Mulder Obdam stelt bouwprojecten open Avondvierdaagse in Egmond aan den Hoef Lezing leerling over reis naar Oeganda In- Outdoor Styling Lamoraal's Night of Youth kweekvijver voor talent REGIO 21 INGEZONDEN MEDEDELING Excursie met de boswachter Derde editie Akerpop festival: meer live muziek dan ooit Debbie Tervoort praat overEdukans Going Global' UITKIJKPOST 28 MEI 200 Edukans ondersteunt vooral onder wijsprojecten in het noorden en oosten van Oeganda. In deze gebie den is veel onderwijs verwoest door gewelddadige conflicten en oorlo gen. Het onderwijs in deze gebieden moet weer opnieuw opgebouwd worden, zodat de kinderen weer naar school kunnen en aan hun toe komst kunnen bouwen. De deelne mende Nederlandse scholen bren gen samen naar verwachting ruim 500.000,- bijeen. EGMOND. - Op dinsdagavond 3 juni gaat de boswachter van het Noordhollands Duinreservaat op pad om de rust van de duinen op te zoeken. Maar is het daar wel zo stil? Wat zingt en ritselt er daar en wat horen we voor andere geluiden die de duinen inwaaien? Zet uw oren op scherp en maak tijdens deze excur sie eens een keer extra goed gebruik van dat belangrijke zintuig: het gehoor. De excursie begint om 19.00 uur bij parkeerterrein Middenweg vlak bij Egmond- binnen. Aanmelden via www.pwn.nl/ activiteiten of tel. 0900-7966288. Het Noordhollands Duinreservaat staat bekend als een van de stillere gebieden in Nederland. Omdat er aan één kant zee is waar geen auto's en treinen rijden. Daarom kunt u op een mooie, rustige lenteavond nog veel natuurlijke geluiden horen zoals het fluiten van vogels. REGIO - Op zaterdag 31 mei vindt voor het derde achtereenvolgende jaar de Dag van de Bouw plaats. Mulder Obdam stelt ook dit jaar een drietal bouwprojecten open voor het pubhek: 26 woningen Parkwijk Noord III, Abbekerk. Het Plan Parkwijk Noord III kenmerkt zich door veel groen en ruime kavels. Twee 2-onder-l kapwoningen, voorzien van innovaties, waar onder een nieuw soort vloer waarin het leidingwerk is mee gestort, een pre- ,fab toilet, badkamer en domotica (woningautomatisering). Informatie over deze innovatieve manier van bouwen via: www.steigerloosbouwen.nl. De innovatiewoningen zijn tijdens de Dag van de Bouw te bezichtigen. Het project bevindt zich aan de Zwanebloem te Abbekerk. 60 appartementen Triade Castricum, fase 1De naam van dit appartementencomplex is niet zomaar geko zen. Voor de torens is gebruik gemaakt van drie verschillende stijlen en drie onderscheidende gevelafwerkingsmaterialen. Tijdens de Dag van de Bouw is fase 1 te bezichtigen. Dit project wordt gerealiseerd aan de Cieweg te Castricum. 32 seniorenappartementen aan de Olympiaweg/De Wilskracht te Wervershoof. Dit project bestaat uit 32 huurappartementen. De woningen krij gen een alarmeringsaansluiting met woonzorggroep Wilgaerden en worden gebouwd naar de eisen van Politiekeurmerk Veilig Wonen. Het gebouw wordt voorzien van een houten galerij, lift en binnentuin. Aanstaande zaterdag, 31 mei, bent u tussen 10.00 en 16.00 uur welkom om een kijkje te komen nemen op een van deze drie mooie bouwprojecten. Voor nadere informatie over dit persbericht kunt u contact opnemen met Hanneke Tinor-Centi, tel. 0226-456671, h.tinor-centi@mulderobdam.nl. EGMOND - Op 2 juni start de negenentwintigste editie van de avondvierdaagse in Egmond aan den Hoef. De avondvierdaagse wordt, heel uniek, vijf avonden georganiseerd, zodat ook mensen die één avond verhinderd zijn vier avonden kun nen wandelen. Het startpunt is Dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef. Na afloop van de laatste avond op vrijdag 6 juni is daar vanaf circa 20.00 uur direct de uit reiking van de herinnering. De organisatie van deze sportieve wan deltocht voor jong en oud, door de mooie omgeving van Egmond berust bij Jeugdbelangen. Een oud element wordt weer nieuw leven ingeblazen. Het lopen in groepsver band. Alle groepen kunnen hier aan deelnemen zoals: scholen, sportver enigingen, cohega's of buurtbewo ners. Kijk voor meer informatie op de website. Individueel voorinschrij ving voor 3,- is mogelijk, op woensdag 28 mei tussen 19.00 urn en 20.30 uur en op zaterdag 31 mei tussen 14.30 uur en 16.00 uur, in Dorpshuis Hanswijk. Inschrijving