Cantatedienst in Witte Kerk Heiloo Meervoudige Intelligentie centraal tijdens project met buitenlandse gasten Ferry Outhoff wint uittrekselwedstrijd PCC Groots Oranjeconcert Ter Coulsterkerk H E I L O O bosman HEILOO Tachtig man sterk koor verleent medewerking Stichting Ouderenwerk Heiloo Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 072-5331297 www. ouderenwerkheiloo .nl e-mail stichting@ ouderenwerkheiloo .nl UITKIJKPOST 16 APRIL 2008 ifeiLao HEILOO - Zondag 20 april is er weer een Cantatedienst in de Witte Kerk van Heiloo aan de Heerenweg 32. In deze dienst zal worden uitge voerd de cantate BWV 108 'Es ist euch gut, dass ich hingehe' van J S Bach. Uit de vele studies naar leven en werk van J S Bach komt vooral naar voren dat zijn hart met name uitgaat naar de eredienst en de begeleiding van de gemeentezang. Geen wonder dat de vele. cantates die Bach heeft gecomponeerd voor gebruik in de eredienst zeer aan sprekend zijn. Het zijn composities van iemand die weet waarover hij het heeft. Dat is ook weer te beluisteren in deze cantate, die wordt uitgevoerd door Vocale Camerata en een professioneel instrumentaal ensemble onder lei ding van Gerard Leegwater. Solistische medewerking wordt ver leend door Paul Barten - counterte nor, Robert Buckland - tenor en Gerard Rooker - bas. Liturg is: ds. Joan Idzenga. Deze cantatedienst begint om 19.00 uur. De toegang is vrij. Wel is er een deurcollectie ter bestrijding van de onkosten. Ferry Outhoff werd door zijn originele versie van een uittreksel de trotse bezitter van een flitsende opoefiets. Eigen foto ALKMAAR/ HEILOO - Maandag 14 april werden de prijzen uit gereikt van de Uittreksel wedstrijd, die was uitgeschre ven door 'Stichting Wortel' voor leerlingen van alle vesti gingen van het Petrus Canisius College. De prijsuitreiking werd gepresen teerd door rector Harteveld en ver richt door wethouder van onderwijs Alkmaar, de heer Meijer. Schrijver en docent Nederlands Kees Wortel is de initiatiefnemer van de wed strijd en wil op deze manier jonge ren enthousiast maken voor en meer aanzetten tot lezen en schrij ven. Op allerlei verschillende manie ren mochten de leerlingen hun uit treksel van het door hen gelezen boek vormgeven. Bijvoorbeeld digi taal of in de vorm van een schilderij of beeldhouwwerk. De jury, bestaande uit columnist Ron Haker, docente Joeke Spiering en vesti gingsdirecteur van PCC Vondelstraat Marleen Rolie, heeft onafhankelijk van elkaar het origi neelste en beste uittreksel uitgeko zen. De jury was onder de indruk van de ingezonden werkstukken. In totaal waren elf leerlingen genomi neerd, waarvan zes uit Heiloo. Ferry Outhoff uit klas lc van PCC Heiloo mag zich de gelukkige winnaar noemen. Zijn uittreksel in de vorm van een collage van knip sels en tekst kreeg de hoogste waardering. Hij is hiermee de trot se bezitter van een flitsende worte loranje opoefiets geworden. Verder omvat de prijs een cheque voor de cursus blindtypen bij Dompvloet Heiloo en een persoonlijke, hand geschreven feücitatie van Jacques Vriens, schrijver van het door Ferry gekozen boek Oorlogsgeheimen. Ook kregen de klasgenootjes van Ferry allen een lesprogramma blindtypen. De begeleidende docenten Nederlands van klas lc, Jan Pouwels en Corien Melissen werden tevens in het zonnetje gezet. Nooit te oud is een rubriek van de Stichting Ouderenwerk Heiloo (SOH), waarin een overzicht van activiteiten die, tenzij anders vermeld, plaatsvinden in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo. VrijwüUge inzet werkt Doen watje leuk vindt, doen waar je goed in bent. Vaak gaat dat samen. En als je daar dan ook nog eens waardering voor krijgt is het helemaal goed! Dan krijg je er ener gie van! Dat kan zomaar gebeuren als je vrijwilligerswerk doet bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Door vrijwilligerswerk blijf je betrokken De doelstelling van de Stichting Ouderenwerk Heiloo is om senioren zo lang mogelijk zelfredzaam te laten zijn, om hen zo lang mogelijk de regie over hun eigen leven te laten houdeq. De Stichting Ouderenwerk ondersteunt senioren daarbij met behulp van de vele pro jecten die worden georganiseerd. Veel van die activiteiten worden in samenwerking met of door vrijwilli gers mogelijk gemaakt. Bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo wer ken ruim tweehonderd vrijwilligers. Het beleid van de Stichting is er op