Bintangs op Bukpodium Weer Jazz walk in Heiloo Canadese organist in de Ter Coulsterkerk Uitvoering van Handel's Messiah in de Witte Kerk Vooijaarsconcert Caecilia met Maribelle H E I L O O VtffA deutekom Corso Horton BOEK VAN DE WEEK De boodschapper De Koran door Kader Abdolah Boek van de week: De boodschaper De Koran De Bintangs werden een soort Nederlandse Rolling Stones Gerard Leegwater is sinds de oprichting muzikaal leider Gerard Leegwater twintig jaar kerkmusicus UITKIJKPOST 14 MEI 200 Net als vorig jaar wordt ook dit jaar op de podia van verschillen de horeca-aangelegenheden in Heiloo door diverse jazzmuzikan ten muziek gemaakt. Archieffoto De makers van Ice Age brengen een geheel nieuw avontuur dat gebaseerd is op de jeugdboeken van Dr. Seuss. Horton is een nieuwsgierige, fantasierijke olifant die het leven positief tegemoet gaat en altijd een luisterend oor biedt. Diep in de jungle hoort de kleine olifant plots een stem uit een klein stofdeeltje in de animatiefilm 'Horton Hears A Who!'. Het blijkt een miniscule planeet te zijn waar de stad Who-Ville op gelegen is. Horton vertelt over zijn ontdekking aan de andere dieren in de jungle van Nool, maar zij geloven hem niet en dreigen er zelfs mee het pluisje te vernietigen. Daarop besluit Horton er alles aan te doen om de planeet van de Who's te bescher men, samen met behulp van zijn vrienden. Naast Carrey zijn er stemmen gebruikt van onder ande re Steve Carrell, Carol Burnett, Seth Rogen, Will Arnett, Isla Fisher, Dan Fogler, Amy Poehler, Dane Cook, Jaime Pressly en Jonah Hill. Deze animatiefilm wordt geregis seerd door Jimmy Hayward en Steve Martino, die met Horton Hears A Who! hun eerste grote regiedebuut maken. De boodschapper is een prachtige vertelling over het leven van Mohammad. Kader Abdolah beschrijft via de verhalen van tijdge noten hoe de jonge Mohammad in Mekka opgroeit. Hoe hij als profeet, in naam van Allah, de strijd aangaat met de gevestigde orde. In die peri ode worden aan Mohammad open baringen gedaan die de inhoud van De Koran gaan vormen. De Koran en het leven van Mohammad zijn onlosmakelijk met elkaar verbon den. Kader Abdolahs vertaling maakt de Koran toegankelijk voor iedereen. U kunt het zien als een wandeling door de Koran: hij heeft geprobeerd u als lezer mee te némen naar alle hoeken van het boek. Daarbij geeft hij aan dat alle zinnen van de Koran suggestief zijn: Je kunt ze op verschillende manie ren vertalen, waarbij fouten worden gemaakt. Er zijn veel onduidelijkhe den in de oorspronkelijke Koran. Abdolah heeft er alles aan gedaan de teksten iets duidelijker te maken. Lees, en bewonder het. door Kader Abdolah voor 39)9® Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo HHn wJÊÊI naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl HEILOO - Het is 1961: De Bintangs zijn geboren! Nu 47 jaar verder staan de mannen nog steeds op het podium. Zijn ze oud en verlept? Nee, ze roc ken nog steeds alsof ze 18 zijn! De Bintangs is de naam van een van de oudste Nederlandse pop groepen. De groep werd in 1961 in Beverwijk opgericht door Frank (bas, zang) en Arti Kraaijeveld (gitaar, zang). Men speelde indo- rock (Bintang betekent 'ster' in het Indonesisch en is ook een bier merk) maar ging al snel over tot een ruig soort rhythm blues. De optredens waren enerverend en de Bintangs werden een soort Nederlandse Rolling Stones - de Mick Jagger-achtige stem van Gus Pleines droeg daar zeker toe bij. De Bintangs kenden zeer veel bezettin gen, met Frank Kraaijeveld als (bijna) constante factor - broer Arti verliet de Bintangs in 1972. Onder anderen zanger Gus Pleines en de gitaristen Jack van Schie en Jan HEILOO - Het cantatekoor Collegium Vocale Camerata geeft ter gelegenheid van het twintigjarig jubileum van kerk musicus en dirigent Gerard Leegwater op zaterdag 24 mei in de Witte Kerk een uitvoering van het beroemde oratorium Messiah van Handel. Aanvang 20.00 uur. Leegwaters cantatekoor geniet vooral bekendheid door de maande lijkse uitvoeringen van Bach-canta- tes in de Witte Kerk in Heiloo en de Koögerkerk in Zuid-Scharwoude. Nu heeft het koor het jubileum van Leegwater aangegrepen om het omvangrijke muziekstuk van Handel ten gehore te brengen. Solistische medewerking verlenen de sopraan Sabine Kirsten, de cou- ter-tenor Paul Barten, de tenor Hans van Dijk en de bas Gerard HEILOO - Op vrijdag 23 mei om 20 uur zal het Pels en van Leeuwen orgel in de Ter Coulsterkerk worden bespeeld door de bekende Canadese orga nist Andre Knevel. Elk jaar komt de in Nederland geboren en naar Canada gemigreer de organist naar ons land om een aantal concerten te verzorgen. Tevens wordt medewerking ver leend door de bekende panfluitiste Liselotte Rokyta met wie Knevel al Wijte hebben met onderbrekingen vele jaren deel uitgemaakt van de band. Pleines verliet de