Een dansend sprookje! Els Stroet exposeert in Bibliotheek Heiloo Expositie Nivon Aquarel Musical Hommeles in het hotel door kinderkoor H E I L O O De denkers van de jungle 11 Corso BOEK VAN DE WEEK De denkers van de jungle door Schuster, Smits en Ullal I'm not there kUTJ DEUTEKOM UITKIJKPOST 2 8 MEI 200 Orangutans behoren tot onze naaste verwanten in het dierenrijk. Genetisch zijn ze voor 9-7 procent identiek aan ons, ze zijn intelligent en zeer vindingrijk. Ze hebben een beschaving en gevoel voor schoon heid en lijken op ons in onder ande re mimiek en gedrag. De rode apen, die nu alleen voorkomen op Borneo en Sumatra, zijn veruit 'menselijker' dan de mens en misschien daarom wel te goed voor deze wereld. Ze zijn beresterk, maar verdedigen zich niet tegen wilde dieren en de houthakkers van de oliepalmcon- cerns -en worden zo meedogenloos afgeslacht. Dit boek is een onge woon portret van de orangutan, dat niet alleen vanuit een dierkundig oogpunt naar deze apensoort kijkt. Gebaseerd op de unieke persoon lijke ervaringen van dr. Willie Smits, de orangutankenner bij uitstek, behandelt dit boek ook op onder bouwde en niets ontziende wijze de oorzaken van deze moordpartijen op onze harige verre verwanten - en laat zién dat er nog hoop is. ALKMAAR - Om koning te mogen worden, moet Prins Joris op zoek naar een prinses. Hij gaat op reis om haar te zoeken. Wanneer hij onderweg een ongeluk krijgt moet hij lopend verder... Zal hij de vrouw van zijn dromen vinden? De voorstelling De zoektocht van Prins Joris wordt gegeven op zon dag 1 juni in Theater de Vest en begint om 14.30 uur. Dit verhaal zal worden gedanst door kinderen, in leeftijd variërend van 4 tot 16 jaar. Zij zijn lid van diverse dansvereni- gingen uit Noord Holland, onder andere van Pridini uit Heiloo en Igram uit Castricum. De bijzondere productie is tot stand gekomen op initiatief van de jonge, enthousiaste dansdocenten Sara Damen en Maartje Ligthart, die al de deelne mende kinderen het hele seizoen hebben les gegeven. Verteller Ischa Damen en de 55 dansers en danse ressen nemen u in een anderhalf uur durende voorstelling mee naar een sprookjeswereld waar de volks muziek en -dans nog springlevend zijn. Zo zijn er ondermeer dansen te zien uit Bulgarije, Rusland, Nederland, Indonesië en de Verenigde Staten. Kaarten voor de voorstelling zijn op 1 juni te koop aan de zaal: vol wassenen 8.50 en kinderen 6,-, of in de voorverkoop: volwassenen 7.50 en kinderen 5,- te bestellen via: info@marsaro.nl. HEILOO - In de Openbare Bibliotheek Heiloo aan de Westerweg no. 250 (vlakbij "Station Heiloo) is tot en met zaterdagmorgen 31 mei een expositie te bezichtigen ver zorgd door cursisten van de Nivon Aquarelgroepen. Deze cursussen staan onder lei ding van docente Vera Verzijlenberg. De onderwerpen zijn zeer divers waarionder portret, landschap, dieren en bloemen. U kunt tijdens de openingstijden van de Bibliotheek Heiloo deze exposi tie bekijken. Zij bevindt zich direct links bij binnenkomst (raamzijde). Het Nivon Heiloo zal bij voldoende aanmeldingen na de herfstvakantie weer starten met een nieuwe basis cursus. Meer informatie over deze basiscursus? Neem dan contact op met onze docente, tel. 072 5052827. Voor opgave of cursus aanbod seizoen 2008-2009 kunt u contact opnemen met de coördina tor Reina Mulder, tel. 072-5333127. door Schuster, Smits, Ullal