Eensgezindheid concert valt goed in de smaak Overzichtstentoonstelling Ed Dekker in De Kapberg Cabarettalent te zien bij Vrienden van de Beun H E I L O O De geheime sleutel naar het heelal 11 Corso BOEK VAN DE WEEK De geheime sleutel naar het heelal door Lucy en Stephen Hawking No Country for Old Men Na afloop van het concert was uiteraard wederzijdse belangstelling Expositie bij Silhouet kVUfi DEUTEKOM UITKIJKPOST 1 6 APRIL 200 Als het varken van George door een gat in de schutting ontsnapt naar de tuin van 'Hiernaast', makt George kennis met zijn nieuwe turen: Annie en haar vader Erik, die wetenschapper is. Erik heeft de slimste computer van de wereld, de superintelligente Kosmos, die George en zijn vrienden in een oog wenk - naar elke plek in het- heelal kan sturen. Voor hij het weet, begint George aan een wilde acht- baanrit door het oneindige heelal. Hij reist langs planeten, komt in een asteroïdenregen terecht en bereikt het uiterste puntje van ons zonnestelsel. Maar er is iemand die andere plannen heeft met Kosmos, plannen die Erik en George in gevaar brengen. Dit eerste kinder boek van professor Stephen Hawking en zijn dochter is een spannend en grappig verhaal met veel fascinerende feiten over ons universum en de planeten. Het boek bevat tevens Hawkings nieuw ste opvattingen over zwarte gaten en echte beelden uit het heelal. door Lucy en Stephen Hawking voor 17,95 Vijf auto's staan in een kringetje in de Texaanse woestijn. Her en der verspreid liggen dode Mexicanen, naast hun leeggeschoten wapens. Een opstekende wind waait stof langs de ontbindende lichamen en langs een doodgeschoten hond. De keurig verpakte drugs bevinden zich nog in de achterbak van een van de auto's en de koffer met geld staat iets verderop onder een boom. Het eindresultaat van een-volledig misgelopen drugsdeal zal zelden zo wijds en meesterlijk belicht in beeld zijn gebracht als in No Country for Old Men. En, zoals wel vaker bij cinema, maakt de kalm gefilmde suggestie van geweld vele malen meer indruk dan een vlot-gemon- teerde schietpartij. No Country for Old Men kent drie om elkaar heen draaiende hoofdpersonen, die elk afzonderlijk de plaats des onheil in de woestijn zullen bezoeken. Sheriff Ed Tom Bell (Tommy Lee Jones) komt bij dag, moordenaar Anton Chigurh (Javier Bardem) bij nacht en Vietnam-veteraan Llewelyn Moss (Josh Brolin) bij dag én nacht. En zo zijn ook meteen hun karakters grofweg gekleurd: goed, slecht en iets er tussenin. HEILOO- Vincent Geers was de winnaar van Cameretten 2007. Samen met twee andere fina listen in dit gerenommeerde cabaretfestival, Pia Naber en Luc Onderbeke, presenteert hij zich op donderdag 24 april in theater De Beun. Overdaad is een persoonlijk getint programma over de zoek tocht naar zekerheid en naar de wereld zoals hij is en niet zoals hij zou moeten zijn. Pia Naber zal in De Beun met pakkende conferences en sterke liedjes te horen zijn. Een hila rische zoektocht naar de ander en die ene juiste weg in het leven. Luc Onderbeke treedt op met zijn pro gramma Nucleus Domenica waarin een jongen wordt genoodzaakt zijn geboortedorp te verlaten. Hij wordt van de ene waanzinnige gebeurtenis naar het andere bizarre voorval geslingerd. Nieuw talent dat pro beert te treden in de voetsporen van de lange rij collega's die hen voor gingen en die hun naam nu gevestigd hebben in de cabaretwe reld. Van Hans Teeuwen, Ivo de Wijk tot Brigitte Kaandorp: allemaal begonnen ze tijdens Cameretten. In De Beun zetten ze een volgende schrede op het toneel. HEILOO - Afgelopen zaterdag avond gaven drie muziekvereni gingen met de naam Eensgezindheid een concert in de Ter Coulsterkerk te Heiloo. Ter gelegenheid van het 110 jarig jubileum van Eensgezindheid Heiloo, waren de muzikale gasten Eensgezindheid Egmond-Binnen en