gericht om vrijwilligers zo goed mogelijk tot hun recht te laten komen. En daar hebben de vrijwilli gers zelf veel in te zeggen. Heeft u wel eens overwogen om zelf vrijwil liger te worden? Het doen van vrij willigerswerk is prachtige manier om zelf actief te blijven. Het brengt structuur in je dag. Je bent nuttig bezig. Je hoort weer ergens bij. Je hebt sociaal contact. Het geeft je de kans om je te ontwikkelen. Je kunt gebruik maken van je talenten, mis schien wel je kennis uitdragen. Het houdt je scherp. Je bent onder de mensen. Je bent niet snel te jong of te oud om vrijwilligerswerk te doen! Gevarieerd aanbod Vindt u het leuk om onderwerpen voor een lezing te bedenken, een HEILOO - Het jaarlijkse oranje concert, dat zich in een toene mende belangstelling mag ver heugen, wordt dit jaar gehouden op vrijdag 25 april om 20.00 uur in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg. Dit keer zal het tachtig man sterke Christelijk Mannenkoor uit Lelystad zijn medewerking verlenen. Dit koor, dat sinds vorig jaar onder leiding staat van Bert Moll, zal religieuze en oranjeliederen zingen maar ook delen uit negro spirituals en uit het oeuvre van Camille Saint Saens en Georg Friedrich Handel. Harry Hamer zal het koor op het inmiddels veelgeroemde, 25-stemmige orgel van de Ter Coulsterkerk begeleiden. Verder verlenen de sopraan Annemet Lems en het trompetduo Henk-Jan Drost en Maurice Veldhuizen medewerking, terwijl de bekende en bekroonde organist Dub de Vries, die ook in Heiloo inmiddels een reputatie heeft opgebouwd, de solisten met orgelspel zal ondersteu nen. Na de pauze is er ook samen zang van enkele vaderlandse liede ren en de avond wordt afgesloten met twee coupletten van het Wilhelmus. Kaarten a acht euro zijn in de voorverkoop verkrijgbaar elke donderdag in de kerk tussen 10.00 en 12.00 uur en uiteraard voor de aanvang van het concert. Reserveren kan ook via tel. 072- 5332703 of 072-5323241. spreker uit te nodigen en ouderen een interessante middag te bezor gen? Of zit besturen u in het bloed? Gaat u meer voor een kunstzinnige omgeving? Bent u een organisatie talent of meer van het ondersteu nende type? Creatief of erg prak tisch? Werkt u graag met groepen of juist ljever met één persoon? Er is een zeer afwisselend vacaturebe stand. Op de website van de Stichting Ouderenwerk Heiloo www.ouderenwerkheiloo.nl zijn de nieuwste vacatures onder het kopje 'nieuws' te vinden. Maar ook als daar niets voor u bij staat zijn er mogelijkheden. Interesse? Neem contact op met intelligentie. Om deze speciale week te openen, hadden leerkrachten en kinderen van de Springschans zich verzameld in de gymnastiekzaal aan de Breedelaan, waar de buitenland se gasten hartelijk welkom werden geheten. Na het openingswoord van burgervader Romeyn, lieten ver schillende kinderen aan de hand van korte sketches zien, Jioe je de acht intelligentiegebieden kunt onderscheiden. Om het voor alle kinderen (van kleuterbouw tot bovenbouw) begrijpelijk te houden kregen deze gebieden allen een andere naam: taalknap, rekenknap, beeldknap, muziek knap, beweeg- knap, natuurknap, mensenknap en zelfknap. Initiatiefneemster en Springschansdirecteur Deanna Glas is zeer verguld met de komst van de buitenlandse gasten: ,,De belang rijkste doelen van deze uitwisseling zijn, dat wij als leerkrachten onze horizon kunnen verbreden, van elkaar leren en onze didactische vaardigheden kunnen aanpassen of versterken. Daarbij blijft de ontwik keling van het individuele kind de hoogste prioriteit. Communicatie en wederzijds begrip zijn daarbij belangrijke peilers." Op vrijdag wordt de week afgesloten op de Springschans aan de Sluijsweidt, hierbij zullen burgemeester Romeyn en wethouder Ouderkerken aanwe zig zijn. de vrijwilligerscoördinator Marian van Dam en maak een afspraak voor een vrijblijvend kennisma kingsgesprek. Vervolg van voorpagina Elk mens heeft een eigen intelli gentieprofiel, waarin hij öf zij zich onderscheidt van de ander. De Amerikaanse hoogleraar Howard Gardner onderscheidt de verbaal- linquïstische, logisch-mathemati- sche, visueel-ruimtelijke, muzikaal- ritmische, lichamelijke- kinesthetisché, interpersoonlijke, intrapersoonlijke en natuurgerichte Kai Sindhunata en Sent Visser begeleiden de sketches op gitaar, terwijl Stef Heiloo hen assisteert. Foto: Uitkijkpost

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7