Gedichtenbundel Heilooër Rob Erades C.A. de Groot Groep B.V Open huis in het Julianaklooster H E I L O O BEDRIJF BELICHT Hoe uitzichtloos ook, er schijnt altijd weer licht aan het einde van de tunnel' Blauwe Zusters' proberen jongeren te enthousiasmeren voor geloofsbeleving UITKIJKPOST 16 APRIL 2008 m deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf m het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiioo. Of per e-mail: Fedactie@uitkijkpost.nL In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. itf Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Vrijdag 4 april is de gedichtenbundel 'Tussen Ervaring en Gedachten brandt Licht' van Heilooër Rob Erades verschenen. Het is zijn 'officië le' schrijversdebuut, want Erades heeft in het verleden al veel geschreven als freelance journalist voor het Leids Nieuwsblad en diverse bladen, maar nog nooit een boek laten uitgeven. Geboren en getogen in Leiden woont Erades nu al elf jaar in Heiioo. Hij schreef in zijn leven al honderden gedichten, zonder het plan deze in boekvorm te publice ren. Totdat hij met een aantal zeer persoonlijke gedichten naar uitge verij Boekscout stapte met het idee hier een beperkt aantal boekjes, bestemd voor familie, te laten druk ken. De uitgever was enthousiast over zijn werk en spoorde Erades aan hier meer mee te doen. De titel van de gedichtenbundel geeft aan, waar de schrijvers interesses liggen, namelijk in spiritualiteit, esoterie, filosofie en psychologie. „Iedereen heeft ervaringen, zowel positief als negatief. Mensen hebben de neiging om de positieve ervaringen te ont houden. Met de negatieve ervarin gen doet men vaak niets, maar het beïnvloedt soms op een negatieve manier iemands functioneren. Als je er wel iets mee doet en ze een plek in je geheugen kunt geven, wordt je vaak rustiger en meer in balans. De laatste gedichten in de bundel gaan over mijn ervaringen in het zieken huis. Ik ben ze gaan opschrijven vanuit een soort frustratie over wat me was overkomen. Mijn gevoel van machteloosheid en het moeten overgeven aan de ontstane situatie hebben mij geleerd te relativeren. Ik ben van deze ervaring wijzer gewor den!" Op de cover van het boek staat een foto van een Boeddha met een lichtje. Erades legt uit: ,,Hoe uitzichtloos een situatie ook kan lij ken op een bepaald moment, er schijnt altijd weer licht aan het einde van de tunnel." De gedichtenbundel is verkrijg baar in secondhand merkkleding- zaak 'Once Again' in Heiioo en te bestellen via www.boekscout.nl onder ISBN: 978-90 8834-319-3. Rob Eradus heeft zijn gedichten gepubliceerd. Foto: Caroiien Breed Zegiis 103-105, Alkmaar, tel. 072-5402735, www.ca-degroot.com, e-mail: info@ca-degroot.com, of info@reststoffencentralealkmaar.nl. ALKMAAR - Oorspronkelijk een sloopbedrijf, opgericht in 1954, is de C.A. de Groot Groep uitgegroeid tot een landelijk opererende onderne ming op het gebied van sloop- en demontagetechniek, milieutechniek en reststoffenverwerking. Vanuit de huidige vestiging aan het Zeglis werken ruim zestig vakkundig en goed opgeleide medewerkers. Bouw- en sloo pafval en reststoffen worden hier gescheiden en gesorteerd in verschillen de daarvoor bestemde containers. Door een vanaf 1 oktober 2007 opera tioneel samenwerkingsverband met SITA Recycling Services, Europees marktleider op het gebied van afvalverwerking en inzameling, zijn de inzamelingscapaciteit en -diversiteit van de C.A. de Groot Groep enorm toegenomen. Deze samenwerking komt tot uiting in de daartoe opgerich te Reststoffen Centrale Alkmaar. Kees de Groot: „Vanuit de sloopwerkzaamheden hebben wij altijd met sloopafval te maken. Door bijvoorbeeld selectief te slopen worden al in een vroeg stadium metaal, puin, hout en dergelijke gescheiden. De rest van het puin en afval van een sloopproject wordt op ons terrein gesor teerd. Dit laatste kreeg