Groot onderhoud Plan-Zuid afgerond Verkeersopleidingen 'Heel Nederland beweegt' op De Zuidwester Hoekstra H E I L O O BEDRIJF BELICHT HOEKSTRA 5 Spreekuur Heiloo 2000 EHK Klaverjasclub Info-uur CDA fractie Collecteweek fonds gehandicaptensport UITKIJKPOST 9 APRIL 2008 VtRKBEBSOPLEIOINGSN In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Robbenkoog 36, 1822 BB Alkmaar, tel. 072-5642000, www.hoekstra.net, e-mail: info@hoekstra.net. ALKMAAR - Begonnen in 1974 als het vertrouwde familiebedrijf is Autorijschool Hoekstra uitgegroeid tot wat het nu is: Hoekstra Verkeersopleidingen is een modern en dynamisch opleidingsinstituut geworden, waar persoonlijke betrokkenheid met de klant nog steeds de hoogste prioriteit heeft. Gebruikmakend van de nieuwste technische snufjes en lesmiddelen kan jong en oud het felbegeerde roze papiertje halen in niet meer, maar ook niet minder lessen dan noodzakelijk. Van brommer-, motor tot vrachtwagenrijbewijs; ieder onderdeel op het gebied van rijvaardigheid kan men volgen bij Hoekstra Verkeersopleidingen Zelfs voor de opleiding rijinstructeur hoeft men niet meer stad en land af te reizen. Dit kan nu gewoon in Alkmaar. Het pand aan de Robbenkoog, waar Hoekstra Verkeersopleidingen gevestigd is, is makkelijk bereikbaar en zes dagen per week, waarvan vier avonden tot 21.00 uur, geopend. Karin Hoekstra: „Kwaliteit en zekerheid staan bij ons bovenaan. We behoren tot één van de eerste verkeersscholen in Nederland, die voldoen aan de ISO kwaliteits norm. Het feit dat we een groot bedrijf zijn, biedt de klant veel voordelen. Bijvoorbeeld de mogelijkheid tot tussentijdse 'toetslessen', om te kijken of de klant op het juiste niveau zit. We zijn een innoverend bedrijf en maken gebruik van nieuwe mogelijkheden op het gebied van automatisering." Vanaf 1 oktober 2006 is het bromfietsrijbewijs verplicht. „Er gebeuren vrij veel ongelukken met jeugdige bromfietsers. Buiten het feit, dat voor dekking van eventuele schade door verzekeringsmaatschappijen het brom fietsrijbewijs een vereiste is, is het tevens een goede basis voor jonge bestuurders bij het halen van het autorijbewijs. Daarnaast geeft het ouders van jonge bromfietsers een gevoel van meer veiligheid." Speerpunt van Hoekstra Verkeersopleidingen is de beroepsopleiding tot vrachtwagenchauffeur. „Er is een groot tekort aan beroepschauffeurs. Wij bieden een beroepsopleiding aan, waarin niet alleen het rijden centraal staat. De opleiding is gericht op de praktijk, dus ook aan belangrijke zaken als het voorkomen van technische problemen en op de juiste manier laden wordt veel aandacht besteed. Wat veel mensen niet weten, is dat er voor het volgen van deze opleiding subsidie wordt gegeven. Door de contacten die wij hebben met veel transportbedrijven, bieden we klanten een grotere kans bij het vinden van werk. De toekomstige werkgever weet, dat iemand bij ons goed is opgeleid!" Hoekstra Verkeersopleidingen is al jaren dé motorrijschool van de regio. „Een aantal keren per jaar houden wij op zondagen 'de Motor Opstapdagen'. Aspirant motorrijders kunnen tegen een gering bedrag onder begeleiding van tien enthousiaste motorinstructeurs en receptieme dewerkers één uur motorrijden, om zo het gevoel te ervaren. Het leuke is, dat soms een hele vriendenclub of een hele straat zich hier voor inschrijft. We kunnen per zondag zo'n zestig mensen het 'vrije rijgevoel' laten erva ren." Karin besluit: „We vormen een enthousiast team van rijinstructeurs en administratieve medewerkers, waarin we met z'n allen samenwerken!" HEILOO - Op