Sportlijf geeft voorlichting over sporten met een beperking Zeb de Haas wint weer HSV penalty bokaal Informatieavond over inrichtingsplannen Egmond Jeugdvisclub Samen Beet vist eerste wedstrijd aan het Stet SPORT 29 Zo nam Zeb ook dit jaar de hoofdprijs mee naar huis Voor Zeevogels zou zich hier een prachtige mogelijkheid voordoen om een sportcomplex aan te laten leggen UITKIJKPOST 2 8 MEI 200 HEILOO - De afgelopen week hebben de leerlingen van de groepen zeven en acht van De Radboudschool, De Paulus School, Sint Willibrord en De Springschans voorlichting over gehandicaptensport in het alge meen gekregen. HENGELSPORT LIMMEN - Zaterdag 24 mei kwamen de jeugdleden van Samen Beet uit Limmen voor het eerst in actie. Er werd gevist aan het Stet te Limmen. Verdeeld over twee leeftijds klassen waren 13 vissertjes naar de waterkant gekomen. Onder toeziend oog van een forse schare supporters werden al snel wat visjes gevangen. Naar mate de avond vorderde liepen de beten terug. Slechts enkelen wisten de beet erin te houden. Opvallend was dat vooral de meiden het goed deden. Van de vier meisjes visten zich er drie op het podium! In de klasse tot en met tien jaar was Iris Droog de beste, met 25 stuks, waaronder ook de grootste vis van de avond (24,5 centimeter). Tweede werd Joyce Levering met negen stuks en derde was Vincent Koot met twee vissen. De groep VOETBAL HEILOO - Afgelopen zaterdag werd er op sportpark Het Maalwater, door de C/D/E/ F/MP en G-jeugd van HSV, gestreden om de felbegeerde Penalty-Bokaal 2008. Zeb de Haas, spits van de El, won na een spannende serie straf schoppen op Ajax 2 keeper Marco van Duin de bokaal voor de tweede keer. Hij mocht de grote wisselbo kaal die hij 's morgens had opge poetst en ingeleverd, dan ook trots weer mee naar huis nemen. Ook vanwege het mooie weer en het grote jeugdtoernooi dat werd gespeeld was het gezellig druk rond het hoofdveld. Na de voorrondes waaraan 350 jeugdleden van de club deelnamen stonden er zaterdag 32 jongens en meisjes in de finale. Zij kregen een extra mooie uitda ging, want hun penalty's mochten zij af vuren op de keeper van Ajax 2: Marco van Duin. Hij was op ver zoek van jeugdtrainer Jacques Oostdijk speciaal uit Warmenhuizen naar de penalty bokaal finale geko men. Het werd mede door zijn imponerende keeperswerk een geweldige strijd. Floris Belle (MP), Thomas Sikkens (F), Luc Coffeng (E), Leon Verschure (D), Robbert Helder (C), Joran Walter (G) en Zeb de Haas waren de winnaars van de verschillende leeftijdsgroepen met wie de grote finale werd gespeeld. Het nemen van de penalty's stond onder leiding van jeugdscheidsrech- ter Maurits Jansz. Nadat een ieder drie penalty's had genomen ging de strijd om de bokaal verder tussen Robbert en Zeb. De spanning was te snijden en net als in de Champions league fina le ging het er nu om wie zijn zenu wen het best in bedwang kon hou den. De keeper dwong de jongens tot het uiterste en Robbert schoot zyn laatste bal met een knal op de paal. Zo pakte Zeb na 2007 ook dit jaar de hoofdprijs en ging hij met de jaarbeker, de wisselbokaal, een medaille en natuurlijk een handteke ning van de keeper naar huis toe. EGMOND - De gemeente Bergen houdt op donderdag 29 mei om 21.00 uur in het Dorpshuis Hanswijk een infor matieavond. Thema van deze avond zal zijn de inrichtingsplannen van het gebied gelegen ruwweg tussen het Nachtegaienpad, Delverspad, Egmonderstraatweg en Herenweg (voormalig AZC-terrein en het gebied eromheen). Naast een aantal andere (moge lijke) belanghebbende partijen is ook Zeevogels uitgenodigd. Voor sportvereniging Zeevogels zou zich hier namelijk een prachtige mogelijkheid kunnen voordoen om een nieuw sportcomplex aan te Qaten) leggen met alle voorzienin gen die daarbij horen. Met een der gelijk sportcomplex is de vereniging direct in de dorpskern aanwezig. Dit op basis van tal van argumen ten. Een van de argumenten is de volgende: de ligging van het huidige complex aan de Hogedijk is op zijn zachtst gezegd belabberd. Zeker voor de jeugdleden, maar eigenlijk voor iedereen die 'even' langs wil gaan om te kijken bij een elftal. Namens Zeevogels zullen John de waard en Nico Kaptein