Kinderyoga bij Yoga Company Trias: Quinten Zwaga start sterk Open dag bij Trainings Centrum Heiloo Spanning in top bij SV Vredeburg Spannende finaledag Schoolvoetbal SPORT m 23 INGEZONDEN MEDEDELING Sturk verslaat van Diermen in drie uur durende strijd Huib Appelman verbeterde zijn persoonlijk record Goed tennisweekend voor TV Het Vennewater Eerste team van de Elckerlyc na zes ongeslagen partijen terechte kampioen UITKIJKPOST 16 APRIL 200 HEILOO - Eén moment van rust in het drukke leventje, dat kinderen lei den. Kinderyoga is een combinatie van spel, verhalen, liedjes en meditatie. Spelenderwijs leren kinderen (woensdagmiddag: 6 tot 9 jaar en op donder dagmiddag: 9 tot 12 jaar van 16.00 tot 17.00 uur, tieneryoga donderdag middag van 17.15 tot 18.15 uur) over elkaar, him eigen gevoelens en die van anderen. Ze leren veel te bewegen en heel stil te zijn. Yoga biedt kinde ren hulpmiddelen om zich te kunnen ontspannen en/of te concentreren. Wil Kooij werkt per les met een thema, zoals lente, gevoelens et cetera. De les is dusdanig opgebouwd, dat rust en spel elkaar afwisselen. Wil: „Er zijn wel richtlijnen en regels, maar het is absoluut geen 'schooluurtje'. De kinderen komen ajtijd enthousiast en blij binnen; ze hebben er zin in!" Meer informa tie op www.theyogacompany.nl. HEILOO - Op zondag 20 april houdt het Trainings Centrum Heiloo (TCH) een open dag. Tussen 11.00 en 15.00 uur bent u welkom aan de Zevenhuizerlaan 116. Als u met plezier wilt sporten onder professionele begeleiding en in een ongedwongen sfeer, dan bent u bij TCH aan het juiste adres. Tijdens deze dag gelden aantrekkelijke kortingen en kunt u kijken naar diverse demonstraties. U kunt bij TCH terecht voor Fitness, Cardiofitness, Krachtsport, Aerobics, Pilates, Spinning® (een intensieve indoor fietstraining afgestemd op uw eigen niveau) en de nieuwe lessen Kick4Ladies, Fit4Teens en PowerTime. PowerTime is een uitdagende trai ning op muziek in groepsverband, waarin gewerkt wordt aan "de lichaams houding, spierkracht, conditie en vetverbranding. De spierversterkende oefeningen worden afgewisseld met conditionele oefeningen om de hartslag te stimuleren. Kick4Ladies is een pittige kick- bokstraining voor vrouwen. Aandacht wordt besteed aan de algemene con ditie (kracht, uithoudingsvermogen, lenigheid, coördinatie, snelheid en BBB) en het aanleren van trap- en stoottechnieken. Fit4Teens is gericht op de jeugd in de leeftijd van 11 tot 15 jaar. Fit4Teens is een zeer afwisselende training op maat, waarbij rekening wordt gehouden met de specifieke ont wikkelingsfase van deze groep tieners. Onder deskundige begeleiding wor den kracht, houding en uithoudingsvermogen verbeterd met behulp van cardiofitnessapparatuur, kickbokstechnieken, fitnessoefeningen en groeps lessen op muziek. Naast de twee wekelijkse Fit4Teenslessen is het tevens mogelijk om op andere dagen extra te trainen. Voor meer informatie over het uitgebreide aanbod van TCH en de concur rerende prijzen kunt u langs komen aan de Zevenhuizerlaan 116 of een kijk je nemen op: www.trainingscentrumheiloo.nl. SCHAKEN LIMMEN - Vrijdag 11 april speelde Vredeburg ronde 24 en met nog twee ronden te gaan is het dringen om het kampioen schap. Er zijn vier kandidaten te weten Kramer, Admiraal, Ebels en Stolp die dicht genoeg bij elkaar staan om de eerste plaats te bereiken. Ebels won sterk in een Siciliaan van Hafkamp, die naliet zijn dame- paard te ontwikkelen. Admiraal ver zuimde zijn aanval op de damevleu gel van E. Stolp door te zetten en belandde in een gelijkstaand eind spel dat tot remise werd overeenge komen. Termes speelde sterk tegen van der Storm en hield de partij keurig in evenwicht. Van Duin speelde Sinterklaas tegen Kos die achter elkaar de nodige stukken kreeg aangeboden. Sturk glimlachte opgelucht na afloop van haar winst partij tegen Van Diermen. Drie uur lang hield zij het hoofd koel in een spannende strijd tegen haar oppo nent, met wie Sturk overigens al 19 jaar getrouwd is! In groep B was het erg spannend in de partij tussen de toppers De Vries en Hollander. Hollander kon winnen als zij met haar toren had aangevallen in plaats van met de dame, hierdoor kon Allard zijn mataanval afmaken. ATLETIEK HEILOO - Trias A-junior Quinten Zwaga is het baanatle- tiekseizoen sterk gestart door zijn persoonlijk record op de 400 meter bij avondwedstrijden in Heerhugowaard met meer dan 2,5 seconden te verbeteren tot 55.53 seconden. Met deze tijd versloeg hij Edward Appelman, die kort achter hem ein digde in een prima 55.85 seconden. Ook B- junior Julian van Ginkel startte het seizoen sterk door zijn persoonlijk record op de 400 