Derde BMX competitie goede generale voor NK Foresters El hofleverancier voor profclubs Ajax en AZ SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Boscrossers beschikt over een zeer uitdagende baan Doel van de vereniging is elk jaar minstens één spelertje door te laten stomen Het niveau ligt over de gehele vereniging hoog Hardlooptraining voor beginners F I E T S C R 0 SS HEILOO - Zondag 13 april werd onder ideale weersomstandig heden de derde BWC wedstrijd gereden bij Fcc de Boscrossers. Ruim 200 deelnemers gaan in negen wedstrijden de strijd met elkaar aan om BMX-westkampi- oen 2008 te worden van zijn of haar categorie. nationale wedstrijd van de BMX, toegewezen gekregen door de KNWU om deze te mogen organise ren. Dit is een hele eer en daar is de vereniging uiteraard zeer verheugd over. De vereniging beschikt over een mooie accommodatie en een zeer uitdagende baan bij Sportpark het Vennewater. De boscrossers hebben zondag 55 ritten gereden, verdeeld in Eigen Klasse, Open Klasse en Cruiser klasse. Er worden eerst drie man ches gereden en moet de rijder zor gen om bij de eerste vier te eindi gen. De Boscrossers die eerste werden op hun thuisbaan waren Melanie Gul (boys 11/girls 12) en Jan Loozeman (boys 15/16 en girls 17+). De volgende belangrijke wed strijd voor de BMX is de EK eind ronden in Weiterstadt in Duitsland. De deelnemers voor het Nederlands-, Europees- en Wereldkampioenschap hebben zich geplaatst en zijn bekend gemaakt door de KNWU. Het Nederlands Kampioenschap van dit jaar is op 18 mei bij Fcc de Boscrossers. Hiervoor hebben de rijders zich moeten plaatsen en rijdt alleen de top van BMX. VOETBAL HEILOO - Bliksemsnelle combi naties, technische hoogstand jes, tactisch geslepen. Waar is de tijd gebleven dat de liefheb bers konden genieten van het hogeschoolvoetbal bij AZ? Nu de ploeg van Louis van Gaal zand in de machine heeft en wekelijks struikelt over de eigen benen, heeft een ander team het stokje overgenomen. Het is de El van Foresters, kers verse kampioen van de hoofdklasse A en gepromoveerd tot hofleveran cier van de Noord-Hollandse prof clubs. De roodwitte leeuwen zetten afgelopen zaterdag ADO'20 met de recordscore van 18-0 opzij om de titel in Heiloo extra luister bij te zet ten. De ploeg van trainer en ex Telstar-prof Paul Harenhorst heeft na twintig duels 163 goals gescoord en slechts zeven tegentreffers geïn casseerd. 19 Zeges en één remise brachten de teller op een onwaarschijnlijke 58 punten. Gedenkwaardig, omdat de hoofdklasse het allerhoogste niveau is waarop de jongens uit het geboortejaar '97 en '98 kunnen acteren. „Ik dacht eigenlijk, dat het met deze lichting wat minder zou worden dan vorig jaar, maar ze heb ben het fantastisch opgepakt," zegt Farenhorst. Inmiddels hebben de scouts van AZ en Ajax de kweekvij ver ontdekt, waardoor het halve team van de E1 nu leegloopt. Melle Kruit kon naar AZ, waar de technische staf hem de beste vond Foresters El leverde dit jaar onder leiding van ex Telstar-prof Paul Farenhorst (links) vier talentvolle spelers aan AZ en Ajax. Foto: Mario Sacksioni De strijd wordt gestreden op negen verschillende banen in Utrecht, Noord- en Zuid Holland. De eerste twee waren in Uithoorn en Velsen-noord. Na Heiloo volgen Oud Beijerland, Baarn, Langedijk, Schagen en Rijswijk nog. De laatste van de reeks gaat in Zoetermeer plaatsvinden. De Boscrossers draaiden de wedstrijd met hun nieuwe starthek in combi natie met de nieuwe startmethode namelijk de random-start. Dat is een variabele start, geen enkele start is dus hetzelfde. Er zit een tijdsverschil van 0,1 tot 2,7 seconde met het neervallen van het starthek. Deze vorm van starten is volgend jaar in de BMX wereld ver plicht en de Boscrossers zijn één van de eerste verenigingen die hier mee trainen en hun wedstrijden mee draaien. Voor vele rijders dus een extra sti mulans om de BWC-wedstrijd te komen rijden en zo de baan goed te leren kennen voor het komende Nederlands Kampioenschap. Fcc de Boscrossers heeft het Nederlands Kampioenschap, de belangrijkste van de hele jaargang '97, die de overstap maakt naar de Alkmaarse profploeg. Maar toen Ajax zich meldde, koos de verkleinde uitvoe ring van Bernd Schuster meteen voor de beroemde jeugdopleiding in Amsterdam. Ook Stan de Boer, en Daan Boerlage trainen en voetbal len volgend seizoen bij AZ. Vier jon gens, die vanuit één E-team naar een profclub gaan, is uniek. Het heeft te maken met de groot te van de vereniging, maar zeker ook met de trainerscapaciteiten van Farenhorst. „De E-elftallen spelen nog zeven tegen zeven. Die kan ik persoonlijk heel veel aandacht geven en op een klein veld zijn ze allemaal goed coachbaar. We zien trouwens, dat het niveau over de hele vereniging hoog ligt," zegt Farenhorst. „Het doel van ons jeugdplan is, om elk jaar minstens één spelertje naar een profclub door te laten sto ten," zegt Erik Kruit, de vader van Melle. „De belangen van de jongens zelf staan altijd voorop. Wij beschouwen het ook als reclame voor onze club. Wij hebben een samenwerkingsverband met AZ en kunnen ze in de praktijk alles vra gen. Zo organiseren ze clinics en kunnen wij soms met een groep naar de wedstrijden in Alkmaar. Momenteel brengen we voorname lijk spelers weg, maar als ze bij AZ afvallen, krijgen wij dat als eerste te horen. Ze kunnen gewoon op het oude nest terug kunnen keren, met een gedegen opleiding en interes sante ervaring achter de rug." Onderhand doen de Foresters-jon- gens bij AZ het goed: Ted Amson, Jur Bruin en Thomas Ouwejan maken nog steeds deel uit van de Alkmaarse talentenopleiding. AKERSLOOT - Altijd al willen beginnen met hardlopen? Dan is er nu, na het enorme succes van vorig jaar, mogelijkheid om onder begeleiding van de Akersloter Marathon Klub (AMAK) te starten met hard lopen. Het doel is vijf kilometer uit te kunnen lopen in een rustig tempo tijdens de Amak- Hacquebardloop op zondag 28 september in Akersloot. Er wordt apart met deze startende groep getraind op dinsdagavond van 19.00 uur tot 20.00 uur in de duinen by Bakkum. De kosten bedragen 25,- inclusief inschrijvingskosten voor de Amak-Hacquebardloop en een jaar lidmaatschap van de Arnak. Inschrijven: svdhooff@xs4all.nl. Info: www.amak.myweb.nl. Tijdens de Nederlandse Kampioenschappen zal De Boscrossers gastheer zijn voor rijders uit het hele land. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 21