Dick Bruna doopt nijntjeboot in Egmond aan Zee Akerpop festival: meer live-muziek dan ooit E .rif CORSO jj Ad Bos HExpo bij galerie Conny van Kasteel in Egmond aan Zee regio 23 NIEUWS UIT DE REGIO Bruna werd voor allereerste prentenboek 'nijntje aan zee' geïnspireerd door vakanties in de badplaats B|GSCOOP RESERVEREN: 0251 -652291 Programma 22 mei t/m 28 mei 2008 "Indiana Jones: The Kingdom of the Crystal Skull' "Un baiser s'il vous plait" "The Bucket List" "Zomerhitte" "Winx Club" (NL) "Horton (NL)" www.corsobioscoop.nl Limmen wijst eigen avondvierdaagse Bijeenkomst D66 Het Akersloter festival gedragen door vrijwilligers Een spectaculair evenement tt+ha speler voor jong en oud met optredens va; Park de Vuurbaak - Lïmmen 30,-voor 2 kaarten Goede muziek en veel gezelligheid voor jong en oud 2 1 MEI 200 nit it ill I I I I i I I M i i I till ill liSi EGMOND - Egmond aan Zee is een pleintje rijker. En niet zomaar een pleintje; het 'nijn tje aan zee pleintje' zet het dorp op de kaart als het om bij zondere publiekstrekkers gaat. En dat is nu juist de bedoeling van de comitéleden van vereniging dorpsbelangen Egmond, 'parel' aan Zee, Henny Weel en Agnes Freyée (meisjesnaam Liefting). Dick Bruna tekende zijn allereer ste prentenboek 'nijntje aan zee', geïnspireerd door de vakanties met zijn gezin in de badplaats, ruim vijf tig jaar geleden. Wat is mooier, dan dat niemand minder dan Dick Bruna zelf vijftig jaar later de nijn tjeboot, die zich bevindt op het 'nijntje aan zee pleintje' naast de hoofdopgang van het strand, ont hult?! Het idee van de dames om het project 'nijntje dorp, Egmond aan Zee' te starten ontstond, omdat de nijntjeborden op het strand enkele jaren geleden waren weggehaald. Deze borden op palen waren een veilig herkenningspunt voor veel kinderen tijdens drukke strandda- gen. Henny en Agnes wilden de bor den weer terug laten plaatsen op het strand. De moeder van Agnes kon zich nog herinneren, dat de inmiddels wereldbekende Dick Bruna zo'n vijf tig jaar geleden regelmatig een ijsje kwam halen in haar zaak, ijssalon Liefting. Dick Bruna heeft wat met Egmond aan Zee en vice versa. Eerdere plannen omtrent een te plaatsen nijntjebeeld kwamen weer ADVERTENTIE donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 21.30 uur zondag 14.00 20.00 uur maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur maandag dinsdag 20.00 uur 21.30 uur woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 19.00 uur zaterdag 14.00 uur woensdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 14.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum •Tel. 0251 - 65 22 91 Het was een drukte van jewelste toen de Egmondse kinderen samen met Dick Bruna, geestelijk vader van nijntje, in de boot stapten. Foto: Carolien Breed boven en Henny en Agnes trokken de stoute schoenen aan om Dick Bruna toestemming te vragen om een levensgrote nijntjeboot na te mogen bouwen. Hij beschouwde het als een eer en wilde graag zijn medewerking verlenen bij de ont hulling ervan. De boot, zo'n twee bij vier meter groot en met een levensgrote nijntje aan het roer, is gebouwd door vrij willigers, die al eerder de Egmondse 'Pinck' bouwden. Als voorbeeld voor de nijntjeboot werd een schaal model, gemaakt door Chiel Zwaanswijk, aangehouden. Het is een mini 'Pinck', voorzien van de kleuren van het wapen van Egmond aan Zee. Voorwaarde van Dick Bruna was, dat de boot gemaakt zou worden van hout. Op woensdag 14 mei werden in aanwezigheid van burgemeester Hafkamp de nijntjeboot en het pleintje feestelijk onthuld door Dick Bruna, onder toeziend oog van veel kinder.en en belangstel lenden. Ook werden de nijntje borden weer op het strand geplaatst, zodat ook dit zomersei zoen de kinderen een ijkpunt hebben op het strand. LIMMEN - Jongerencentrum Conquista heeft samen met een enthousiaste groep vrijwilligers hard gewerkt om ook in Limmen een avondvierdaagste plaats te laten vinden. Er is dit jaar keuze tussen verschillende looproutes, nameüjk een vijf en een zeven kilometer vari ant. De avondvierdaagse vindt plaats op dinsdag 27, woensdag 28, don derdag 29 en vrijdag 30 mei, waar na er voor iedere deelnemer naast een warm onthaal ook een specta culaire uitreiking plaatsvindt. Elke dag is de start bij Conquista van 18.30 tot 19.00 uur en de mini male leeftijd om deel te nemen is vier jaar. Kinderen tot en met negen jaar mogen alleen meelopen onder bege leiding van een volwassene (18+), deze dient zich ook in te schrijven De laatste inschrijfochtend voor de avondvierdaagse vindt zaterdag 24 mei plaats van 10.30 tot 11.30 in jongerencentrum Conquista. De kosten om deel te nemen aan de avondvierdaagse zijn tijdens REGIO - Op 29 mei vindt in Alkmaar een regionale bijeenkomst plaats. Deze wordt georganiseerd door de D66 afdelingen van Noord- Kennemerland. De bijeenkomst vindt plaats in Het Trefpunt, Louise de Colignystraat 20 in Alkmaar, van 20.00 tot 21.30 uur. Gediscussieerd zal worden over het onlangs verschenen document: Sociaal-liberale Grensverkenningen. Het document kunt u vinden op de volgende websites: www.d66.nl en www.d66heiloo.nl. ADVERTENTIE www.partnaknockout.org AKERSLOOT - Goede muziek en veel gezelligheid voor jong en oud. Akerpop, Akersloots enige openlucht popfestival op het Wilhelminaplein zorgt daar in het weekend van zaterdag 24 en zondag 25 mei weer voor. Op zaterdag 24 mei begint om 20.00 uur op het Wilhelminaplein de spetterende Kick Off Party op het plein, met diverse Dj's. Ook tre den er die avond in de cafés ver schillende bands of DJ's op. Zondagmiddag 25 mei staan vanaf 14.00 uur de bands Tha Bonerz, Bad Medicine, Be Rude en Baxteen op het podium. De hele middag zijn er vele kin deractiviteiten. Slecht weer is geen probleem, er is een grote overkap ping op het Wilhelminaplein. Op zaterdag en zondag staan de leukste coverbands uit de regio op de bühne in Akersloot. Op zondag 25 mei is er de hele middag live muziek op het Wilhelminaplein, met de volgende bands: Hardrockband Tha Bonerz, zeemansformatie Bad Medicine is een zesmans formatie met een mix van de beste rock en pop, Be Rude speelt alle bekende rockklassiekers, van Thin Lizzy tot de Golden Earring en Van Halen en coverband Baxteen. Ook de kinderen kunnen mee naar Akerpop. Zij kunnen bijvoor beeld meedoen aan de skelterrace, lekker springen op het springkus sen of je laten schminken. En er zijn leuke prijzen te winnen! Akerpop wordt gedragen door vrijwilligers, van de bar tot aan het schminken. Kijk op www.akerpop.nl voor een volledig overzicht van de dag. Zondag 25 mei zendt Radio Castricum (105FM) Akerpop live uit.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 21