donderdag 10 maart kunt u met de fractie van Heiloo 2000 zaken bespreken, die u als inwoner van Heiloo bezig houden. U bent tussen 19.00 en 20.00 uur welkom in het gemeen tehuis (oude ingang). Graag voor af even melding van uw komst aan: Gré Ris, tel. 072-5332429 e- mail: gree.ris@hetnet.nl of Jan Valkering, tel. 072-5640300, e- mail: becofa@xs4all.nl. HEILOO - Op 14 april houdt E.H.K. weer een Open Drive. U bent allen, met of zonder partner, welkom in het Open Huis in 't Loo. Start is om 19.30 uur. Inlichtingen bij mevrouw Geerlings, tel. 072-5339345 of bij mevrouw van Toorn, tel. 072- 5336038. Aanvang: 19.30 uur. HEILOO - Op donderdag 10 april houdt de CDA-fractie een info- uur. Wanneer u een onderwerp met de fractieleden wilt bespre ken, graag van te voren een bericht aan: Henk van der Werf, tel. 072-5335150, e-mail h.vd.werf@heiloo.nl. Aanvang om 19.30 uur in het gemeentehuis (oude ingang). REGIO - Tot met 12 april collec teert het Fonds Gehandicaptensport voor de gehandicapte sporters in Nederland. Meer informatie over de landelijke collecteweek www.fondsgehandicaptensport.nl. HEILOO - Wethouder Hero Veger stapte vrijdag 4 april in de hijskraan om drie bomen te planten in het plantsoen op de Breedelaan. Daarmee is het groot onderhoud in Plan-Zuid definitief afgerond. De gemeente Heiloo heeft in vier jaar onder meer verbeteringen aan gebracht aan de wegen, speelvoor- zieningen en het groen. Bij het groot onderhoud in Plan-Zuid is het gebied rond de Butterlaan, Haesackerlaan, Havercamplaan en Werkendelslaan in vier fases aange pakt. De riolering is in enkele stra ten vervangen; de wegen zijn aange past; het speelterrein is opgeknapt en de wijk is ingericht als een 30- kilometerzone. Ook de bomen in de wijk zijn onder de loep genomen. Die leverden soms overlast op: schaduw, vallende bladeren en tak ken en boomwortels die de bestra ting omhoog drukten. Aan de bewo ners van de Breedelaan is toegezegd dat hun plantsoen, waar tijdens de bouw bouwketen ston den, een nieuwe inrichting krijgt. Met het planten van deze drie bomen is deze heiinrichting gereed. De bomen worden deels gefinan cierd door aannemerscombinatie De Kroften. Het groot onderhoud in Plan-Zuid is volgens schema ver lopen. Een financiële meevaller stel de de gemeente en aannemerscom binatie in staat om een vijfde fase, de Kruiskamplaan, toe te voegen aan de werkzaamheden. Na vrijdag resten er nog een paar werkzaam heden: het zaaien van bermen en het plaatsen van een aantal licht masten. Deze zijn eind mei afge rond. Zie voor meer informatie de rubriek 'plannen en projecten' op www.heiloo.nl. Wethouder Hero Veger stapte in de hijskraan om drie bomen te planten in het plantsoen op de Breedelaan. Foto: Mario Sacksioni Foto: Mario Satiksioni HEILOO - Donderdag 3 april om 11.30 uur klonk het start sein voor de landelijke actie 'Heel Nederland beweegt 30 minuten'. Zo ook op basisschool De Zuidwester. Alle kinderen van de school renden op dat tijdstip naar buiten om op het schoolplein aller lei spelletjes, waarin beweging cen taal staat, uit te voeren. Samen met nog 190.240 mensen in Nederland van andere scholen, gemeenten, bedrijven, bejaardentehuizen, sport clubs, et cetera. Want sport en bewegen is de sleutel tot gezond heid. Op de luide klanken van 'YMCA' dansten, renden en sprongen de kinderen een half uur lang de benen uit hun lijf. Donderdag werd door de leerlingen van De Zuidwester uitbundig meegedaan aan de landelijke actie 'Heel Nederland beweegt 30 minuten' Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5