Bomenspecialist Schouten: Ook tuinonderhoud VOORDEEL ZOALS U HET GRAAG WILT! Besparingsdeskundige Henselmans geeft tips Vlag met wapen van Egmond populair HExpo 39 bij galerie Conny van Kasteel REGIO 23 CONQUISTA r/m Voordeelmarkt U bent van harte welkom vanaf 27 mei Stichting Historisch Limmen viert jubileum met vlaggenactie Conquista bomvol activiteiten Regionale bondsfoto wedstrijd bij Defa Fietstocht voor goede doel UITKIJKPOST 21 MEI 2008 FEESTELIJKE HEROPENING op dinsdag 27 mei om 8.00 uur Vomar Voordeelmarkt Heiloo, Stationsplein 34, telefoon 072-532 06 43, www.vomar.nl Deze week zijn we nog even gesloten. Drukdoende met alle aanpassingen om het nog beter, lekkerder en voordeliger voor u te maken! HEILOO - Marieke Henselmans, bekend van haar boeken en het TV-pro- gramma Geen Cent te Makken is besparingsdeskundige. Of je nu met een beperkt budget een gezin moet runnen of een groot bedrijf: het komt alle maal neer op de balans tussen inkomsten en uitgaven. Zy inspireert met haar creativiteit, fantasie, opgewektheid en humor. Of het nu gaat over huishouden, boekhouden, opvoeden, leiding geven, ver wennen, thuis of in het bedrijf: Marieke Henselmans heeft er verrassende besparende ideeën over. lijdens de afdelingsbijeenkomsten voor de leden van Rabobank Noord- Kennemerland geeft zij een interactieve lezing met veel tips! De lezing is onderdeel van een totaalprogramma en zal plaatsvinden na de pauze. Directievoorzitter Nathal van Rijn zal vóór de pauze de leden van de bank informeren over de ontwikkelingen op de financiële markt en ook een her benoeming van leden van de ledenraad staat op het programma. Deze ledenraad ging in 2007 enthousiast van start. 35 Leden van de bank komen meerdere keren per jaar bijeen om allerlei bancaire en coöperatieve thema's te bespreken. Tijdens de afdelingsbijeenkomst horen de leden van de bank - die allen een persoonlijke uitnodiging hebben ontvangen voor deze avonden - er meer over. De bijeenkomst voor de afdeling West- Kennemerland wordt gehouden op maandag 26 mei in Klein Varnebroek te Heiloo. EGMOND - De originele Egmondse gemeentevlag met het wapen van Egmond is een schitterend symbool van de unieke historie van de drie Egmonden. Het wapen met rode en gouden kepers werd rond 1200 al gebruikt op het kasteel van Egmond en bij de abdij. Deze vlag werd in 1980 de officiële gemeentevlag van de drie Egmonden nadat aan Egmond ook een bijzonder gemeentewapen was toegekend. De mannen van de Pinck hesen, met gevoel voor historie, de vlag vorig jaar in de mast maar de Egmondse tweekleur was niet los te verkrijgen. Een Egmonder, betrok ken bij de tennisclub, bestelde twin tig grote vlaggen, zodat die nu hier en daar in volle glorie te zien zijn, zoals bijvoorbeeld bij de feestelijk heden rond Nijntje. Een grote bestelling van iets klei nere vlaggen is echter veel en veel goedkoper. Stichting Historisch Egmond heeft dit initiatief op zich genomen en viert haar 15-jarig bestaan met een vlaggenactie. De vlag van kleurechte spunpoly meet 100 x 150 centimeter en kost 12,50. Bij vijf vlaggen 11,25 en voor nieuwe donateurs van SHE 6,-. Er is al veel belangstelling voor, maar de vrijwilligers hopen er nog veel meer te verkopen. Het is immers de bedoeling dat bij de Kunstmarkt, het Hoever Dorpsfeest, de Visserijdag en bij Egmond op zijn Kop voortaan het rood en geel overal vrolijk wappert. De vlag is (bij voorkeur) te koop bij alle acti viteiten van Stichting Historisch Egmond zoals de wandelingen en exposities. Komende drie zondagen en tij dens de kunstmarkt is het bezoe kerscentrum tegenover de Slotruïne geopend van 13.30 tot 17.00 uur met een expositie over Egmondse monumenten van Bob Denneboom. Ook staat SHE zoals elk jaar met een kraam op de genoemde dorpsfeesten. De vlag is ook verkrijgbaar bij de volgende adressen: Aad Baltus, Zeeweg 32, Egmond aan Zee; Egmondse automaterialenhandel, Lamoraalweg 55, Egmond aan den Hoef en Apeldoorn Electro, Egmond-Binnen. Meer informatie via www.historischegmond.nl. LIMMEN - Komende week staan weer volop spetterende activitei ten gepland in Conquista: Vrijdag: In het Conquista cafe( 16+) vind Conquista Live plaats, de vorige