Lezing babyfluisteren bij Forte Kinderopvang Muziekmarkt bij Excelsior in Limmen Vogels herkennen bij Plusactiviteiten Winnaars Bloemendagen Organisatie avondvierdaagse Egmond aan den Hoef zoekt hulp bij Toerkoop Zonvaart REGIO Wij zijn op zoek naar vrijwilligers! INGEZONDEN MEDEDELING Blaasinstrumenten en het slagwerk worden gepresenteerd Amak wandelt Wandelen in de geschiedenis Bijeenkomst Alzheimer Café l 4 MEI 200 UITKIJKPOST CASTRICUM - Het begrip babyfluisteren is al enige tijd bekend in Nederland. Babyfluisteren betekent voor Jorrit de Jong, de Nederlandse babyfluisteraar, het observeren van kinderen en vooral het luisteren naar woorden, die niet worden uitgesproken. Dit houdt in dat in veel gevallen een consult van rond een uur meestal voldoende is de vinger op de zere plek te kunnen leggen. Door het geven van praktische adviezen aan de ouders zijn in veel gevallen de problemen in een paar weken minder of verdwenen! Jorrit de Jong zal tijdens de ouderavond bij Forte Kinderopvang meer inzicht geven in de verschillende technieken van babyfluisteren. Door middel van een aantal voorbeelden uit de dagelijkse praktijk zullen adviezen worden gegeven, die direct zijn toe te passen. En veelal met suc ces. Aangezien het deze avond blijft by het geven van voorbeelden en advie zen is het niet de bedoeling dat uw kind meegaat naar de avond. Voor meer informatie over Jorrit de Jong kunt u kijken op zijn website: www.babywhisperer.nl De ouderavond wordt gehouden op donderdag 29 mei van 20.00 tot 22.00 uur bij de BSO de Boomhut, Sokkerwei 6, in Castricum. Toegang is gratis. U kunt zich aanmelden via mail op info@fortebv.nl of telefonisch 0251-658058 onder vermelding van uw naam, aantal deelnemers, telefoonnummer en e-mailadres. LIMMEN - Ook voor muziek geldt: jong geleerd is oud gedaan. Was er voorheen de tweejarige basiscursus A(lge- mene) M(uzikale) V(orming) bij de muziekvereniging, vandaag de dag gaat het allemaal heel anders... Muziekvereniging Excelsior Limmen is in september 2006 begonnen met een geheel vernieuw de basiscursus voor kinderen: Fluitekruid! Fluitekruid is een éénjarige oriën tatiecursus, gericht op de blaasmu ziek, inclusief het slagwerk. Op een speelse manier worden leerlingen in de leeftijd van 8 tot en met 10 jaar wegwijs gemaakt in de wereld van de blaasmuziek. De lessen worden gegeven in het verenigingsgebouw van Excelsior, op dinsdagmiddag van 17.15 tot 18.00 uur. Kinderen (en/of ouderen) die al zo ongeveer weten welk blaas- of slaginstrument ze willen gaan bespelen, kunnen Fluitekruid over slaan en gelijk les nemen bij de muziekschool van Excelsior. Speciaal voor deze toekomstige leerlingen wordt er op zaterdagmor gen 17 mei van 10.00 tot 12.00 uur een Muziekmarkt in het vereni gingsgebouw, Schoolweg 5, van Excelsior. Tijdens deze Muziekmarkt zullen verschillende blaasinstrumenten en het slagwerk worden gepresenteerd door leerlin gen en leden van de muziekvereni ging. Daarnaast is er veel informa tie over de muziekvereniging zelf. Zowel voor Fluitekruid en de andere lessen liggen er tijdens de Muziekmarkt aanmeldingsformulie ren klaar. Een resultaat van Fluitekruid kunt u komen beluiste ren op zaterdagavond 7 juni, tijdens het Jeugdconcert in de Vredeburg, te Limmen. Naast de leerlingen van de oplei ding Fluitekruid 2007/2008, die laten horen wat ze geleerd hebben, zullen er optredens zijn van het Opleidingsorkest Excelsior, onder leiding van Liesbeth Zonneveld en de Jeugd Slagwerk Groep van Excelsior, onder leiding van Floris van Tol. Het jeugdconcert begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. Voor meer informatie: www.excelsiorlimmen.nl. AKERSLOOT - Zondag 18 mei wordt er weer een wandeling geor ganiseerd door Amak in Akersloot: de Molen en Merentocht in Krommenie en deze heeft een leng te van 15 kilometer. Vertrek is om 09.30 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg. Voor inlichtingen: Tinie Leijen, tel. 0251-315137 of Cock Snijder, tel. 0251-313956. REGIO - Welke koning verbleef in de 1531 in het Witte Hof en waarom? Wat is er zo speciaal by de visbanken? Waarom was Napoleon zo trots op Alkmaar in 1799? Wie was de dochter van de rijke reder Roemer Visscher? Om antwoord op deze, en alle andere, vragen is het de moeite waard om in de komende lente en zomermaan den, met een ervaren gids van het Gilde te wandelen in Alkmaar. De wandelingen zyn binnen of buiten de stadswaHen en kunnen op elke