Fanfare Showband Heiloo bestaat op 10 juni al weer veertig jaar VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD Op zaterdag 31 mei wordt in sporthal Het Vennewater het jubileum gevierd Met optredens in binnen- en buitenland hoogtepunten behaald showkorps mee te beginnen. Met geleende instrumenten en slagwerk van Ceacilia zijn we begonnen aan de marcheerrepetities. We hadden dus dringend geld nodig. Mijn moe der nam plaats in het bestuur, daar ze veel mensen in het dorp kende. Zij voerde onder andere de gesprek ken met het toenmalige gemeente bestuur voor een lening/subsidie. Om zelf een startkapitaaltje op te bouwen, hadden we het plan bedacht om obligaties uit te geven van 25 gulden per stuk. Met het ver gaarde geld konden we nu eigen instrumenten aanschaffen. De uni formen moesten bijzonder worden; de keuze viel op 'iets Schots'. Het werd uiteindelijk een grijze broek met groene bies, een groen jasje en de baret van Schotse ruit met bovenop de rode pompoen! Ze zijn gemaakt in eigen beheer door mevrouw de Leeuw en 'haar naai- ploeg'. Ons eerste optreden was november 1968. Al gauw werden we nageroepen op concoursen: 'De Schotten zijn er weer!' Ruim één jaar later werd een majorettegroep toegevoegd. Uit het korps van die jaren zijn veel huweüjken voortge komen." Met de overstap naar instrumen ten met ventielen werd voorzichtig een begin gemaakt in 1973. Vanaf 1984 waren deze instrumenten in de fanfarebezetting vertegenwoor digd. Eind jaren tachtig werd geko- HEILOO - Op 10 juni bestaat Fanfare Showband Heiloo maar liefst veertig jaar! zen voor de naam Fanfare Showband Heiloo, waaronder het nog steeds bekend staat. Met optre dens in binnen- en buitenland wer den diverse hoogtepunten behaald. naar volle tevredenheid, aan de Kanaalweg. De majorettes oefenen nu in het PGC gebouw aan de Dors. Tussen 1968 en nu is een aantal 'instructeurs' (dirigenten) de revue gepasseerd, zoals bijvoorbeeld Ruud Peerdeman, Marcel Klok en Bob Kanne. Huidige voorzitter sinds 2005 is Albert Zantinge. Midden jaren zestig, velen waren al van kinds af aan lid van muziek vereniging Eensgezindheid, ont stond het verlangen om meer show te willen geven aan optredens. Dit deed Martin Affourtit, Niek Beemster, Piet Avis, Flip Homeijer, Jan Bakker en mevrouw Affourtit besluiten om een echt 'showkorps' op te richten. Op 10 juni 1968 was Trompetter Korps Heiloo een feit. Oud-voorzitter Affourtit vertelt: „We hadden geen geld, geen instru menten en geen uniformen. Wel hadden we zo'n 18 man om het Op zaterdag 31 mei wordt in sporthal Het Vennewater van 19.30 uur tot ongeveer 22.00 uur het veertigjarig jubileum gevierd. Alle oud-(bestuurs)leden, donateurs, kortom; iedereen die FSH een warm hart toedraagt, is welkom! Meer informatie is te vinden op www.fanfareshowbandheiloo .nl. Roelof Bos doet verslag van de vergadering van de gemeenteraad van maandagavond 19 mei. De schrijver heeft een bureau voor redactionele en journalistieke producties en is oud-wethouder van Heiloo. Dit verslag is bijna geheel gewijd aan het instellen van een commissie uit de gemeente raad die vooronderzoek gaat doen naar de kostenoverschrij- dingen bij de nieuwbouw in het Stationscentrum. Bij agendapunt 13 b deden de fractievoorzitters van CDA, PvdA en WD een initiatiefvoorstel aan de raad tot het instellen van een com missie voor vooronderzoek naar het Stationscentrum. Dit voorstel was op schrift als volgt verwoord: 'Sinds medio 2007 wordt met enige regel maat in commissies en raad gespro ken over het Stationscentrum. Na al die discussies blijft bij sommigen vaak het beeld hangen van ondoor zichtigheid en niet adequaat optre den van de gemeenteüjke overheid. Om hieruit lessen te trekken voor de toekomst rijst de vraag of onder zoek noodzakelijk is. Alvorens hier toe te besluiten is het, op basis van ervaringen elders in den lande, ver standig eerst een vooronderzoek te houden. In dit vooronderzoek dienen in ieder geval de volgende drie vragen beantwoord te worden: 1: Een inventarisatie van de onderwerpen met betrekking tot het Stationscentrum die met het oog op lessen voor de toekomst in kaart gebracht moeten worden. 