meter te verbeteren van 58.25 naar 56.50 seconden. Met deze tijd werd hij tweede in zijn serie. Ook op de 1.500 meter -waren alleen maar persoonlijke records te noteren. Arnold Vreeker verbeterde zijn persoonlijk record met meer dan 2,5 seconden en bracht dit op een sterke 4.20.26 minuten. Emiel Admiraal verbeterde zich spectaculair door van zijn beste tijd op de 1.500 minuten bijna 14 seconden af te halen en deze op 4.21.20 minuten te brengen. Met zijn tijd eindigde hij kort achter Arnold Vreeker. Tenslotte verbeter de C-junior Jeari Paul Helderman zich sterk op de 1.500 meter door zijn beste tijd met bijna 13 secon den te verbeteren en deze op 4.47.07 minuten te brengen. Hierbij zij aangetekend dat de omstandig heden door de bittere kou verre van ideaal waren. Dit belooft dus nog wat voor de rest van het seizoen. Lars Groot hep de 100 meter in 12.14 en Lisanne de Witte won haar serie op de 400 meter in 61.04 seconden, terwijl Lenneke Beeldam prima debuteerde in 65.74 seconden. Huib Appelman verbeterde zijn persoonlijk record speerwerpen JC en bracht dit op 34.75 meter. HEILOO - Het tweede competitie weekend voor de teams van TV Het Vennewater beloofde niet veel goeds. Er stond namelijk een stevi ge wind, maar de bomen en strui ken om de banen houden de wind goed tegen. Door het werk van 'opper' groundsman Jan Piet ligt het park er prachtig bij, zodat eventuele excuses voor een verliespartij moei lijk gevonden kunnen worden. De twaalf banen van het park waren zondag allemaal bezet. Het Vennewater kiest voor een koers van enerzijds de recreant zo veel mogelijk ruimte bieden, maar anderzijds stapje voor stapje het algemene- en competitieniveau ver hogen. Voor dat doel zijn vorig jaar twee regionale toptrainers aangetrokken, Peter Bruin en Hüseyin Diktas. Zij werken intensief met jeugd en com petitiespelers, maar geven daar naast met net zoveel plezier recre anten tennisles. Alle uitslagen van de teams zijn te bekijken op www.knltb.nl. En daar staan dan uit slagen om trots op te zijn, waarbij vooral Gemengd Junioren 1 en 2 mooie prestaties heten zien. jv-s ;'V- "ï-iSr Se1 Bij de meisjesteams waren er penalty's nodig om te bepalen wie er in de finale mocht uitkomen. Eigen foto VOET.BAL HEILOO - Op vrijdag 11 April speelden de basisscholen in Heiloo de tweede ronde van het schoolvoetbal. Elk team was op basis van de eerdere prestaties ingedeeld in een finalepoule waarin, wederom op het sport complex van de Foresters, gestreden moest worden. Bij de meisjes zeventallen waren de verschillen erg klein. Uiteindelijk waren er penalty's nodig om te bepalen wie er in de finale mocht uitkomen. De uiteindelijke finale wedstrijd werd gespeeld door het tweede meidenteam van de Paulusschool, die het mocht opne men tegen de Springschans. Na de reguliere speeltijd stond er een stand van 0-0 op de borden, heel veel penalty's waren nodig voordat de Paulusschool de prijs in ont vangst mocht nemen. Bij de jongens zeventallen werd het eerste team van de Elckerlyc, na zes ongeslagen partijen, de terechte kampioen. Bij de jongens elftallen waren de verschillen erg klein, de gelijktijdig gespeelde slotwedstrijd kon drie winnaars opleveren. De Zuidwester kwam snel op voorsprong tegen de Springschans, met een 2-0 voorsprong leek het toernooi gewonnen. Nadat de Springschans de 2-2 had gescoord was de Paulusschool de virtuele winnaar. Op het andere speelveld stond de Paulusschool met 4-0 voor, hiermee was hun doelsaldo beter dan dat van de beide concurrenten. Uiteindelijk scoorde de Springschans in de laatste minuut de winnende treffer, waardoor het team van coach Dico Blei dit jaar de winnaar werd van het schoolvoetbal in Heiloo. Op woensdag 23 april vertegenwoordigt de Springschans, samen met het meisjesteam van de Paulusschool, Heiloo in de regiona le finales. Wethouder Rob Obdam loofde bij de prijsuitreiking de inzet van de deelnemers en de vele vrij willigers en reikte de deelnemende teams de bekers uit. Dank zij de inzet van een sport zaak uit Heiloo was het mogelijk om alle deelnemende teams een beker uit te reiken. Na de prijsuitreiking startte de disco met Dj Léon, die wist de deelnemers te verleiden om hun vermoeide voeten toch op de dansvloer te zetten. Op het kunstgrasveld was er een spectaculaire demonstratie van Lenny Macnack, waarbij deze Nederlandse pannakampioen een groot deel van zijn kunsten het zien. De organisatie, bestaande uit HSV en de Foresters, kijkt terug op een zeer geslaagd toernooi met meer dan 400 deelnemers en prijst de vele vrijwilligers die hebben meege holpen aan dit evenement.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 23