bij de start is moge lijk op 2 en 3 juni voor 4,- vanaf 18.30 uur in Dorpshuis Hanswijk. Informatie: Kees Bruin tel. 072- 5063851 (na 18.00 uur) of www.egmondsea4d.nl. AKERSLOOT - Goede muziek en veel gezelligheid voor jong en oud. Akerpop, Akersloots enige open lucht popfestival op het Wilhelminaplein zorgde daar afgelopen weekend voor. Op zaterdag 24 mei traden er die avond in de cafés verschillende bands of dj's op. Zondagmiddag 25 mei stonden er vanaf 14.00 uur de hands Tha Bonerz, Bad Medicine, Be Rude en Baxteen op het podium. Ook de kinderen konden mee naar Akerpop. Zij konden meedoen aan de skelterrace, lekker springen op het springkus sen of zich laten schminken. Ondanks het tegenvallende weer op zondag hebben jong en oud erg genoten van deze editie van Akerpop. F°to: Mario Sacksioni EGMOND - Op zaterdag 31 mei aanstaande zal dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef omgetoverd worden tot Disneyland Egmond aan den Hoef. Hier vind dan namelijk voor de vierde keer Lamoraal's Night of Youth plaats. Dit jaar is er gekozen voor het thema Disney. Alle jeugdle den van de vereniging zullen zich zelf binnen dit thema presenteren en laten horen wat zij in het afge lopen jaar allemaal hebben geleerd. Dit kan in de vorm van een solo, een duet of grotere groepen. Het programma gaat om 19.30 uur van start en zal plaatsvinden in Dorpshuis Hanswijk, Hanswijk 1te Egmond aan den Hoef. Zie ook: www.lamoraalvanegmont.nl. HOORN - Styling is een geweldig creatief vak. Je werkgebied combineert design en vormgeving. Je hebt een uitstekend gevoel voor vernieuwing waarbij je weet wat je wilt en graag anderen adviseert. Je bent creatief, inspirerend, stijlgevoelig, zorgvuldig en zakelijk. Styling gaat vooral om kijken, verzamelen,en toepassen. De kracht van styling is dat het een waardevolle bijdrage levert aan de beleving van onze leefomgeving, presentaties en verkoop van producten. De stylist die de opleiding In- Outdoor Styling heeft doorlopen is een breed inzetbare pro fessional. Als je jezelf herkent in bovenstaande en je hebt interesse en gevoel voor stylen, decoreren en adviseren, dan is de opleiding In- Outdoor Styling bedoeld voor jou. Na je opleiding kun je bijvoorbeeld aan de slag als interieurstylist, decorontwerper, productstylist, etaleur /decora teur, fotostylist, ontwerper vormgever en outdoorstylist. Op 2 en 3 juni zijn er voor belangstellenden nog inloopdagen (zie adver tentie elders in de deze krant). Je kunt meer over de opleiding terugvinden op www.inandoutdoorstyling.nl. CASTRICUM - Eind februari vertrok Debbie Tervoort van het Jac P Thijsse College als Going Global verslaggever naar Oeganda samen met 53 leerlin gen van scholen uit heel Nederland. Elke leerling vertegenwoordigt een school die actie voert voor beter onderwijs in Oeganda. De jonge verslaggevers verdiepten zich in het leven van hun Oegandese leeftijdgenoten en bezochten pro jecten van Edukans, de ontwikke lingsorganisatie voor enderwijs. Op donderdag 29 mei doet Debbie op school uitgebreid verslag van de onuitwisbare reiservaringen. De lezing vindt plaats in de aula van het Jac. R Thijsse College en begint om acht uur 's avonds. Debbie sollici teerde in oktober naar de 'baan' van verslaggever in Oeganda. 'Ik wil graag met de jongeren in Oeganda in contact komen, om zo de echt te zien wat zij meemaken'. Het Jac. P Thijsse College vindt het belangrijk om deel te nemen aan een project als Going Global omdat het de betrokkenheid van de leerlingen bij de problemen in de derde wereld sterk vergroot. Het Jac. E Thijsse College heeft in december 2007 een grote actie georganiseerd waarbij 7500,- euro is opgehaald. Deze opbrengst is bestemd voor onder wijsprojecten in Oeganda. In Oeganda is ongeveer de helft van de bevolking jonger dan 15 jaar. Dit betekent dat er ongeveer 8 miljoen kinderen in de schoolgaande leeftijd zijn. Inmiddels gaat een groot deel van die kinderen naar school. Maar helaas is de kwaliteit van het onder wijs slecht. De klassen zitten over vol, er zijn te weinig klaslokalen, te weinig bankjes en stoelen, te weinig boeken en schriften en te weinig goed opgeleide leerkrachten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 21