Paard Wicky verdient een Oscar Anneke neemt afscheid van 'Graag Gedaan' Vrijwilligerskoor Inigo sluit meimaand H E I L O O 7 HEILOO Nooit te oud Spectaculaire show met paarden en honden te zien tijdens Country Fair Heiloo Na tien jaar wordt voorzittershamer doorgegeven Stichting Ouderenwerk Heiloo Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heüoo, tel. 072-5331297 www. ouderenwerkheüoo .nl e-maü stichting® ouderenwerkheüoo.nl UITKIJKPOST 21 MEI 2008 HEILOO - Als er een Oscar zou zijn voor best acterend dier zou schimmel Wicky deze zeker in de wacht slepen. Wicky speelt de hoofdrol in een enerverend schouwspel van showte am Appie Kamps. Kamps staat bekend om het africhten van paarden en honden. In een nieuwe show weet hij de samenwerking tus sen mens en dier haarfijn te demon streren. Ook de honden komen voor een Oscar in aanmerking. Op het ene moment zijn ze gespeeld gewelddadig en op het andere moment vertederend zorgzaam. Komt dat zien tijdens de Country Flair Heiloo! Een ander vertederend en span nend moment is de Royal Ascot Shetlander race. Denkt u zich eens in: twintig guitige, kleine pony's bereden door mini-jockeys, die om het hardst een traject over een ren baan afleggen. Het zal u niet verba zen dat vorig jaar de toeschouwers rijen dik om de baan stonden en hun favoriet luidkeels aanmoedig den. De Country Flair aan de Zeeweg 414 te Heiloo, begint op zondag 25 mei om 10.00 uur en sluit om 17.00 uur. De toegangsprijs is 3,50 euro, kinderen tot 12 jaar zijn gratis. Parkeren is ook gratis. Meer informatie over de fair en haar standhouders is te vinden op www. countryfairheiloonl HEILOO - Op donderdag 15 mei gaf Anneke van Assema de voorzittershamer over aan Claire Dorrestijn. Anneke (73 jaar) heeft ruim tien jaar het voorzitterschap namens Graag Gedaan op zich genomen en vindt het tijd voor een frisse wind. Graag Gedaan is een project van Stichting Ouderenwerk Heiloo en draagt er toe bij, dat kwetsbare inwoners van Heiloo langer zelf standig kunnen büjven wonen. Anneke: ,,Zo'n tien jaar geleden ben ik via Rietje Terol, toenmalige voor zitster van SOH, erbij gekomen omdat ik graag iets wilde doen om andere mensen te helpen. Het team van Graag Gedaan bestaat uit zo'n 25 vrijwilligers, die allerlei klusjes in en om huis uitvoeren bij kwetsba re mensen, zoals ouderen en chro nisch zieken. De kracht van Graag Gedaan is, dat we snel ter plekke kunnen zijn! We voeren per jaar ongeveer 1000 klusjes uit. Zoals boodschappen doen, naaiklusjes, hulp bij gebruik van de computer, hulp bij de administratie, honden uitlaten, klusjes in de tuin en sani taire klusjes. We zijn een zelfstan dig, goed draaiend team met een voorzitter, penningmeester en secretaris. Ieder heeft zijn eigen taak en voorkeur voor bepaalde klusjes." Anneke ging tien jaar lang trouw iedere dag naar het Trefpunt, waar alle aanvragen binnenkomen en zij deze vervolgens coördineer de. ,,Het is dan wel vrijwilligers werk, maar het is niet vrijblijvend. Ik kwam hier trouwens graag van wege het sociale aspect." Haar opvolgster Claire Dorrestijn is goed door Anneke geïnformeerd en zal veel details van Anneke overnemen. Claire: ,,Als ik aan iets begin, wil ik het ook goed doen. Anneke heeft me goed geïnstrueerd! Er zullen ongetwijfeld verschillen zijn in de manier van werken, maar het resul taat moet altijd blijven, dat de men- sen tevreden zijn!" Helemaal zal Anneke Assema niet uit beeld verdwijnen bij Graag Gedaan. Zij zal met veel plezier haar favoriete klusje - het uitlaten van honden - büjven uitvoeren! Wicky speelt de hoofdrol in een enerverend schouwspel van showteam Appie Kamps, te zien tijdens de Country Fair Heiloo. Eigen foto HEILOO - Op 25 mei sluit de meimaand op Onze Lieve Vrouw ter Nood. Dit jaar is het Inigo koor gevraagd om de slui ting te verzorgen. Om 18.30 uur is er rozenkrans bid den en aansluitend gaat mgr van Burgsteden voor in de eucharistie, waarna in processie door de tuin naar het rustaltaar wordt gelopen onder het zingen