Cruisevakanties steeds populairder Romy Harlaar wint ontwerpwedstrijd H E I L O O GEBRAADA LA MINUUT, GEROOKT OF GEKOOKT, WE HEBBEN UW KEUS! 9 IENSTEN KERK INGEZONDEN BRIEF DIERENBESCHERMING U bent van harte welkom vanaf 27 mei Voordeelmarkt Project Ghana Perenboom gestolen Drinken in de Beun UITKIJKPOST 2 1 MEI 200 Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds M. Braamse. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur ds. De Bie uit Huizen. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur voorganger pastor M.J. van Bolhuis, muzikale medewer king Intermezzo. Woord- en Communieviering. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: woord- en Communieviering met de Brug, voor ganger W van Schie. Zondag 10.00 uur: Eucharistieviering met Herenkoor, H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Zondag gebedsdag/sluiting van de meimaand: 07.30 uur Eucharistieviering, nachttocht jonge ren, 09.00 Stille Mis. 10.30 uur gezongen Eucharistieviering met ons koor Ubi Caritas, 15.00 uur Lof, 18.30 uur rozenkransgeed, 19.00 uur Plechtige Eucharistieviering met het Lourdeskoor Inigo. Voorganger mgr. van Burgsteden, aansluitend lichtprocessie. Maandag, dinsdag, donderdag en zaterdag 12.00 uur Eucharistieviering. Woensdag en vrijdag 09.00 uur. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: Eucharstieviering met Gemengd koor, pastor Knol. Zondag 10.00 uur: Woord- en Communieviering met Kinderkoor, Viering en toediening van de Eerste H. Communie, voorganger pastor J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Aglow Nederland, afd. Heiloo Interkerkelijke wereldwijde organisatie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van de maand (behalve juli en augustus) bijeenkomst om 09.30 uur in het Open Huis, tegenover de Witte Kerk, 't Loo 22. Info: 072-5335455. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Geen opgave ontvangen OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Geen opgave ontvangen H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Geen opgave ontvangen H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: Gregoriaans avond gebed. Zaterdag 19.00 uur: Gregoriaans vespers, mannenkoor. Zondag 10.00 uur: hoogmis, Sacramentsdag. Woensdag 09.00 uur: stille mis. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072- 7510700/ www.ekvriendschap.nl. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 19.00 uur: Communieviering met dameskoor. Voorganger mevrouw H. Kaan. Zondag 10.00 uur: Communieviering met samenzang, voorganger pastor W van Schie. Vermist Grijscyperse gec. kater, witte snoet, bef, poten en onderkant, gechipt, 2 jr, Nasu, Plantraam Limmen. Cyperse gec. kater, 4 witte voetjes, 6 jr, Aap, Ypersteinerlaan Heiloo. Witte ongec. kater, zwarte vlek op rech terkant van de kop, zwarte oren, grote zwarte vlek op de rug, 2 jr, Panda, Marienstein Heiloo. Roodcyperse poes, schuw, 5 jr, Suus, Camping Heiloo, Heiloo. Grasparkiet, groen met geel, blauwe staart, tam, Torak, Het Zandstuk Heiloo. Zwarte poes, wit op de kop, witte keel en pootjes, 4 jr, Chicky, Commandeurslaan, mogelijk op zoek naar de Kuilenaar Heilqo. Wit met zwarte gec. kater, zwarte bril en oren, grote zwarte vlek op de rug door lopend naar de staart, witte ring om staart, 12 jr, Elvis, Hogeweg Limmen. Gevonden Forse wildkleurcyperse ongec. kater, grote witte bef, witte buik, witte tenen, dunne staart. Groenelaan, Heiloo. Forse gec. grijscyperse gemarmerde kater, witte snor, kin, bef, voor witte sokjes en achter witte kniekousen, Haesackerlaan, Heiloo. Goed tehuis gezocht voor cypers katertje van 10 weken. Info.: tel. 0251-658504 Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. FEESTELIJKE HEROPENING op dinsdag 27 mei om 8.00 uur Vomar Voordeelmarkt Heiloo, Stationsplein 34, telefoon 072-532 06 43, www.vomar.nl Deze week zijn we nog even gesloten. Drukdoende met alle aanpassingen om het nog beter, lekkerder en voordeliger voor u te maken! Romy was voor haar winnende ontwerp geïnspireerd door de exotische tuin bij haar thuis. Foto: Carolien Breed HEILOO - Een schip is eigenlijk net een varend hotel, u kunt vele bestem mingen bezoeken zonder steeds uw bagage in- en uit te pakken. In iedere haven kunt u van boord gaan en op eigen houtje, of met een georganiseerde excursie, de betreffende bestemming en omgeving verkennen. Aan boord van het schip is heel veel inbegrepen, een concept dat steeds meer mensen aan spreekt, van jong tot oud. Want hoewel een cruise in eerste instantie erg duur lijkt, valt dat best mee als je ziet wat u er allemaal voor terugkrijgt, te beginnen met alle, overigens uitstekende, maaltijden en de meeste facilitei ten, zoals het casino, theater, showlounge, discotheek, nachtclub enzovoorts. De meeste rederijen hebben gezinnen met kinderen graag aan boord en bie den in een aantal gevallen heel aantrekkelijke kinderprijzen. Soms verbüjven de kinderen zelfs gratis aan boord, indien zij met de ouders een hut delen. De Noord-Hollandse reisbureauketen Toerkoop Zonvaart biedt zelfs een eigen cruise aan, met speciale prijzen voor haar klanten. .