band defini tief in 2004 en overleed op 28 maart 2007. Het duurde tot 1969 voordat de eerste elpee werd uitge bracht: 'Blues on the ceiling'. Het jaar daarop volgde Traveling in the U.S.A., met daarop de hit Ridin' on the L&N. Met enige regel maat bleven de Bintangs platen uit brengen, met als artistiek hoogte punt het album Genuine Buil (1975). De band is er enige malen mee opgehouden om telkens weer door te gaan en nog steeds op te treden. Op 16 mei gaan de deuren van Buk Buk- om 21.00 uur open en en de entree bedraagt 8,-. Rooker. Het koor wordt begeleid door een professioneel orkest. Gerard Leegwater is sinds de oprichting muzikaal leider van het koor. Hij studeerde aan het conser vatorium in Alkmaar en daarna in Utrecht. Hij is sinds 1988 als can tor-organist verbonden aan de Witte Kerk en later aan de Ter Coulsterkerk. Kaarten kosten 20,-, en zijn te reserveren via 0224-290802 of per mail: p.oosterkamp@kpnplanet.nl. en verkrijgbaar voor aanvang in de kerk. verschillende tournees door Canada en Zuid Afrika heeft gemaakt. Ook is te gast de bekende organist Dub de Vries met wie Rokyta en Knevel een aantal cd's heeft geproduceerd. Er zullen werken worden uitgevoerd van onder andere Handel Shubert, Franck, Mozart, Lefebure, Wely, Lemmens, Leclerc en improvisatie. Entree is acht euro. Voorverkoop donderdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur in de Ter Coulserkerk. Telefonisch reserveren via tel. 072- 5332703 of 5323241. HEILOO - Eind deze maand is het weer Jazz wat de klok slaat! Van donderdag 29 mei tot en met zondag 1 juni vindt de tweede editie van het jazzfesti val plaats onder de noemer Jazz Walk'. Op de podia van verschillende horeca-aangelegenheden in Heiloo zullen diverse jazzmuzikanten hun kunsten laten horen. Dit jaar is de bezetting overweldigend. Grote namen als Emmery, Engels en Agerbeek zijn, mede dankzij de sponsors, naar Heiloo gehaald. Na een succesvolle start met live jazzmuziek vorig jaar heeft de orga nisatie er dit jaar voor gekozen om alle remmen los te gooien en een groots jazzfestival neer te zetten. Gedurende vier dagen zullen meer dan vijftig verschillende muzikanten diverse podia bestijgen om veel, heel veel, jazz te laten horen. Medeplaatsgenoot Eric Nap, jazz man in hart en nieren, is er in geslaagd om een zeer uiteenlopend jazzrepertoire te programmeren. Van easy listening en dixieland tot latin jazz, het komt allemaal langs. HEILOO - Het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia geeft op zaterdagavond 17 mei een voorjaarsconcert in theater De Beun te Heiloo. Dan valt er ook een bijzondere gast te beluisteren: zangeres Maribelle. Deze Volendamse is bekend van vele mooie Nederlandstalige liedjes, zoals het nummer 'Ik Hou Van Jou' dat zij zong op het Eurovisie Songfestival van 1984. Harmonie Caecilia zal voor de pauze optreden met haar jeugdorkest en A-orkest, onder meer met muziek uit de musical Les Misérables en een arrangement van 'Rood' van Marco Borsato. Na de pauze kunt u de warme stem van Maribelle beluisteren. Ook zal zij een nummer zingen met de harmo nie. De avond wordt afgesloten door Caecilia. Het concert begint om 20.00 uur in theater de Beun in Heiloo. Kaarten kosten 10,-. Donateurs van Caecilia en kinderen tot en met 15 jaar betalen 7,50. U wordt aangeraden kaarten te reser veren (vol vol) door een mail te sturen aan concerten@caecilia-hei- loo.nl onder vermelding van van uw naam en adres, of u donateur bent en het aantal kaarten. De kaarten De aftrap vindt plaatst op donder dag 29 mei in Buk Buk waar mede organisator Jack Kat een jazz-sessie zal leiden. De volgende dagen staat de gastvrijheid centraal van cafés d'Overkant, De Wit, La Strada en 't Kroegje, restaurants Loocatie, Oosterzij en Klein Varnebroek, wijn- koperij Noordkust, Bibliotheek Heiloo en het plein van het Stationscentrum. Op zondag 1 juni vindt het concert plaats van bassist Harry Emmery, drummer John Engels en pianist Rob Agerbeek. Alledrie hebben zij hun sporen ver diend op grote podia tussen grote namen. North Sea Jazzfestival, Chet Baker, Ramses Shaffi en Dutch Swing College Band zijn daar enkele voorbeelden van. Het optreden van dit gelegenheidstrio vindt plaats in restaurant Klein Varnebroek vanaf 12.30 uur. Voor dit concert wordt een entreeprijs gevraagd van 7,-. Om zeker van uw plaats te zijn, kunt u deze reserveren via het e-mail adres reserveren@jazzwalk.nl. Voor het precieze programma van Jazz Walk kunt u terecht op www.jaz- zwalk.nl en op de genoemde loca ties zullen flyers klaarliggen. liggen dan voor u klaar bij de kassa op zaterdag 17 mei. Ook kunt u kaarten krijgen in de voorverkoop bij De Schrijverij en Theater de Beun te Heiloo. Meer informatie over dit concert vindt u op: www.caecilia-heiloo.nl. Maribelle. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 9