Eerste paal Maalwater geslagen Opbrengst vrijmarkt voor goede doel H E I L O O BEDRIJF BELICHT Test Kalibratie Service BV Vriendinnen van De Duif verkopen spulletjes voor project in Ghana 5 WSBmËmsm Wethouder Opdam:Maalwater nu al memorabel' UITKIJKPOST 1£ MEI 200 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Vooraanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus68,1850AB Heiloo. Of per-e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Mario Sacksioni Directeur EW Schellevis, Otterkoog 14b, Alkmaar, tel. 072-5648193, www.tks.nl, e-mail: f.schehevis@tksonIine.nl. ALKMAAR - Begonnen in 1996 in Heiloo met een meetwagen voor mobiele kalibratie, is TKS inmiddels uitgegroeid tot een bedrijf met een vast- en mobiel laboratorium aan de Otterkoog in Alkmaar. Bedrijven die werken met meetinstrumenten, zoals bijvoorbeeld een elektricien of installateur, maar ook medische- en zorginstellingen, installatiebedrijven en dergelijke, hebben er mee te maken: de meetinstrumenten moeten regelmatig gekalibreerd worden om zeker te stellen dat dezelfde functies en precisie worden behouden! Dit is een voorwaarde om in aanmerking te komen voor de felbegeerde kwaliteitscertificaten. Ook een NEN 3140 keuring, verplicht door de ARBO wet, kan worden uitgevoerd. Doorgaans gaan Noord-Hollandse bedrijven voor het kalibreren en de NEN keuring van hun apparatuur verder van- huis, terwijl dit ook door TKS in Alkmaar vakkundig en in één keer uitgevoerd kan worden. Test Kaübratie Service BV beschikt over het ISO 9001- en het VCA vei ligheidscertificaat en is vanaf 28 februari 2008 erkend door de Raad van Accreditatie (aangesteld door Economische Zaken) met een ISO 17025 accreditatie. Dit laatste is het hoogste kwaliteitsmanagement certificaat, specifiek voor kalibratie laboratoria. Verschil met de ISO-9001 is dat hier ook de technische competentie moet worden aangetoond. TKS onderscheidt zich door in het vaste laboratorium of mobiele meet- unit, maar ook ter plekke meetinstrumenten te kalibreren. Zo hoeft een ondernemer niet meer met zijn kostbare apparatuur op pad en kunnen instrumenten die niet verplaatst kunnen worden, zoals een oven, toch gekalibreerd worden. Frank Schellevis legt uit: „TKS is een vrij uniek bedrijf in Noord-Holland. We kalibreren meetinstrumenten, zodat ze nauwkeurig zijn en blijven, voor allerlei verschillende soorten bedrijven. De kwaliteit van producten is steeds meer afhankelijk van betrouwbare metingen. Door een toenemende wereldhandel in allerlei producten is het van belang, dat metingen herleidbaar zijn naar zowel nationale- als inter nationale meetstandaarden. Alleen zo is de maat van bijvoorbeeld een onderdeel zoals een moer, gemaakt in China, passend voor een bout die in Duitsland is gefabriceerd." De meettechnieken die voor kalibratie in aanmerking komen zijn: druk, elektrisch, temperatuur, vochtigheid en PH waarde. „Onder constante omstandigheden qua temperatuur en luchtvochtigheid kunnen we in ons vaste of mobiele laboratorium meten of een meetinstrument afwijkt van de vereiste standaard meting. De te kalibreren bereiken van verschillende instrumenten zijn groot, bijvoorbeeld een temperatuur genereren van - 200°C tot 2300° C en spanning meten tot 40.000 Volt. Gebruikelijk was het enige tastbare van een kalibratie een 'stuk papier' in de vorm van een certificaat. TKS biedt de mogelijkheid tot een online databeheersysteem. Via 'TKS Certificate Manager Online' kan de klant zijn certificaten bekij ken, printen of downloaden, waar of wanneer hij deze gegevens wil inzien. Ook voor ondersteunende activiteiten en advies kan men bij TKS terecht. We doen er alles aan