van het Heüooüed, op de melodie van 'te Lourdes op de bergen'. Informatie, tel. 072- 5051288 (zuster Humüia) of 072- 5340970 (Herma Out). Anneke van Assema (links) draagt voorzittershamer over aan Claire Dorrestijn. Foto: Caroiien Breed Nooit te oud is een rubriek van de Stichting Ouderenwerk Heiloo (SOH), waarin een overzicht van activiteiten die, tenzij anders vermeld, plaatsvinden in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo. Vriesverse maaltijden Wist u dat u bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo vriesverse maaltijden kunt bestellen? U kunt maar üefst kiezen uit 100 verschü- lende hoofdgerechten, waaronder natriumbeperkte maaltijden, gema len maaltijden en vegetarisch maal tijden. Tevens bevat het assortiment diverse soepen, desserts, pannen koeken en gebak. De maaltijden zijn tenminste drie maanden houdbaar in de vriezer of in het vriesvak. De vriesverse maaltijden zijn voor iedereen die het zich gemakkeüjker wü of moet maken. Leeftijd speelt geen rol. Op maandag worden de maaltijden thuis bezorgd. U kunt ook, als u dat prettiger vindt of beter schikt, de maaltijden zelf ophalen in het Trefpunt, dageüjks tijdens kantooruren. De prijs van een hoofdgerecht is 4,95 (u dient wel tenminste zes maaltijden of een veelvoud daarvan te bestellen omdat ze per zes worden verpakt). Een assortimentsdoos met zes soe pen kost 7,80. De prijzen van de verschillende assortimentsdozen desserts variëren per soort. Wilt u meer weten, vraag dan de uitgebrei de informatiemap aan. Zomeractiviteiten juni Ook dit jaar heeft de Stichting Ouderenwerk Heüoo weer een aan tal workshops en kortdurende acti viteiten voor de zomermaanden georganiseerd. Het voüedige pro gramma van deze activiteiten is vanaf eind mei op te vragen bij de receptie van het Trefpunt. In de maand juni zijn dit de volgende acti viteiten: Zomerse tapas maken Datum en tijd: 18 iuni van 17.00 tot 20.00 uur. In een gezellige Spaanse sfeer lekkere hapjes maken voor bij voorbeeld bij de barbecue. U gaat eerst de hapjes maken en daarna eet u gezamerüijk de hapjes. Een glas wijn hoort er natuurüjk bij. De recepten krijgt u mee naar huis. Docent: Tapas Ricas, José Sanz. Prijs: 10,- Mandalakaarten met theezakjes Datum en tiid: dinsdag 24 of woensdag 25 iuni van 14.00 tot 16.00 uur. U leert een mandala maken door middel van het vouwen van theezakjes. Docenten: Mevrouw Janny Engelsman en Wanda Vasbinder. Prijs: 6,- Cursussen en activiteiten U kunt bij de Stichting Ouderen werk Heüoo terecht voor een zeer uitgebreid programma van wel zeventig cursussen en activiteiten. Men verzorgt cursussen op het gebied van beweging, inspiratie, creativiteit en educatie. Voor beelden zijn fitness, badminton, jazz-dance, tennis, nordic walk beginners, wandelen (gratis), water- gymnastiek, klassiek baüet, aan dachttraining, chi-kung, omgaan met dromen, filosofie, verteltheater, yoga(tekenen), mandala tekenen, meditatie-yoga, levensbeschouwin gen, computerbegeleiding(gratis) en computercursussen, Frans, Engels, kunstgeschiedenis, scha ken, tekenen, schüderen, flower power, sieraden maken, mergelbeel- den et cetera. Als welzijnsinsteüing proberen we de entreeprijzen laag te houden. We vinden het nameüjk belangrijk dat iedereen mee kan doen! Docenten/ begeleiders die met ons samenwer ken, zijn het daarmee eens. De ken nis van docenten/begeleiders komt voort uit beroepservaring, soms uit levenslange passie. Vele cursisten doen al jaren met dezelfde cursus(sen) mee. Een cursus geeft ook ruimte aan het ontmoeten van anderen. Soms is het zo gezelfig dat cursisten samen een dagje uit orga niseren, buiten de cursus om. U bepaalt natuurüjk zelf of u hieraan mee wüt doen. Ontbreekt er een cursus in ons assortiment en u bent met minimaal zes geïnteresseerden? Laat het ons weten en wij proberen een cursus op poten te zetten! Het nieuwe cursusboek ügt per juü in het Trefpunt, by het gemeentehuis en in de bibüotheek in Heüoo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7