voor 29>99 HEILOO - Tot 7 juli exposeert Els Stroet haar werken in expostieruimte van Bibliotheek Heiloo. Els is begonnen als bezigheidstherapeute. Ze gebruikte in dat vak verschil lende technieken zoals weven, pop pen maken, tekenen, schilderen, werken met klei, et cetera. In haar vrije tijd sprak de techniek van het schilderen haar het meest aan. Bob Dylan ontdekte het in de six ties: beroemd word je door geheim zinnig te doen. De film I'm Not There probeert het zingende myste rie te ontrafelen. Dylan kennen we als de verkouden klinkende zanger van Knockin' on Heavens Door, Blowing in the Wind en Like a Rolling Stone. Zijn songteksten zijn kleurrijk en een bron van inspiratie voor iedereen die zelf in de pen wil klimmen. Er bleek één ding dat Dylan nog beter kon dan liedjes schrijven: verhalen over zichzelf schrijven. Onder de naam Robert Zimmerman (Dylan's echte naam) maakte hij jaren een mysterie van zijn identiteit. Door zijn politieke liedjes en intellectuele uiterlijk dacht men dat hij hemelse krachten bezat. Dylan reageerde door te zwijgen, onzinverhalen te verkopen en een rookgordijn op te zetten. In de film wordt hij neergezet als dichter, profeet, gangster, bedrie ger, acteur, rock and roll-legende en goed Christen. Dylans rol wordt vertolkt door zes acteurs, waaron der een jongetje (Marcus Carl Franklin) en een vrouw (Cate Blanchett). Ook steracteurs (wij len) Heath Leder en Richard Gere nemen een deel voor hun rekening. HEILOO - Zaterdag 31 mei wordt de musical Hommeles in het Hotel uitgevoerd door het musicalkinderkoor van de Muziek- en Dansschool Heiloo. Deze musical is geschreven door Marjan Dobbe. Docent JanJaap Langereis heeft de muzikale leiding en Madeion Kooij draagt zorg voor de regie. De musical Hommeles in het Hotel gaat over een vreemd hotel, hotél 'Het Hotél'? Alleen de naam al: Het Hotél. Er werken rare mensen: een stiekeme manager, een drollige onhandige ober, een altijd slapende receptio nist, en een detective probeert onopgemerkt te büjven... Er gebeuren ook vreemde din gen: er wordt geld gestolen, er ver dwijnen sieraden, er is een gehei me romance gaande, er is bezoek van een Rariteitenkabinet, én er waart een spook rond! Wat er pre cies aan de hand is en hoe dit alles afloopt is te zien in de Musical Hommeles in het Hotel uitgevoerd door kinderen van het musicalkoor van de Muziek- en Dansschool Heiloo op zaterdag 31 mei om 19.30 uur in de Muziek en Dansschool Heiloo, het Veld 1 te Heiloo. Kaartjes a 2,50 zijn te verkrij gen bij de administratie van de school. Voor meer informatie, tel. 072-5332460 of e-maü: info@muziekendansschoolheiloo.nl De Musical Hommeles in het Hotel wordt uitgevoerd door kinderen van het musicalkoor van de Muziek- en Dansschool Heiloo. Elgen foto Aanvankelijk legde zij zich toe op het maken van aquarellen, maar in de negentiger jaren begon zij met olieverf. Haar basisopleiding heeft ze genoten bij Ineke Watzema, ver volgens bij Ed Dekker en Jan Gieling. Haar ontwerpen zijn bloe men, natuurlandschappen en abstracten. Zij laat zich inspireren door andere kunstenaars en gebruikt in haar werk harmonieuze, vrolijke kleuren. Een van de werken gemaakt door de cursisten van het Nivon, te zien in de bibliotheek. Eigen foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo wÉÊÊÊb naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11