Leidt besluitvorming Schiphol tot meer overlast in Heiloo? Grande Finale Big Buk Bulc Band Battle Deelnemers gezocht voor particulier 'begeleid zelfstandig woonproject' H E I L O O 17 Mishandeling op de Heerenweg UITKIJKPOST 21 MEI 2008 HEILOO - Vrijdag 24 mei is het dan zover: de grande finale van de Big Buk Buk Band Battle 2008! Deze avond zullen vijf bands strijden om de felbegeer de Buk Buk Bokaal en een optreden op het Karavaanfestival. Deze keer ook een heel bijzonder jurylid, namelijk; De burgemeester van Heiloo in eigen persoontje. De volgende bands zullen deze avond de strijd met elkaar aangaan: Calima (rock): Calima is opgericht na het afbrokkelen van VoltaMusic eind 2007. Deze band is dus zeer jong, maar begint door te dringen in de Noord-Hollandse muziekscene. De stijl is een combinatie van een voudige gitaren, meeslepende zang- lijnen, stevige drumpartijen en een wat gitaar klinkende bas. Een underground band met af en toe een wat poppy sound. Deafening (metal): Sinds het ontstaan van de band in 2005, heeft de band een indrukwekkende lijst met optredens en groeit het repertoire. De muziek stijl wint in de jaren aan gecompli ceerdheid, maar blijft met beide benen in de metal. Op het podium is de band een stabiele spannende fac tor, met een strakke set aan krachtige en opwindende songs. Melodieus met een zanger die meent wat hij zingt! El Commandante (britpop rock): Deze band is pas sinds een paar maanden een feit en weet nu al zalen plat te spelen met hun combi natie van britpop en rock. Op het podium knalt de energie er vanaf en ja, dat slaat ook over op het pubhek.. Dansen! Fhmous Crap (pop rock): Gestart op 6 juni 2006 onder de naam 'Paranoia' komt Fhmous Crap met alternatieve pop/rock. De heren (en dame) zijn ooit begonnen als coverband, maar hebben zichzelf ontpopt tot een heuse rockformatie waar niemand op stil blijft staan. Met vindingrijke gitaarpartijen, beukende drums, bass-riffs waar men u tegen zegt en een zangeres die al zingt vanaf dat ze kon praten, is Fhmous Crap nu klaar hun knalwerk ten gehore te brengen in Buk Buk! R! (experi mental jazz funk): Pedalen zijn net zo belangrijk als de instrumen ten zelf, en dit heeft hele aardige effecten tot gevolg. Soms zorgt de band voor een discosfeertje, dan is het weer funk, dan een likje jazz; R! experimenteert in het kader van dansbare, al dan niet geïmprovi seerde, muziek. Als je je onbestemd voelt en wilt laten verrassen en meesleuren in onbekende land schappen die toch enigszins funky en vooral experimenteel zijn: R! De deuren van Buk Buk gaan open om 21.00 uur. De entree bedraagt 5,-. Check: www.bukbuk.nl voor meer informatie. HEILOO - Een 27-jarige man uit Egmond-Binnen is om 01.50 uur aangehouden op de Heerenweg. Hij wordt verdacht van het mis handelen van een 17-jarige jon gen uit Heiloo. De jongen hep bijna tegen de verdachte aan toen hij de kroeg uit kwam en zei hem gedag. Hierop werd de man kwaad en kreeg het slachtoffer een vuist in zijn gezicht. Tegen de verdachte wordt proces-verbaal opgemaakt. HEILOO - Schiphol wil groeien en het aantal vliegbewegingen uitbreiden van 425.000 naar tenminste 600.000 per jaar. In de Commissie Regionaal Overleg Schiphol (CROS) wordt door luchtvaartpartijen, bestuurders uit de regio en bewoners gesproken over geluidshinder, luchtverontreini ging en veiligheid. Inzet is opti maal gebruik van de luchtha ven, waarbij hinder voor de omgeving wordt vermeden. Heiloo is vanaf begin 2007 ver tegenwoordigd in cluster Noord (Beverwijk, Heemskerk, Velsen, Castricum, Uitgeest en Heiloo) van de CROS door wethouder Opdam namens het bestuur en Wim Dekker namens bewoners. Wethouder Opdam: „De motivatie om hd te worden van de CROS is, dat we wil len weten wat er speelt. We probe ren er met z'n tweeën voor te zor gen, dat Heiloo niet het kind van de rekening wordt. Daarbij willen we echter niet de illusie wekken, dat Heiloo in z'n ééntje de problemen oplost. We maken deel uit van een groter geheel. De vermindering van bijvoorbeeld de geluidshinder voor de éne cluster betekent vaak een verslechtering van de situatie voor de andere." Wim Dekker: „Het probleem van hinder is van omgeving Amsterdam meer naar het noorden verschoven, naar de minder dichtbevolkte gebie den. Gemeenten als Castricum en Uitgeest hebben een toename van overlast gekregen. Heiloo is tot nu toe enigszins buiten schot gebleven, maar een verdere groei blijft niet zonder gevolgen. Naast het CROS bestaat het overleg- en adviesor gaan 'De Alderstafel', onder voorzit terschap van de heer Hans Alders. Hierin zijn delegaties van belang hebbende partijen vertegenwoor digd, zoals het Rijk, provincie Noord-Holland en lokale overheden, luchtvaartpartijen en afgevaardig den van omwonenden. 