeg voor een tweede plaats. Bij de meiden tot -15 jaar wist Jasmijn Lesterhuis zich met hard werken te plaatsen voor het NK -15 jaar door uiteindelijk derde worden. Wietske Duinmeijer (-36 kilo) was goed bezig maar door een blessure kon zij uiteindelijk niet bij de laatste vier komen. Gaby de By zat in een sterke poule zat met de nummer twee en drie van Nederland tot 17 jaar. Gaby wist evenwel knap twee de te worden door de nummer drie van Nederland tot 17 jaar te ver slaan. In de categorie (-57 kilo) wist Jet Duinmeijer tweede te worden door in een kleine poule twee tegen standsters te verslaan. Na veel strijd en mooi judo wisten vijf judoka's zich van Dojo 't Loo te plaatsen voor het NK 15 jaar in Eindhoven over 14 dagen. HEILOO - Op zaterdag 5 en zondag 6 april zijn de teams van TC Heiloo United met veel enthousiasme aan de nieuwe tenniscom- petitie begonnen. Onder goede weersomstandigheden werden wisselende resultaten geboekt. Foto: Mario Sacksioni 172- 532 07 J (SLOOT

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 23