het woord voeren om argumenten, voordelen, nadelen, implicaties voor te leggen aan de mensen van de Commissie Ruimtelijke Ordening die deze avond hebben belegd. Ook uw steun is belangrijk om de woorden en argumenten kracht bij te zetten. Iedereen is welkom om de informa tieavond in dorpshuis Hanswijk bij te wonen. vanaf elf jaar werd gewonnen door Simon Schouws, die 19 vissen wist te vangen. Zijn zus Mandy werd tweede met vier stuks, voor hun broer Sander met drie. Ook Luke Levering kwam met drie vissen op het podium. Op zater dag 14 juni wordt in Gastricum de Open van Leeuwen bokaal gevist, waar ook de leden van Samen Beet welkom zijn. De vissen die tijdens deze wed strijd worden gevangen tellen niet voor de competitie, maar als er een grote vis wordt gevangen, dingt die wel mee naar de prijs voor de groot ste vis van het seizoen. Kinderen die aan deze wedstrijd willen deelne men, moeten zich opgeven bij Peter van der Heijdt, tel. 072-5051056. Vertrek met alle deelnemers is per fiets naar de Kazimir-vijver in Castricum. De wedstrijd zelf duurt twee uur. Vertrek is om 08.00 uur 's ochtends bij het parkeerterrein van de voetbal. De volgende wedstrijd voor de competitie is de Open Deen wed strijd op 22 juni. Lid worden? Vergunningen zijn verkrijgbaar bij Peter van der Heijdt, Vinkenbaan 7 te Limmen. Kosten zijn 10,- voor een heel seizoen. Winnaar Zeb de Haas samen met Mona Burgering, Ajax keeper Marco van Duin en trainer Jacques Oostdijk. Eigen foto Woensdag 21 mei was het de beurt aan de Radboudschool. Naast voorlichting werden de leerlingen tevens in de gelegenheid gesteld om 'tijdelijk' te sporten met een licha melijke beperking. Om het gevoel te ervaren, was er een parcours uitgezet waarbinnen de leerlingen begeleid de volgende sporten konden uitoefenen: een 'krukkenrace', een rolstoelparcours, een blinde/geleide hardloopwed strijd, en hardlopen zonder te mogen praten. Patrick Rupsam van Sportlijf begeleidt mensen met een verstan delijke of lichamelijke beperking bij het beoefenen van sport. Momenteel wordt Patrick bijgestaan door twee studenten die stage lopen bij Sportlijf. De studenten, Lennart Stut en Anouschka Severin, volgen hun opleiding bij de Hoge School van Amsterdam met als richting Voeding en Diëtetiek (Anouschka) en Sportmanagement (Lennart). Vanuit Sportfijf begeleidt Patrick de studenten bij het voorlichtingspro ject. Gezamenlijk verzorgen zij de voorlichting aan leerlingen in het kader van sporten met een beper king. Doelstelling is om leerlingen te laten ervaren hoe het is om bij voorbeeld te sporten met een (lichamelijke) beperking. Eén van de wensen van Sportlijf is om de door hun aangeboden begeleiding betaalbaar te houden voor de mensen met een beperking. In veel gevallen zijn de mensen met een beperking aangewezen op een persoonsgebonden budget (PGB). Om de hiervoor genoemde wens te realiseren maakt een sponsoractie/- loop onderdeel uit van de voorlich tingsdag. Enigszins onwennig, ech ter zichtbaar met veel plezier, deden Na afloop van de voorlichting, kregen de bovenbouwers van de Radboudschool gelegenheid te ervaren hoe het is om met een beperking te moeten sporten. Met krukken en in rolstoelen leg den zij het parcours van de sponsorloop af. Foto. Mario Sacksionid de leerlingen hun uiterste best om zoveel mogelijk meters af te leggen in de vier verschillende disciplines. Lennart: ,,Dc kreeg van diverse leer lingen de reactie kreeg dat zij het spannend vonden om mee te doen, maar dat zij toch wel verbaasd waren hoeveel kracht het eigenlijk kost om vooruit te komen. Daarnaast gaven de leerkrachten en leerlingen aan dat zij een veel beter beeld hebben van hoe het is om te sporten met een beperking." Naast de opbrengsten uit spons orgelden worden de voorlichtings dagen en sportdagen mede mogelijk gemaakt door het beschikbaar stel len van materialen (onder andere rolstoelen en krukken) door Revatech uit Dirkshorn en Evean Thuiszorg uit Alkmaar. Sportlijf wil van deze gelegenheid gebruik maken om de vrijwilligers, leerlin gen, scholen, donateurs en sponso ren te bedanken voor de van hun ontvangen steun.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 29