live-avond lieten de bands het publiek in extase achter en naar verwachting doet deze avond hier zeker niet voor onder. De band Fill zal de avond openen. Fill maakt melodieuze, emotionele pop-/rock, nummers die je binnen drie geluisterde maten in een bepaalde sfeer zet ten. Na Fill zal de band The Know It Alls het podium bestijgen, deze gloednieuwe band die sinds 2007 bestaat maakt indie rock/noise rock en spelen naast eigen werk ook covers van bekende bands? Kijk voor meer informatie en mp3tjes op ww.myspace.com/knowitallmusic. In Club Xtra (12 tot 16 jaar) is er vrijdagavond open inloop waar je lekker kunt gamen, tafelvoetbal len of chillen met je vrienden. Zaterdag: De Conquista Kids (vier tot en met negen jaar) gaan 's ochtends bytjes knutselen. Het is weer volop lente dus je zult ze vast wel eens hebben zien vliegen buiten, die mooie zoemende geel/zwart gestreepte byen. De entree voor deze activiteit is slechts 1,-. In Club Xtra (12 tot 16 jaar) heb ben we een unieke avond, we houden namelijk een waterquiz! Kun jy het meeste water verzame len door de vragen goed te beant woorden? Pas op dat je niet nat word! Club Xtra is beide dagen geopend van 19.00 tot 22.00 uur, het Conquista Café vrydag van 20.30 tot 01.00 uur en Conquista Kids zaterdag van 10.30 tot 12.00 uur(inschrijvingen avondvier daagse 10.30 tot 11.30). EGMOND - Op 23 mei vindt bij Defa (De Egmondse Foto Amateur) de regionale bespreking plaats van de bondsfotowedstryd 2008 door één van de juryleden. Ook vanuit Defa is aan deze nationale wedstrijd meegedaan met tien foto's. Vindt u het ook leuk naar foto's te kijken, kom dan naar deze interessante en leerzame avond. De bijeenkomst vindt plaats in de clublocatie van DEFA in Het Gebouw, Trompstraat 2 in Egmond aan Zee. Aanvang 20.00 uur. Het is de bedoeling dat in de toekomst bij alle Egmondse evene menten het rood en geel overal vrolijk wappert. Eigen foto EGMOND - In de galerie Conny van Kasteel te Egmond aan Zee Zaterdag 24 mei om 16.30 uur wordt de HExpo 39 'het concre te voorbij' geopend, waarbij Henk van Gerner een inleidend woord spreekt. De objecten van Henk van Gerners gaan in dialoog met de schilderijen van Julian Gil. Gil woont en werkt in Madrid en is een echt concreet werkende kunstenaar. Daarnaast toont Henk van Gerner voor het eerst bij Conny van Kasteel ruimtelijk werk. Het merkwaardige is dat zijn werk er in tegenstelling tot dat van Gil wel systematisch en geconstrueerd uitziet, terwijl het dat niet is. Door te stapelen of te rang schikken met industriële producten komt hij tot wonderlijke beelden. REGIO - Lions Club Alkmaar houdt op" zondag 8 juni de 'Lions fietstocht', ten behoeve van de voedselbank Alkmaar. Het is de vierde maal dat de Lions Club Alkmaar een fietstocht in de regio Alkmaar organiseert. Dit jaar zal een mooie route via Alkmaar- Langedijk- Schoori- Bergen- Alkmaar worden gefietst. Er zyn vier start- en finishpunten in deze route. Hier kunnen deelnemers zich melden en zij verkrijgen na betaling van het startgeld a 7,50 de routebeschrijving. U passeert een aantal beziens waardigheden en onderweg zijn voldoende rustpunten met gelegenheid voor verfrissingen en versnaperingen. Voor meer informatie: www.lions.nl. EGMOND - Sinds 2000 kunnen liefhebbers bij Peter Schouten terecht voor alles op het gebied van bomen, of het nu gaat om het rooien, snoeien, versnipperen of het uitfrezen van wortels. Sinds januari heeft Peter Schouten zijn bedrijf uitgebreid met tuinverzorging. Veel mensen kennen het bedrijf alleen vanwege de boomverzorging, maar we bieden meer dan dat. Voor het volledige tuinonderhoud, van ontwerpen tot het leggen van de laatste steen zijn wij het juiste adres", vertelt Fiona Schotvanger. De passie van Schouten zelf ligt bij de boomverzorging, maar het tuinonderhoud is een belangrijk onderdeel van de dienstverlening geworden. „We hebben nu ook vakkundig personeel op het gebied van tui nen in dienst. Hierdoor hebben we een nieuwe volwaardige tak aan het bedrijf toegevoegd", aldus Schotvanger. Kijk voor meer informatie of moge lijkheden op www.boomentuinverzorging.nl. ADVERTENTIE

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 23