Heilooër bouwt onderzoeksboot voor zandsuppletieproject in Dubai Kees Burger Twee aanhoudingen na achtervolging H E I L O O Prijswinnaars kleurplaat Voorjaarsbijlage De verzamelde gegevens worden via de satelliet verzonden INGEZONDEN BRIEF Opening Het Baafje Energie besparen 4 Gevulde Boerenschnitzels* Orginele Beenham 100 gram Shoarmavlees kip- of varkens- Kinderkunstmuseum Zuidwester druk bezocht ITKI j KPOST 1 6 APRIL 200 z^fWakkerim 'Ke^sjZójo REGIO - Een 38-jarige en een 35-jarige man, beide zonder vaste woon- of verblijfplaats werden zaterdagavond 12 april rond 02.30 uur aangehouden op de van Ostadelaan in Alkmaar. Agenten troffen op het Porcellishof in Alkmaar een auto aan die vrijdagnacht was ontvreemd bij een woninginbraak aan de van der Veldenstraat in Heiloo. Net toen de agenten een oproep wilden doen om de auto te laten ophalen door een takelbedrijf kwamen de ver dachten aanlopen. Toen de twee wilden wegrijden in de gestolen auto wilden de agenten de verdach ten aanhouden. Zij wisten echter te ontkomen met het voertuig. Er werd een achtervolging ingezet waarbij de verdachten meerdere De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gel den aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: maandag 14.00 t/m 16.00 uur donderdag 14.00 t/m 16.00 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de.Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijkvoor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. aanrijdingen veroorzaakten. Op de Honthorstlaan vluchtten de ver dachten uit de auto, sprongen daar te water en zwommen in de richting van de van Ostadelaan. De mannen konden daar worden aangehouden. Zij zijn inmiddels inverzekering gesteld. HEILOO - In de Voorjaars bijlage van de Uitkijkpost op woensdag 19 maart stond een kleurplaat, waarmee toegangs kaarten te. winnen waren voor Attractiepark Slagharen. De hoofdprijs, bestaande uit een toe gangskaart van Slagharen voor vier personen, een indianenpak èn een foto bij één van de attracties, is voor de zesjarige Mats Hart uit Akersloot. De overige toegangs kaarten gaan naar: Babet Ulrich (6 jaar), Alex van As - van Ratingen (9,5 jaar), Hanna Bosman (9 jaar), Robin en Sanne (9 en 11 jaar), Romme Bakker (7 jaar), Christa en Sophia van Hoek (8 en 6 jaar), allen uit Heiloo, Maikel Evers (10 jaar), Jillian Mulder (6) en Beau Min (7 jaar) uit Limmen en Dixie Reuzien (6 jaar) uit Egmond aan den Hoef. De gelukkige winnaars hebben hun prijs inmiddels ontvangen. HEILOO- Donderdag werd op basisschool De Zuidwester het jaarlijks terugkerende Kinderkunstmuseum gehouden. Kunstwerken van alle leerlingen werden door de hele school ten toongesteld, geïnspireerd door het thema 'wonen'. Het museum werd weer goed bezocht door ouders, broers en zussen, opa's en oma's en andere belangstellenden. Desgewenst werd elk kunst werk van uitleg voorzien door de kunstenaar. Foto: Man0 Sacksioni HEILOO - Jack Zeeman heeft als hobby het bouwen van supersnelle radiografisch be stuurbare boten op schaal, waarmee hij deelneemt aan wedstrijden in Nederland en in het buitenland. Een goede vriend van hem uit Heiloo, Remco Veldhuizen, is in Dubai werkzaam voor baggermaat- schappij Van Oord. Daar houdt hij zich onder meer bezig met de zand- suppleties, waarmee de zogenaamde luxe 'palmeilanden' voor de kust, in de omgeving van het bekende Hotel Buij al Arab, worden gecreëerd. Bij de firma Van Oord werken veel Filippijnen en die kunnen in het algemeen niet zwemmen. Remco kwam op het idee om zijn vriend Jack in Holland een onderzoeks- bootje te laten bouwen, dat onbe mand kan varen en vanaf de kant bestuurbaar is. Zo staan de Filippijnen veilig aan wal en kunnen ze toch de benodigde metingen ver richten zonder te verdrinken. Jack ziet wel wat in deze opdracht van Remco en wint bij de firma van Oord in Moerdijk eerst informatie in over de eisen, waaraan de boot moet voldoen. Zo mag het niet te hard varen, daar de 'bestuurder' hem anders op de wal niet bij kan houden en de metingen niet exact zullen verlopen. Verder moet er aan de onderkant van de boot meetapparatuur voor de dieptebepaling komen te hangen. Deze meet en controleert de verzan dingen, ontstaan door de stroming van het zeewater. Op het dek moet plaats zijn voor de satellietschotél, belangrijk voor de positiebepaling. De verzamelde gegevens worden via de satelliet verzonden naar de hoofdapparatuur in het kantoor van Remco. Jack krijgt de benodigde meet- en satellietapparatuur mee van de firma en gaat thuis in Heiloo, op zijn zolder aan de slag. Hij bouwt vervolgens alle spullen in en aan een catamaranromp, die in totaal zo'n anderhalve meter groot is. Hij mon teert er een elektromotor in, zodat de boot niet te snel zal kunnen varen. En als het model af is, test Jack hem uit in de vijver dichtbij zijn huis. Mede dankzij hulp van het bootje van Jack Zeeman uit Heiloo, verschijnen er voor de kust van het rijke emiraat, prachtige kunstmatig aangelegde eilandjes met exotische palmbomen... gemaakt in opdracht van de 'happy few'. De verbazing is groot. Wie heeft het bedacht (vast iemand zonder kinderen) om de opening van het zwembad Het Baafje op zondag 11 mei te doen. 11 mei, na de mei(schoolvakantie)! We hebben vast niets geleerd van vorig jaar toen het in april heet was en wij ook niet in de vakantie naar Het Baafje konden. De meivakantie met daarin Koninginnedag, Hemelvaartsdag en twee weken vakantie en het Baafje is niet open. Volgens mij is de gemeente Heiloo bewust bezig met de ondergang van ons Baafje. Ciska Cohen Heiloo "Wist u dat? 's Avonds een trui aantrekken in plaats van de thermo staat een graadje hoger zetten, jaar lijks heel veel energie bespaart? Werkgroep Bewust Anders Heiloo ADVERTENTIE KEURSLAGER -L— -// Jack Zeeman heeft als hobby het bouwen van supersnelle radio grafisch bestuurbare boten op schaal, waarmee hij deelneemt aan wedstrijden in Nederland en in het buitenland. Eigen foto Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces t loo 2? - Heiloo - 533 17 74 500 qram

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 3