Dierenbescherming start statiegeldactie in Heiloo en omstreken Prijswinnaars Dekatuin fotowedstrijd Bekijk en vergelijk bij Vlieg Makelaars H E I L O O VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD INGEZONDEN MEDEDELING HEILOO Stichting Ouderenwerk Heiloo Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 072-5331297 www. ouderenwerkheiloonl e-mail stichting@ ouderenwerkheiloo .nl UITKIJKPOST 9 APRIL 2008 REGIO - De Dierenbescherming organiseert in samenwerking met diverse supermarkten in Alkmaar en omstreken een sta tiegeldactie, om de toename van opvang te kunnen bekostigen. Voor de Dierenbescherming en de medewerkers van het Dierentehuis Alkmaar en het Knaagdieren centrum in Heiloo wordt de zomer en de vakantietijd de komende maanden duidelijk voelbaar. Dit omdat het aantal op te vangen die ren meer en meer zal toenemen. Deze dieren worden in de opvang centra liefdevol verzorgd en her plaatst. Dit alles kost veel geld. Om de exploitatie rond te krijgen zijn ze totaal afhankelijk van donaties, gif ten en sponsors. Daarom organi seert de Dierenbescherming juist nu een statiegeldactie. De opbrengst wordt direct besteed aan het Dierentehuis Alkmaar en het Knaagdierencen trum in Heiloo.In de gehele maand april worden in de supermarkten groene zuilen geplaatst waarin het winkelend pubüek de statiegeldbon kan deponeren. HEILOO - In het kader van de opening van de DekaTuin, schreef het nieuwe tuincentrum aan de Vennewatersweg een fotowedstrijd uit. De klan ten werden daarbij uitgenodigd de leukste foto van hun huisdier in te zen den. Aan deze oproep werd ruim gehoor gegeven, gezien de enorme hoe veelheid inzendingen van de meest uiteenlopende ludieke kiekjes van huisdieren. Het maken van de juiste keuze was een lastige opgave en daar om werd besloten een extra waardebon uit te reiken voor de tweede plaats en werd een extra prijs, in de vorm van een zak paardenvoer, beschikbaar gesteld voor de foto van een paard. Op vrijdag 4 april om 19.00 uur moch ten de prijswinnaars hun prijs in ontvangst nemen. Uit handen van mede werker Jeroen Bos kregen ontvingen zij een waardebon, vrij te besteden bij de DekaTuin. Op de foto: (achter staand v.l.n.r.): De heer Van Alfen, de heer Hendriks, mevrouw De Beukelaar en mevrouw De Jong. Op de voorgrond Charlotte Veerman en Jeroen Bos. Foto: Mario Sacksioni REGIO - Op zaterdag 12 april van 10.00 uur tot 14.00 uur houden de 16 kantoren van Vlieg Makelaars een Open Huizen Route. De potentiële kopers kunnen zonder afspraak terecht bij de deelnemende woningen. Een over zicht van deelnemende woningen is te vinden op www.vheg.nl. Na de bezich tiging kan men voor de aankoop van de woning, de hypotheek en de verze keringen terecht op onze vestigingen. Met name het besef van het nut de aankoopmakelaar, hij behartigd alleen de belangen van de aankopende par tij, is mede door de landelijke NVM campagne sterk toegenomen. Vlieg NVM Makelaars heeft ook aankoop professionals. Het fenomeen Open Huizen Route wordt door de NVM Makelaars in Nederland actief ingezet. Elke keer blijkt bij zoekers op de woningmarkt de behoefte aanwezig te zijn om eens vrijblijvend te kijken en te vergelijken. Vlieg biedt de consument die gele genheid en staat tegelijkertijd paraat wanneer advies gewenst is. Iedereen is welkom en voor een up-to-date overzicht van de deelnemende woningen wordt u verwezen naar de website van Vlieg, www.vheg.nl. Roelof Bos doet verslag van de vergadering van de gemeenteraad van maandagavond 7 april. De schrijver heeft een bureau voor redactionele en journalistieke producties en is oud-wethouder van Heiloo Dit verslag is geheel gewijd aan het ontslag van de griffier van de gemeenteraad, Guda Kager. In een brief van 27 maart jongst leden vroeg de griffier van de gemeenteraad, Guda Kager, om eervol ontslag per 1 mei 2008. 'Waarom zou ik alleen voor Heiloo mijn ervaringen en deskundigheid inzetten? Deze vraag speelde de afgelopen maanden regelmatig door mijn hoofd', zo staat het in haar brief. En ook: 'Ik kijk terug op een hele fijne periode Ik ben dan ook bereid om per 1 mei voor de periode die u nodig heeft om in de opvolging te voorzien, de wettelijke en noodzakehjke taken op interim basis te vervullen.' Zoals altijd, was ook nu mevrouw Kager, zittend naast voorzitter Romeyn, in de vergadering aanwezig. Gomes over de griffier Voorzitter Hans Romeyn vroeg of iemand hier iets over wilde zeg gen. Willem Gomes van de NCPN meldde zich. Hij las een verklaring voor waarin hij aangaf dat hij het vertrek van mevrouw Kager ten zeerste betreurde. Hij prees haar zeer uitdrukkelijk. Hij vervolgde met de woorden: 'Ik krijg de indruk dat mevrouw Kager haar conclusie heeft getrokken na een onzorgvul dige behandeling door het presidi um [van de gemeenteraad]. Ik vind dat het presidium verantwoording moet afleggen aan de raad.' Verder merkte Gomes op dat hij twijfels had over de aansturing van de organisatie 'omdat er zoveel ambtenaren uit Heiloo vertrekken'. Tenslotte had hij een aantal vragen. 