2: De afweging per onderwerp of een raadsonderzoek het juiste instrument is. 3: Een formulering van de onder zoeksvragen als vraag 2 positief wordt beantwoord en een plan van aanpak voor de dan in te stellen onderzoekscommissie Drie raadsleden in (voor)onder- zoekscommissie Stationscentrum De raad volgde maandagavond dit voorstel en benoemde uit zijn midden drie leden voor de commis sie voor vooronderzoek. Fractievoorzitter Cees Rootjes van de PvdA, eerste initiatiefnemer voor het initiatiefvoorstel, meldde dat hij vóór de vergadering namens de drie indieners aan de fracties om kandidaten had gevraagd. Hij had alle fracties bereikt, behalve de NCPN, Willem Gomes. Rootjes had vier kandidaten gevonden. Hierop zei René van Splunteren, fractie voorzitter van de WD en mede-ini tiatiefnemer, dat zijn fractie alsnog het verse raadslid Theo van Beek als kandidaat naar voren schoof. 'Hij is onbezoedeld', aldus Van Splunteren. Van Beek werd gevoegd bij het viertal dat door Rootjes was verzameld: voor Heiloo 2000 John Daas, voor GroenLinks Robert Bosman, voor de PvdA Cees Rootjes zelf en voor het CDA Hessel Hiemstra. Voordat tot stemming kon worden overgegaan, luchtte Willem Gomes nog wel zijn hart: 'Rootjes heeft mij niet bereikt! Hoe kan dat? Ik ben vergeten, ik ben daar kwaad over!' En dan was er nog de vraag van Robert Bosman van GroenLinks over de kandidatuur van John Daas: 'Kan het wel dat een oud-wethou der in zo'n commissie komt?' Antwoord vah Cees Rootjes: 'Ja, dat kan bij een vooronderzoek, het kan niet als tot een defini tief raadsonderzoek besloten zou worden.' John Daas was deze avond overigens afwezig, evenals André Czeyki van de PvdA, zodat er 17 stemmen konden worden uitgebracht. Vervolgens werd schriftelijk gestemd. Van de 17 stemmen bleek er 1 blanco en waren er 16 uitgebracht op een of meerdere kandidaten. Daas kreeg 3 stem men, Bosman 5, Rootjes 7 Hiemstra 9 en Van Beek 14. Zodoende kwam de commis sie voor het vooronderzoek te bestaan uit Van Beek van de WD, Hiemstra van het CDA en Rootjes van de PvdA. Wel allemaal leden van de coalitie. Er was geen enkel lid van de oppositie (Heiloo 2000, GroenLinks en NCPN) benoemd. Verrassende apotheose Dit gegeven leidde later op de avond, na sluiting van de vergade ring, tot een verrassende apotheo se. PvdA'er Cees Rootjes, initiatief nemer raadsonderzoek van het eerste uur, zond kort voor midder nacht een e-mail naar de voorzitter van de raad, Hans Romeyn, waarin hij schreef: 'Ik ben zeer ongelukkig met de uitkomst van de stemming die doet vermoeden dat de coalitie partijen vooraf de zaak zodanig hebben geregeld dat de commissie alleen maar uit leden van de coalitie zou gaan bestaan. Dit is nooit de bedoeling geweest van mijn fractie toen zij met het idee van een raadsonderzoek kwam. Door deze uitkomst van de stem ming begint de commis sie met een achterstand vanwege zijn samen- stelling Om die reden leg ik het lid maatschap van de commissie neer om zodoende ruimte te maken voor het lidmaatschap van Robert Bosman.' Omdat Rootjes deze mail enkele minuten later aan bood aan uw verslaggever, kon ik er hier melding van maken. Onder andere deelname aan het Wereld Muziek Concours in Kerkrade (1989) en een optreden in de film 'Ja zuster, nee zuster'. Repeteren doen ze al zo'n 35 jaar, Tenslotte vermeld ik nog: dat met veel lovende woorden en een receptie afscheid werd genomen van Guda Kager als grif fier van de gemeenteraad; dat bij acclamatie werd benoemd als vervanger van de grif fier tot het moment van benoeming van de nieuwe griffier: Eva van der Voorde; dat de heren Woudstra en Hopman gebruik maakten van het inspreekrecht om duidelijk te maken hoe ongelukkig zij waren met de nieuwbouw op het terrein van het oude postkantoor en de gevolgen daarvan voor de verkeerssitu atie, maar dat de gemeenteraad het collegevoorstel tot wegonttrekking van een gedeelte van de Matthijs Zonderhuisweg toch volgde; alleen de NCPN was hier tegen; en dat een voorstel van Heiloo 2000, toegelicht door Jan Valkering, om te pleiten voor een hogere ver- g o e d i n g voor raad sleden, alge mene steun kreeg.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 13