„En dat ook nog in de populaire herfstvakantie, daar zijn we best trots op", aldus directeur Pieter Kuijs. „Gezien de enthousiaste reacties van onze klanten en het aantal boe kingen is het nu al een groot succes en wat ons betreft voor herhaling vat baar." Toerkoop Zonvaart wil u graag nader kennis laten maken met het cruise product. U wordt uitgenodigd om op 27 mei om 20.15 uur in het 'Open Huis' in Heiloo aanwezig te zijn, voor een informatiebijeenkomst. Voor gratis toe gang wordt u wel geadviseerd om even vooraf te reserveren bij Toerkoop Zonvaart Heiloo op 072-5332114. Meer informatie op www.zonvaart.nl. Opnieuw is de schooltuin van de Elckerlyc het slachtoffer geworden van vandalisme. De kinderen van de basisschool zijn geschokt en erg teleurgesteld. Nu hebben ze een maand geleden een mooi peren boompje met z'n allen in de school tuin geplant, komen ze na de meiva kantie terug en blijkt het boompje met wortel en al te zijn uitgegraven. Van het boompje geen spoor. Op de plek waar het boompje stond resteert nu alleen een diepe kuil. In de lente zijn ook al nieuw geplante kruiden uitgegraven en in de bosjes gegooid. Maar dit lijkt het werk te zijri van iemand die gemakkelijk aan een boompje wou komen. Groot en klein vraagt zich af, wie doet zoiets nou? Het stuitje grond naast de Elckerlyc is de schooltuin. De leerlingen gaan regelmatig kijken wat voor planten er groeien en wat voor beestjes er te vinden zijn. Misschien helpt deze oproep in de uitkijkpost van de kin deren om de schooltuin met rust te laten en het verzoek aan de omwo nenden om een oogje in het zeil te houden? Silke de Lange Heiloo ADVERTENTIE Laatst heeft u in de Uitkijkpost kun nen lezen dat wij door zeven vrien dinnen van de Duif verrast werden met een gift voor onze stichting Resource Link Foundation Netherlands. Wij zijn een in Heiloo gevestigde organisatie en hebben een zuster organisatie in Ghana. Naast voorlichting geven over allerlei ziek tes hebben wij als eerste doel het dak van de school te repareren en de kin deren weer in een klaslokaal te krij gen en niet onder de mangoboom. Indien u ons werk wilt steunen dan kunnen donaties worden overge maakt naar bankrekening 1428.58.285 t.n.v. Resource Link Foundation. Indien u geïnteresseerd bent in de belevenissen en het werk van Carla dan kunt u dit lezen op haar weblog, carlabras.mytravelacti- ve.nl. Voor vragen over ons werk kunt u ons bereiken op tel. 072- 5320344 of e-mailj.bras@telfort.nl J. Bras Heiloo Afgelopen zaterdag 17 mei gaf het A-orkest en het jeugdorkest van Caecilia, waar mijn dochter in mee speelt een mooi voorjaarsconcert met als gast Maribelle. Mijn ouders vonden dit een mooie gelegenheid om hun kleindochter te zien optreden. Mijn vader is slecht ter been en daarom waren er mooie plaatsen voor hen gereserveerd. In de pauze is het zeer lastig voor hem om naar de foyer te gaan om iets drinken. Met hem bleven er nog meer mensen zitten die niet of slecht kunnen lopen. Ik bracht hem een flesje drinken in de zaal. Meteen kwam er een zaalwachter zeggen dat dat niet mocht. In de zaal mag niet gedronken worden, ook niet door mensen die een beperking hebben. Een uitzonde ring kan niet gemaakt worden, want dan hebben we zo 300 uitzonderin gen, werd gezegd. De reden voor dit alles bleek dat er wel eens vlek ken op de vloerbedekking zijn gemaakt. Nou zou ik het volgende willen voorstellen: plaats alle men sen met een beperking op de vijfde rij, want die heeft geen vloerbedek king of laat deze mensen een flesje water drinken, want dat geeft geen vlekken. De Beun doe'hier wat aan! Anneke de Jager Heiloo kas of in de moestuin staan. Voor het winnende ontwerp was Romy geïnspireerd door de tuin thuis, die wel een heel exotische uitstraling heeft. „Ik heb het pad, waar je het park binnenkomt, in de vorm van een giraffe getekend. Allerlei plek ken in het park zijn in de vorm van een dier, bijvoorbeeld een lieve heersbeestje als picknickplaats en een eend als grasveldje met een bloemenperkje erom heen." Romy houdt ook van uit eten gaan, dus een restaurant mag in het ontwerp niet ontbreken. Keurig aan gegeven waar zich gras, slootjes en vijvers, bruggetjes, exotische dieren en dergelijke bevinden, is het ont werp klaar voor uitvoering. Nu nog een projectontwikkelaar, die dit gewaagde parktuinontwerp aan durft! HEILOO - Van alle inzendingen voor de prijsvraag 'Ontwerp je eigen parktuin', was die van Romy (11 jaar), leerling van groep zeven van R.K. basis school Willibrord, de meest ori ginele. De prijsvraag was uitgeschreven tijdens de Natuurwerkweek in februari, georganiseerd door Werkgroep Natuur- en Milieu educatie, naar aanleiding van het project Nijenburg. Romy won hier mee een jaarabonnement op WILDzoekers Expres, een natuur- tijdschrift voor jongeren.Romy houdt van tuinieren en onderhoudt samen met haar zusje en opa een prachtige moestuin. Iedere morgen voordat ze naar school gaat, geeft ze eerst alle plantjes water, die in de

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 9