Swingend de zomer in met Jazz Walk Kindeijury Heiloo 2008: de jury heeft gestemd H E I L O O In cafés en op diverse locaties in het dorp zijn optredens van vele artiesten Operettevereniging HOV huldigt jubilarissen Paul van Loon en Francine Oomen favoriet Onder de stemmers zijn drie boekenbonnen van tien euro verloot HEILOO Stichting Ouderenwerk Heiloo Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heüoo, tel. 072-5331297 www.ouderenwerkheüoo.nl e-maü stichting@ ouderenwerkheüoo .rü Uit en Thuis in Heiloo UITKIJKPOST 28 MEI 2008 HEILOO - Tijdens de onlangs gehouden ledenvergadering van de Heilooër Operette Vereniging werden er maar liefst vier leden gehuldigd in verband met hun jubileum bij de vereniging. Marry van Dijk en Riet Hogerheyde ontvingen namens de Bond van Opera- en Operettegezelschappen een zilveren speld en oorkonde voor hun veertigjarig lidmaatschap. Tini Lemmink en Herman Stuifbergen werden eveneens onderscheiden, zij waren heiden vijfentwintig jaar bij het operettegezelschap. Namens de vereni ging waren er natuurlijk de bloemen en de nodige felicitaties. Bij de foto (v.l.n.r) Tini Lemmink, Herman Stuifbergen, Marry van Dijk en Riet Hogerheyde. Eigen foto HEILOO - Na drie maanden van lezen en beoordelen hebben 81 kinderjuryleden hun stem uit gebracht voor het beste boek van 2007. In de categorie 6 tot 9 jaar is Paul van Loon met 'Weerwolfgeheimen' de winnaar geworden. Tweede wer den Marianne Busser en Ron Schroder met 'Spetterende acties en een gillende sirene' en de derde plaats was voor Vivian den Hollander met 'Een spannend toer nooi'. In de categorie 10 tot 12 jaar is Francine Oomen met 'Hoe overleef ik met/zonder vrienden' als beste uit de bus gekomen. Tweede werd Maren Stoffels met 'Sproetenliefde' en als derde eindigde Cindy Jefferies met 'Star School: mijn Uit en Thuis in Heiloo is een rubriek van de Stichting Ouderenwerk Heiloo (SOH), waarin een overzicht van acti viteiten die, tenzij anders vermeld, plaatsvinden in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof2 in Heiloo. Uit en Thuis in Heiloo Deze rubriek krijgt een andere naam: een die algemener is, minder de nadruk legt op leeftijd en daar om naar ons idee beter aansluit bij de behoefte van velen om op ande re kwaliteiten dan leeftijd aange sproken te worden. De naam geeft de inhoud van de rubriek ook goed weer: Uit staat voor de vele acti viteiten in deze rubriek in Heiloo waar volwassenen met plezier aan deel kunt nemen en Thuis staat voor de artikelen in deze rubriek die gaan over de mogelijkheden voor en van alle inwoners van Heiloo om zo lang mogelijk - met plezier - zelfstandig te kunnen blij ven wonen. Lotgenoten contactgroep partnerverlies De contactgroep houdt op dinsdag grote droom'. Onder de stemmers zijn drie boekenbonnen van 10,- verloot. Deze gaan naar Dani Groot (7 jaar), Danique Bosch (8 jaar) en Daphne Laan (11 jaar). Zij kunnen hun prijs vanaf woens dagmiddag 28 mei ophalen in de bibliotheek! Deze boekenbonnen worden aangeboden door Bibliotheek Heiloo. Heb jij ook gestemd voor de Kinderjury? Dan maak je nog steeds kans op een boekenbon van de Landelijke Kinderjury. 3 juni van 13.30 tot 15.30 uur voor de 17de keer een bijeenkomst met als onderwerp: Wat zijn natuurlijke en onnatuurlijke emoties? Een lezing op basis van het gedachte goed van Elisabeth Kübler-Ross. De Zwitserse psychiater-arts Elisabeth Kübler-Ross (1926-2004) heeft baanbrekend werk verricht rond alles wat met de dood te maken heeft. Stervensbegeleiding en rouw verwerking hebben dankzij haar een erkende plek in de samenleving gekregen. Zittend aan de bedden van ontelbare ernstig zieke en ster vende mensen heeft zij ontdekt dat elk verlies- en rouwproces verschil lende aspecten kent: ontkenning, boosheid, marchanderen, verdriet en acceptatie. Maar niet alleen de dood heeft haar aandacht gekregen. Juist door zo bekend te zijn met de dood heeft zij in haar gedachtegoed de raad nagelaten: Neem verant woording voor je onverwerkte zaken tijdens je leven. Ter onder steuning hiervan heeft zij een zeer praktisch toepasbaar model ontwik keld, namelijk het onderscheid tus sen natuurlijke en onnatuurlijke emoties. Hierover zal Taetske HEILOO - Van donderdag 29 mei tot en met zondag 1 juni kan de Jazzliefhebber zijn hart ophalen tijdens de tweede edi tie van Jazz Walk. In cafés en op diverse locaties in het dorp, de bibliotheek, jongeren centrum Buk Buk, restaurant/ bras serie