Foresters Jeugdkamp opnieuw een groot succes! Het regent spanning bij 't Vennewater 't Vennewater Open, verhitte badmintonstrijd Jongens Terriërs 8Ei kampioen sport 29 Jeugdkamp mogelijk dankzij gulle ondernemers en particulieren FC NH traint bij HSV Volgend jaar toernooi verdeeld over twee dagen BADMINTON HEILOO - Zaterdag 10 april werd de tweede editie van het badmintontoernooi 't Vennewater Open gehouden. Door een grote toename van het aantal deelnemers uit de gehele regio, is dit B/C toernooi in omvang stevig gegroeid. Hiermee is ook het niveau van het toernooi aanzienlijk gestegen, iets wat veel perspectief biedt voor de volgende editie. Veel partijen wer den in poules gespeeld waardoor het een drukke, lange, maar gezelli ge dag werd. De wedstrijden startten om 09.00 uur en de laatste spannende finales waren pas om 22.00 uur afgelopen. De mede door een bouwmarkt gesponsorde tombola bracht daar naast nog de nodige variatie. Ondanks het mooie weer, dat een extra'aanslag was op de conditie van dë spelers, hebben ze het alle maal toch volgehouden. De, geluk- kig beperkte, blessures waren in goede handen van Eric de Bree van Full of Life. Er waren meer spelers die de luxe van een massage door Eric zeer goed konden gebruiken. In dit soort toernooien komen de sterkste spelers vaak in meerdere onderdelen heel ver en hebben dus veel parijen te spelen. Een ware slijtageslag voor de toppers dus. I n speelsterkte B kwam bij de mannen Martijn van den Haak, de sterspeler van 't Vennewater, als winnaar uit de strijd. Bij de vrou wen was dit Rianne van Groenigen uit Almere. Bij speelsterkte C waren het Roel Oomes van de Stolp en Brenda Mannes van 't Vennewater, die de langste adem hadden. Met alle leuke en goede reacties van de deelnemers, mag het toer nooi bestempeld worden als zeer geslaagd. VOETBAL HEILOO - Als je de lijst van activiteiten ziet waaraan 350 kinderen afgelopen weekeinde aan meegedaan hebben, zou je niet vermoeden dat er een voet bal vereniging achter zit. Op het traditionele Foresters Jeugdkamp gingen de pupillen ten nissen, hadden ze een atletiek cli nic, gingen basketballen, schatzoe- ken, een dropping, tafeltennis, gingen op een boot door de Alkmaarse grachten, kanoën in de Rijp, zwemmen... En oh ja, gevoet bald werd er ook nog. Het hoofdveld stond vol met ten ten om de 350 kinderen en zeventig leiders te herbergen. Opvallend was het grote aantal junioren dat zich inzette bij de verschillende activitei ten. „Dat is een bewuste keuze", aldus jeugdvoorzitter Hans Maarten den Boer. Ze hebben zelf als ooit pupil het jeugdkamp meegemaakt, en staan nu aan de andere kant. Onder supervisie van de leiding worden ze ingezet. Voor de jongens en meiden leerzaam, voor de club een belofte voor de toekomst". Het voetbalfeest begon vrijdag middag met het opzetten van de tenten. Na de pannenkoeken kregen de jongsten een professionele voet- balclinic, gingen de E-pupillen tafel tennissen, basketballen, badminton nen en werden toen het donker was getrakteerd op een spooktocht. De D-pupillen kregen een Atletiek-clinic bij Trias, gingen ten nissen waarna nog een dropping volgde. De regen van zaterdag had geen invloed op de activiteiten en de vrolijke stemming. Alleen bleken een paar tenten minder waterdicht dan men vooraf vermoedde. Overdag opnieuw ver schillende activiteiten afgesloten door met zijn allen te gaan zwem men in de Hoornse Vaart. Zaterdagavond was het snel was het stil op camping de Foresters. De nachtwachten die de gehele nacht de kinderen bewaakten hadden dan ook een rustige avond. Zondag was het weer zonnig en moesten de leiders een geblind doekte hindernis baan afleggen, bekogeld door natte sponzen. Natuurlijk tot groot genoegen van de kinderen, die ze een jaar lang onder hun hoede hadden. Het twee de hoogtepunt van de dag was het ouder-kind voetbal. Menig ouderteam leed een sma delijke nederlaag tegen de fanatieke kinderen. De leiding, die overigens alles perfect tot in het kleinste detail voorbereid had, benadrukte tijdens het slotwoord het belang van de sponsoren. Een jeugdkamp als dit en uniek en alleen mogelijk dankzij, deze gulle ondernemers en particulieren. „We zijn ze dan ook veel dank ver schuldigd", aldus jeugdkamp-voor zitter Henry van Zijl. HEILOO - Tot in de laatste minuut, rond 19.00 uur, bleef het spannend bij Het Vennewater. Gemengd 1 had in de singels pech en begon met een 3-1 achterstand aan de dub bels. En hoe! Na veel zweet en warme snaren kon het kunstgras verlaten worden met vier klinkende Qverwinningen! Even minder ging het voor de jeugd, ondanks dapper doorvechten in de soms stromende regen, gingen veel partijen verloren. Maar, het team van Anouk Rietveld liet Hoorn alle hoeken van de baan zien en won met 6-0. Haar team doet het erg goed in de com petitie, dus misschien straks een kampioensfeestje? Tim Jong en zijn team moesten tegen wel heel grote jongens van Assumburg, Jielaas werd daar verloren. Niet alleen in het weekeind wordt competitie gespeeld: op de donderdagochtend draait de Dames Districtscompetitie op volle toeren. Anneke Loman en haar team gingen naar Hoorn. En niet voor niets; lange driesetters, spanning en gebak alom, en uitein delijk een 2-2 stand in de tas. Foto: Mario Sacksioni Het hoofdveld stond vol met tenten om de 350 kinderen te herbergen HEILOO - Op vrijdag 16 mei heeft FC NH (een selectie van de beste amateurvoetballers uit Noord-Holland onder leiding van Karei Bonsink) om 18.00 uur een openbare training gehad op het sportpark van voetbalvereniging HSV. Tijdens deze avond registreerde een televisieploeg van TV Noord Holland de training en de vereniging. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 25