Eensgezindheid Wormer uitgenodigd om een concert te geven. Het publiek was zeer verrast over de muzikale prestaties van de drie aan elkaar gewaagde orkesten. De voor zitter van Eensgezindheid Heiloo opende met de mededeling dat het in de afgelopen honderd jaar nog nooit eerder is voorgekomen dat er een gezamenlijk concert is gegeven door drie gelijknamige orkesten uit deze regio, en dat het daarom een bijzon der goed idee was om een dergelijk concert te organiseren. Het concert begon met een optreden van het fan fareorkest van Eensgezindheid Egmond-Binnen onder leiding van Jeroen Drenth met een arrangement van de "Westsite Story". De brass band Eensgezindheid uit Wormer onder leiding van André van Ham opende deze avond heel verrassend met het werk 'fanfare' van Henk van Lijnschooten. Eensgezindheid Heiloo onder leiding van Cees Brugman begon haar deel van deze avond met het werk 'Air' uit de derde orkestsui te van. Bach. De orkesten volgden elkaar telkens op met veel boeiende muziekstukken. Bijzonder imposant waren de gezamenlijk uitgevoerde stukken 'Tom Jones in Concert' en 'Showbones', daar dit uitgevoerd werd door bijna 120 muzikanten, waardoor er een bijzondere volle klankkleur ontstond in de zaal van de Ter Coulsterkerk. Na afloop van het concert was uiteraard wederzijdse belangstelling tussen de leden van Eensgezindheid, en gezien het aantal positieve reac ties van het publiek kan geconsta teerd worden dat ook deze avond zeer geslaagd genoemd mag worden. De voorzitter van Eensgezindheid Heiloo attendeerde iedereen erop dat op 1 november het jubileumconcert gegeven wordt van Eensgezindheid in de Ter Coulsterkerk. EGMOND - In Galerie De Kapberg is vanaf 12 april een tentoonstelling te zien met schilderijen en aquarellen van Ed Dekker en beelden in brons en steen van John Bier. Op zon dag 13 april om 15.00 uur wordt de expositie geopend. Ed Dekker is 70 jaar geworden, een goede reden om een overzichts tentoonstelling van zijn werk samen te stellen. Een oeuvre, rijk van inhoud en van kleur. Zijn werk is figuratief, hij werkt zowel naar aan schouwing als vanuit zijn fantasie. Zowel zijn olieverfschilderijen als zijn aquarellen zijn zeer kleurrijk. Diverse thema's spelen een rol, stil levens, portretten, landschappen, het interieur van de Grote Kerk in Alkmaar, scènes uit de Griekse mythologie, fantasieën op de prélu des van Debussy, en niet in de laat ste plaats homo ludens, de spelende mens. John Bier is een beeldhouwer die bekend is om zijn werk dat in onze nabije omgeving te zien is. Op het Waagplein in Alkmaar staan de Kaashandelaren, Adriaan Anthonisz (1541-1620) is te zien bij de Arcade in Alkmaar. De vormge ving van zijn werk balanceert, zoals hij zelf zegt tussen naturalistisch en abstract. Galerie De Kapberg, Slotweg 17, Egmond aan den Hoef. Expositie van 12 april tot en met 18 mei. Open .op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 en na telefonisch afspraak. Telefoon tijdens openings uren 072-5062645. Voor meer infor matie: www.galeriedekapberg.nl, info@galeriedekapberg.nl. HEILOO - Tot 3 mei is het Noordhollands landschap te zien van uit de belevingswereld van Jan Holleweg. Zijn schilderijen en grafieken zijn te zien bij Silhouet interieur in Heiloo. De schilde rijen zijn figuratief, kleurig en met een levendige toets opgezet, maar ook in gevoelige samenhang met de natuur. Het werk hangt piet smaak ingepast tussen meubilair en slaapkamers van de inte rieurwinkel. Silhouet is te vinden aan de Kennerstraatweg 99- 103 in Heiloo. Open op werkdagen van 10.00 tot 18.00 uur. Vincent Geers, de winnaar van Cameretten 2007, presenteert zich samen met twee andere finalisten in De Beun. Eigen foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo wMWÊ naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11