'Wat heeft het presidium nog gedaan om mevrouw Kager te behouden?' 'En wie van de raadsle den werkt de nieuwe griffier in? Mevrouw Beens? Of de heer Daas?' Het presidium bestaat uit Elly Beens (CDA), John Daas (Heiloo- 2000), René van Splunteren (WD), burgemeester Hans Romeyn en de griffier. Elly Beens is voorzitter. Vervolgens vroeg Romeyn of nog iemand anders het woord wilde. Hij stateerde dat dat niet het geval was en stelde voor het besluit te nemen over het ver zoek tot ontslag. Hij stelde ook dat als er nog vragen waren over de handelwijze van het presidium, hierover een apar te bijeenkomst gehouden zou kunnen worden. Dan zou ook over de opvolging gesproken kun nen worden. Antwoorden van het presidium Toen vroeg Gré Ris van Heiloo 2000 om een korte schor sing voor overleg met haar fractie voorzitter, John Daas, hetgeen geschiedde. Hierna zei Ris dat zij de antwoorden van het presidium graag in de volgende vergadering van de gemeenteraad zou hebben, in het openbaar. Voorzitter Romeyn merkte hierover op dat het presidi um dit zou bespreken en 'dan zult u een antwoord krijgen'. Vervolgens werd zonder verdere discussie met algemene stemmen vóór het besluit genomen om Guda Kager eervol ontslag te verlenen. Vervolgens zei burgemeester Romeyn dat mevrouw Kager had aangege ven geen speeches te willen, maar hij wilde haar wel graag nog toespreken, al zou het kort zijn. Op dat moment onderbrak René van Splunteren, fractievoor zitter van de WD, hem en zei dat uit het zwijgen van zijn fractie - en dat gold wellicht ook voor andere fracties - niet mocht worden opgemaakt dat er geen waarde ring was voor mevrouw Kager: 'Wij waarderen haar ook.' Vervolgens werd vastge steld dat ér, van wege het presidi um, nog een afscheid komt van mevrouw Kager. Hierna sprak burge- meester Romeyn haar toe, waarbij hij memoreerde dat ze op 1 augustus 2000 als medewerker bestuurs- ondersteu- ning in dienst van d e gemeente Heiloo was gekomen en dat ze vanaf 1 juni 2003 als griffier van de gemeenteraad in vaste dienst had gefungeerd. Hij onderstreepte dat zij het dualisme goed vorm had gegeven. Hij wenste haar succes en zei haar 'heel harte lijk dank' voor haar inzet. Nooit te oud is een rubriek van de Stichting Ouderenwerk Heiloo (SOH), waarin een overzicht van activiteiten die, tenzij anders vermeld, plaatsvinden in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo. Ina de Wit exposeert in het Trefpunt Van 7 tot 29 april is werk van Ina de Wit te bezichtigen in het Trefpunt. Ina heeft beginjaren negentig les gehad in aquarelleren bij Tineke Kramer-Pijnappel en legt zich de laatste jaren toe op werken met acryl. Met name voor haar 'gekke' koeien vond zij inspiratie bij Margriet de Goede. Momenteel heeft zij les van Duuf de Waard- Kleyn. Zij heeft eerder geëxposeerd in de Vredeburg in Limmen en bij Toonbeeld in Castricum. In die laat ste plaats zal in september werk van haar te zien zijn in het Bonhoeffer College. De expositie kunt u gedurende de week bekijken tijdens de openingsu ren van het Trefpunt. Unieke verhalen van migranten Woensdag 16 april, aanvang 13.30 uur vertelt Vasa Stojaniovic uit Servië in het Trefpunt haar uniek verhaal. De toegang is gratis. Deze lezing wordt georganiseerd door het COS Noord-Holland. Zondagmiddagcafé in het Trefpunt Zondag 20 april is het zondagmid dagcafé weer open van 13.30 tot 16.30 uur. Vijftigplussers die op zondagmiddag zin hebben in een gezellig praatje, een spelletje scrab ble, rummycub, dammen, schaken, klaverjassen, sjoelen, of wat zij maar leuk vinden, zijn van harte welkom. De koffie en de thee zijn vers, en wat anders schenken we ook. Gezocht: vrijwilligers Trefpunt Vindt u het leuk om in het gezellige en drukbezochte ontmoetings- en activiteitencentrum het Trefpunt in Heiloo in de avonduren en soms in het weekend andere senioren te ontmoeten en tegelijkertijd actief bezig zijn? Dan bent u op het juiste adres, want we zoeken mannen of vrouwen, die op vrijwillige basis koffie/thee of een drankje willen schenken. Neem eens vrijblijvend contact met ons op! Hightea in Trefpunt Zondag. 20 april om 14.00 uur nodigen wij u in 't Trefpunt uit voor een echte Engelse High Tea met allerhande zoetigheden en hartige sandwiches. Uiteraard ontbreken de bekende scones niet en kunt u onbeperkt genieten van verschillen de soorten thee. Tevens worden er leuke sketches voorgedragen. De zaal is open vanaf 13.30 uur. De entree bedraagt 7,50 per per soon. Reserveren is in verband met de voorbereiding noodzakelijk: 072- 5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7