Kunstzesdaagse pakt dit jaar nog grootser uit H E I L O O DAGELIJKS VERS UIT EIGEN BAKKERIJ, EEN WERELD VAN VERSCHIL 11 Monnikenwerk 24,95 U bent van harte welkom vanaf 27 mei kfjjfj DEUTEKOM Un baiser s'il vous plait BOEK VAN DE WEEK Monnikenwerk Monnikenwerk door Peter Lassooy Km Voordeelmarkt Gezellig optreden van en voor ouwe rockers UITKIJKPOST 21 MEI 2008 Een vriendendienst, meer niet. Zo beschouwt Judith haar vrijpartij met Nicolas, sinds jaar en dag haar beste vriend. Rationeel en zorgvul dig hebben de twee hun belangen afgewogen. Als vrijgezel heeft Nicolas behoefte aan 'lichamelijke aandacht'. Judith, gelukkig getrouwd met Claudio, kan op dat gebied wel wat missen. Maar de vrienden rekenen buiten de hef de. Of buiten de lust. Een kus kan grote gevolgen hebben - dat is de strekking van Un baiser s'il vous plait, waarin het verhaal van Judith en Nicolas wordt verteld als waar schuwing aan iedereen die in de verleiding dreigt te komen. Judith wil haar huwelijk niet op het spel zetten, maar raakt verstrikt in haar eigen goede bedoelingen. Ook Nicolas is niet van plan toe te geven aan zijn verlangens, maar ook hij maakt er in de praktijk een potje van. De aankleding van Un baiser s'il vous plait is sober en harmonieus. Begeleid door muziek van Tsjaikovski en Schubert stunte len de personages zich een weg door hun amoureuze verwikkelin gen. Deze film draait vanaf 22 mei slechts twee weken in Corso Bioscoop. De stichting van de Egmpndse Abdij omstreeks 950 n.C. viel samen met de eerste pogingen van de bewoners van Noord-Holland om zich te weren tegen ongewenste watervloeden. In het proces van de waterkering hebben de monniken een grote rol gespeeld, en niet alleen in het gebied rondom de abdij. Hun invloed reikte veel ver der, strekte zich uit tot ver over de provinciegrenzen. In deze studie, die in kort bestek vele eeuwen omvat van strijd tegen het water, wordt ingegaan op de samenhang tussen een aantal factoren die tege lijkertijd aanwezig waren. Storm vloeden en kustafslag, het ontstaan van jonge duinen en een dalende bodem door ontginning van veen gebieden, het waren ingrijpende processen die in betrekkelijk korte tijd het landschap veranderden. Aan de hand van oude kaarten, bodemkaarten en een aantal won derverhalen, opgetekend over leven en werken van Sint-Adelbert, is getracht het landschap van destijds en de ontwikkelingen daarvan in de eeuwen daarna te reconstrueren. door Peter Lassooy voor ADVERTENTIE mw;-' Deze week zijn we nog even gesloten. Drukdoende met alle aanpassingen om het nog beter, lekkerder en voordeliger voor u te maken! FEESTELIJKE HEROPENING op dinsdag 27 mei om 8.00 uur Vomar Voordeelmarkt Heiloo, Stationsplein 34, telefoon 072-532 06 43, www.vomar.nl L 11 Allen geven een workshop in de techniek, die zij het meest hanteren. Coördinatrice Saskia Sengers: ,,Aan de kunstroute, die gehouden wordt op 14 en 15 juni, nemen dit jaar maar liefst 58 kunstenaars uit Heiloo deel! Allen openen de deuren van hun atelier voor pubhek. De route staat in het programmaboekje, dat verkrijgbaar is in de bibliotheek, bij de VW en in openbare ruimtes. De expositie in het Trefpunt zal op dinsdag 10 juni om 16.00 uur wor den geopend door burgemeester Romeyn. Met daaropvolgend een optreden met vurige flamingodans door Grupo Flesta Espana. Schilderes Kitty Meijering zal zich tijdens dit optreden door hen laten inspireren en ter plekke een schilde rij creëren. Tijdens de openingsre ceptie treden Mes Amis op, met Maarten Boers (gitaar) en Sandra Kox (viool) en gastgitarist Matthijs Blom." Meer, informatie is te vinden op www.kunstzesdaagseheiloo.nl of in het programmaboekje. Aanmelden voor een workshop kan bij Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072- 5331297. HEILOO - In de zaal shirtjes van the Pretty Things, the Rolling Stones en natuurlijk de Bintangs. „Jullie zijn niet met veel, maar wel gezellig", aldus Frans Kraaijeveld, al meer dan 45 jaar het gezicht van de IJmóndse Bintangs. En gezellig was het, vrijdag 16 mei in de Buk Buk. Een stevig optreden, oordopjes werden gesig naleerd, waarvan de setlist bestond uit een dwarsdoorsnede van het repertoire. Daarop ontbraken de hits 'Travellin in the USA' en 'Ridin' On The L&N' niet. Foto: Peter Hageman ging in het werken met steen. Abstract schilder Willem Hopman toont zijn olieverfwerk, waarin vor men en kleur een vast gegeven zijn. De ruimtelijke werken in brons, hout en keramiek van Jan Everwijn zijn geïnspireerd op menselijke relaties. Mandala's van Marianne van der Spek zijn eén uiting van haar inner lijk. Paneelschilder Sipke Schoorstra zal een demonstratie geven over de specifieke techniek ervan. Rita Nanne raakt geïnspireerd door haar directe omgeving en belevenissen. Haar werk varieert van abstract tot heel realistisch. Schilderes Lida Beemsterboer toont haar collages. Zij werkt zowel figuratief als abstract. Anita Bleiksloot verwerkt in haar schilderijen ook andere, natuurlijke materialen. De natuur en de omgeving zijn geliefde onderwer pen voor Liesbeth Fievéz om zich kleurrijk uit te drukken. Nico Kool is als rasechte Noord-Hollander gepas sioneerd voor het licht en de sfeer van deze streek. Abraham Brouwer zal de bezoeker verrassen met objec ten, ontstaan vanuit zijn fantasie. Oude gebruiksvoorwerpen worden verwerkt tot een nieuwe creatie. Tijdens de Kunstzesdaagse in het Trefpunt zal werk te bewonderen zijn van deze kunstenaars. HEILOO - Het is al bijna een traditie. Van 10 tot en met 15 juni zal het Trefpunt aan het Abraham du Bois-hof 2 weer in het teken staan van de Kunstzesdaagse. Ook worden tijdens de expositie- dagen weer workshops gegeven (van 10.00 tot 17.00 uur) door de deelnemende kunstenaars. In 2003 is Stichting Ouderenwerk Heiloo gestart met een Kunstdriedaagse. De formule om regionale kunste naars gratis expositiegelegenheid te bieden, in ruil voor het geven van een workshop of lezing, sloeg aan. Sinds vorig jaar is de Kunstdriedaagse uitgebreid naar de Kunstzesdaagse, met daarnaast een kunstroute waarin zowel professio nele als amateur kunstenaars hun atelier openstellen voor publiek. Tijdens de Kunstzesdaagse in het Trefpunt zal werk te bewonderen zijn van elf kunstenaars uit de regio. Zoals bronzen beelden van Angèle Noort, met als thema dans, theater en beweging. Ellen Worm werkt hoofdzakelijk met steen. De tegen stelling tussen ruw en gepolijst, hard en zacht zijn voor haar een uitda- Foto: Carolien Breed Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo IBra WéÊm naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11