Oosterzij, restaurant Klein Varnebroek en restaurant de Loocatie zijn optredens van vele artiesten. Met grote namen als bas sist Harry Emmey, drummer John Engels en pianist Rob Agerbeek, topmuzikanten die thuis zijn op het North Sea Jazzfestival, zet de orga nisatie, bestaande uit Annette van Schooten, Jack Kat en Erik Nap het Jazzfestival van Heüoo op de kaart. Een enthousiaste Erik Nap, jazz muzikant en -kenner/liefhebber in hart en nieren: „Deze kanjers beho ren tot de absolute top van de Jazz in Nederland en speelden met grootheden als Chet Baker, Zoot Sims, Mark Murphy en vele ande ren. Het concert op zondag 1 juni om 12.30 uur in restaurant Klein Varnebroek is het enige optreden, waarvoor een entreeprijs 7,-) wordt gevraagd. Hiervoor kan men reserveren via reserveren@jazzwalk.nl. Jazzmuziek is een tijdloze kunst vorm, die jong en oud aanspreekt. Jonge artiesten als Jamie Cullum en Michael Bublé zijn populair bij een breed publiek. Jazz Walk Heiloo blijft vrij dicht bij de bron van Jazz. Met bijvoorbeeld 'latin jazz', 'Hot Club de France', 'oude stijl', 'mainstream jazz' en bigband muziek. Gezellig dineren, borrelen en swingen met jazzmuziek op de achtergrond. Men kan gerust de oordopjes thuislaten! In de biblio theek, een verrassend podium voor artiesten, is zaterdag 31 mei vanaf 11.00 uur de pianist Ray Smith te horen, die de echte 'Ragtime' uit de jaren twintig/dertig speelt." Muziekdocent Jack Kat is niet alleen bigbandleider, maar tevens de motor achter het jazzonderwijs aan de Heilooër muziekschool. Hij opent het jazzfestival met een Jazz Sessie, donderdag 29 mei om 20.15 uur in de Buk Buk. Erik Nap: „Hij brengt jonge kin deren in aanraking met jazz. Vandaar het uitgangspunt van Jazz Walk: muziekplezier voor jong en Hellinga, lid en regiocoördinator van de landelijke stichting Elisabeth Kübler-Ross een lezing geven. De entree bedraagt 2, -. Voor infor matie en aanmelding kunt u bellen met Ida Zoet, ouderencoach, tel. 072-5331297. Kunstzesdaagse (K6d) Heiloo Van dinsdag 10 tot en met zondag 15 juni staat Heiloo in het teken van de Kunstzesdaagse (K6d) met expo sities en workshops in het Trefpunt, met in het weekend een kunstroute langs Heilooër beeldend kunste naars, en in het winkelcentrum sta tionscentrum kunst in de etalages. Een speciale gids met route en acti viteiten is gratis af te halen bij de receptie van de Stichting Ouderenwerk Heiloo in het Trefpunt. Samen Uit Samen Thuis Woensdag 4 juni om 14.00 in het Trefpunt de eerste kennismakings bijeenkomst van degenen die zich bij Samen Uit Samen Thuis hebben opgegeven voor de door Jaap en Patricia Langedijk georganiseerde vakantieweek van 19 tot en met 26 juli. oud. Een echte generatiemix!" Erik Nap is met het Oliver King Trio vrij dagavond 30 mei vanaf 19.00 uur te beluisteren in Restaurant Brasserie Oosterzij. Taalles vluchtelingen krijgt subsidie De Stichting Ouderenwerk Heüoo heeft van de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heüoo een subsidie ontvangen van 750,- voor het geven van (extra) taaüessen aan oudere aüochtone vrouwen die in Heüoo wonen. Monique van Ling verlaat Gezelschapsbank Donderdag 19 juni om 14.00 uur neemt Monique van Ling afscheid van 'haar' Gezelschapsbank. Zij was vier jaar lang de wervende kracht achter de Gezelschapsbank, maar gaat verhuizen en daarom de Stichting Ouderenwerk Heüoo met ingang van 1 juli de Stichting Ouderenwerk Heüoo verlaten. Onvergetelijke Zomerdag Vorig jaar heette het nog 'Vergeet- mij-niet-dag'; dit jaar valt de eerste zondag in de zomer op 22 juni en heet dit initiatief van het Nationaal Fonds Ouderenhulp om ouderen in de zomermaanden niet te vergeten 'Onvergetelijke Zomerdag'. Tijdens de zomermaanden voelen veel Het voüedige programma is te vinden op www.jazzwalk.nl of via Erik Nap, tel. 072-5333794. En uiteraard via de folders en de posters die overal verspreid zijn. ouderen zich extra eenzaam want familie en vrienden (mantelzorgers) gaan op vakantie. Bezoek hen: ga bij iemand langs die jou nodig heeft. Zomerschool In juni, juli en augustus organiseert de Stichting Ouderenwerk Heüoo een aantal kortdurende cursussen en workshops. De brochure met het hele zomeraanbod is verkrijgbaar bij de receptie van de Stichting Ouderenwerk Heüoo in het Trefpunt. Erik Nap is met het Oliver King Trio vrijdagavond zien en te horen in Brasserie Oosterzij. Foto: Carofien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7