Slingerende aanhanger wordt automobilist fataal Wfef.nl Gevluchte Tibetanen gelukkig in Heiloo Mooie meiwandeling in het Heilooër Bos Welkom bij Intratuin ■MJ Jrn H E I L O O 3 www PvdA Het is weer tijd voor de motortoertocht adverteren In Nederland proberen ze een normaal bestaan op te bouwen INTERNATIONALE SOLIDARITEIT Wat betekent dat in de 21e eeuw? 18 mei van 10.00 tot 17.00 uur intratuin UITKIJKPOST 14 MEI 2008 HEILOO - Een slingerende aan hangwagen is donderdag een 77-jarige automobilist uit Heiloo fataal geworden. Het ongeval gebeurde tussen Stompetoren en Schermerhorn. Op het rechter weggedeelte reed een 47-jarige man uit Boxtel in een bestelbus in de richting Alkmaar. Achter zijn auto zat een aanhangwa gen gekoppeld (autoambulance) waarop een oude Amerikaanse stati onwagen stond. Vanuit tegengestel de richting kwam een vrachtauto. Mogelijk door de rijwind van deze vrachtauto begon het busje en de aanhanger te slingeren, waarbij de linker voorkant van de aanhanger over de wegas kwam. Achter de vrachtwagen reed een personenauto in de richting Hoorn. Deze perso- De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gel den aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: maandag 14.00 t/m 16.00 uur donderdag 14.00 t/m 16.00 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.301/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijk voor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. nenauto, bestuurd door de 77-jarige man uit Heiloo, reed met zijn linker voorkant tegen de aanhanger. Hierdoor werd de gehele zijkant uit de auto gerukt. De bestuurder raak te hierbij zo ernstig gewond dat hij ter plaatse overleed. De stationwa gen schoot bij de aanrijding van de autoambulance en kwam in de berm van de Noordervaart terecht. De bestuurder van de bestelbus, alsmede een inzittende van het busje, liepen geen lichamelijk letsel op. De politie heeft een technisch onderzoek ingesteld naar de oor zaak van het ongeval en naar de technische staat van de voertuigen. HEILOO - Op 18 mei is het weer de hoogste tijd om de motor uit de garage te halen, beetje poetsen, benzine erin, motorpak aan, helm op en Na enige tijd van rust is het weer zover. De Ypsalon heeft weer een makkelijk te rijden en goed omschreven route gepland, waar u zich als motorrijder weer helemaal kunt inslingeren voor het nieuwe seizoen. Vertrek is dit jaar vanaf De Ypsalon en de route gaat via Akersloot, Spijkerboor, Rustenburg, Medemblik, en via Sint Maartensbrug en Warmenhuizen weer naar het eindpunt in Heiloo. Ben Drenth heeft deze route beschikbaar gesteld. Inschrijving en start zijn tussen 08.00 en 10.00 uur in wijkgebouw De Ypsalon, De Hucht 4, Heiloo. Voor u vertrekt, krijgt u naast de uitgebreide route beschrijving, een kop koffie of thee met koek. Deelname is geheel voor eigen risico, de uitzetters en de organisatie zijn niet aansprakelijk voor schade tijdens, voor en na deze toeristische motortoertocht. Er kan individueel of in groepsverband gereden worden (groepen liefst minder dan acht acht motoren in verband met de verkeersveiligheid. De inschrijvingskosten voor de tocht bedragen 3,- per motor. Na de rit is de Ypsalon geopend om gezellig nog even na te praten en iets te drinken. Voor informatie kunt u contact opnemen met Jacques van Linden, tel. 072-5339058. 