om ons te blijven onderscheiden en de klant van dienst te kunnen zijn!" HEILOO - De eerste officiële paal van nieuwbouwproject het Maalwater is geslagen. Dinsdag 29 april nam wethouder Rob Opdam op het voormalig sport park plaats in de cabine van de heimachine. Onder toeziend oog van een groot aantal belangstellenden sloeg hij de spreekwoordelijke eerste paal. Na afloop van de heisessie vertrok het gezelschap naar de HSV-kantine. In de kantine refereerde wethouder Rob Opdam tijdens een korte speech aan de looptijd van het pro ject. Eerder die dag was hij aange sproken door iemand die de feeste lijkheden rond het slaan van een eerste paal maar onzin vond. „Maar het is juist goed om stil te staan bij zo'n eerste paal", meent Opdam. „Want het is een langlo pend project. Dat maakt deze eer ste paal tevens een mijlpaal. Deze locatie stond al jaren hoog op ons verlanglijstje. In Heiloo is een tekort aan woningen voor starters. Eerder is de Ponyclub al verhuisd naar de Zeeweg. In 2006 zijn de voetbalvelden en tennisbanen ver plaatst. Daarmee ontstond er ruim te voor ontwikkeling. Bij het Maalwater ligt het accent op goed kope woningen: maar liefst 60% valt in die categorie. En dat is memorabel voor Heiloo", stelt Opdam. Dat het lang heeft geduurd voor dat de eerste paal de grond in is gegaan, heeft alles te maken met de wettelijke procedures die moeten worden doorlopen. „Daarbij is heel zorgvuldig te werk gegaan. Mensen mogen bezwaar maken. Tegelijkertijd moeten we oppassen dat we ons niet verhezen in proce dures. Het is de kunst om een balans te vinden. We kunnen nu echt gaan bouwen. Ja, we zijn in blijde verwachting." Kennemer Wonen- directeur Martin van Hooff vindt het wel meevallen met de lange looptijd. „Zeker als je bedenkt dat het realiseren van een eenvoudige op- en afrit bij een rijksweg veel meer tijd in beslag neemt", lacht Van Hooff. HEILOO - Tijdens Koninginnedag heeft een aantal vriendinnen (uit groep 7/8 van CBS de Duif) 200 euro opge haald voor een goed doel. Nadine de Groot, RocheUe Mey, Femke van der Woude, Samantha Robertson, Sophia Biboze, Wietske Postma en Jaimily Slootman ver kochten op de vrijmarkt hun eigen spulletjes/speelgoed, eigengemaakte armbanden, sleutelhangers en haar- extensies en ook kon er worden gedoneerd. Op vrijdag 9 mei hebben ze de ingezamelde 200,- overhan digd aan de heer Jan Bras. Jan Bras is de vader van Carla Bras, die sinds 11 januari in Ghana verblijft om daar als vrijwilligster te werken voor de Resource Link Foundation, een Non Goverment Organisation die voorlichting geeft op scholen over Aids/HIV Daarnaast zet RLF zich ook in voor de rechten van de vrouw. Omdat RLF geen overheids organisatie is moeten ze geld krijgen via fondsen en van de overheid zelf. De laatste geeft dit jaar niet veel geld uit om projecten te ondersteu nen omdat de verkiezingen dit jaar zijn. Bij de overhandiging van het geldbedrag aan de heer Jan Bras, hebben ze telefonisch contact gehad met Carla Bras, om persoonlijk aan haar te vertellen dat ze een geldbe drag voor de stichting hadden inge zameld. Carla reageerde heel enthousiast op dit leuke nieuws. Het geld zal gebruikt worden om het dak van een school in Ghana te herstel len. De kinderen daar krijgen nu les onder een mangoboom. U kunt natuurlijk ook doneren, via bankre keningnummer 14.28.58.285. Nadine de Groot, Roebelle Mey, Femke van der Woude, Samantha Robertson, Sophia Biboze, Wietske Postma en Jaimily Slootman overhandigen de chequa aan Jan Bras. Foto: Mario Sacksioni Na afloop van de heisessie vertrok het omvangrijke gezelschap naar de HSV-kantine. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5