'Aan' de Alderstafel wordt de middellange termijnontwikkeling (tot 2020) met betrekking tot de groei van Schiphol onderzocht, besproken en vastgelegd in een convenant. Via de vertegenwoordiger in de delegatie hebben de bewonersvertegenwoor digers invloed op de Alderstafel. Ook in de daaropyolgende wetge ving kunnen omwonenden via de inspraak invloed uitoefenen op de Milieu Effect Rapportage (MER). Rond 31 mei volgt een advies van de Alderstafel aan de ministeries van Verkeer en Waterstaat en VROM. Te verwachten valt, dat dit advies door de ministeries wordt opgeyolgd. De bewonersvertegen woordigers eisen een pakket aan concrete hinderbeperkende maatre gelen, in ruil voor verdere groei." Rob Opdam: „We weten nog niet wat dit advies zal inhouden, maar voordat we ons fiat geven, moeten we overtuigd zijn dat de huidige korte termijnmaatregelen, zoals het anders aanvliegen, evenredige ver deling over start- en landingsbanen, het- vermijden van woonkernen en zo min mogelijk nachtvluchten, effectief zijn en worden gehand haafd. Technisch is veel mogelijk, maar dan moet de wil van de lucht vaartmaatschappijen er wel zijn om het uit te voeren. We hebben hiero ver tot nu toe nog niets concreets vernomen. Heiloo wil pleiten voor hinderbeperkende maatregelen die effect hebben!" Meer informatie over dit onderwerp is te vinden op www.crosnet.nl,www.bas.nl en www.vlieghinder.nl. Voor vragen of opmerkingen kan men mailen naar cros_heiloo@hotmail.com. of naar info@heiloo.nl. Wim Dekker houdt in de CROS (Commissie Regionaal Overleg Schiphol) namens de bewoners van Heiloo in de gaten of en hoe Schiphol voor overlast zorgt. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Voor jongeren met een beperking bestaat, als ze hun vleugels willen uitslaan, de mogelijkheid om begeleid zelf standig te gaan wonen via een zorginstelling. Maar ook is het een optie om voor een particu lier woonproject te kiezen, waarbij de jongeren op onge dwongen wijze zelf hun mede bewoners kunnen selecteren. ren. Bij genoeg gegadigden is het de bedoeling een stichting op te richten, zodat we met meer kracht de plannen kunnen indienen bij de gemeente en de woningbouwvereni ging.' Meer informatie is te verkrij gen via e-mail: wooninitiatief-heiloo@hve.nl. In het zuiden van het land is deze vorm van begeleid zelfstandig wonen al redelijk ingeburgerd. Het initiatief en de realisering van deze woonvorm ligt bij de ouders van jongeren met een licht verstandelijk beperking. Middels de PGB's van de bewoners wordt de nodige begelei ding en ondersteuning bij een zor ginstelling ingehuurd. Op deze manier kunnen de jongeren toch in een volwaardige woonomgeving en grotendeels zelfstandig wonen. Echtpaar Moolenaar uit Heiloo, zelf ouders van een licht verstandelijk gehandicapte zoon, is op zoek naar idem ouders, die dit particuliere wooninitiatief wel zien zitten voor hun kind. „Door de keuze van de medebewoners over te laten aan de jongeren (tussen twintig en dertig jaar) zelf, geef je ze de kans, een eigen sociaal netwerk op te bouwen en te onderhouden. Elke bewoner zal zijn eigen woonruimte met alle faciliteiten hebben, maar daarnaast zullen er ook gemeenschappeüjke ruimtes aanwezig zijn, zoals bijvoor beeld de huiskamer of tuin. Belangrijk is, dat er wel een goede harmonie is tussen de toekomstige bewoners. We zijn op zoek naar sociaal ingestelde jongeren, die in deze groep zouden willen wonen. En naar hun ouders, die samen met ons dit project willen gaan realise- Echtpaar Moolenaar, zelf ouders van een licht verstandelijk gehandicapte zoon, is op zoek naar idem ouders, die dit particu liere wooninitiatief wel zien zitten voor hun kind. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 17