1 08HULS& Dojee, Tseda en Tsewang (v.l.n.r.) wonen, na een gevaarlijke vlucht uit hun vaderland Tibet, sinds 2004 in Heiloo. Foto: Carolien Breed- „...De Chinese cultuur overheerst in Tibet. In de hoofdstad Lhasa is het aantal Tibetaanse inwoners zelfs in de minderheid ten opzichte van de Chinezen." Dojee is op zijn zevende het klooster ingegaan en heeft daardoor kunnen leren. Voor Tibetaanse jon gens is de enige mogelijkheid tot scholing het klooster. Meisjes heb ben nog minder kans op scholing. Sommige ouders sturen hun kinde ren om deze reden naar India. In het klooster groeide bij Dojee het besef, dat Tibet ooit een onafhankelijk land is geweest met een eigen geestelijk leider, de Dalai Lama. „Het aantal monniken is tijdens de overheersing van China drastisch verminderd. Voor de Chinese inval telde het klooster in mijn dorp ruim duizend monniken. Nu zijn dit er nog maar zo'n tweehonderd. De situatie in Tibet is al jaren zeer ernstig, maar de afgelopen maan den is de onrust toegenomen. Tseda runde vroeger samen met zijn broer een eigen zaak. „Tibetaanse bur gers hebben veel plichten en maar weinig rechten. In mijn dorp was het, tot voor kort, redelijk rustig. De onrusten in Lhasa afgelopen maart waren voor de Chinese bestuurders aanleiding om een 'handtekeninge nactie' te houden. Iedere inwoner van het dorp werd gedwongen een brief te ondertekenen waarin je erkende, dat de Dalai Lama een kwalijke separatist is." „Negen mensen weigerden dit te doen, waaronder vijf monniken. Het klooster en het dorp werden daarna door het leger omsingeld. Twee monniken zijn doodgeschoten. De weigeraars zijn het bos ingevlucht, maar als ze gepakt worden, wacht hen hetzelfde lot. De monniken heb ben hun leven gegeven voor Tibet. Maar zonder media in de buurt hoort niemand in de rest van de wereld van hun lot. Wij, Tibetanen in het vrije Westen, zien het als onze taak deze feiten bekend maken!" In Nederland proberen ze een normaal bestaan op te bouwen. Tsewang volgt een opleiding in de zorg en loopt stage in een verzor gingstehuis. Tseda en Dojee zijn werkzaam als kok. Ook Tempa en Gyantsen werken in de horeca. Ze zijn dankbaar, dat Heiloo ze zo goed ontvangen heeft! HEILOO - De eiken en beuken op het landgoed Nijenburg staan al weer volop in blad. Op de grond zijn de eerste lentebo den, zoals speenkruid en das- look, al weer bijna verdwenen. Het is de laatste weken een nogal zomerachtige lente in het Heilooërbos. Heel fleurig met uit bundige dagkoekoeksbloemen, flui- tenkruid en hier en daar lelietjes der-dalen. De fitissen, tjiftjafs, zwartkoppen, en nachtegalen zijn nog volop te horen. Kom genieten tijdens een instructieve wandeling met een natuurgids van het IVN, de Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie. De wandelingen vin den elke derde zondag van de maand plaats, beginnen om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg en duren onge veer twee uur. Dat wordt nu dus zondagmorgen 18 mei. Een donatie (richtlijn 2 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen, tel. 072-5325110. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces Heerhugowaard Middenweg A1, 072-5757157, donderdag en vrijdag koopavond. Discussiebijeenkomst op woensdag 21 mei in het Open Huis in Heiloo Aanvang 19.30 uur - toegang gratis Spreker tijdens deze bijeenkomst is Marije Laffeber, Internationaal Secretaris in het partijbestuur van de Partij van de Arbeid. Hoe ver gaan we met onze internationale solidariteit in de 21ste eeuw? Moeten Nederlandse militairen deelnemen aan vredesmissies? Hoe gaan we om met de huidige voedselcrisis en de klimaatproblemen? En vele andere vragen die gaan over internationale solidariteit. En natuurlijk Europa: wat moet er in het verkiezings programma voor de Europese verkiezingen komen te staan? Kom en discussieer mee over deze onderwerpen! De avond is toegankelijk voor zowel PvdA-leden als niet-leden. Inlichtingen: Louise Kaper, voorzitter afdeling Heiloo tel. 072 - 533 23 18

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 3