dag van de week gehou den worden. Heeft u interesse en wilt u meer informatie: C.J.Bakker, tel. 0251-310272. ALKMAAR - Het Alzheimer Café is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners en fami lieleden. Ook hulpverleners en andere belangsteUenden zyn wel kom. In het Alzheimer Café wordt dementie bespreekbaar gemaakt. In elke bijeenkomst staat er een onderwerp centraal, en wordt ingeleid door een deskundige. Op 21 mei is het thema: omgaan met verhes. Plaats is Wijkcentrum Overdie, Ruusbroeckhof 97, Alkmaar, van 19.30 tot 21.30 uur. Voor inlich tingen: mevrouw M. Steenhoek, tel. 072-5337612 of mevrouw E. Schoutsen, tel. 072-5334319. CASTRICUM - Bij Plusactiviteiten BonhoeffercoEege kunt u vogels leren herkennen: Vogels in het voorjaar en de zomer, een les door ornitholoog Peter Mol van 19.00 tot 21.30 uur op donderdag 15 mei en een excursie op zaterdag 17 mei van 09.00 tot 12.00 uur (fiets en verrekijker meenemen). Als tijdens het voorjaar het eerste groen begint te ontluiken, komt ook de vogelwereld in beweging. Veel vogels die bij ons de winter doorbrengen trekken weer weg. Daarvoor in de plaats komen onze zomervogels. Bovendien trekken veel vogelsoorten uit het oosten en hoge noorden door ons land. De beginnende vogehiefhebber duizelt het in deze tijd van de veelsoortige zang die overal klinkt en het herkennen van deze vogels blijkt in de praktijk lastig te zijn. In deze cursus wordt de onervaren vogeUdjker op weg geholpen om meerdere soorten vogels in de wijdere omgeving te herkennen. De cursusprijs is inclusief syUabus. Informatie en inschrijving 0251-671837 (bereikbaar vanaf woensdag 14 mei), via info@plusactivitei- ten.nl of kijk op de website www.plusactiviteiten.nl. In de cursus komt op donderdag het theoriegedeelte aan de orde in het BonhoeffercoUege en op zaterdag gaan we de vogels opzoeken in de duinen in de omgeving van Castricum. De plaats van vertrek wordt tijdens de les afgesproken. LIMMEN - Afgelopen zaterdag 10 mei vond bij Toerkoop reisbureau Zonvaart de prijsuitreiking plaats van de puzzelrit die de Stichting Bloemendagen Limmen had georganiseerd. De eerste prijs is gewonnen door mevrouw I.WM. Bolten uit Bergen, zij won een diner voor twee bij Lute Rootz, aangeboden door Lute Rootz, de tweede prijs is gewonnen door mevrouw G. Metselaar uit Limmen, zij won een koffer ter waarde van E 60,- aangeboden door Toerkoop reisbureau Zonvaart. De derde prijs is gewon nen door Wendy Smit uit Limmen, zij won een mand met boodschappen, aangeboden door AH Limmen, de vierde prijs is gewonnen door Rick en EUen Groot uit Limmen, zij wonnen een jaarabonnement voor het gezin bij zwembad Dampegheest, aangeboden door Het Ei Sportief Ontspannen. De vijfde prijs is gewonnen door de heer T. van der Meer en mevrouw I. Bü uit Castricum, zij wonnen vier kaarten om een heat te karten, aangeboden door Kart World Limmen. Op de foto staan (v.l.n.r.): Rick en Ehen Groot, mevrouw Metselaar, Erik Groot van de Stichting Bloemendagen Limmen, Wendy Smit, Gerda Liefting van de Stichting Bloemendagen Limmen, mevrouw Bolten, de heer van der Meer en mevrouw Bil. Eigen foto EGMOND - Tientallen vrijwilli gers zetten zich ieder jaar in om te zorgen dat de avondvier daagse goed en vooral veilig verloopt op drukke en onveilige oversteekpunten in Egmond. Zonder deze vrijwiUigers is het niet mogehjk dit wandelfestijn te organiseren. Daarom vraagt de organisatie (Jeugdbelangen uit Egmond aan den Hoef, onderdeel van Stichting Welzijn Bergen) uw hulp als vrijwilliger. ZeK's als u één avond kunt helpen bent u weUcom. Wat wordt er van u gevraagd? De avondvierdaagse wordt gehouden van 2 tot en met 6 juni. De tijd die u beschikbaar moet zijn is van 18.15 tot 21.15 uur. Het gaat er vooral om dat de wandelaars bijgestaan wor den tijdens het oversteken op druk ke en onveilige punten in de route. Om medewerker avondvierdaagse in de buitendienst te worden dient u 18 jaar of ouder te zijn. Dit in ver band met de wettehjk geregelde leeftijdsbepaling voor het regelen van het verkeer tijdens de diverse oversteken. U kunt zich als vrijwilliger aan melden of informatie opvragen via egmondsea4d@hotmail.com, tel. 072-5063851 (na 18.00 uur), bij voorkeur voor 20 mei. Zie ook www.egmondsea4d.nl. Zonder de onmisbare hulp van vrijwilligers kan de organisatie van Egmond aan den Hoef geen veilige Avondvierdaagse garanderen. Elgen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 16