Judoka's Dojo 't Loo derde tijdens Nederlands Kampioenschap Paarden- en ponykeuring Limmen 1 kan kampioen vierde klasse worden Voorjaarskampioenen bij verschillende sportclubs sport 29 Het team moet in Oudkarspel winnen De eerste twee partijen werden eenvoudig gewonnen' De ploeg uit bollendorp start met twee punten voorsprong 3 gelezen worden Terriërs meisjes sterk tegen Saxenburg De bronzen winnaars, Jet Duinmeijer en Jasper Henselmans, van Dojo 't Loo tonen trots hun medail le Foto: Menno Lesterhuis. HEILOO - Zaterdag vonden de Nederlandse judokampioeschap- pen tot 15 jaar plaats in Eindhoven. Jasmijn Lesterhuis (- 44 kilo) had de eerste partij een lastige loting (tegen de latere kampioen). Zij verloor deze partij op de grond door een armklem. In de tweede wedstrijd was ze de betere judoka, maar- door het niet voldoende afmaken van haar aan vallen werd ze twee keer overgeno men. Voor Jasmijn was het kampi oenschap helaas na twee verliespartijen over. De eerste partij van Tim Kuipers (-34 kilo) was gelijk tegen een lastige tegenstan der. In een gelijk opgaande wed strijd werd uiteindelijk de partij door de scheidsrechter beslist door het uitdelen van een bestraffing. In de verliezers ronde werden twee partijen gewonnen door Tim met goed judo. Daarna was de tegenstander uit de eerste partij weer Tim zijn tegenstander. In een partij waar Tim de betere was ver loor Tim uiteindelijk weer op een bestraffing die op een raar moment werd gegeven. Voor Tim was daarna het kampioenschap afgelopen. Jet Duinmeijer (-57 kilo) had een goede dag. De eerste twee partijen werden eenvoudig gewonnen. In de kwartfinale kreeg Jet een lastige tegenstander en deze partij werd door Jet verloren. Daarna her pakte Jet zich sterk in de verliezer sronde door twee partijen te win nen. De partij om het brons werd door Jet gewonnen met een yuko. Een prima prestatie voor Jet die pas twee jaar gericht bezig is met wed strijdjudo. Jasper Henselmans (-60 kilo) was de eerste wedstrijd scherp en wist te winnen met een schitte rende heupworp. De kwartfinale werd verloren door Jasper. In de verliezers ronde herpakte Jasper zich goed. Uiteindelijk wist hij de partij om het brons te winnen in de golden score met een mooie tiltechniek. Zaterdag was gelijktijdig het Bloembollen Toernooi. Hier wist Jim Baltus kam pioen te worden. Tweede werd Dave Baltus en Jullien Keijser. Derde plaatsen waren er voor Bruno van Beek en Nick Kampstra. VOETBAL LIMMEN - Het was een super- spannend gebeuren afgelopen zondag in de voorlaatste wed strijd tegen DWOW. Limmen 1 moest winnen om alles in eigen hand te houden. Gelukkig gebeurde dat ook, maar moest de overwinning op de ploeg uit Wieringerwerf wel voor de poorten van de hel worden weggesleept. Na een 0-1 achterstand met de rust, was het vleugelverdediger Gido Meijer die met een prachtige vrije trap de ploegen weer op gelijke hoogte bracht in de 53ste minuut. Limmen 1 ging volop op jacht naar de overwinning, maar kreeg een grote domper te verwerken toen doelman Edwin den Breejen opzichtig in de fout ging. Dit bete kende direct een 1-2 achterstand. Limmen 1 was hierdoor duidelijk aangeslagen, maar hervond zich gelukkig op tijd. Tien minuten voor tijd knikte Rene Hof de gelijkmaker binnen, na een afge meten voorzet van Martijn de Haan. Het was uiteindelijk invaller Sjoerd L'Abee die in de blessure tijd uiterst koel bleef en de over winning van zijn ploeg veilig stel de met een bekeken trap. Doordat zowel Hollandia Tuitjenhorn als Vios Warmenhuizen hun wedstrij den wisten te winnen, wordt de strijd om het kampioenschap pas zondag beslist in de laatste com petitiewedstrijd. Limmen 1 zal in Oudkarspel van DTS moeten win nen om als kampioen te worden gehuldigd. De ploeg uit het bollendorp start met twee wedstrijdpunten voorsprong op de concurrenten uit Tuitjenhorn en Warmenhuizen. Door in Oudkarspel de drie wed- strijdpunten te pakken, is het kampioenschap van de vierde klasse A een feit! Limmen 1 rekent, net als afgelopen zondag, op een grote supportersschare die de trip naar Oudkarspel ook met een supportersbus kunnen mee maken. Kijk op de limmen-site of in het clubblad voor meer infor matie. ra cu RUITERSPORT HEILOO - Op 12 mei (tweede Pinksterdag) wordt op het ter rein van de Sammer Rijhal aan de Zeeweg in Heiloo een paarden- en ponykeuring gehouden. Alle rassen (pony's en paarden), met of zonder stamboekpapier, kun nen hieraan meedoen. De pony's en paarden worden ingedeeld in rubrieken aan de hand van hun hoogte. De keuring begint om 09.30 uur. Het inschrijfgeld is €6,00 per paard/pony, te betalen op de keuringsdag. De sluitings datum van inschrijving is 30 april. Er zijn mooie prijzen beschik baar gesteld en elke deelnemer ontvangt een herinnering. Inlichtingen en opgave: Annemarie van der Peet, tel. 072- 5126066 of Marinette van Acker, tel. 072-5725246. Voor info zie www.hsheiloo.nl. HEILOO - Op zaterdag 19 april behaalden de meisjes van Terriërs C3 een mooie overwinning op Saxenburg C2. Na een verhitte strijd stond de eindstand tegen de Haarlemse tegenstander op een verdiende 2-1. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 23