steeds meer vorm en zo zijn we in 2007 begonnen met het scheiden van bouw- en sloopafval voor derden, zoals bouwbedrij ven en particulieren. Het terrein aan het Zeglis beschikt over de benodig de vergunningen, verstrekt door de Provincie. Samenwerking met SITA Recycling Services voegt aan ons bedrijf logistieke ervaring en inzame- lingscaRaciteit toe. SITA was op haar beurt op zoek naar een 'vergunde' locatie in de regio en vond deze bij de C.A. de Groot Groep. Wij dragen zorg voor de bewerking van puin en afval tot delen van ongeveer vijftig centimeter. SITA neemt het transport en de eindverwerking voor haar rekening." Bouw- en sloopafval bestaat voornamelijk uit puin, hout, gips, metalen, kunststoffen en dergelijke. De Groot: „95 daarvan kan voor nuttig her gebruik geschikt gemaakt worden. Daartoe dienen de afvalstromen zoveel mogelijk te worden gescheiden. Wij beschikken over hoogwaardige middelen om het afval efficiënt in te zamelen, te sorteren en voor recy cling geschikt te maken. Ook voor het vakkundig verwijderen van asbest of afgifte hiervan, mits volgens de wettelijke voorschriften verpakt, kan men bij ons terecht. De centrale ligging op industieterrein Overdie maakt C.A. de Groot Groep makkelijk bereikbaar. Er zijn minimale wachttijden als men als particulier, ZZP'er of kleine aannemer tuinafval, bouwpuin of ander restafval komt inleveren. Bij aankomst wordt het voertuig met afva- linhoud ingewogen, vervolgens uitgeladen of geleegd en bij vertrek weer uitgewogen. Men kan dagelijks van 08.00 tot 17.00 uur en op zaterdag tot 13.00 uur sloop-, bouw-, tuin- en plantsoenafval en reststoffen afgeven tegen, voor de regio, concurrerende tarieven. Deze staan bij aankomst duidelijk op een bord bij de ingang vermeld. Tevens kan men containers van vier tot veertig kuub telefonisch of online (via de website) voor iedere gewenste locatie bestellen. C.A. de Groot biedt snelle service tegen scher pe prijzen, maar met oog voor mens, milieu en maatschappij." HEILOO - Op zondag 13 april hielden de 'Blauwe Zusters' van het Julianaklooster aan de Hoogeweg de maandelijks terugkerende open dag. een dagtaak. De congregatie van het Mens geworden Woord stamt uit 1984. Sinds 1989 zijn er ook zusters bij aangesloten. De kleuren blauw en grijs van het habijt staan voor hemel en de mensheid van Christus. Zij willen het Evangelie binnen de cultuur brengen door middel van scholen, ziekenhuizen, volksmissie, educatie te cetera. Deze wordt iedere tweede zondag van de maand gehouden, bedoeld om jongeren enthousiast te maken en uitleg te geven over het leven in de verschillende geestelijke ordes. Andere geïnteresseerden werden natuurlijk ook welkom geheten. Zusters van verschillende congrega ties, kapelaan Laars van het bisdom Haarlem en pater Demianczuk, pater van de Religieuze Familie van het Mensgeworden Woord uit Brunssum, vertelden tijdens het vra genuurtje over hun roeping en geloofsbeleving. De ruim dertig aanwezige gasten luisterden vol belangstelling. Als eerste was het woord aan de 'Zusters van de Familie van Maria'. „Deze congregatie is gesticht in 1970 in Slowakije en is nu vertegen woordigd in 19 landen. De vorming van de nieuwe zusters gebeurt in Slowakije, in de 'middle of nowhe re', zonder de afleiding van de 'bui tenwereld'. Daar de zusters uit ver schillende landen komen, is taal een belangrijk onderdeel van de oplei ding. Bovenaan staat natuurlijk ken nis van het Heilige Schrift. Het Rozenkransgebed neemt een belangrijke deel (ongeveer 5 uur) van de dag in beslag." De orde 'Zusters van St. Jan' is gesticht in 1975. Ook deze orde is verspreid over de hele wereld, maar het moederhuis staat in Frankrijk. Bidden is voor deze zusters bijna Zuster Montfort van de congregatie van het Mensgeworden Woord, ofwel de 'blauwe zusters'. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5